ANALİZ.FUTBOL

PSV – Heerenveen Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
Hollanda Eredivisie · 2026/2027 · Philips Stadion09.10.2026 · 21:00Türkiye saati
PSV3. sıra · 16 puan
GGGGM
VS
Heerenveen10. sıra · 9 puan
MBMBG
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PSV / Heerenveen
Maç başı toplam gol5,40 / 3,00
3+ gol%100 / %60
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PSV / Heerenveen
Maç başı toplam korner10,60 / 10,80
10+ korner%80 / %40
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PSV / Heerenveen
Maç başı toplam kart4,40 / 2,00
5+ kart%40 / %0
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PSV / Heerenveen
Serbest Vuruş ort.8,40 / 10,60
Kale Vuruşu ort.5,20 / 8,40
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Hollanda Eredivisie 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1AZ761018:6+1219GGGBG
2Feyenoord752025:7+1817GBGGG
3PSV751124:10+1416GGGGM
4Twente751115:7+816GBGGG
5Ajax742121:9+1214GMGGB
6Fortuna Sittard741213:14-113MGGMG
7Excelsior732215:9+611GGBMB
8Groningen732215:13+211MMBBG
9Go Ahead Eagles724116:14+210GMBBB
10Heerenveen723211:9+29MBMBG
11NEC722312:13-18GMBMB
12Sparta Rotterdam712410:17-75BMBMM
13Telstar71245:12-75MBMBM
14Cambuur712410:19-95MMBGB
15Utrecht712411:24-135BMBGM
16PEC Zwolle71156:20-144GMBMM
17ADO Den Haag70257:17-102MBMMB
18Willem II70256:20-142BMBMM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Genel

20attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 4,00Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 5,40Karşılıklı gol %100 (5)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

PSV · İç saha

11attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 3,67Maç başı yediği 1,33Maç başı toplam gol 5,00Karşılıklı gol %100 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
3 maç

Heerenveen · Genel

8attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,60Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Heerenveen · Dış saha

8attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 2,67Maç başı yediği 1,33Maç başı toplam gol 4,00Karşılıklı gol %67 (2)Gol yemedi %33 (1)Gol atamadı %0 (0)
3 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışTwente4.2-32-1
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-12-1
05.09.26DışAjax5.3-12-1
30.08.26DışUtrecht15.6-12-1
23.08.26İçGroningen8.5-13-1

Heerenveen · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-02-0
13.09.26İçTelstar13.0-00-0
06.09.26İçAZ1.2-32-1
30.08.26DışWillem II18.2-20-0
22.08.26İçPEC Zwolle16.0-20-0

PSV · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-12-1
23.08.26İçGroningen8.5-13-1
08.08.26İçFortuna Sittard6.2-20-1

Heerenveen · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-02-0
30.08.26DışWillem II18.2-20-0
16.08.26DışAjax5.2-21-2

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Maç sonu toplam gol

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
3+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
4+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
5+ gol%804 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç

İlk yarı toplam gol

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%402 / 5 maç%672 / 3 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%672 / 3 maç
3+ gol%1005 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%331 / 3 maç
4+ gol%201 / 5 maç%331 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Genel

3 · %150-15'3 · %1515-30'5 · %2530-45+'2 · %1045-60'1 · %560-75'6 · %3075-90+'
20attığı gol
11 / 9ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği40-15115-30030-45+045-60060-75275-90+7toplam

Heerenveen · Genel

00-15'3 · %3815-30'1 · %1330-45+'1 · %1345-60'2 · %2560-75'1 · %1375-90+'
8attığı gol
4 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30030-45+145-60360-75275-90+7toplam

PSV · İç saha

1 · %90-15'1 · %915-30'3 · %2730-45+'3 · %2745-60'2 · %1860-75'1 · %975-90+'
11attığı gol
5 / 6ilk yarı / ikinci yarı
%0 (0/3)ilk golü attığı maç
Yediği20-15015-30130-45+045-60060-75175-90+4toplam

Heerenveen · Dış saha

00-15'1 · %1315-30'2 · %2530-45+'1 · %1345-60'2 · %2560-75'2 · %2575-90+'
8attığı gol
3 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%33 (1/3)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30130-45+045-60160-75175-90+4toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PSV, son 5 maçında 20 gol atıp 7 gol yedi; maç başına 4,00 gol atarken 1,40 gol görüyor. Kendi sahasındaki son 3 maçta ise tablo 11 atılan ve 4 yenilen gol şeklinde; bu maçlarda toplam gol ortalaması 5,00. Heerenveen cephesinde son 5 maçta 8 gol atıldı, 7 gol yenildi; deplasmandaki son 3 maçta maç başı toplam gol 4,00. Gol sayısına baktığımızda PSV maçlarının %100'ü 2 ve üzeri, %100'ü 3 ve üzeri golle bitmiş; Heerenveen maçlarında bu oranlar sırasıyla %80 ve %60. İç saha özelinde PSV maçlarında 3 ve üzeri gol oranı %100, dış saha özelinde Heerenveen maçlarında %100.

İlk yarılar ayrı bir hikâye anlatıyor: PSV maçlarında ilk yarıda gol görülen maç oranı %100, Heerenveen maçlarında %40; ilk yarıda 2 ve üzeri gol ise %100 ile %40 arasında. PSV gollerini en çok 75-90+ dakikaları arasında buluyor, Heerenveen ise en verimli zamanını 15-30 aralığında yaşıyor. Karşılıklı gol tarafında PSV son 5 maçın 5 tanesinde, Heerenveen ise 2 tanesinde iki takımın da gol attığı maçlar oynadı. Bu tablo iki takımın gol üretme ve gol yeme eğilimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken özellikle ilk golün hangi dakikalarda geldiğine ve takımların skor karşısındaki tepkisine dikkat etmenizi öneririm; bu rakamların hikâyesi çoğu zaman orada yazılır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

4,20Beklenen gol
%70Karşılıklı gol · 7/10
%902+ gol · 9/10
%803+ gol · 8/10
%804+ gol · 8/10
%505+ gol · 5/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%70İY 2+ gol · 7/10

Aralarındaki son 5 maç

3,00maç başı gol
%603+ gol · 3/5
%60Karşılıklı gol · 3/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Genel

37kullandığı korner
16rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 7,40Maç başı rakibe verdiği korner 3,20Maç başı toplam korner 10,60En yüksek / en düşük toplam 14 / 2Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +4,20
korner verisi olan 5 maç

PSV · İç saha

27kullandığı korner
9rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 9,00Maç başı rakibe verdiği korner 3,00Maç başı toplam korner 12,00En yüksek / en düşük toplam 14 / 9Rakipten fazla korner 3 / 3Maç başı korner farkı +6,00
korner verisi olan 3 maç

Heerenveen · Genel

30kullandığı korner
24rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 6,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,80Maç başı toplam korner 10,80En yüksek / en düşük toplam 16 / 7Rakipten fazla korner 4 / 5Maç başı korner farkı +1,20
korner verisi olan 5 maç

Heerenveen · Dış saha

15kullandığı korner
19rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,00Maç başı rakibe verdiği korner 6,33Maç başı toplam korner 11,33En yüksek / en düşük toplam 16 / 9Rakipten fazla korner 1 / 3Maç başı korner farkı -1,33
korner verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışTwente4.2-35-6113-2
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-19-5145-0
05.09.26DışAjax5.3-11-121-0
30.08.26DışUtrecht15.6-113-0137-0
23.08.26İçGroningen8.5-19-4132-1

Heerenveen · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-06-396-2
13.09.26İçTelstar13.0-08-6142-2
06.09.26İçAZ1.2-34-373-1
30.08.26DışWillem II18.2-27-9161-4
22.08.26İçPEC Zwolle16.0-25-384-0

PSV · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-19-5145-0
23.08.26İçGroningen8.5-19-4132-1
08.08.26İçFortuna Sittard6.2-29-096-0

Heerenveen · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-06-396-2
30.08.26DışWillem II18.2-27-9161-4
16.08.26DışAjax5.2-22-790-3

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Maç toplamı korner

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
8+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
9+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
10+%804 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
11+%804 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
12+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç

Takımın kullandığı korner

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
3+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%1005 / 5 maç%672 / 3 maç
4+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%1005 / 5 maç%672 / 3 maç
5+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
6+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%672 / 3 maç
7+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla1 eşit1 rakipten az
7,40kullandığı
3,20verdiği
+4,20maç başı fark

Heerenveen · Korner dengesi (genel)

4 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
6,00kullandığı
4,80verdiği
+1,20maç başı fark

PSV · Devrelere göre korner

4,20İlk yarı toplam6,40İkinci yarı toplam3,60İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%60İY 5+ · 3/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Heerenveen · Devrelere göre korner

5,00İlk yarı toplam5,80İkinci yarı toplam3,20İY kullandığı
%100İY 4+ · 5/5
%40İY 5+ · 2/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PSV, son 5 maçında maç başına 7,40 korner kullanırken rakiplerine 3,20 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 10,60. Kendi sahasındaki son 3 maçta kullandığı korner ortalaması 9,00, maç başı toplam korner ise 12,00. Heerenveen cephesinde son 5 maçta maç başına 6,00 korner kullanıldı, 4,80 korner verildi; deplasmandaki son 3 maçta toplam korner ortalaması 11,33. Toplam korner sayısında PSV maçlarının %80'i 9+ korner, %80'i 10+ korner ile bitti; Heerenveen maçlarında bu oranlar sırasıyla %60 ve %40. En yüksek toplam korner PSV maçlarında 14, Heerenveen maçlarında 16 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.

Korner dengesi tarafında PSV son 5 maçın 3 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Heerenveen ise 5 maçın 4 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 10,70; ev sahibi için beklenen korner 6,10, deplasman için 4,60. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 4,60. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

10,70Beklenen toplam
6,10Ev sahibi beklenen
4,60Deplasman beklenen
%709+ korner · 7/10
%6010+ korner · 6/10
%6011+ korner · 6/10
4,60İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Genel

11gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 9 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 11 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

PSV · İç saha

3gördüğü kart
3rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,00Maç başı rakibin gördüğü kart 1,00Maç başı toplam kart 2,00En yüksek / en düşük toplam 2 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 3 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 3
kart verisi olan 3 maç

Heerenveen · Genel

4gördüğü kart
6rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 0,80Maç başı rakibin gördüğü kart 1,20Maç başı toplam kart 2,00En yüksek / en düşük toplam 3 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 4 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Heerenveen · Dış saha

1gördüğü kart
5rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 0,33Maç başı rakibin gördüğü kart 1,67Maç başı toplam kart 2,00En yüksek / en düşük toplam 4 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 1 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 3
kart verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışTwente4.2-32-130-0
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-11-120-0
05.09.26DışAjax5.3-16-390-0
30.08.26DışUtrecht15.6-11-560-0
23.08.26İçGroningen8.5-11-120-0

Heerenveen · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-00-220-0
13.09.26İçTelstar13.0-02-020-0
06.09.26İçAZ1.2-31-230-0
30.08.26DışWillem II18.2-20-000-0
22.08.26İçPEC Zwolle16.0-21-230-0

PSV · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
13.09.26İçSparta Rotterdam12.4-11-120-0
23.08.26İçGroningen8.5-11-120-0
08.08.26İçFortuna Sittard6.2-21-120-0

Heerenveen · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26DışSparta Rotterdam12.4-00-220-0
30.08.26DışWillem II18.2-20-000-0
16.08.26DışAjax5.2-21-340-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Maç toplamı kart

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
3+%603 / 5 maç%00 / 3 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
4+%402 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%331 / 3 maç
5+%402 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
6+%402 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
7+%201 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

Takımın gördüğü kart

PSVGenelPSVİç sahaHeerenveenGenelHeerenveenDış saha
1+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%331 / 3 maç
2+%402 / 5 maç%00 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
3+%201 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
4+%201 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

PSV · Devrelere göre kart

1,60İlk yarı toplam2,80İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%100İY 1+ · 5/5
%60İY 2+ · 3/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Heerenveen · Devrelere göre kart

0,60İlk yarı toplam1,40İkinci yarı toplam0,20İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%0İY 2+ · 0/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PSV, son 5 maçında maç başına 2,20 kart görürken rakipleri 2,20 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 4,40. Kendi sahasındaki son 3 maçta gördüğü kart ortalaması 1,00, maç başı toplam kart ise 2,00. Heerenveen cephesinde son 5 maçta maç başına 0,80 kart görüldü, rakiplerine 1,20 kart çıktı; deplasmandaki son 3 maçta toplam kart ortalaması 2,00. Toplam kart sayısında PSV maçlarının %40'ı 4+ kart, %40'ı 5+ kart ile bitti; Heerenveen maçlarında bu oranlar sırasıyla %0 ve %0. En sert maç PSV için 9, Heerenveen için 3 kartla oynandı.

İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 3,20; ev sahibi için beklenen kart 1,70, deplasman için 1,50. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 0. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,20Beklenen toplam
1,70Ev sahibi beklenen
1,50Deplasman beklenen
%204+ kart · 2/10
%205+ kart · 2/10
%206+ kart · 2/10
%0Kırmızı kart çıkan maç · 0/10
1,10İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,409,6018,00
İç saha3 maç————4,008,0012,00
Maç toplamı
Genelİç saha
15+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
17+%603 / 5 maç%00 / 3 maç
19+%603 / 5 maç%00 / 3 maç
21+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
8+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
9+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
10+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
11+%201 / 5 maç%00 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 28 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Heerenveen · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,608,4019,00
Dış saha3 maç————9,338,0017,33
Maç toplamı
GenelDış saha
15+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
17+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
19+%804 / 5 maç%331 / 3 maç
21+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
8+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
9+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
10+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
11+%603 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————5,2010,4015,60
İç saha3 maç————3,0011,6714,67
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%1005 / 5 maç%672 / 3 maç
15+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
17+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
19+%00 / 5 maç%00 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
5+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
6+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
7+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
8+%201 / 5 maç%00 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 18 / 13 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Heerenveen · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,409,0017,40
Dış saha3 maç————10,337,0017,33
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
15+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
17+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
19+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
5+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
6+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
7+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
8+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————19,0017,6036,60
İç saha3 maç————18,6714,6733,33
Maç toplamı
Genelİç saha
29+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
32+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
35+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
38+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
15+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
17+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
19+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
21+%402 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 43 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Heerenveen · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,4014,0031,40
Dış saha3 maç————13,0015,3328,33
Maç toplamı
GenelDış saha
29+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
32+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
35+%201 / 5 maç%00 / 3 maç
38+%00 / 5 maç%00 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
15+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
17+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
19+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
21+%201 / 5 maç%00 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 37 / 27 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

PSV · Son 5 maç · 3. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
20.09.26DışTwente2-310-1211-725-18
13.09.26İçSparta Rotterdam4-13-63-1116-18
05.09.26DışAjax3-16-137-616-23
30.08.26DışUtrecht6-120-82-1323-16
23.08.26İçGroningen5-13-93-1515-13

Heerenveen · Son 5 maç · 10. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26DışSparta Rotterdam4-011-910-1016-14
13.09.26İçTelstar0-08-138-1319-15
06.09.26İçAZ2-312-97-414-13
30.08.26DışWillem II2-29-58-914-15
22.08.26İçPEC Zwolle0-213-69-924-13

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PSVvsHeerenveen09.10.2026 · 21:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Serbest vuruş tarafında PSV son 5 maçında maç başına 8,40 serbest vuruş kullanırken rakipleri 9,60 kullandı; Heerenveen ise maç başına 10,60 kullanıp rakiplerine 8,40 bıraktı. Maç toplamında PSV maçlarının %60'ı 17+ serbest vuruş ile bitti, Heerenveen maçlarında bu oran %80. Kale vuruşu tarafında PSV son 5 maçında maç başına 5,20 kale vuruşu kullanırken rakipleri 10,40 kullandı; Heerenveen ise maç başına 8,40 kullanıp rakiplerine 9,00 bıraktı. Maç toplamında PSV maçlarının %60'ı 15+ kale vuruşu ile bitti, Heerenveen maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında PSV son 5 maçında maç başına 19,00 taç atışı kullanırken rakipleri 17,60 kullandı; Heerenveen ise maç başına 17,40 kullanıp rakiplerine 14,00 bıraktı. Maç toplamında PSV maçlarının %80'i 32+ taç atışı ile bitti, Heerenveen maçlarında bu oran %40. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.

Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 18,50; ev sahibi için 8,40, deplasman için 10,10. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 16,50; ev sahibi için 7,10, deplasman için 9,40. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 34,00; ev sahibi için 16,50, deplasman için 17,50. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

18,50Beklenen toplam
8,40Ev sahibi
10,10Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,50Beklenen toplam
7,10Ev sahibi
9,40Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

34,00Beklenen toplam
16,50Ev sahibi
17,50Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

PSV son 5 maçında maç başına 4,00 gol attı ve 1,40 gol yedi; Heerenveen ise maç başına 1,60 gol attı, 1,40 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 4,20. Korner tarafında PSV maç başına 7,40, Heerenveen 6,00 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 10,70.

İstatistik tablosu

PSV - Heerenveen: son 5 maç istatistikleri
İstatistikPSVHeerenveen
Son maçlar (eskiden yeniye)G G G G MM B M B G
Maç başı attığı gol4,001,60
Maç başı yediği gol1,401,40
Maç başı toplam gol5,403,00
3+ gollü maç oranı%100%60
Maç başı kullandığı korner7,406,00
Maçlarındaki toplam korner10,6010,80
Maç başı gördüğü kart2,200,80
Serbest vuruş (maç başı)8,4010,60
Kale vuruşu (maç başı)5,208,40
Taç atışı (maç başı)19,0017,40

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

PSV 2 - 0 Heerenveen (ilk yarı 1-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 4 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)2 gol✗ Gerçekleşmedi
Maçta en az 8 kornerMaç öncesi veri: %80 (8/10)10 korner✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 3 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)3 kart✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

PSV - Heerenveen maçı ne zaman ve saat kaçta?

PSV - Heerenveen maçı 9 Ekim 2026 21:00'de (Türkiye saati) Hollanda Eredivisie kapsamında oynanacak, Philips Stadion sahne olacak.

PSV ve Heerenveen son 5 maçta kaç gol attı?

PSV son 5 maçında 20 gol attı, 7 gol yedi. Heerenveen son 5 maçında 8 gol attı, 7 gol yedi.

PSV - Heerenveen maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 10,70; PSV maç başına 7,40, Heerenveen 6,00 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.