

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00İspanya La Liga 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Barcelona | 8 | 8 | 0 | 0 | 34:7 | +27 | 24 | GGGGG |
| 2 | Atlético Madrid | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | +10 | 19 | MGGGG |
| 3 | Real Betis | 8 | 6 | 1 | 1 | 14:9 | +5 | 19 | GGGBG |
| 4 | Real Madrid | 8 | 6 | 0 | 2 | 19:8 | +11 | 18 | MGGMG |
| 5 | Sevilla FC | 7 | 4 | 1 | 2 | 10:9 | +1 | 13 | MBGGM |
| 6 | Real Sociedad | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:15 | -3 | 13 | BGMGG |
| 7 | Deportivo Alavés | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:8 | +4 | 11 | GMMBM |
| 8 | Deportivo La Coruña | 8 | 2 | 4 | 2 | 12:11 | +1 | 10 | GBMBM |
| 9 | Celta de Vigo | 8 | 1 | 5 | 2 | 8:6 | +2 | 8 | BBBGB |
| 10 | Athletic Club Bilbao | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | 8 | MGGBB |
| 11 | Villarreal | 8 | 2 | 2 | 4 | 13:13 | 0 | 8 | MMGGM |
| 12 | RCD Espanyol | 8 | 2 | 2 | 4 | 11:11 | 0 | 8 | BGMMB |
| 13 | Rayo Vallecano | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:16 | -5 | 8 | MGMGB |
| 14 | Getafe CF | 8 | 2 | 2 | 4 | 4:10 | -6 | 8 | BBMGM |
| 15 | CA Osasuna | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:18 | -10 | 8 | MMMBM |
| 16 | Racing Santander | 7 | 2 | 1 | 4 | 11:21 | -10 | 7 | GMGMM |
| 17 | Elche CF | 8 | 1 | 3 | 4 | 11:17 | -6 | 6 | MBMGB |
| 18 | Levante UD | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:12 | -4 | 5 | BGBMM |
| 19 | Málaga CF | 8 | 0 | 4 | 4 | 4:13 | -9 | 4 | BBMMB |
| 20 | Valencia CF | 7 | 1 | 1 | 5 | 4:13 | -9 | 4 | MMMGM |
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Genel
Levante UD · İç saha
Sevilla FC · Genel
Sevilla FC · Dış saha
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Villarreal | 11. | 1-3 | 1-1 |
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 0-2 |
| 06.09.26 | Dış | Málaga CF | 19. | 0-0 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 2-2 |
| 24.08.26 | Dış | CA Osasuna | 15. | 0-0 | 0-0 |
Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 1-3 | 1-1 |
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 0-0 |
| 11.09.26 | İç | Valencia CF | 20. | 1-0 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Atlético Madrid | 2. | 1-3 | 0-3 |
Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 0-2 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 2-2 |
Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | Athletic Club Bilbao | 10. | 3-1 | 1-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Maç sonu toplam gol
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 3+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 4+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 5+ gol | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
İlk yarı toplam gol
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Genel
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 330-45+ | 245-60 | 060-75 | 275-90+ | 9toplam |
Sevilla FC · Genel
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 130-45+ | 145-60 | 160-75 | 175-90+ | 7toplam |
Levante UD · İç saha
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 230-45+ | 145-60 | 060-75 | 175-90+ | 6toplam |
Sevilla FC · Dış saha
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 045-60 | 160-75 | 175-90+ | 2toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Levante UD’nin son 5 maçında 8 gol atıp 9 gol yemesi, maç başına 1,6 atılan ve 1,8 yenilen golle oldukça açık bir tablo ortaya koyuyor; toplam gol ortalaması 3,4. Bu karşılaşmalarda 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri gol eşiklerinin tamamı yüzde 60, 5 ve üzeri gol ise yüzde 40 oranında gerçekleşmiş. İç sahadaki son 2 maçta ise 7 gol atıp 6 gol yediler; 3,5 atılan, 3 yenilen ve 6,5 toplam gol ortalaması, tribün önünde oyunun çok daha hareketli olduğunu gösteriyor. Nitekim 1’den 5 ve üzeri gole kadar bütün eşikler bu iki maçın yüzde 100’ünde aşıldı. Sevilla FC’nin son 5 maçındaki 5-7 gol bilançosu, 1 atılan, 1,4 yenilen ve 2,4 toplam gol ortalamasıyla Levante’ye göre daha kontrollü bir görüntü veriyor; 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Sevilla’nın son 3 deplasmanında 5 gol atıp 2 gol yemesi, 1,67’e 0,67 ortalamalar ve 2,33 toplam golle savunma direncini öne çıkarıyor; 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 67, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 33, 5 ve üzeri yüzde 0.
İlk yarı tarafında Levante’nin genel maçlarında 1 ve 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 20; iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 100, yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 50. Sevilla’da genel ilk yarı eşikleri 1 ve 2 ve üzeri için yüzde 40, 3 ve üzeri için yüzde 20 iken deplasmanda 1 ve üzeri yalnızca yüzde 33, 2 ve üzeri ise yüzde 0. Levante gollerini en çok 75-90+ dakikalarında, 3 golle buluyor; 30-45+ aralığında 2, diğer gol aralıklarında 0, 1, 1 ve 1 gol var. Sevilla’nın deplasman üretiminde 45-60 dakikaları 3 golle belirgin; 0-15’te 1, 75-90+’ta 1 gol attılar. Karşılıklı gol Levante’nin genelinde 3, iç sahasında 2 maçta görülürken Sevilla’da bu sayı genelinde 3, deplasmanda 2. İki takımın son maçları birleştiğinde karşılıklı gol yüzde 60, 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri gol yüzde 50, 5 ve üzeri gol yüzde 20; beklenen gol değeri 2,9. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 3,8, 2,5 üzeri gol 3, karşılıklı gol 2 kez. Bence belirleyici nokta, Levante’nin iç sahadaki yüksek tempoyu Sevilla’nın özellikle ikinci yarıdaki deplasman savunmasıyla nasıl karşılaştıracağı; maç uzadıkça ev sahibinin 75-90+ baskısı önem kazanabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 5 maç
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Genel
Levante UD · İç saha
Sevilla FC · Genel
Sevilla FC · Dış saha
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Villarreal | 11. | 1-3 | 1-7 | 8 | 0-4 |
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 3-5 | 8 | 1-0 |
| 06.09.26 | Dış | Málaga CF | 19. | 0-0 | 4-6 | 10 | 0-4 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 5-8 | 13 | 3-7 |
| 24.08.26 | Dış | CA Osasuna | 15. | 0-0 | 4-9 | 13 | 1-6 |
Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 1-3 | 1-3 | 4 | 0-2 |
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 4-4 | 8 | 3-2 |
| 11.09.26 | İç | Valencia CF | 20. | 1-0 | 6-4 | 10 | 1-2 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 4-0 | 4 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Atlético Madrid | 2. | 1-3 | 4-2 | 6 | 1-2 |
Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 3-5 | 8 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 5-8 | 13 | 3-7 |
Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 4-4 | 8 | 3-2 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 4-0 | 4 | 1-0 |
| 22.08.26 | Dış | Athletic Club Bilbao | 10. | 3-1 | 3-10 | 13 | 3-2 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Maç toplamı korner
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı korner
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Korner dengesi (genel)
Sevilla FC · Korner dengesi (genel)
Levante UD · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Sevilla FC · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Levante UD–Sevilla FC karşılaşmasında korner havası iki farklı hikâyeyi bir araya getiriyor. Levante’nin son 5 maçında maç başına kullandığı korner 3,4, rakibe verdiği korner 7 ve toplam ortalaması 10,4. İç sahadaki son 2 maçta ise kendi ortalaması 4’e, karşılaşma toplamı 10,5’e çıkıyor; yani evinde hücum üretimi biraz canlanırken rakibe 6,5 korner bırakıyor. Bu 2 iç saha maçının ikisinde de toplam 8 ve üzeri korner görülmüş, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri eşiklerin her biri yüzde 50’de kalmış. Levante genelinde 8 ve üzeri oranı yüzde 100, 9 ve 10 ve üzeri yüzde 60, 11 ve 12 ve üzeri yüzde 40. Takım özelinde de 3 ve üzeri korneri 5 maçın 4’ünde, 4 ve üzerini 3’ünde bulmuş; 6 ve üzeri ise hiç gelmemiş. Sevilla’nın son 5 maçında toplam ortalama 6,4, kendi korner ortalaması 3,8. Deplasmandaki son 3 maçta toplam 8,33’e yükseliyor; en yüksek toplamı 13, en düşüğü 4. Dış sahada 8 ve üzeri yüzde 67, 9 ve üzeri yüzde 33; takım olarak 3 ve üzeri yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 67, fakat 5 ve üzeri yüzde 0.
İşin ilginç tarafı, korner dengesi Levante aleyhine oldukça belirgin: genel tabloda 5 maçın hiçbirinde rakibinden fazla korner kullanamamış, 5’inde de geride kalmış; iç sahadaki 2 maçta da aynı görüntü var. Sevilla ise genel son 5 maçında 3 kez rakibinden fazla, 1 kez eşit, 1 kez geride; deplasmanda bu denge 1-1-1. Bu nedenle sahadaki temel mücadele, Levante’nin kenarlardan baskı kurup kendi 3,4’lük genel üretimini artırması ile Sevilla’nın 3,8’lik ortalamasını oyunun kontrolüne dönüştürmesi arasında geçebilir. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 8,4; dağılım Levante için 3, Sevilla için 5,4 korner. Birleşik 10 maçlık örneklemde 9 ve 10 ve üzeri korner oranı yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 20; en yüksek birleşik toplam 10. İlk yarı beklenen değer 4. Bence maçın ritmini, Levante’nin rakibe verdiği 7 kornerlik genel ortalamanın Sevilla tarafından ne ölçüde değerlendirileceği belirler. İlk bölümde Sevilla’nın kontrollü kenar kullanımı öne çıkarsa korner dengesi yine deplasman ekibine kayabilir; Levante erken baskı kurarsa toplamın yükselmesi için oyun daha açık bir hâl alır. Ancak bunlar son birkaç maça dayalı eğilimlerdir; maçın gerçek yönünü ilk yarıdaki baskı ve kanat trafiği gösterecek.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Genel
Levante UD · İç saha
Sevilla FC · Genel
Sevilla FC · Dış saha
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Villarreal | 11. | 1-3 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Málaga CF | 19. | 0-0 | 2-4 | 6 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 24.08.26 | Dış | CA Osasuna | 15. | 0-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 1-3 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 4-3 | 7 | 0-1 |
| 11.09.26 | İç | Valencia CF | 20. | 1-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 5-2 | 7 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Atlético Madrid | 2. | 1-3 | 2-2 | 4 | 0-0 |
Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | FC Barcelona | 1. | 2-4 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Real Betis | 3. | 5-2 | 1-1 | 2 | 0-0 |
Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | Deportivo La Coruña | 8. | 1-0 | 4-3 | 7 | 0-1 |
| 06.09.26 | Dış | RCD Espanyol | 12. | 1-1 | 5-2 | 7 | 1-0 |
| 22.08.26 | Dış | Athletic Club Bilbao | 10. | 3-1 | 5-4 | 9 | 0-1 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Maç toplamı kart
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
Takımın gördüğü kart
| Levante UDGenel | Levante UDİç saha | Sevilla FCGenel | Sevilla FCDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 3+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Hakem
Levante UD · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Sevilla FC · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Levante UD-Sevilla FC maçında kart ritmi iki farklı hikâyeyi karşı karşıya getiriyor. Levante’nin son 5 maçında toplam kart ortalaması 3, kendi gördüğü kart ortalaması 1,2, rakibin gördüğü ise 1,8. Bu süreçte en yüksek toplam 6, en düşük toplam 2 kartta kalmış; 3 ve üzeri kart yalnızca yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 20 oranında görülmüş, 7 ve üzeri kart çıkmamış. İç sahadaki son 2 maç ise çok daha sakin: toplam ortalama 2, en yüksek ve en düşük değer 2, 3 ve üzeri karttan 7 ve üzeri karta kadar bütün eşikler yüzde 0. Levante bu iki karşılaşmanın tamamında en az 1 kart görmüş, fakat 2 ve üzeri kart eşiğine ulaşamamış. Sevilla’nın genel tablosu daha sert; son 5 maçta toplam ortalama 4,4, kendi kart ortalaması 2,6, rakibin kart ortalaması 1,8. 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 60, 5, 6 ve 7 ve üzeri kart yüzde 40 seviyesinde. Deplasmandaki son 3 maçta ise toplam ortalama 7,67; en düşük 7, en yüksek 9 ve 3’ten 7 ve üzeri karta kadar tüm eşikler yüzde 100. Sevilla bu maçların tamamında 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri kart gördü.
Hakemin son maçlarına ilişkin JSON’da herhangi bir değer yer almıyor; dolayısıyla düdük standardı hakkında hüküm kurmak doğru olmaz. Kırmızı kart tarafında Levante’nin genel ve iç saha kayıtlarında sayı 0. Sevilla’nın genelinde 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 2 maç, deplasmanda ise 1 kırmızı kart ve bu kartın çıktığı 3 maç bulunuyor. İki takımın son 10 maçının birleşik tablosu 3,7 kartlık beklenen toplamı gösteriyor; ev sahibine 1,5, deplasmana 2,2 düşüyor. 4 ve üzeri kart 4 maçta yüzde 40, 5 ve 6 ve üzeri kart 3 maçta yüzde 30 oranında kalırken, kırmızı kart çıkan maç sayısı 2 ve oranı yüzde 20. İlk yarı beklenen toplam 1,3; Sevilla’nın deplasman maçlarında ilk yarı ortalaması 3, ikinci yarı ortalaması 4,67. Bence maçın düğümü, Levante’nin evindeki sakin başlangıçla Sevilla’nın deplasmandaki sert ikinci yarı temposunun hangisinin baskın çıkacağında; özellikle Sevilla’nın öne geçmesi veya Levante’nin geçişlerde durdurulması kart dozunu belirgin biçimde artırabilir. Yeniden hatırlatayım, bunlar takımların son birkaç maçına dayanan göstergeler.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Levante UDvsSevilla FC
12.10.2026 · 22:00FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 11.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
FC Barcelona
Atlético Madrid
Real Betis
Real Madrid
Real Sociedad
Deportivo Alavés
Deportivo La Coruña
Celta de Vigo
Athletic Club Bilbao
Villarreal
RCD Espanyol
Rayo Vallecano
Getafe CF
CA Osasuna
Racing Santander
Elche CF
Málaga CF
Valencia CF