

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Türkiye Süper Lig 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:11 | +5 | 16 | GGGMG |
| 2 | Amed | 7 | 4 | 2 | 1 | 17:9 | +8 | 14 | GBGGB |
| 3 | Fenerbahçe | 7 | 4 | 1 | 2 | 19:6 | +13 | 13 | GMBGG |
| 4 | Trabzonspor | 7 | 4 | 1 | 2 | 16:5 | +11 | 13 | MGMGG |
| 5 | Beşiktaş | 6 | 4 | 0 | 2 | 14:7 | +7 | 12 | MGGGM |
| 6 | Kocaelispor | 6 | 4 | 0 | 2 | 7:4 | +3 | 12 | GGGMG |
| 7 | Alanyaspor | 7 | 3 | 3 | 1 | 8:6 | +2 | 12 | MGBGB |
| 8 | Kasımpaşa | 7 | 2 | 4 | 1 | 8:8 | 0 | 10 | BBGBM |
| 9 | Rizespor | 7 | 3 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 10 | GMGBM |
| 10 | Gaziantep FK | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | GMGBM |
| 11 | Gençlerbirliği | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:15 | -8 | 8 | BMMMB |
| 12 | BB Erzurumspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 3:11 | -8 | 8 | BGMGB |
| 13 | Çorum Belediyespor | 6 | 2 | 1 | 3 | 13:12 | +1 | 7 | MMGGM |
| 14 | İstanbul Başakşehir | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | MBMMG |
| 15 | Konyaspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:8 | -4 | 4 | MMMGB |
| 16 | Samsunspor | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:15 | -9 | 4 | MMMMM |
| 17 | Göztepe | 6 | 0 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | 3 | MMMBB |
| 18 | Eyüpspor | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:16 | -14 | 3 | MGMMM |
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Genel
Konyaspor · İç saha
İstanbul Başakşehir · Genel
İstanbul Başakşehir · Dış saha
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Kasımpaşa | 8. | 0-0 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 1-0 |
| 05.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 12. | 0-1 | 0-1 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 1-0 |
| 22.08.26 | Dış | Fenerbahçe | 3. | 2-4 | 1-3 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 maç (genel) · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 11. | 4-0 | 2-0 |
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 0-1 |
| 04.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 2-3 | 0-1 |
| 30.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 1-1 | 1-0 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 1-1 |
Konyaspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 1-0 |
| 15.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 0-1 | 0-0 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 dış saha maçı · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 0-1 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 1-1 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Maç sonu toplam gol
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
İlk yarı toplam gol
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 2+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Genel
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 130-45+ | 145-60 | 160-75 | 175-90+ | 7toplam |
İstanbul Başakşehir · Genel
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 130-45+ | 345-60 | 260-75 | 375-90+ | 11toplam |
Konyaspor · İç saha
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 045-60 | 160-75 | 275-90+ | 3toplam |
İstanbul Başakşehir · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 130-45+ | 345-60 | 160-75 | 175-90+ | 7toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Konyaspor–İstanbul Başakşehir karşılaşmasında ilk dikkat çeken ayrım, iki takımın son birkaç maçındaki gol üretimi ve savunma görüntüsü. Konyaspor genel tabloda 5 maçta 4 gol atıp 7 gol yedi; maç başına attığı gol ortalaması 0,8, yediği gol ortalaması 1,4 ve maç başı toplam gol ortalaması 2,2 oldu. Bu karşılaşmaların yüzde 80’inde 1 ve üzeri gol, yüzde 40’ında 2 ve üzeri gol, yine yüzde 40’ında 3 ve üzeri gol görüldü. İç sahada ise 3 maçta 2 gol atıp 3 gol yediler; atılan gol ortalaması 0,67, yenilen gol ortalaması 1, maç başı toplam gol ortalaması 1,67. Evindeki 3 maçın tamamında 1 ve üzeri gol çıkarken, 2 ve üzeri gol yalnızca yüzde 33, 3 ve üzeri gol de yüzde 33 seviyesinde kaldı. Başakşehir’in genel verisi daha hareketli: 5 maçta 8 gol attı, 11 gol yedi; ortalamalar 1,6 ve 2,2, maç başı toplam gol ise 3,8. Bu seride 1 ve üzeri ile 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 80, 4 ve üzeri gol yüzde 60, 5 ve üzeri gol yüzde 40. Deplasmanda 2 maçta sadece 1 gol atıp 7 gol yemeleri, 0,5’e karşı 3,5’lik ortalamayla savunma kırılganlığını açıkça gösteriyor; bu iki maçın tamamında 2 ve üzeri ve 3 ve üzeri gol vardı.
İlk yarı başlangıcı da maçın ritmini belirleyebilir. Konyaspor’un genel son 5 maçında ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 80, iç sahadaki 3 maçında yüzde 67; Başakşehir’de bu oran genel ve deplasman verisinde yüzde 100. Birleşik 10 maçta ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 90, ilk yarı 2 ve üzeri gol yüzde 30. Konyaspor gollerinin genelinde 0-15 dakikada 2, 30-45+ dakikada 1, 75-90+ dakikada 1 gol buldu; evinde dağılım 0-15’te 1, 30-45+’ta 1. Başakşehir genelinde 0-15’te 1, 15-30’da 2, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 1, 60-75’te 2, 75-90+’ta 1 gol var; deplasmanda tek gol 15-30 arasında geldi. Özellikle Başakşehir’in deplasmanda 45-60 dakikaları arasında 3 gol yemesi, ikinci yarı başını kritik kılıyor. Karşılıklı gol Konyaspor’un 5 maçında 2, Başakşehir’in 5 maçında 3 kez görüldü; birleşik değer yüzde 50. Aynı birleşik tabloda 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri gol yüzde 60, 4 ve üzeri gol yüzde 40, 5 ve üzeri gol yüzde 30; beklenen gol 3. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 3,2, karşılıklı gol 3 maçta, 2,5 üzeri gol ise 3 maçta gerçekleşti. Bence izlenmesi gereken nokta, Konyaspor’un ilk yarıdaki canlılığıyla Başakşehir’in özellikle ikinci yarı savunma zaafının hangi bölümde buluşacağı; son birkaç maçlık örneklem, oyunun kopma ihtimalini bilhassa bu dakikalarda artırıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Genel
Konyaspor · İç saha
İstanbul Başakşehir · Genel
İstanbul Başakşehir · Dış saha
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Kasımpaşa | 8. | 0-0 | 4-6 | 10 | 2-4 |
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 3-7 | 10 | 3-2 |
| 05.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 12. | 0-1 | 3-4 | 7 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 1-4 | 5 | 1-1 |
| 22.08.26 | Dış | Fenerbahçe | 3. | 2-4 | 3-7 | 10 | 1-3 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 maç (genel) · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 11. | 4-0 | 3-7 | 10 | 1-3 |
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 3-3 | 6 | 2-0 |
| 04.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 2-3 | 6-5 | 11 | 4-4 |
| 30.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 1-1 | 5-3 | 8 | 4-1 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 1-5 | 6 | 1-3 |
Konyaspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 3-7 | 10 | 3-2 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 1-4 | 5 | 1-1 |
| 15.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 0-1 | 1-7 | 8 | 1-2 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 dış saha maçı · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 3-3 | 6 | 2-0 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 1-5 | 6 | 1-3 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Maç toplamı korner
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 11+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
Takımın kullandığı korner
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 5+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Korner dengesi (genel)
İstanbul Başakşehir · Korner dengesi (genel)
Konyaspor · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
İstanbul Başakşehir · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Maçın korner havasında ilk dikkat çeken taraf, Konyaspor’un son 5 karşılaşmada hücum köşe vuruşlarında oldukça geride kalması. Ev sahibi toplamda maç başına 2,8 korner kullanırken rakiplerine 5,6 korner verdi; toplam ortalama 8,4 oldu. İç sahadaki son 3 maçta ise kendi ortalaması 1,67’ye düşerken rakip korneri 6’ya çıktı ve toplam 7,67’de kaldı. Konyaspor bu 5 genel maçın tamamında rakibinden az korner kullandı; iç sahadaki 3 maçın üçünde de tablo aynı. Genel seride 8, 9 ve 10 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 60’ta, en yüksek toplam 10, en düşük toplam 5. İç sahada 8 ve üzeri yüzde 67’ye çıkarken 9 ve 10 ve üzeri yüzde 33’te kalıyor. Takım özelinde Konyaspor’un 3 ve üzeri korner görme oranı genelde yüzde 80, fakat iç sahada yüzde 33; 5 ve üzeri korner ise iki seride de yüzde 0. Başakşehir’in genel üretimi daha canlı: maç başına 3,6 korner kullanıyor, 4,6 veriyor ve toplam 8,2’ye ulaşıyor. Ancak deplasmandaki son 2 maçta kendi ortalaması 2, rakip ortalaması 4, toplam ise 6; iki maçın ikisinde de toplam 6 korner var.
İşin ilginç tarafı, iki takımın korner dengesi birleştiğinde Konyaspor’un son 5 maçta 14’e karşı 28, Başakşehir’in ise 18’e karşı 23 kornerlik bir görünüm vermesi. Yani ev sahibi rakibe alan ve kenar kullanımı bırakırken Başakşehir genel tabloda daha dengeli, fakat deplasman örneği bu dengeyi zayıflatıyor. Birleşik değerlerde beklenen toplam 8,3; Konyaspor için 3,7, Başakşehir için 4,6 korner öngörülüyor. Son 10 maçın 5’inde toplam 9 ve üzeri, yine 5’inde 10 ve üzeri korner görülmüş; 11 ve üzeri korner yalnızca yüzde 10, yani 1 maçta kalmış. İlk yarı beklenen toplam 4 korner. Konyaspor’un genel ilk yarı ortalaması 3,4, iç sahada 3,33; ikinci yarı ortalamaları sırasıyla 5 ve 4,33. Başakşehir genel ilk yarıda 4,6, deplasmanda 3; ikinci yarıda ise genel 3,6, deplasmanda 3 ortalamasına sahip. Bence maçın belirleyici noktası, Konyaspor’un kendi sahasında rakibe verdiği kornerleri azaltıp azaltamayacağı. İlk bölümde kenar baskısı ve savunma yerleşimi, sonrasında ise Başakşehir’in üretim gücü oyunun köşe vuruşu dengesini belirleyecek.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Genel
Konyaspor · İç saha
İstanbul Başakşehir · Genel
İstanbul Başakşehir · Dış saha
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Son 5 maç (genel) · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Kasımpaşa | 8. | 0-0 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 12. | 0-1 | 4-1 | 5 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 3-3 | 6 | 1-0 |
| 22.08.26 | Dış | Fenerbahçe | 3. | 2-4 | 3-0 | 3 | 0-0 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 maç (genel) · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 11. | 4-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 04.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 2-3 | 4-3 | 7 | 1-0 |
| 30.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 1-1 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 4-3 | 7 | 0-0 |
Konyaspor · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 4. | 1-0 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 6. | 1-2 | 3-3 | 6 | 1-0 |
| 15.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 0-1 | 1-4 | 5 | 0-0 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 dış saha maçı · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Amed | 2. | 0-5 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 4. | 1-2 | 4-3 | 7 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Maç toplamı kart
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 5+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
Takımın gördüğü kart
| KonyasporGenel | Konyasporİç saha | İstanbul BaşakşehirGenel | İstanbul BaşakşehirDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 2+ | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 3+ | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Hakem
Konyaspor · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
İstanbul Başakşehir · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Konyaspor–İstanbul Başakşehir maçında kartların oyunun sertlik dozunu belirlemesi bekleniyor. Konyaspor’un son 5 maçında kendi kart ortalaması 3,4, rakip kart ortalaması 2 ve toplam ortalama 5,4. Bu karşılaşmaların yüzde 100’ünde 3 ve üzeri, yüzde 80’inde 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri kart çıkmış; en yüksek toplam 7, en düşük toplam 3 kart. İç sahadaki son 3 maçta ise Konyaspor’un ortalaması 2,33, rakibin 3,33, toplamın 5,67 olması dikkat çekiyor. Evindeki tüm maçlarda 3, 4 ve 5 ve üzeri kart eşiği aşılmış, 6 ve üzeri kart oranı yüzde 67’de kalmış. Başakşehir tarafında son 5 maçın takım kart ortalaması 3, rakip ortalaması 1,8, toplamı 4,8. 3 ve üzeri kart oranı yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 60, 5 ve üzeri yüzde 40. Deplasmandaki son 2 maçta toplam ortalama 5; takımın 1 ve 2 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100, 3 ve 4 ve üzeri oranı yüzde 50. Başakşehir’in son genel maçlarındaki en yüksek toplam da 7, en düşük toplam 3 kart.
Hakem tarafında son maçlara ilişkin herhangi bir veri bulunmadığı için düdük standardı üzerinden yorum yapmak mümkün değil; bu eksikliği göz ardı etmemek gerekir. Kırmızı kart başlığında Konyaspor’un genel son 5 maçında 1, iç sahadaki son 3 maçında yine 1 kırmızı kartlı karşılaşma var. Başakşehir’in genel son 5 maçında 1, deplasmandaki son 2 maçında ise kırmızı kart çıkmamış. İki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 5,1 kart; Konyaspor için 2,6, Başakşehir için 2,5. 4 ve üzeri kart 7 maçta yüzde 70, 5 ve üzeri 6 maçta yüzde 60, 6 ve üzeri 5 maçta yüzde 50 gerçekleşmiş. Kırmızı kart çıkan maç oranı yüzde 20, yani 10 maçın 2’si. İlk yarı beklenen toplam 2 kartken, Konyaspor’un iç sahasında ikinci yarı toplam ortalamasının 4’e, Başakşehir’in deplasmanında 3,5’e çıkması, gerilimin özellikle son bölümde büyüyebileceğini düşündürüyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 12,40 | 13,60 | 26,00 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 10,67 | 14,33 | 25,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 27+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 11+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 12+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 33 / 20 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
İstanbul Başakşehir · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 11,20 | 12,60 | 23,80 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 10,50 | 13,50 | 24,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 23+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 25+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 27+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 11+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 12+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,60 | 10,40 | 20,00 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 13,00 | 5,67 | 18,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 15+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 17+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 27 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
İstanbul Başakşehir · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,60 | 8,20 | 16,80 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 13,00 | 6,50 | 19,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 15+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 21+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 19,20 | 19,80 | 39,00 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 18,00 | 21,67 | 39,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 30+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 33+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 36+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 39+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 16+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 18+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 20+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 46 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
İstanbul Başakşehir · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 14,80 | 17,40 | 32,20 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 17,00 | 22,50 | 39,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 30+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 33+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 36+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 39+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 44 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Konyaspor · Son 5 maç · 15. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Kasımpaşa | 0-0 | 17-16 | 9-6 | 21-18 |
| 12.09.26 | İç | Trabzonspor | 1-0 | 9-16 | 14-8 | 16-25 |
| 05.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 0-1 | 13-11 | 7-20 | 23-18 |
| 29.08.26 | İç | Kocaelispor | 1-2 | 12-16 | 10-8 | 23-23 |
| 22.08.26 | Dış | Fenerbahçe | 2-4 | 11-9 | 8-10 | 13-15 |
İstanbul Başakşehir · Son 5 maç · 14. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 4-0 | 8-11 | 4-7 | 18-15 |
| 13.09.26 | Dış | Amed | 0-5 | 9-9 | 11-7 | 21-23 |
| 04.09.26 | İç | Galatasaray | 2-3 | 14-14 | 7-9 | 5-10 |
| 30.08.26 | İç | Kasımpaşa | 1-1 | 13-11 | 6-12 | 17-17 |
| 23.08.26 | Dış | Trabzonspor | 1-2 | 12-18 | 15-6 | 13-22 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Konyaspor–İstanbul Başakşehir karşılaşmasında duran top ve oyunun kenar çizgisine taşınan bölümler farklı bir tablo çiziyor. Serbest vuruşlarda Konyaspor’un son 5 maçta maç başı kullandığı sayı 12,4, rakiplerine verdiği sayı 13,6 ve toplam ortalaması 26. Başakşehir’de bu değerler sırasıyla 11,2, 12,6 ve 23,8. Konyaspor’un iç saha ortalaması 25’e çıkarken Başakşehir’in dış saha toplamı 24’te kalıyor; birleşik beklenti de ev sahibi için 12,5, deplasman için 12,4, toplamda 24,9. Konyaspor’un maçlarının yüzde 80’inde toplam serbest vuruş 21 ve üzeri, yine yüzde 80’inde 23 ve üzeri; takımının 10 ve üzeri kullandığı maç oranı da yüzde 80. Başakşehir’de genel oranlar toplamda 21 ve üzeri için yüzde 60, 23 ve üzeri için yüzde 60, takım tarafında 10 ve üzeri için yüzde 60. Kale vuruşlarında Konyaspor’un genel toplamı maç başı 20, Başakşehir’in 16,8; iç saha ve dış saha değerleri ise 18,67 ile 19,5. Birleşik beklenti 18,4, dağılımda Konyaspor 8,9, Başakşehir 9,5. Taç atışlarında ise Konyaspor’un 39’luk genel toplamı ve 39,67’lik iç saha ortalaması, Başakşehir’in 32,2’lik genel toplamından belirgin biçimde yüksek. Burada birleşik beklenti 35,6; takım payları 18,3 ve 17,3.
Devre bazlı ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu ayrımı verilmediği için oyunun hangi bölümünde bu farkların büyüdüğünü söyleyemem; fakat mevcut toplamlar maçın kenarları sık kullanan, topun çizgiye ve savunma bloklarına çarpıp yeniden oyuna döndüğü bir karaktere işaret ediyor. Konyaspor’un iç sahada kale vuruşunda rakibinden fazla kaldığı 3 maç ve taçta toplam 30, 33, 36 ve 39 ve üzeri eşiklerin her birinde yüzde 100’e ulaşan iç saha serisi, kendi sahasında oyunu daha fazla zorlayabildiğini düşündürüyor. Başakşehir’in dış sahada maç başı 13 kale vuruşu kullanması da geriden çıkışlarda baskı gördüğü anları anlatıyor. Taçlarda iki takımın dış saha ve iç saha değerleri birbirine yaklaşsa da Konyaspor’un genel eşiğinde 20 ve üzeri takım taç oranı yüzde 60, Başakşehir’de yüzde 20. Açıkçası izlenmesi gereken nokta, ilk düdükten itibaren baskının kimin üzerinde kurulacağı; çünkü serbest vuruşlardaki 24,9’luk, taçlardaki 35,6’lık birleşik beklenti, oyunun sakin bir paslaşmadan çok temaslı ve bölünen bir akışa kayabileceğini söylüyor. Bu rakamlar son birkaç maça dayanıyor; dolayısıyla sahadaki tempo ve takımların yaklaşımı belirleyici olacaktır.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
Konyasporvsİstanbul Başakşehir
11.10.2026 · 13:30FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 11.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Galatasaray
Amed
Fenerbahçe
Trabzonspor
Beşiktaş
Kocaelispor
Alanyaspor
Kasımpaşa
Rizespor
Gaziantep FK
Gençlerbirliği
BB Erzurumspor
Çorum Belediyespor
Samsunspor
Göztepe
Eyüpspor