ANALİZ.FUTBOL

AFC Bournemouth – Sturm Graz Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Avrupa Ligi · 2026/2027 · Vitality Stadium15.10.2026 · 22:00Türkiye saati
AFC Bournemouth 
G
VS
Sturm Graz 
MMMGB
Bu sunumda24 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2–3
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
  • Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
02Sayfa 4–8
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
AFC Bournemouth / Sturm Graz
Maç başı toplam gol3,00 / 1,60
3+ gol%100 / %40
03Sayfa 9–13
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
AFC Bournemouth / Sturm Graz
Maç başı toplam korner13,00 / 8,80
10+ korner%100 / %40
04Sayfa 14–18
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
AFC Bournemouth / Sturm Graz
Maç başı toplam kart6,00 / 4,40
5+ kart%100 / %40
05Sayfa 19–23
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
AFC Bournemouth / Sturm Graz
Serbest Vuruş ort.18,00 / 10,60
Kale Vuruşu ort.10,00 / 8,00
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00
Bu maç için gösterilebilecek puan tablosu yok (eleme turu veya tek maçlık organizasyon).
ANALİZ.FUTBOLEKSİK OYUNCULAR
Eksik OyuncularSakat ve cezalı oyuncular · 15.10.2026 09:01 itibarıyla bildirilenler
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth 4 oyuncu

  • J. KluivertUyluk Kası GerilmesiForvet · 1 maç · 1 gol
  • A. ScottUyluk Kası GerilmesiOrta saha · 1 maç
  • JuanluStatü GereğiOrta saha
  • F. ForsterStatü GereğiKaleci

Sturm Graz 4 oyuncu

  • G. MamageishviliBilek/Ayak SakatlığıOrta saha · 1 maç
  • F. RózgaArka AdaleOrta saha · 1 maç
  • O. KiteishviliBaldır GerilmesiOrta saha
  • N. WeiperBilek/Ayak SakatlığıForvet

Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Genel

2attığı gol
1yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %100 (1)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
1 maç

AFC Bournemouth · İç saha

Bu kapsamda maç yok.

Sturm Graz · Genel

2attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 0,40Maç başı yediği 1,20Maç başı toplam gol 1,60Karşılıklı gol %20 (1)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %60 (3)
5 maç

Sturm Graz · Dış saha

3attığı gol
10yediği gol
Maç başı attığı 0,60Maç başı yediği 2,00Maç başı toplam gol 2,60Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %40 (2)
5 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
17.09.26DışReal Sociedad—2-12-0

Sturm Graz · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
16.09.26İçRennes—0-00-0
29.01.26İçBrann—1-00-0
22.01.26DışFeyenoord—0-30-1
11.12.25İçRed Star Belgrade—0-10-0
27.11.25DışPanathinaikos—1-21-1

AFC Bournemouth · Son 5 iç saha maçı · — sıra

Bu kapsamda maç yok.

Sturm Graz · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
22.01.26DışFeyenoord—0-30-1
27.11.25DışPanathinaikos—1-21-1
23.10.25DışCeltic—1-21-0
24.09.25DışMidtjylland—0-20-1
14.03.24DışLille—1-11-1

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
1+ gol%1001 / 1 maç—%804 / 5 maç%1005 / 5 maç
2+ gol%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%1005 / 5 maç
3+ gol%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%603 / 5 maç
4+ gol%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç
5+ gol%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç

İlk yarı toplam gol

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
1+ gol%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%1005 / 5 maç
2+ gol%1001 / 1 maç—%201 / 5 maç%402 / 5 maç
3+ gol%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç
4+ gol%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç
5+ gol%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Genel

1 · %500-15'1 · %5015-30'030-45+'045-60'060-75'075-90+'
2attığı gol
2 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%100 (1/1)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+145-60060-75075-90+1toplam

Sturm Graz · Genel

00-15'015-30'1 · %5030-45+'045-60'060-75'1 · %5075-90+'
2attığı gol
1 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30030-45+145-60260-75175-90+6toplam

AFC Bournemouth · İç saha

Bu maçlarda gol dakikası verisi yok.

Sturm Graz · Dış saha

1 · %330-15'015-30'2 · %6730-45+'045-60'060-75'075-90+'
3attığı gol
3 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği20-15115-30130-45+045-60460-75275-90+10toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Maçın havasını belirleyecek ilk konu, Bournemouth’un üretkenliğiyle Sturm Graz’ın deplasmandaki savunma zaafının nasıl buluşacağı. Bournemouth’un son 1 genel maçında 2 gol atıp 1 gol yemesi, maç başına 2 atılan ve 1 yenilen gol ortalamasıyla toplam 3 gole işaret ediyor. Bu tek maçlık örnekte 1, 2 ve 3 ve üzeri gol eşiklerinin tamamı yüzde 100, 4 ve 5 ve üzeri gol ise yüzde 0. Üstelik ilk yarıda 1 ve 2 ve üzeri gol de yüzde 100 seviyesinde; Bournemouth 2 golü ilk yarıda bulmuş, ikinci yarıda gol atamamış. Ancak iç saha özelinde son maç sayısı 0 olduğu için AFC Bournemouth’un kendi sahasındaki gol eğilimi hakkında oran üretmek mümkün değil. Sturm Graz tarafında ise son 5 genel maçta 2 gol atılıp 6 gol yenilmiş; atılan gol ortalaması 0,4, yenilen gol ortalaması 1,2 ve maç başı toplam gol 1,6. 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 0. Deplasmanda tablo daha hareketli: 5 maçta 3 gol atıp 10 gol yediler, ortalamalar 0,6 ve 2, toplam 2,6; 1 ve 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 60.

İlk düdükten sonraki bölüm bence kritik olacak. Bournemouth’un golleri 0-15 ve 15-30 dakikaları arasında gelirken, yediği tek gol 45-60 aralığında. Sturm Graz’ın genel golleri 30-45+ ile 75-90+ dakikalarında; yediği goller 0-15, 15-30, 45-60, 60-75 ve 75-90+ aralıklarına dağılmış. Deplasman özelinde Sturm Graz ilk yarıda 3 gol atmış, ikinci yarıda 0 gol bulmuş; buna karşılık 0-15’te 2, 15-30’da 1, 30-45+’ta 1, 60-75’te 4 ve 75-90+’ta 2 gol yemiş. İlk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri gol yüzde 40. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen gol 2,3; karşılıklı gol 2 maçta yüzde 33, 2 ve 3 ve üzeri gol 3 maçta yüzde 50, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 0. Aralarındaki son maç verisi yok. Bu yüzden gözüm erken Bournemouth baskısında ve Sturm Graz’ın özellikle 60-75 arasındaki savunma direncinde olacak; son birkaç maçlık örneklem, oyunun kilidini bu iki bölümün açabileceğini söylüyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 1 + 5 maç

2,30Beklenen gol
%33Karşılıklı gol · 2/6
%502+ gol · 3/6
%503+ gol · 3/6
%04+ gol · 0/6
%05+ gol · 0/6
%50İY 1+ gol · 3/6
%33İY 2+ gol · 2/6
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Genel

3kullandığı korner
10rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,00Maç başı rakibe verdiği korner 10,00Maç başı toplam korner 13,00En yüksek / en düşük toplam 13 / 13Rakipten fazla korner 0 / 1Maç başı korner farkı -7,00
korner verisi olan 1 maç

AFC Bournemouth · İç saha

Bu kapsamda korner verisi olan maç yok.

Sturm Graz · Genel

19kullandığı korner
25rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,80Maç başı rakibe verdiği korner 5,00Maç başı toplam korner 8,80En yüksek / en düşük toplam 12 / 6Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı -1,20
korner verisi olan 5 maç

Sturm Graz · Dış saha

13kullandığı korner
33rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,60Maç başı rakibe verdiği korner 6,60Maç başı toplam korner 9,20En yüksek / en düşük toplam 11 / 7Rakipten fazla korner 0 / 5Maç başı korner farkı -4,00
korner verisi olan 5 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
17.09.26DışReal Sociedad—2-13-10132-2

Sturm Graz · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
16.09.26İçRennes—0-05-491-4
29.01.26İçBrann—1-02-462-1
22.01.26DışFeyenoord—0-32-571-4
11.12.25İçRed Star Belgrade—0-17-5122-2
27.11.25DışPanathinaikos—1-23-7101-5

AFC Bournemouth · Son 5 iç saha maçı · — sıra

Bu kapsamda korner verisi olan maç yok.

Sturm Graz · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
22.01.26DışFeyenoord—0-32-571-4
27.11.25DışPanathinaikos—1-23-7101-5
23.10.25DışCeltic—1-22-9110-4
24.09.25DışMidtjylland—0-23-472-3
14.03.24DışLille—1-13-8113-5

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
8+%1001 / 1 maç—%603 / 5 maç%603 / 5 maç
9+%1001 / 1 maç—%603 / 5 maç%603 / 5 maç
10+%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%603 / 5 maç
11+%1001 / 1 maç—%201 / 5 maç%402 / 5 maç
12+%1001 / 1 maç—%201 / 5 maç%00 / 5 maç

Takımın kullandığı korner

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
3+%1001 / 1 maç—%603 / 5 maç%603 / 5 maç
4+%00 / 1 maç—%402 / 5 maç%00 / 5 maç
5+%00 / 1 maç—%402 / 5 maç%00 / 5 maç
6+%00 / 1 maç—%201 / 5 maç%00 / 5 maç
7+%00 / 1 maç—%201 / 5 maç%00 / 5 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Korner dengesi (genel)

0 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
3,00kullandığı
10,00verdiği
-7,00maç başı fark

Sturm Graz · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
3,80kullandığı
5,00verdiği
-1,20maç başı fark

AFC Bournemouth · Devrelere göre korner

4,00İlk yarı toplam9,00İkinci yarı toplam2,00İY kullandığı
%100İY 4+ · 1/1
%0İY 5+ · 0/1
%0İY 6+ · 0/1

Devre verisi olan 1 maç

Sturm Graz · Devrelere göre korner

4,60İlk yarı toplam4,20İkinci yarı toplam1,40İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%60İY 5+ · 3/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

AFC Bournemouth–Sturm Graz karşılaşmasında korner havası, iki takımın eldeki son maç verileriyle birlikte oldukça farklı bir resim çiziyor. Bournemouth’un genel örnekleminde tek maç var ve bu karşılaşmada 3 korner kullanıp rakibine 10 korner vermiş; toplam 13 kornerle kendi tarafında 3 ve üzeri korner eşiğine ulaşırken 4 ve üzerine çıkamamış. Toplamda 8, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri korner eşiklerinin tamamı yüzde 100 görünüyor, fakat bunun yalnızca bir maça dayandığını özellikle hatırlatmak gerekir. İç saha tarafında ise hiç veri bulunmuyor; dolayısıyla Bournemouth’un kendi sahasındaki korner alışkanlığı hakkında bu tablo üzerinden ek bir yön çizmek mümkün değil. Sturm Graz’ın beş maçlık genel ortalaması 3,8 takım korneri, rakibe verilen 5 ve toplam 8,8 korner. Deplasmanda ise takımın ortalaması 2,6’ya düşerken rakiplerin 6,6 korner bulması dikkat çekiyor; toplam ortalama 9,2. Dış sahada 8, 9 ve 10 ve üzeri korner eşikleri yüzde 60, 11 ve üzeri yüzde 40, 12 ve üzeri ise yüzde 0 seviyesinde.

Benim gözüme çarpan asıl nokta, Sturm Graz’ın deplasmanda korner dengesini sürekli rakibine bırakması: beş maçın hiçbirinde rakibinden fazla korner kullanamamış, beşinde de geride kalmış. Genel tabloda da iki maçta üstün, üç maçta geride; Bournemouth ise mevcut tek maçında 3-10’luk açık yaşamış. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 10,9 korner; bunun 4’ü ev sahibine, 6,9’u deplasman ekibine yazılıyor. Altı maçlık birleşik örneklemde 9 ve üzeri korner yüzde 67, 10 ve üzeri yüzde 50, 11 ve üzeri yüzde 33 oranında kalmış. İlk yarı beklenen toplam 4,3 korner. Üstelik Sturm’un deplasman maçlarında ilk yarı ortalaması 5,6, ikinci yarı ortalaması 3,6; Bournemouth’un tek verisinde ise ikinci yarı toplamı 9’a çıkıyor. Açıkçası maçın kilidi, Bournemouth’un ev sahibi olmanın itişiyle rakibin kanat baskısını kırıp korner üretebilmesi olacak; Sturm’un savunmada karşılayıp rakibe alan bırakması da oyunun köşe vuruşu dengesini belirleyebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 1 + 5 maç

10,90Beklenen toplam
4,00Ev sahibi beklenen
6,90Deplasman beklenen
%679+ korner · 4/6
%5010+ korner · 3/6
%3311+ korner · 2/6
4,30İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Genel

3gördüğü kart
3rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 3,00Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 6,00En yüksek / en düşük toplam 6 / 6Sarı / kırmızı (kendi) 3 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 1
kart verisi olan 1 maç

AFC Bournemouth · İç saha

Bu kapsamda kart verisi olan maç yok.

Sturm Graz · Genel

12gördüğü kart
10rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,40Maç başı rakibin gördüğü kart 2,00Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 8 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 12 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Sturm Graz · Dış saha

9gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,80Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 3,60En yüksek / en düşük toplam 6 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
17.09.26DışReal Sociedad—2-13-360-0

Sturm Graz · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
16.09.26İçRennes—0-02-020-0
29.01.26İçBrann—1-03-030-0
22.01.26DışFeyenoord—0-31-230-0
11.12.25İçRed Star Belgrade—0-13-580-0
27.11.25DışPanathinaikos—1-23-360-0

AFC Bournemouth · Son 5 iç saha maçı · — sıra

Bu kapsamda kart verisi olan maç yok.

Sturm Graz · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
22.01.26DışFeyenoord—0-31-230-0
27.11.25DışPanathinaikos—1-23-360-0
23.10.25DışCeltic—1-23-141-0
24.09.25DışMidtjylland—0-22-350-0
14.03.24DışLille—1-10-000-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
3+%1001 / 1 maç—%804 / 5 maç%804 / 5 maç
4+%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%603 / 5 maç
5+%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%402 / 5 maç
6+%1001 / 1 maç—%402 / 5 maç%201 / 5 maç
7+%00 / 1 maç—%201 / 5 maç%00 / 5 maç

Takımın gördüğü kart

AFC BournemouthGenelAFC Bournemouthİç sahaSturm GrazGenelSturm GrazDış saha
1+%1001 / 1 maç—%1005 / 5 maç%804 / 5 maç
2+%1001 / 1 maç—%804 / 5 maç%603 / 5 maç
3+%1001 / 1 maç—%603 / 5 maç%402 / 5 maç
4+%00 / 1 maç—%00 / 5 maç%00 / 5 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

AFC Bournemouth · Devrelere göre kart

3,00İlk yarı toplam3,00İkinci yarı toplam1,00İY gördüğü
%100İY 1+ · 1/1
%100İY 2+ · 1/1
%100İY 3+ · 1/1

Devre verisi olan 1 maç

Sturm Graz · Devrelere göre kart

2,20İlk yarı toplam2,20İkinci yarı toplam1,00İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Maçın kart havası, Bournemouth’un dar örneklemdeki sert ve dengeli görüntüsüyle Sturm Graz’ın daha geniş, fakat deplasmanda biraz daha ölçülü seyreden yapısının kesişiminde oluşuyor. Bournemouth’un son genel maçında takım da rakibi de 3’er kart görmüş; maç başı toplam 6 kart, en yüksek ve en düşük toplam da yine 6. Bu tek karşılaşmada 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin tamamı yüzde 100, 7 ve üzeri kart ise yüzde 0 seviyesinde. Bournemouth’un kendi takım kartı açısından 1, 2 ve 3 ve üzeri eşikleri yüzde 100, 4 ve üzeri ise yüzde 0. İç sahaya ait son maç verisi bulunmadığı için bu eğilimin Bournemouth sahasında nasıl değiştiğini söylemek mümkün değil. Sturm Graz ise son 5 maçta maç başı 2,4 kart görmüş, rakipleri 2 kartta kalmış ve toplam ortalama 4,4 karta ulaşmış. Deplasmanda kendi ortalaması 1,8, rakip ortalaması da 1,8; toplam 3,6 kart. Bu alanda 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 60, 5 ve üzeri yüzde 40, 6 ve üzeri yüzde 20; en yüksek toplam 6, en düşük toplam 0.

Hakem bilgisi JSON’da yer almıyor; dolayısıyla düdük sahibinin son maçlarındaki kart çizgisi üzerinden bir yorum yapmak mümkün değil. Kırmızı kart tarafında Bournemouth’un genel kesitinde 0, Sturm Graz’ın genel kesitinde de 0 kırmızı kart var; ancak Sturm’un deplasman son 5 maçında 1 kırmızı kart çıkmış ve kırmızı kart görülen maç oranı yüzde 20. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 5,2 kart; bunun 2,5’i Bournemouth’a, 2,7’si Sturm Graz’a yazılıyor. Birleşik 6 maçlık kesitte 4 ve üzeri, 5 ve üzeri ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 50; bu eşiklerin her biri 3 maçta gerçekleşmiş. İlk yarı beklenen toplam 2,6 kart, Sturm’un genelinde ilk ve ikinci yarı ortalamaları 2,2’şer, deplasmanda ise ilk yarı 2,4 ve ikinci yarı 1,2. Bence oyunun belirleyici noktası, özellikle ilk bölümdeki ikili mücadeleler ve geçiş savunması olacak; erken gerilim, Sturm’un deplasmandaki kırmızı kart örneğini yeniden gündeme taşıyabilir. Yine de bunlar son birkaç maçlık veriler ve maçın akışı her şeyi değiştirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 1 + 5 maç

5,20Beklenen toplam
2,50Ev sahibi beklenen
2,70Deplasman beklenen
%504+ kart · 3/6
%505+ kart · 3/6
%506+ kart · 3/6
%0Kırmızı kart çıkan maç · 0/6
2,60İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————18,0017,0035,00
İç saha0 maç———————
Maç toplamı
Genelİç saha
27+%1001 / 1 maç—
29+%1001 / 1 maç—
31+%1001 / 1 maç—
33+%1001 / 1 maç—
Takımın kullandığı
Genelİç saha
13+%1001 / 1 maç—
14+%1001 / 1 maç—
15+%1001 / 1 maç—
16+%1001 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 35 / 35 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

Sturm Graz · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,6016,0026,60
Dış saha4 maç————13,5016,2529,75
Maç toplamı
GenelDış saha
27+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
29+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
31+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
33+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
13+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
15+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
16+%201 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 35 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————10,007,0017,00
İç saha0 maç———————
Maç toplamı
Genelİç saha
12+%1001 / 1 maç—
14+%1001 / 1 maç—
16+%1001 / 1 maç—
18+%00 / 1 maç—
Takımın kullandığı
Genelİç saha
8+%1001 / 1 maç—
9+%1001 / 1 maç—
10+%1001 / 1 maç—
11+%00 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 17 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

Sturm Graz · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,006,2014,20
Dış saha5 maç————6,005,6011,60
Maç toplamı
GenelDış saha
12+%804 / 5 maç%402 / 5 maç
14+%603 / 5 maç%201 / 5 maç
16+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
18+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
8+%402 / 5 maç%402 / 5 maç
9+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
10+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
11+%201 / 5 maç%201 / 5 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————24,0020,0044,00
İç saha0 maç———————
Maç toplamı
Genelİç saha
40+%1001 / 1 maç—
43+%1001 / 1 maç—
46+%00 / 1 maç—
49+%00 / 1 maç—
Takımın kullandığı
Genelİç saha
19+%1001 / 1 maç—
21+%1001 / 1 maç—
23+%1001 / 1 maç—
25+%00 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 44 / 44 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

Sturm Graz · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————21,6025,8047,40
Dış saha5 maç————23,0025,6048,60
Maç toplamı
GenelDış saha
40+%804 / 5 maç%1005 / 5 maç
43+%804 / 5 maç%1005 / 5 maç
46+%603 / 5 maç%804 / 5 maç
49+%201 / 5 maç%402 / 5 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
19+%603 / 5 maç%603 / 5 maç
21+%603 / 5 maç%603 / 5 maç
23+%402 / 5 maç%402 / 5 maç
25+%402 / 5 maç%201 / 5 maç

En yüksek / en düşük toplam: 62 / 38 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

AFC Bournemouth · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
17.09.26DışReal Sociedad2-118-1710-724-20

Sturm Graz · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
16.09.26İçRennes0-06-1214-727-35
29.01.26İçBrann1-04-217-725-21
22.01.26DışFeyenoord0-313-128-417-28
11.12.25İçRed Star Belgrade0-121-147-822-16
27.11.25DışPanathinaikos1-29-214-517-29

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
AFC BournemouthvsSturm Graz15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Bournemouth–Sturm Graz karşılaşmasında duran top ve oyunun kenar çizgisine taşınan bölümleri farklı bir hikâye anlatıyor. Serbest vuruşlarda Bournemouth’un genel örneklemi yalnızca 1 maç ama bu maçta takım 18, rakibi 17 kullandı; toplam 35 ile kendi kullandığı ve rakibin kullandığı vuruşlarda da önde kaldı. Toplamın 27, 29, 31 ve 33 ve üzeri eşiklerinin tamamı yüzde 100, Bournemouth’un kendi serbest vuruşlarında 13, 14, 15 ve 16 ve üzeri değerleri de yüzde 100. Sturm Graz ise son 5 maçta maç başına 10,6 serbest vuruş kullanırken rakipleri 16’ya ulaşıyor; toplam ortalama 26,6. Deplasman maçlarında Sturm’un toplamı 29,75’e çıkıyor, kendi kullandığı ortalama 13,5 oluyor ve 27 ile 29 ve üzeri eşikleri yüzde 75, 31 ve üzeri yüzde 50 gerçekleşiyor. Kale vuruşlarında Bournemouth’un maç başı toplamı 17; kendi 10, rakibi 7. Sturm Graz’ın genel toplamı 14,2, deplasmanda 11,6 ve kendi kale vuruşu deplasmanda 6 ortalamasında kalıyor. Taç atışlarında fark daha belirgin: Bournemouth’un toplamı 44, kendi payı 24; Sturm’un genel toplamı 47,4, deplasmanda 48,6 ve kendi kullandığı taç ortalaması 23.

İşin ilginç tarafı, Sturm Graz’ın taç atışları oyunun kenarlara sık sık taşındığını gösteriyor. Deplasman maçlarının tamamında toplam 40 ve 43 ve üzeri taç atışı görülmüş; 46 ve üzeri yüzde 80, 49 ve üzeri yüzde 40. Takımın kendi taçlarında 19 ve 21 ve üzeri yüzde 60, 23 ve üzeri yüzde 40, 25 ve üzeri yüzde 20. Bournemouth tarafında tek maçlık toplamda 40 ve 43 ve üzeri yüzde 100, kendi kullandığı 19, 21 ve 23 ve üzeri eşikleri yüzde 100; 25 ve üzeri ise gerçekleşmemiş. Birleşik beklenti serbest vuruşta 30,8; Bournemouth 17, Sturm Graz 13,8. Kale vuruşunda 15,6 toplam, 8,1’e 7,5; taç atışında 45,7 toplam, 24,9’a 20,8. İlk yarı, ikinci yarı ve maç sonu devre kırılımı verilmediği için oyunun hangi bölümünde bu yoğunluğun arttığını ayıramıyorum. Yine de bu son birkaç maçlık tablo, merkezdeki faul düdüklerinden çok kenar mücadeleleri, baskı sonrası uzaklaştırmalar ve oyunun sık sık yeniden başlaması üzerinden şekillenebilecek bir karşılaşmaya işaret ediyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 1 + 5 maç

30,80Beklenen toplam
17,00Ev sahibi
13,80Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 1 + 5 maç

15,60Beklenen toplam
8,10Ev sahibi
7,50Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 1 + 5 maç

45,70Beklenen toplam
24,90Ev sahibi
20,80Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

AFC Bournemouth son 1 maçında maç başına 2,00 gol attı ve 1,00 gol yedi; Sturm Graz ise maç başına 0,40 gol attı, 1,20 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,30. Korner tarafında AFC Bournemouth maç başına 3,00, Sturm Graz 3,80 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 10,90.

İstatistik tablosu

AFC Bournemouth - Sturm Graz: son 5 maç istatistikleri
İstatistikAFC BournemouthSturm Graz
Son maçlar (eskiden yeniye)GM M M G B
Maç başı attığı gol2,000,40
Maç başı yediği gol1,001,20
Maç başı toplam gol3,001,60
3+ gollü maç oranı%100%40
Maç başı kullandığı korner3,003,80
Maçlarındaki toplam korner13,008,80
Maç başı gördüğü kart3,002,40
Serbest vuruş (maç başı)18,0010,60
Kale vuruşu (maç başı)10,008,00
Taç atışı (maç başı)24,0021,60

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

AFC Bournemouth 3 - 0 Sturm Graz (ilk yarı 1-0)

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

AFC Bournemouth - Sturm Graz maçı ne zaman ve saat kaçta?

AFC Bournemouth - Sturm Graz maçı 15 Ekim 2026 22:00'de (Türkiye saati) UEFA Avrupa Ligi kapsamında oynanacak, Vitality Stadium sahne olacak.

AFC Bournemouth ve Sturm Graz son 5 maçta kaç gol attı?

AFC Bournemouth son 1 maçında 2 gol attı, 1 gol yedi. Sturm Graz son 5 maçında 2 gol attı, 6 gol yedi.

AFC Bournemouth - Sturm Graz maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 10,90; AFC Bournemouth maç başına 3,00, Sturm Graz 3,80 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.