ANALİZ.FUTBOL

Olympique Lyonnais – Crystal Palace Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Avrupa Ligi · 2026/2027 · Groupama Stadium15.10.2026 · 19:45Türkiye saati
Olympique Lyonnais 
GGBMG
VS
Crystal Palace 
MGGGG
Bu sunumda24 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2–3
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
  • Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
02Sayfa 4–8
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Lyonnais / Crystal Palace
Maç başı toplam gol2,80 / 3,00
3+ gol%40 / %80
03Sayfa 9–13
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Lyonnais / Crystal Palace
Maç başı toplam korner7,00 / 8,60
10+ korner%20 / %40
04Sayfa 14–18
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Lyonnais / Crystal Palace
Maç başı toplam kart5,60 / 5,00
5+ kart%60 / %60
05Sayfa 19–23
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Lyonnais / Crystal Palace
Serbest Vuruş ort.13,40 / 10,60
Kale Vuruşu ort.5,00 / 9,60
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45
Bu maç için gösterilebilecek puan tablosu yok (eleme turu veya tek maçlık organizasyon).
ANALİZ.FUTBOLEKSİK OYUNCULAR
Eksik OyuncularSakat ve cezalı oyuncular · 15.10.2026 08:28 itibarıyla bildirilenler
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais 2 oyuncu

  • M. NiakhateDarbeye Bağlı SakatlıkDefans · 1 maç
  • M. OuedraogoDiz SakatlığıDefans · 1 maç

Crystal Palace 1 oyuncu

  • C. RiadDiz SakatlığıDefans

Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Genel

8attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 1,60Maç başı yediği 1,20Maç başı toplam gol 2,80Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Olympique Lyonnais · İç saha

10attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Crystal Palace · Genel

11attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 2,20Maç başı yediği 0,80Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Crystal Palace · Dış saha

7attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 1,75Maç başı yediği 1,25Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %100 (4)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
16.09.26DışRSC Anderlecht—2-12-0
19.03.26İçCelta de Vigo—0-20-0
12.03.26DışCelta de Vigo—1-10-1
29.01.26İçPAOK—4-21-1
22.01.26DışYoung Boys—1-01-0

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
17.09.26İçLech Poznań—4-03-0
27.05.26İçRayo Vallecano—1-00-0
07.05.26İçShakhtar Donetsk—2-11-1
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-11-0
16.04.26DışFiorentina—1-21-1

Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.03.26İçCelta de Vigo—0-20-0
29.01.26İçPAOK—4-21-1
11.12.25İçGo Ahead Eagles—2-12-1
23.10.25İçBasel—2-01-0
02.10.25İçSalzburg—2-01-0

Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-11-0
16.04.26DışFiorentina—1-21-1
19.03.26DışAEK Larnaca—2-11-0
19.02.26DışZrinjski—1-11-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Maç sonu toplam gol

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1005 / 5 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%804 / 5 maç%1005 / 5 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
3+ gol%402 / 5 maç%402 / 5 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
4+ gol%201 / 5 maç%201 / 5 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
5+ gol%201 / 5 maç%201 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%804 / 5 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%402 / 5 maç%402 / 5 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
3+ gol%00 / 5 maç%201 / 5 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Genel

1 · %130-15'1 · %1315-30'2 · %2530-45+'1 · %1345-60'060-75'3 · %3875-90+'
8attığı gol
4 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%40 (2/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15215-30030-45+045-60360-75175-90+6toplam

Crystal Palace · Genel

2 · %180-15'3 · %2715-30'1 · %930-45+'3 · %2745-60'060-75'2 · %1875-90+'
11attığı gol
6 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%100 (5/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30130-45+245-60060-75075-90+4toplam

Olympique Lyonnais · İç saha

4 · %400-15'015-30'1 · %1030-45+'2 · %2045-60'060-75'3 · %3075-90+'
10attığı gol
5 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30030-45+045-60260-75175-90+5toplam

Crystal Palace · Dış saha

2 · %290-15'1 · %1415-30'1 · %1430-45+'1 · %1445-60'060-75'2 · %2975-90+'
7attığı gol
4 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%100 (4/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30030-45+345-60160-75075-90+5toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Bu maçta Lyon’un son 5 genel karşılaşmasındaki 8 golü ve 6 golü, maç başına 1,6 attığı, 1,2 yediği ve toplam gol ortalamasının 2,8 olduğu görülüyor. Bu seride 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 20 düzeyinde. İç sahadaki son 5 maçta ise 10 gol atıp 5 gol yediler; 2 gol ortalaması, 1 gol yeme ortalaması ve 3 toplam gol ortalaması var. Üstelik evindeki 5 maçın tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görülürken, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 20. Crystal Palace son 5 genel maçta 11 golle 2,2 ortalama yakaladı, 4 gol yedi ve toplam gol ortalaması 3 oldu; 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 40. Deplasmandaki son 4 maçta 7 gol attılar, 5 gol yediler; 1,75 atılan, 1,25 yenilen ve 3 toplam gol ortalamasıyla 2 ve üzeri golün yüzde 100, 3 ve üzerinin yüzde 75 olduğu bir tablo var.

İlk yarıda da oyun boş geçmeyecek bir yapı taşıyor: birleşik son 10 maçta ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 50. Lyon genelinde ilk yarıda 1 ve üzeri yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40; evinde de aynı oranlar var. Palace genelinde bu değerler yüzde 80 ve yüzde 60, deplasmanda ise yüzde 100 ve yüzde 25. Lyon gollerini genel olarak 0-15’te 1, 15-30’da 1, 30-45+’ta 2, 45-60’ta 1 ve 75-90+’ta 3 kez bulmuş; evinde 0-15’te 4, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 2, 75-90+’ta 3 gol dikkat çekiyor. Palace’ın genel dağılımı 0-15’te 2, 15-30’da 3, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 3, 75-90+’ta 2; deplasmanda ise 2, 1, 1, 1 ve 2. Karşılıklı gol son 10 maçın 6’sında, yani yüzde 60’ında var; 2 ve üzeri gol 8 maçta yüzde 80, 3 ve üzeri gol 6 maçta yüzde 60, birleşik beklenen gol 2,9. Aralarındaki son maç 2 golle bitmiş, karşılıklı gol görülmemiş; ancak bu küçük örneklemde belirleyici nokta, Palace’ın deplasmanda erken üretimi ile Lyon’un özellikle son bölümdeki tehdidi olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,90Beklenen gol
%60Karşılıklı gol · 6/10
%802+ gol · 8/10
%603+ gol · 6/10
%304+ gol · 3/10
%105+ gol · 1/10
%80İY 1+ gol · 8/10
%50İY 2+ gol · 5/10

Aralarındaki son 1 maç

2,00maç başı gol
%03+ gol · 0/1
%0Karşılıklı gol · 0/1
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Genel

18kullandığı korner
17rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,60Maç başı rakibe verdiği korner 3,40Maç başı toplam korner 7,00En yüksek / en düşük toplam 10 / 5Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı +0,20
korner verisi olan 5 maç

Olympique Lyonnais · İç saha

17kullandığı korner
12rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,40Maç başı rakibe verdiği korner 2,40Maç başı toplam korner 5,80En yüksek / en düşük toplam 8 / 3Rakipten fazla korner 4 / 5Maç başı korner farkı +1,00
korner verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Genel

13kullandığı korner
30rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,60Maç başı rakibe verdiği korner 6,00Maç başı toplam korner 8,60En yüksek / en düşük toplam 14 / 5Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı -3,40
korner verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Dış saha

15kullandığı korner
20rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,75Maç başı rakibe verdiği korner 5,00Maç başı toplam korner 8,75En yüksek / en düşük toplam 14 / 3Rakipten fazla korner 2 / 4Maç başı korner farkı -1,25
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
16.09.26DışRSC Anderlecht—2-14-6103-4
19.03.26İçCelta de Vigo—0-21-670-2
12.03.26DışCelta de Vigo—1-17-072-0
29.01.26İçPAOK—4-23-251-1
22.01.26DışYoung Boys—1-03-362-1

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
17.09.26İçLech Poznań—4-06-5114-2
27.05.26İçRayo Vallecano—1-04-152-1
07.05.26İçShakhtar Donetsk—2-11-560-5
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-11-13141-6
16.04.26DışFiorentina—1-21-670-5

Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.03.26İçCelta de Vigo—0-21-670-2
29.01.26İçPAOK—4-23-251-1
11.12.25İçGo Ahead Eagles—2-17-183-0
23.10.25İçBasel—2-04-261-0
02.10.25İçSalzburg—2-02-130-1

Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-11-13141-6
16.04.26DışFiorentina—1-21-670-5
19.03.26DışAEK Larnaca—2-110-1115-0
19.02.26DışZrinjski—1-13-030-0

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Maç toplamı korner

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
8+%201 / 5 maç%201 / 5 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%201 / 5 maç%00 / 5 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%201 / 5 maç%00 / 5 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
11+%00 / 5 maç%00 / 5 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
12+%00 / 5 maç%00 / 5 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
3+%804 / 5 maç%603 / 5 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
4+%402 / 5 maç%402 / 5 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
5+%201 / 5 maç%201 / 5 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
6+%201 / 5 maç%201 / 5 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%201 / 5 maç%201 / 5 maç%00 / 5 maç%251 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla1 eşit2 rakipten az
3,60kullandığı
3,40verdiği
+0,20maç başı fark

Crystal Palace · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
2,60kullandığı
6,00verdiği
-3,40maç başı fark

Olympique Lyonnais · Devrelere göre korner

3,20İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam1,60İY kullandığı
%20İY 4+ · 1/5
%20İY 5+ · 1/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Devrelere göre korner

5,20İlk yarı toplam3,40İkinci yarı toplam1,40İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%80İY 5+ · 4/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Lyon ile Crystal Palace arasındaki bu maçta korner havası iki farklı çizgiyi karşı karşıya getiriyor. Lyon’un son 5 maç genelinde kullandığı korner ortalaması 3,6, rakibe verdiği ortalama 3,4; toplam korner ortalaması ise 7. Lyon sahasında kendi korner ortalaması 3,4’e inerken rakibe verdiği sayı 2,4’te kalıyor ve toplam 5,8’e düşüyor. Bu, ev sahibinin kendi alanında rakibi daha fazla savunmaya zorladığını gösteriyor. Lyon genelinde 8 ve üzeri, 9 ve üzeri, 10 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yalnızca yüzde 20’de kaldı; iç sahada da 8 ve üzeri yüzde 20, daha yüksek eşiklerde ise yüzde 0 var. Takım bazında 3 ve üzeri korner genel olarak yüzde 80, iç sahada yüzde 60. Palace tarafında ise son 5 maçta kullanılan korner ortalaması 2,6, rakibe verilen ortalama 6, toplam ortalama 8,6. Deplasmanda kendi ortalaması 3,75, rakibe verdiği 5 ve toplamı 8,75. Palace’ın genel en yüksek toplamı 14, deplasmanda da 14; Lyon’da bu değerler sırasıyla 10 ve 8. Palace’ın 8, 9, 10 ve 11 ve üzeri toplam korner eşikleri genelinde yüzde 40, deplasmanda yüzde 50 seviyesinde.

Benim gözüme çarpan asıl denge, Lyon’un iç sahada rakibinden fazla korner kullandığı 5 maçın 4’ünde bu üstünlüğü kurmuş olması; Palace ise genel tabloda rakibinden az kaldığı 3 maçta, deplasmanda ise 4 maçın 2’sinde geride. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 7,8 korner; dağılım Lyon için 4,8, Palace için 3. Birleşik 10 maçta 9 ve üzeri ile 10 ve üzeri korner 3’er kez, yani yüzde 30; 11 ve üzeri ise 2 kez, yüzde 20. İlk yarı beklenen toplam 4,2. Lyon’un ilk yarı ortalaması genelinde 3,2, sahasında 1,8; ikinci yarıda 3,8 ve 4. Palace’ın deplasmanda ilk yarı ortalaması 4,25, ikinci yarısı 4,5. Bu yüzden maçın başında Palace’ın savunma arkasına ve kenarlara yönelen baskısı belirleyici olabilir; Lyon ise özellikle ikinci yarıda iç saha temposuyla korner dengesini kendi lehine çevirmeye çalışacaktır. Yine de bunlar son birkaç maça dayanan göstergeler; oyunun ilk golü ve kanatların ne kadar etkili kullanıldığı akışı değiştirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

7,80Beklenen toplam
4,80Ev sahibi beklenen
3,00Deplasman beklenen
%309+ korner · 3/10
%3010+ korner · 3/10
%2011+ korner · 2/10
4,20İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Genel

12gördüğü kart
16rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,40Maç başı rakibin gördüğü kart 3,20Maç başı toplam kart 5,60En yüksek / en düşük toplam 9 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 2Kırmızı kart çıkan maç 3 / 5
kart verisi olan 5 maç

Olympique Lyonnais · İç saha

8gördüğü kart
12rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,60Maç başı rakibin gördüğü kart 2,40Maç başı toplam kart 4,00En yüksek / en düşük toplam 9 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Genel

8gördüğü kart
17rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,60Maç başı rakibin gördüğü kart 3,40Maç başı toplam kart 5,00En yüksek / en düşük toplam 9 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 8 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Dış saha

7gördüğü kart
14rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,75Maç başı rakibin gördüğü kart 3,50Maç başı toplam kart 5,25En yüksek / en düşük toplam 8 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
16.09.26DışRSC Anderlecht—2-12-020-0
19.03.26İçCelta de Vigo—0-24-592-0
12.03.26DışCelta de Vigo—1-12-570-1
29.01.26İçPAOK—4-21-340-1
22.01.26DışYoung Boys—1-03-360-0

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
17.09.26İçLech Poznań—4-00-220-1
27.05.26İçRayo Vallecano—1-03-690-0
07.05.26İçShakhtar Donetsk—2-10-110-0
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-12-350-0
16.04.26DışFiorentina—1-23-580-0

Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.03.26İçCelta de Vigo—0-24-592-0
29.01.26İçPAOK—4-21-340-1
11.12.25İçGo Ahead Eagles—2-11-230-0
23.10.25İçBasel—2-01-120-0
02.10.25İçSalzburg—2-01-120-0

Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
30.04.26DışShakhtar Donetsk—3-12-350-0
16.04.26DışFiorentina—1-23-580-0
19.03.26DışAEK Larnaca—2-11-450-2
19.02.26DışZrinjski—1-11-230-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Maç toplamı kart

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
3+%804 / 5 maç%603 / 5 maç%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
4+%804 / 5 maç%402 / 5 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%603 / 5 maç%201 / 5 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
6+%603 / 5 maç%201 / 5 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%402 / 5 maç%201 / 5 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

Olympique LyonnaisGenelOlympique Lyonnaisİç sahaCrystal PalaceGenelCrystal PalaceDış saha
1+%1005 / 5 maç%1005 / 5 maç%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+%804 / 5 maç%201 / 5 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
3+%402 / 5 maç%201 / 5 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%201 / 5 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Olympique Lyonnais · Devrelere göre kart

1,80İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Crystal Palace · Devrelere göre kart

2,00İlk yarı toplam3,00İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%60İY 3+ · 3/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Lyon ile Crystal Palace arasındaki maçta kart havası, iki takımın son birkaç karşılaşmasında farklı şekillerde ortaya çıkıyor. Lyon genel tabloda maç başına 2,4 kart görürken rakipleri 3,2 kartla karşılaşmış ve toplam ortalama 5,6’ya ulaşmış. Ancak kendi sahasında bu değerler Lyon için 1,6, rakipleri için 2,4; toplamda ise 4 karta düşüyor. Palace tarafında genel toplam 5, rakip kartı 3,4 gibi dikkat çekici bir seviyede; deplasmanda kendi kart ortalaması 1,75, rakip kartı 3,5 ve toplam 5,25. Lyon’un genel maçlarında 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 80, 5 ve üzeri yüzde 60 oranında görülürken en yüksek toplam 9, en düşük toplam 2. İç sahada bu eşikler yüzde 60, yüzde 40 ve yüzde 20’ye geriliyor; takımın en az 1 kart görmesi ise 5 maçın 5’inde gerçekleşmiş. Palace’ın deplasmanında 3 ve üzeri kart 4 maçın 4’ünde, 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri kart 4 maçın 3’ünde yaşanmış; en yüksek toplam 8, en düşük toplam 3. Palace’ın 2 ve üzeri kart eşiği deplasmanda yüzde 50’de kalıyor.

Hakem konusunda son maçlara ait herhangi bir veri paylaşılmadığı için onun kart standardı ve son maçlarındaki değerler üzerinden bir değerlendirme yapmak mümkün değil; bu ayrıntı, maçın gidişatını okurken önemli bir eksik halka. Buna rağmen iki takımın birleşik son 10 maçında beklenen toplam 5,3 kart; ev sahibi için 2,9, deplasman ekibi için 2,4 kart öngörülüyor. 4 ve üzeri kart 10 maçın 7’sinde, 5 ve üzeri 6’sında, 6 ve üzeri 5’inde görülmüş. İlk yarı beklentisi 1,9 iken ikinci yarı Lyon genelinde 3,8, iç sahada 2,4; Palace’ta 3, deplasmanda 3,5 karta çıkıyor. Benim gözüme çarpan, kartların özellikle oyunun ilerleyen bölümünde birikme ihtimali. Lyon’un genelinde 2 kırmızı kart ve bunların çıktığı 3 maç, iç sahasında ise 2 kırmızı kartlı maç bulunuyor; Palace’ta kırmızı kart yok, fakat 1 maçta kırmızı kart çıkmış. Birleşik tabloda kırmızı kart görülen maç oranı yüzde 40, yani 10 maçın 4’ü. Bu nedenle skor dengesi bozulduğunda ikinci yarıdaki ikili mücadeleler ve geçiş savunması belirleyici olabilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

5,30Beklenen toplam
2,90Ev sahibi beklenen
2,40Deplasman beklenen
%704+ kart · 7/10
%605+ kart · 6/10
%506+ kart · 5/10
%40Kırmızı kart çıkan maç · 4/10
1,90İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————13,4012,4025,80
İç saha5 maç————12,8010,8023,60
Maç toplamı
Genelİç saha
21+%1005 / 5 maç%804 / 5 maç
23+%804 / 5 maç%804 / 5 maç
25+%804 / 5 maç%402 / 5 maç
27+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%1005 / 5 maç%804 / 5 maç
12+%402 / 5 maç%603 / 5 maç
13+%402 / 5 maç%402 / 5 maç
14+%402 / 5 maç%201 / 5 maç

En yüksek / en düşük toplam: 31 / 21 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,6013,0023,60
Dış saha4 maç————9,2514,5023,75
Maç toplamı
GenelDış saha
21+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
23+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
25+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
27+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
13+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
14+%402 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 32 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————5,007,8012,80
İç saha5 maç————5,408,8014,20
Maç toplamı
Genelİç saha
11+%804 / 5 maç%804 / 5 maç
13+%603 / 5 maç%804 / 5 maç
15+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
17+%00 / 5 maç%201 / 5 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+%402 / 5 maç%402 / 5 maç
7+%201 / 5 maç%402 / 5 maç
8+%201 / 5 maç%201 / 5 maç
9+%201 / 5 maç%201 / 5 maç

En yüksek / en düşük toplam: 16 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————9,606,6016,20
Dış saha4 maç————7,009,2516,25
Maç toplamı
GenelDış saha
11+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
13+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
15+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
8+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%804 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 22 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————13,8015,8029,60
İç saha5 maç————14,0019,0033,00
Maç toplamı
Genelİç saha
25+%603 / 5 maç%804 / 5 maç
28+%402 / 5 maç%603 / 5 maç
31+%402 / 5 maç%603 / 5 maç
34+%201 / 5 maç%402 / 5 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%804 / 5 maç%804 / 5 maç
13+%402 / 5 maç%603 / 5 maç
15+%402 / 5 maç%402 / 5 maç
17+%201 / 5 maç%402 / 5 maç

En yüksek / en düşük toplam: 49 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————14,8016,2031,00
Dış saha4 maç————18,2518,5036,75
Maç toplamı
GenelDış saha
25+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
28+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
31+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
34+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
13+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
15+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
17+%402 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 47 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Olympique Lyonnais · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
16.09.26DışRSC Anderlecht2-114-125-420-29
19.03.26İçCelta de Vigo0-220-119-512-14
12.03.26DışCelta de Vigo1-111-141-1112-6
29.01.26İçPAOK4-211-154-910-14
22.01.26DışYoung Boys1-011-106-1015-16

Crystal Palace · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
17.09.26İçLech Poznań4-06-155-911-13
27.05.26İçRayo Vallecano1-016-1613-917-18
07.05.26İçShakhtar Donetsk2-110-810-510-14
30.04.26DışShakhtar Donetsk3-17-1310-412-13
16.04.26DışFiorentina1-214-1310-624-23

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace15.10.2026 · 19:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Lyon ile Crystal Palace arasında duran top ve oyun dışı yeniden başlatmalar açısından belirgin bir ayrım var. Serbest vuruşlarda Lyon genelinde maç başına 13,4 kullanıyor, rakiplerine 12,4 bırakıyor ve toplam ortalama 25,8’e ulaşıyor; iç sahada da 12,8’e karşı 10,8 ile yine önde. Lyon’un kendi kullandığı serbest vuruşlarda 11 ve üzeri eşiği genelinde yüzde 100, iç sahada yüzde 80; toplamda 21 ve üzeri genelinde yüzde 100, iç sahada yüzde 80 görülmüş. Palace ise genelinde maç başına 10,6 serbest vuruş kullanırken rakipleri 13, rakiplerinden fazla olduğu maç sayısı 2’de kalıyor; dış sahada 9,25’e karşı 14,5 ve toplam 23,75 ortalaması, deplasmanda daha çok savunma yapan bir görüntüyü anlatıyor. Kale vuruşlarında tablo tersine dönüyor: Lyon’un genel ortalaması 5, Palace’ın 9,6. Dış sahada Palace 7 kale vuruşu kullanıyor, rakipleri 9,25 yapıyor; toplam 16,25. Bu başlıkta Palace’ın 6 ve üzeri takım eşiği genelinde yüzde 80, dış sahada yüzde 50. Taç atışlarında ise Lyon genelinde 13,8, iç sahada 14 kullanırken Palace genelinde 14,8, dış sahada 18,25’e çıkıyor; bu, kanat ve çizgi kullanımının deplasman ekibinde daha belirgin olduğunu düşündürüyor.

Devre bazında ayrıştırılmış değerler verilmediği için ilk yarıdan ikinci yarıya özel bir fark kuramıyorum; fakat maçın bütününe yayılan birleşik beklentiler, oyunun temaslı ve sık sık duran bir yapıya açık olduğunu söylüyor. Serbest vuruşlarda birleşik toplam 24,7; Lyon için 13,2, Palace için 11,5 bekleniyor. Kale vuruşunda toplam 14,5’lik beklentinin Lyon tarafı 5,8, Palace tarafı 8,7. Taç atışında ise 30,3 toplam, Lyon için 15, Palace için 15,3 olarak birleşiyor. Lyon’un iç sahada taç atışlarında toplam 33 ortalaması ve 25 ve üzeri yüzde 80’i, Palace’ın dış sahada 36,75 ortalaması ve aynı eşikte yüzde 100’ü, oyunun kenarlara taşınabileceğini gösteriyor. Benim gözüme çarpan, Lyon’un serbest vuruşlarla rakip ceza alanına yerleşmeye, Palace’ın ise kale vuruşları ve taçlarla oyunu daha doğrudan yeniden başlatmaya yatkın oluşu. Ancak bu okumaların son birkaç maçlık örnekleme dayandığını akılda tutmak gerekir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

24,70Beklenen toplam
13,20Ev sahibi
11,50Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

14,50Beklenen toplam
5,80Ev sahibi
8,70Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

30,30Beklenen toplam
15,00Ev sahibi
15,30Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Olympique Lyonnais son 5 maçında maç başına 1,60 gol attı ve 1,20 gol yedi; Crystal Palace ise maç başına 2,20 gol attı, 0,80 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,90. Korner tarafında Olympique Lyonnais maç başına 3,60, Crystal Palace 2,60 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 7,80.

İstatistik tablosu

Olympique Lyonnais - Crystal Palace: son 5 maç istatistikleri
İstatistikOlympique LyonnaisCrystal Palace
Son maçlar (eskiden yeniye)G G B M GM G G G G
Maç başı attığı gol1,602,20
Maç başı yediği gol1,200,80
Maç başı toplam gol2,803,00
3+ gollü maç oranı%40%80
Maç başı kullandığı korner3,602,60
Maçlarındaki toplam korner7,008,60
Maç başı gördüğü kart2,401,60
Serbest vuruş (maç başı)13,4010,60
Kale vuruşu (maç başı)5,009,60
Taç atışı (maç başı)13,8014,80

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Olympique Lyonnais 3 - 2 Crystal Palace (ilk yarı 2-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)5 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 4 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)5 gol✗ Gerçekleşmedi
İlk yarıda en az 1 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)İlk yarı 2-0✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 10 kornerMaç öncesi veri: %80 (8/10)8 korner✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Olympique Lyonnais - Crystal Palace maçı ne zaman ve saat kaçta?

Olympique Lyonnais - Crystal Palace maçı 15 Ekim 2026 19:45'de (Türkiye saati) UEFA Avrupa Ligi kapsamında oynanacak, Groupama Stadium sahne olacak.

Olympique Lyonnais ve Crystal Palace son 5 maçta kaç gol attı?

Olympique Lyonnais son 5 maçında 8 gol attı, 6 gol yedi. Crystal Palace son 5 maçında 11 gol attı, 4 gol yedi.

Olympique Lyonnais - Crystal Palace maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 7,80; Olympique Lyonnais maç başına 3,60, Crystal Palace 2,60 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.