ANALİZ.FUTBOL

Sivasspor – Pendikspor Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
Türkiye 1. Lig · 2026/2027 · Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu09.10.2026 · 17:00Türkiye saati
Sivasspor15. sıra · 8 puan
MBGBB
VS
Pendikspor12. sıra · 10 puan
BMGBB
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Sivasspor / Pendikspor
Maç başı toplam gol2,80 / 1,80
3+ gol%60 / %0
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Sivasspor / Pendikspor
Maç başı toplam korner8,60 / 8,20
10+ korner%20 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Sivasspor / Pendikspor
Maç başı toplam kart4,80 / 3,60
5+ kart%80 / %40
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Sivasspor / Pendikspor
Serbest Vuruş ort.12,40 / 11,60
Kale Vuruşu ort.10,20 / 6,40
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Türkiye 1. Lig 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Kayserispor861115:3+1219MBGGG
2Bursaspor861116:7+919GGGBG
376 Iğdır Belediyespor851212:7+516GGGGB
4Batman Petrolspor851215:13+216GGGMM
5Sarıyer842211:9+214GGMBG
6Keçiörengücü834117:10+713BGGBB
7Mardin BB83329:5+412BBGMM
8Antalyaspor840414:13+112MGMGG
9Fatih Karagümrük833212:11+112BBMBG
10Muğlaspor82518:7+111GGBBB
11Bandırmaspor824212:5+710BMGBM
12Pendikspor824210:13-310BMGBB
13Manisa BBSK823312:1209BMMBM
14BB Bodrumspor81527:6+18BBMGB
15Sivasspor81529:11-28MBGBB
16Ümraniyespor81346:9-36BMMMG
17Van BB81348:17-96BMBBM
18Erokspor80534:10-65MBMBM
19İstanbulspor81257:19-125BMMMG
20Boluspor80173:20-171MMMBM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Genel

7attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,40Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 2,80Karşılıklı gol %100 (5)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Sivasspor · İç saha

5attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 1,25Maç başı yediği 1,25Maç başı toplam gol 2,50Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %25 (1)Gol atamadı %25 (1)
4 maç

Pendikspor · Genel

4attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 0,80Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 1,80Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Pendikspor · Dış saha

5attığı gol
9yediği gol
Maç başı attığı 1,25Maç başı yediği 2,25Maç başı toplam gol 3,50Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %25 (1)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26DışKeçiörengücü6.1-10-0
13.09.26İçMuğlaspor10.1-11-1
06.09.26DışAntalyaspor8.2-11-1
02.09.26İçMardin BB7.2-20-2
29.08.26DışBatman Petrolspor4.1-21-0

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26İçBB Bodrumspor14.1-10-0
12.09.26DışBoluspor20.1-10-1
05.09.26İçÜmraniyespor16.1-01-0
01.09.26DışSarıyer5.0-20-0
28.08.26İçBandırmaspor11.1-11-1

Sivasspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
13.09.26İçMuğlaspor10.1-11-1
02.09.26İçMardin BB7.2-20-2
24.08.26İçManisa BBSK13.2-22-1
08.08.26İçErokspor18.0-00-0

Pendikspor · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
12.09.26DışBoluspor20.1-10-1
01.09.26DışSarıyer5.0-20-0
22.08.26DışAntalyaspor8.3-22-0
16.08.26DışKeçiörengücü6.1-41-2

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Maç sonu toplam gol

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%753 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
3+ gol%603 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 5 maç%502 / 4 maç
4+ gol%201 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 5 maç%502 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%502 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
2+ gol%603 / 5 maç%753 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%00 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 5 maç%251 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Genel

1 · %140-15'1 · %1415-30'1 · %1430-45+'045-60'4 · %5760-75'075-90+'
7attığı gol
3 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30430-45+145-60060-75275-90+7toplam

Pendikspor · Genel

00-15'2 · %5015-30'030-45+'045-60'2 · %5060-75'075-90+'
4attığı gol
2 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30130-45+145-60260-75075-90+5toplam

Sivasspor · İç saha

1 · %200-15'1 · %2015-30'1 · %2030-45+'045-60'2 · %4060-75'075-90+'
5attığı gol
3 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%67 (2/3)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30430-45+045-60160-75075-90+5toplam

Pendikspor · Dış saha

00-15'1 · %2015-30'2 · %4030-45+'045-60'2 · %4060-75'075-90+'
5attığı gol
3 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30230-45+045-60560-75175-90+9toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Sivasspor, son 5 maçında 7 gol atıp 7 gol yedi; maç başına 1,40 gol atarken 1,40 gol görüyor. Kendi sahasındaki son 4 maçta ise tablo 5 atılan ve 5 yenilen gol şeklinde; bu maçlarda toplam gol ortalaması 2,50. Pendikspor cephesinde son 5 maçta 4 gol atıldı, 5 gol yenildi; deplasmandaki son 4 maçta maç başı toplam gol 3,50. Gol sayısına baktığımızda Sivasspor maçlarının %100'ü 2 ve üzeri, %60'ı 3 ve üzeri golle bitmiş; Pendikspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %80 ve %0. İç saha özelinde Sivasspor maçlarında 3 ve üzeri gol oranı %50, dış saha özelinde Pendikspor maçlarında %50.

İlk yarılar ayrı bir hikâye anlatıyor: Sivasspor maçlarında ilk yarıda gol görülen maç oranı %80, Pendikspor maçlarında %60; ilk yarıda 2 ve üzeri gol ise %60 ile %20 arasında. Sivasspor gollerini en çok 60-75 dakikaları arasında buluyor, Pendikspor ise en verimli zamanını 15-30 aralığında yaşıyor. Karşılıklı gol tarafında Sivasspor son 5 maçın 5 tanesinde, Pendikspor ise 3 tanesinde iki takımın da gol attığı maçlar oynadı. Bu tablo iki takımın gol üretme ve gol yeme eğilimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken özellikle ilk golün hangi dakikalarda geldiğine ve takımların skor karşısındaki tepkisine dikkat etmenizi öneririm; bu rakamların hikâyesi çoğu zaman orada yazılır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,30Beklenen gol
%80Karşılıklı gol · 8/10
%902+ gol · 9/10
%303+ gol · 3/10
%104+ gol · 1/10
%05+ gol · 0/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%40İY 2+ gol · 4/10

Aralarındaki son 4 maç

3,25maç başı gol
%753+ gol · 3/4
%75Karşılıklı gol · 3/4
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Genel

10kullandığı korner
33rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,00Maç başı rakibe verdiği korner 6,60Maç başı toplam korner 8,60En yüksek / en düşük toplam 15 / 4Rakipten fazla korner 0 / 5Maç başı korner farkı -4,60
korner verisi olan 5 maç

Sivasspor · İç saha

23kullandığı korner
20rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,75Maç başı rakibe verdiği korner 5,00Maç başı toplam korner 10,75En yüksek / en düşük toplam 15 / 8Rakipten fazla korner 2 / 4Maç başı korner farkı +0,75
korner verisi olan 4 maç

Pendikspor · Genel

27kullandığı korner
14rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,40Maç başı rakibe verdiği korner 2,80Maç başı toplam korner 8,20En yüksek / en düşük toplam 13 / 4Rakipten fazla korner 4 / 5Maç başı korner farkı +2,60
korner verisi olan 5 maç

Pendikspor · Dış saha

20kullandığı korner
17rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,25Maç başı toplam korner 9,25En yüksek / en düşük toplam 13 / 4Rakipten fazla korner 3 / 4Maç başı korner farkı +0,75
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26DışKeçiörengücü6.1-11-341-0
13.09.26İçMuğlaspor10.1-15-10153-5
06.09.26DışAntalyaspor8.2-11-891-4
02.09.26İçMardin BB7.2-22-681-3
29.08.26DışBatman Petrolspor4.1-21-670-2

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26İçBB Bodrumspor14.1-16-394-0
12.09.26DışBoluspor20.1-110-3135-2
05.09.26İçÜmraniyespor16.1-03-470-2
01.09.26DışSarıyer5.0-23-141-0
28.08.26İçBandırmaspor11.1-15-383-1

Sivasspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
13.09.26İçMuğlaspor10.1-15-10153-5
02.09.26İçMardin BB7.2-22-681-3
24.08.26İçManisa BBSK13.2-28-2106-1
08.08.26İçErokspor18.0-08-2103-2

Pendikspor · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
12.09.26DışBoluspor20.1-110-3135-2
01.09.26DışSarıyer5.0-23-141-0
22.08.26DışAntalyaspor8.3-21-11120-3
16.08.26DışKeçiörengücü6.1-46-283-2

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Maç toplamı korner

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
8+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
9+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
11+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
3+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
5+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
6+%00 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%00 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Korner dengesi (genel)

0 rakipten fazla0 eşit5 rakipten az
2,00kullandığı
6,60verdiği
-4,60maç başı fark

Pendikspor · Korner dengesi (genel)

4 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
5,40kullandığı
2,80verdiği
+2,60maç başı fark

Sivasspor · Devrelere göre korner

4,00İlk yarı toplam4,60İkinci yarı toplam1,20İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%40İY 5+ · 2/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Pendikspor · Devrelere göre korner

3,60İlk yarı toplam4,60İkinci yarı toplam2,60İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%20İY 5+ · 1/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Sivasspor, son 5 maçında maç başına 2,00 korner kullanırken rakiplerine 6,60 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 8,60. Kendi sahasındaki son 4 maçta kullandığı korner ortalaması 5,75, maç başı toplam korner ise 10,75. Pendikspor cephesinde son 5 maçta maç başına 5,40 korner kullanıldı, 2,80 korner verildi; deplasmandaki son 4 maçta toplam korner ortalaması 9,25. Toplam korner sayısında Sivasspor maçlarının %40'ı 9+ korner, %20'si 10+ korner ile bitti; Pendikspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %40 ve %20. En yüksek toplam korner Sivasspor maçlarında 15, Pendikspor maçlarında 13 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.

Korner dengesi tarafında Sivasspor son 5 maçın 0 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Pendikspor ise 5 maçın 4 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 8,40; ev sahibi için beklenen korner 2,40, deplasman için 6,00. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 3,80. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

8,40Beklenen toplam
2,40Ev sahibi beklenen
6,00Deplasman beklenen
%409+ korner · 4/10
%2010+ korner · 2/10
%2011+ korner · 2/10
3,80İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Genel

13gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,60Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,80En yüksek / en düşük toplam 6 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 13 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Sivasspor · İç saha

7gördüğü kart
10rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,75Maç başı rakibin gördüğü kart 2,50Maç başı toplam kart 4,25En yüksek / en düşük toplam 6 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 4
kart verisi olan 4 maç

Pendikspor · Genel

9gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,80Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 3,60En yüksek / en düşük toplam 5 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Pendikspor · Dış saha

6gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,50Maç başı rakibin gördüğü kart 2,75Maç başı toplam kart 4,25En yüksek / en düşük toplam 5 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 4 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26DışKeçiörengücü6.1-13-250-0
13.09.26İçMuğlaspor10.1-11-120-0
06.09.26DışAntalyaspor8.2-15-160-0
02.09.26İçMardin BB7.2-22-350-0
29.08.26DışBatman Petrolspor4.1-22-460-0

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26İçBB Bodrumspor14.1-11-010-0
12.09.26DışBoluspor20.1-12-240-0
05.09.26İçÜmraniyespor16.1-01-230-0
01.09.26DışSarıyer5.0-23-251-0
28.08.26İçBandırmaspor11.1-12-350-0

Sivasspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
13.09.26İçMuğlaspor10.1-11-120-0
02.09.26İçMardin BB7.2-22-350-0
24.08.26İçManisa BBSK13.2-22-460-0
08.08.26İçErokspor18.0-02-240-0

Pendikspor · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
12.09.26DışBoluspor20.1-12-240-0
01.09.26DışSarıyer5.0-23-251-0
22.08.26DışAntalyaspor8.3-21-450-0
16.08.26DışKeçiörengücü6.1-40-330-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Maç toplamı kart

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
3+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
4+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%804 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

SivassporGenelSivassporİç sahaPendiksporGenelPendiksporDış saha
1+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
2+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
3+%402 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Sivasspor · Devrelere göre kart

1,60İlk yarı toplam3,20İkinci yarı toplam1,00İY gördüğü
%100İY 1+ · 5/5
%60İY 2+ · 3/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Pendikspor · Devrelere göre kart

1,20İlk yarı toplam2,40İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%20İY 2+ · 1/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Sivasspor, son 5 maçında maç başına 2,60 kart görürken rakipleri 2,20 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 4,80. Kendi sahasındaki son 4 maçta gördüğü kart ortalaması 1,75, maç başı toplam kart ise 4,25. Pendikspor cephesinde son 5 maçta maç başına 1,80 kart görüldü, rakiplerine 1,80 kart çıktı; deplasmandaki son 4 maçta toplam kart ortalaması 4,25. Toplam kart sayısında Sivasspor maçlarının %80'i 4+ kart, %80'i 5+ kart ile bitti; Pendikspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %60 ve %40. En sert maç Sivasspor için 6, Pendikspor için 5 kartla oynandı.

İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 4,20; ev sahibi için beklenen kart 2,20, deplasman için 2,00. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 1. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

4,20Beklenen toplam
2,20Ev sahibi beklenen
2,00Deplasman beklenen
%704+ kart · 7/10
%605+ kart · 6/10
%206+ kart · 2/10
%10Kırmızı kart çıkan maç · 1/10
1,40İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,4013,2025,60
İç saha4 maç————13,7512,2526,00
Maç toplamı
Genelİç saha
22+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
24+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
26+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
28+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
12+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
13+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
14+%402 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 35 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————11,6013,0024,60
Dış saha4 maç————10,0011,0021,00
Maç toplamı
GenelDış saha
22+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
24+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
26+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
28+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
13+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
14+%201 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 35 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,207,2017,40
İç saha4 maç————10,259,5019,75
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
17+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
19+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
7+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
8+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
9+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
10+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 20 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————6,409,0015,40
Dış saha4 maç————6,509,7516,25
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
17+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
7+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
8+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
9+%00 / 5 maç%00 / 4 maç
10+%00 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 20 / 10 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————24,2026,6050,80
İç saha4 maç————27,0024,5051,50
Maç toplamı
Genelİç saha
39+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
42+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
45+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
48+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
17+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
19+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
21+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
23+%603 / 5 maç%753 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 63 / 41 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,6021,2038,80
Dış saha4 maç————18,2520,7539,00
Maç toplamı
GenelDış saha
39+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
42+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
45+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
48+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
17+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
19+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
21+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
23+%402 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 50 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Sivasspor · Son 5 maç · 15. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26DışKeçiörengücü1-115-99-219-24
13.09.26İçMuğlaspor1-111-89-1034-29
06.09.26DışAntalyaspor2-112-109-915-26
02.09.26İçMardin BB2-215-209-1029-27
29.08.26DışBatman Petrolspor1-29-1915-524-27

Pendikspor · Son 5 maç · 12. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
20.09.26İçBB Bodrumspor1-111-118-1214-22
12.09.26DışBoluspor1-112-87-924-17
05.09.26İçÜmraniyespor1-010-206-1011-19
01.09.26DışSarıyer0-210-66-914-23
28.08.26İçBandırmaspor1-115-205-525-25

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
SivassporvsPendikspor09.10.2026 · 17:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Serbest vuruş tarafında Sivasspor son 5 maçında maç başına 12,40 serbest vuruş kullanırken rakipleri 13,20 kullandı; Pendikspor ise maç başına 11,60 kullanıp rakiplerine 13,00 bıraktı. Maç toplamında Sivasspor maçlarının %60'ı 24+ serbest vuruş ile bitti, Pendikspor maçlarında bu oran %40. Kale vuruşu tarafında Sivasspor son 5 maçında maç başına 10,20 kale vuruşu kullanırken rakipleri 7,20 kullandı; Pendikspor ise maç başına 6,40 kullanıp rakiplerine 9,00 bıraktı. Maç toplamında Sivasspor maçlarının %80'i 15+ kale vuruşu ile bitti, Pendikspor maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında Sivasspor son 5 maçında maç başına 24,20 taç atışı kullanırken rakipleri 26,60 kullandı; Pendikspor ise maç başına 17,60 kullanıp rakiplerine 21,20 bıraktı. Maç toplamında Sivasspor maçlarının %80'i 42+ taç atışı ile bitti, Pendikspor maçlarında bu oran %20. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.

Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 25,10; ev sahibi için 12,70, deplasman için 12,40. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 16,40; ev sahibi için 9,60, deplasman için 6,80. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 44,80; ev sahibi için 22,70, deplasman için 22,10. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

25,10Beklenen toplam
12,70Ev sahibi
12,40Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,40Beklenen toplam
9,60Ev sahibi
6,80Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

44,80Beklenen toplam
22,70Ev sahibi
22,10Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Sivasspor son 5 maçında maç başına 1,40 gol attı ve 1,40 gol yedi; Pendikspor ise maç başına 0,80 gol attı, 1,00 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,30. Korner tarafında Sivasspor maç başına 2,00, Pendikspor 5,40 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 8,40.

İstatistik tablosu

Sivasspor - Pendikspor: son 5 maç istatistikleri
İstatistikSivassporPendikspor
Son maçlar (eskiden yeniye)M B G B BB M G B B
Maç başı attığı gol1,400,80
Maç başı yediği gol1,401,00
Maç başı toplam gol2,801,80
3+ gollü maç oranı%60%0
Maç başı kullandığı korner2,005,40
Maçlarındaki toplam korner8,608,20
Maç başı gördüğü kart2,601,80
Serbest vuruş (maç başı)12,4011,60
Kale vuruşu (maç başı)10,206,40
Taç atışı (maç başı)24,2017,60

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Sivasspor 4 - 1 Pendikspor (ilk yarı 1-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)5 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 3 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)5 gol✗ Gerçekleşmedi
İki takım da gol atarMaç öncesi veri: %80 (8/10)4-1✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 9 kornerMaç öncesi veri: %80 (8/10)10 korner✗ Gerçekleşmedi
Maçta en az 3 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)6 kart✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 5 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)6 kart✗ Gerçekleşmedi

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Sivasspor - Pendikspor maçı ne zaman ve saat kaçta?

Sivasspor - Pendikspor maçı 9 Ekim 2026 17:00'de (Türkiye saati) Türkiye 1. Lig kapsamında oynanacak, Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu sahne olacak.

Sivasspor ve Pendikspor son 5 maçta kaç gol attı?

Sivasspor son 5 maçında 7 gol attı, 7 gol yedi. Pendikspor son 5 maçında 4 gol attı, 5 gol yedi.

Sivasspor - Pendikspor maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 8,40; Sivasspor maç başına 2,00, Pendikspor 5,40 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.