ANALİZ.FUTBOLLevante UD – Sevilla FC Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
İspanya La Liga · 2026/2027 · Estadio Ciudad de Valencia12.10.2026 · 22:00Türkiye saati
Levante UD18. sıra · 5 puan
BGBMM
VS
Sevilla FC5. sıra · 13 puan
MBGGM
Bu sunumda18 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Levante UD / Sevilla FC
Maç başı toplam gol3,40 / 2,40
3+ gol%60 / %40
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Levante UD / Sevilla FC
Maç başı toplam korner10,40 / 6,40
10+ korner%60 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Levante UD / Sevilla FC
Maç başı toplam kart3,00 / 4,40
5+ kart%20 / %40
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

İspanya La Liga 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1FC Barcelona880034:7+2724GGGGG
2Atlético Madrid861118:8+1019MGGGG
3Real Betis861114:9+519GGGBG
4Real Madrid860219:8+1118MGGMG
5Sevilla FC741210:9+113MBGGM
6Real Sociedad841312:15-313BGMGG
7Deportivo Alavés832312:8+411GMMBM
8Deportivo La Coruña824212:11+110GBMBM
9Celta de Vigo81528:6+28BBBGB
10Athletic Club Bilbao62227:6+18MGGBB
11Villarreal822413:1308MMGGM
12RCD Espanyol822411:1108BGMMB
13Rayo Vallecano722311:16-58MGMGB
14Getafe CF82244:10-68BBMGM
15CA Osasuna82248:18-108MMMBM
16Racing Santander721411:21-107GMGMM
17Elche CF813411:17-66MBMGB
18Levante UD61238:12-45BGBMM
19Málaga CF80444:13-94BBMMB
20Valencia CF71154:13-94MMMGM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Genel

8attığı gol
9yediği gol
Maç başı attığı 1,60Maç başı yediği 1,80Maç başı toplam gol 3,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Levante UD · İç saha

7attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 3,50Maç başı yediği 3,00Maç başı toplam gol 6,50Karşılıklı gol %100 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
2 maç

Sevilla FC · Genel

5attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 2,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Sevilla FC · Dış saha

5attığı gol
2yediği gol
Maç başı attığı 1,67Maç başı yediği 0,67Maç başı toplam gol 2,33Karşılıklı gol %67 (2)Gol yemedi %33 (1)Gol atamadı %0 (0)
3 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışVillarreal11.1-31-1
13.09.26İçFC Barcelona1.2-40-2
06.09.26DışMálaga CF19.0-00-0
29.08.26İçReal Betis3.5-22-2
24.08.26DışCA Osasuna15.0-00-0

Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçFC Barcelona1.1-31-1
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-00-0
11.09.26İçValencia CF20.1-00-0
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-10-0
29.08.26İçAtlético Madrid2.1-30-3

Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
13.09.26İçFC Barcelona1.2-40-2
29.08.26İçReal Betis3.5-22-2

Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-00-0
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-10-0
22.08.26DışAthletic Club Bilbao10.3-11-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
1+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
2+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%603 / 5 maç%672 / 3 maç
3+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
4+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
5+ gol%402 / 5 maç%1002 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

İlk yarı toplam gol

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
1+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
2+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%00 / 3 maç
3+ gol%201 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
4+ gol%201 / 5 maç%501 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Genel

00-15'1 · %1315-30'2 · %2530-45+'1 · %1345-60'1 · %1360-75'3 · %3875-90+'
8attığı gol
3 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%33 (1/3)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30330-45+245-60060-75275-90+9toplam

Sevilla FC · Genel

00-15'1 · %2015-30'030-45+'1 · %2045-60'1 · %2060-75'2 · %4075-90+'
5attığı gol
1 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%80 (4/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30130-45+145-60160-75175-90+7toplam

Levante UD · İç saha

00-15'1 · %1415-30'1 · %1430-45+'1 · %1445-60'1 · %1460-75'3 · %4375-90+'
7attığı gol
2 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%50 (1/2)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30230-45+145-60060-75175-90+6toplam

Sevilla FC · Dış saha

1 · %200-15'015-30'030-45+'3 · %6045-60'060-75'1 · %2075-90+'
5attığı gol
1 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%100 (3/3)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+045-60160-75175-90+2toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Levante UD’nin son 5 maçında 8 gol atıp 9 gol yemesi, maç başına 1,6 atılan ve 1,8 yenilen golle oldukça açık bir tablo ortaya koyuyor; toplam gol ortalaması 3,4. Bu karşılaşmalarda 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri gol eşiklerinin tamamı yüzde 60, 5 ve üzeri gol ise yüzde 40 oranında gerçekleşmiş. İç sahadaki son 2 maçta ise 7 gol atıp 6 gol yediler; 3,5 atılan, 3 yenilen ve 6,5 toplam gol ortalaması, tribün önünde oyunun çok daha hareketli olduğunu gösteriyor. Nitekim 1’den 5 ve üzeri gole kadar bütün eşikler bu iki maçın yüzde 100’ünde aşıldı. Sevilla FC’nin son 5 maçındaki 5-7 gol bilançosu, 1 atılan, 1,4 yenilen ve 2,4 toplam gol ortalamasıyla Levante’ye göre daha kontrollü bir görüntü veriyor; 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Sevilla’nın son 3 deplasmanında 5 gol atıp 2 gol yemesi, 1,67’e 0,67 ortalamalar ve 2,33 toplam golle savunma direncini öne çıkarıyor; 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 67, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 33, 5 ve üzeri yüzde 0.

İlk yarı tarafında Levante’nin genel maçlarında 1 ve 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 20; iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 100, yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 50. Sevilla’da genel ilk yarı eşikleri 1 ve 2 ve üzeri için yüzde 40, 3 ve üzeri için yüzde 20 iken deplasmanda 1 ve üzeri yalnızca yüzde 33, 2 ve üzeri ise yüzde 0. Levante gollerini en çok 75-90+ dakikalarında, 3 golle buluyor; 30-45+ aralığında 2, diğer gol aralıklarında 0, 1, 1 ve 1 gol var. Sevilla’nın deplasman üretiminde 45-60 dakikaları 3 golle belirgin; 0-15’te 1, 75-90+’ta 1 gol attılar. Karşılıklı gol Levante’nin genelinde 3, iç sahasında 2 maçta görülürken Sevilla’da bu sayı genelinde 3, deplasmanda 2. İki takımın son maçları birleştiğinde karşılıklı gol yüzde 60, 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve 4 ve üzeri gol yüzde 50, 5 ve üzeri gol yüzde 20; beklenen gol değeri 2,9. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 3,8, 2,5 üzeri gol 3, karşılıklı gol 2 kez. Bence belirleyici nokta, Levante’nin iç sahadaki yüksek tempoyu Sevilla’nın özellikle ikinci yarıdaki deplasman savunmasıyla nasıl karşılaştıracağı; maç uzadıkça ev sahibinin 75-90+ baskısı önem kazanabilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,90Beklenen gol
%60Karşılıklı gol · 6/10
%602+ gol · 6/10
%503+ gol · 5/10
%504+ gol · 5/10
%205+ gol · 2/10
%50İY 1+ gol · 5/10
%50İY 2+ gol · 5/10

Aralarındaki son 5 maç

3,80maç başı gol
%603+ gol · 3/5
%40Karşılıklı gol · 2/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Genel

17kullandığı korner
35rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,40Maç başı rakibe verdiği korner 7,00Maç başı toplam korner 10,40En yüksek / en düşük toplam 13 / 8Rakipten fazla korner 0 / 5Maç başı korner farkı -3,60
korner verisi olan 5 maç

Levante UD · İç saha

8kullandığı korner
13rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,00Maç başı rakibe verdiği korner 6,50Maç başı toplam korner 10,50En yüksek / en düşük toplam 13 / 8Rakipten fazla korner 0 / 2Maç başı korner farkı -2,50
korner verisi olan 2 maç

Sevilla FC · Genel

19kullandığı korner
13rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,80Maç başı rakibe verdiği korner 2,60Maç başı toplam korner 6,40En yüksek / en düşük toplam 10 / 4Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +1,20
korner verisi olan 5 maç

Sevilla FC · Dış saha

11kullandığı korner
14rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,67Maç başı rakibe verdiği korner 4,67Maç başı toplam korner 8,33En yüksek / en düşük toplam 13 / 4Rakipten fazla korner 1 / 3Maç başı korner farkı -1,00
korner verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışVillarreal11.1-31-780-4
13.09.26İçFC Barcelona1.2-43-581-0
06.09.26DışMálaga CF19.0-04-6100-4
29.08.26İçReal Betis3.5-25-8133-7
24.08.26DışCA Osasuna15.0-04-9131-6

Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçFC Barcelona1.1-31-340-2
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-04-483-2
11.09.26İçValencia CF20.1-06-4101-2
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-14-041-0
29.08.26İçAtlético Madrid2.1-34-261-2

Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
13.09.26İçFC Barcelona1.2-43-581-0
29.08.26İçReal Betis3.5-25-8133-7

Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-04-483-2
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-14-041-0
22.08.26DışAthletic Club Bilbao10.3-13-10133-2

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
8+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%672 / 3 maç
9+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%331 / 3 maç
10+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%331 / 3 maç
11+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%00 / 5 maç%331 / 3 maç
12+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%00 / 5 maç%331 / 3 maç

Takımın kullandığı korner

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
3+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
4+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
5+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
6+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Korner dengesi (genel)

0 rakipten fazla0 eşit5 rakipten az
3,40kullandığı
7,00verdiği
-3,60maç başı fark

Sevilla FC · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla1 eşit1 rakipten az
3,80kullandığı
2,60verdiği
+1,20maç başı fark

Levante UD · Devrelere göre korner

5,20İlk yarı toplam5,20İkinci yarı toplam1,00İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%40İY 5+ · 2/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Sevilla FC · Devrelere göre korner

2,80İlk yarı toplam3,60İkinci yarı toplam1,20İY kullandığı
%20İY 4+ · 1/5
%20İY 5+ · 1/5
%0İY 6+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Levante UD–Sevilla FC karşılaşmasında korner havası iki farklı hikâyeyi bir araya getiriyor. Levante’nin son 5 maçında maç başına kullandığı korner 3,4, rakibe verdiği korner 7 ve toplam ortalaması 10,4. İç sahadaki son 2 maçta ise kendi ortalaması 4’e, karşılaşma toplamı 10,5’e çıkıyor; yani evinde hücum üretimi biraz canlanırken rakibe 6,5 korner bırakıyor. Bu 2 iç saha maçının ikisinde de toplam 8 ve üzeri korner görülmüş, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri eşiklerin her biri yüzde 50’de kalmış. Levante genelinde 8 ve üzeri oranı yüzde 100, 9 ve 10 ve üzeri yüzde 60, 11 ve 12 ve üzeri yüzde 40. Takım özelinde de 3 ve üzeri korneri 5 maçın 4’ünde, 4 ve üzerini 3’ünde bulmuş; 6 ve üzeri ise hiç gelmemiş. Sevilla’nın son 5 maçında toplam ortalama 6,4, kendi korner ortalaması 3,8. Deplasmandaki son 3 maçta toplam 8,33’e yükseliyor; en yüksek toplamı 13, en düşüğü 4. Dış sahada 8 ve üzeri yüzde 67, 9 ve üzeri yüzde 33; takım olarak 3 ve üzeri yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 67, fakat 5 ve üzeri yüzde 0.

İşin ilginç tarafı, korner dengesi Levante aleyhine oldukça belirgin: genel tabloda 5 maçın hiçbirinde rakibinden fazla korner kullanamamış, 5’inde de geride kalmış; iç sahadaki 2 maçta da aynı görüntü var. Sevilla ise genel son 5 maçında 3 kez rakibinden fazla, 1 kez eşit, 1 kez geride; deplasmanda bu denge 1-1-1. Bu nedenle sahadaki temel mücadele, Levante’nin kenarlardan baskı kurup kendi 3,4’lük genel üretimini artırması ile Sevilla’nın 3,8’lik ortalamasını oyunun kontrolüne dönüştürmesi arasında geçebilir. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 8,4; dağılım Levante için 3, Sevilla için 5,4 korner. Birleşik 10 maçlık örneklemde 9 ve 10 ve üzeri korner oranı yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 20; en yüksek birleşik toplam 10. İlk yarı beklenen değer 4. Bence maçın ritmini, Levante’nin rakibe verdiği 7 kornerlik genel ortalamanın Sevilla tarafından ne ölçüde değerlendirileceği belirler. İlk bölümde Sevilla’nın kontrollü kenar kullanımı öne çıkarsa korner dengesi yine deplasman ekibine kayabilir; Levante erken baskı kurarsa toplamın yükselmesi için oyun daha açık bir hâl alır. Ancak bunlar son birkaç maça dayalı eğilimlerdir; maçın gerçek yönünü ilk yarıdaki baskı ve kanat trafiği gösterecek.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

8,40Beklenen toplam
3,00Ev sahibi beklenen
5,40Deplasman beklenen
%409+ korner · 4/10
%4010+ korner · 4/10
%2011+ korner · 2/10
4,00İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Genel

6gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,20Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 3,00En yüksek / en düşük toplam 6 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 6 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Levante UD · İç saha

2gördüğü kart
2rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,00Maç başı rakibin gördüğü kart 1,00Maç başı toplam kart 2,00En yüksek / en düşük toplam 2 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 2 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 2
kart verisi olan 2 maç

Sevilla FC · Genel

13gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,60Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 7 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 11 / 1Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Sevilla FC · Dış saha

14gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 4,67Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 7,67En yüksek / en düşük toplam 9 / 7Sarı / kırmızı (kendi) 12 / 1Kırmızı kart çıkan maç 3 / 3
kart verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Levante UD · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışVillarreal11.1-31-120-0
13.09.26İçFC Barcelona1.2-41-120-0
06.09.26DışMálaga CF19.0-02-460-0
29.08.26İçReal Betis3.5-21-120-0
24.08.26DışCA Osasuna15.0-01-230-0

Sevilla FC · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçFC Barcelona1.1-31-010-0
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-04-370-1
11.09.26İçValencia CF20.1-01-230-0
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-15-271-0
29.08.26İçAtlético Madrid2.1-32-240-0

Levante UD · Son 5 iç saha maçı · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
13.09.26İçFC Barcelona1.2-41-120-0
29.08.26İçReal Betis3.5-21-120-0

Sevilla FC · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
16.09.26DışDeportivo La Coruña8.1-04-370-1
06.09.26DışRCD Espanyol12.1-15-271-0
22.08.26DışAthletic Club Bilbao10.3-15-490-1

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
3+%402 / 5 maç%00 / 2 maç%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
4+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
5+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%402 / 5 maç%1003 / 3 maç
6+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%402 / 5 maç%1003 / 3 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%402 / 5 maç%1003 / 3 maç

Takımın gördüğü kart

Levante UDGenelLevante UDİç sahaSevilla FCGenelSevilla FCDış saha
1+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
2+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
3+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%402 / 5 maç%1003 / 3 maç
4+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%402 / 5 maç%1003 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Levante UD · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam1,60İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%40İY 2+ · 2/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Sevilla FC · Devrelere göre kart

1,20İlk yarı toplam3,20İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%20İY 2+ · 1/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Levante UDvsSevilla FC12.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Levante UD-Sevilla FC maçında kart ritmi iki farklı hikâyeyi karşı karşıya getiriyor. Levante’nin son 5 maçında toplam kart ortalaması 3, kendi gördüğü kart ortalaması 1,2, rakibin gördüğü ise 1,8. Bu süreçte en yüksek toplam 6, en düşük toplam 2 kartta kalmış; 3 ve üzeri kart yalnızca yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 20 oranında görülmüş, 7 ve üzeri kart çıkmamış. İç sahadaki son 2 maç ise çok daha sakin: toplam ortalama 2, en yüksek ve en düşük değer 2, 3 ve üzeri karttan 7 ve üzeri karta kadar bütün eşikler yüzde 0. Levante bu iki karşılaşmanın tamamında en az 1 kart görmüş, fakat 2 ve üzeri kart eşiğine ulaşamamış. Sevilla’nın genel tablosu daha sert; son 5 maçta toplam ortalama 4,4, kendi kart ortalaması 2,6, rakibin kart ortalaması 1,8. 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 60, 5, 6 ve 7 ve üzeri kart yüzde 40 seviyesinde. Deplasmandaki son 3 maçta ise toplam ortalama 7,67; en düşük 7, en yüksek 9 ve 3’ten 7 ve üzeri karta kadar tüm eşikler yüzde 100. Sevilla bu maçların tamamında 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri kart gördü.

Hakemin son maçlarına ilişkin JSON’da herhangi bir değer yer almıyor; dolayısıyla düdük standardı hakkında hüküm kurmak doğru olmaz. Kırmızı kart tarafında Levante’nin genel ve iç saha kayıtlarında sayı 0. Sevilla’nın genelinde 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 2 maç, deplasmanda ise 1 kırmızı kart ve bu kartın çıktığı 3 maç bulunuyor. İki takımın son 10 maçının birleşik tablosu 3,7 kartlık beklenen toplamı gösteriyor; ev sahibine 1,5, deplasmana 2,2 düşüyor. 4 ve üzeri kart 4 maçta yüzde 40, 5 ve 6 ve üzeri kart 3 maçta yüzde 30 oranında kalırken, kırmızı kart çıkan maç sayısı 2 ve oranı yüzde 20. İlk yarı beklenen toplam 1,3; Sevilla’nın deplasman maçlarında ilk yarı ortalaması 3, ikinci yarı ortalaması 4,67. Bence maçın düğümü, Levante’nin evindeki sakin başlangıçla Sevilla’nın deplasmandaki sert ikinci yarı temposunun hangisinin baskın çıkacağında; özellikle Sevilla’nın öne geçmesi veya Levante’nin geçişlerde durdurulması kart dozunu belirgin biçimde artırabilir. Yeniden hatırlatayım, bunlar takımların son birkaç maçına dayanan göstergeler.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,70Beklenen toplam
1,50Ev sahibi beklenen
2,20Deplasman beklenen
%404+ kart · 4/10
%305+ kart · 3/10
%306+ kart · 3/10
%20Kırmızı kart çıkan maç · 2/10
1,30İlk yarı beklenen