

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Türkiye Süper Lig 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:11 | +5 | 16 | GGGMG |
| 2 | Amed | 7 | 4 | 2 | 1 | 17:9 | +8 | 14 | GBGGB |
| 3 | Fenerbahçe | 7 | 4 | 1 | 2 | 19:6 | +13 | 13 | GMBGG |
| 4 | Trabzonspor | 7 | 4 | 1 | 2 | 16:5 | +11 | 13 | MGMGG |
| 5 | Beşiktaş | 6 | 4 | 0 | 2 | 14:7 | +7 | 12 | MGGGM |
| 6 | Kocaelispor | 6 | 4 | 0 | 2 | 7:4 | +3 | 12 | GGGMG |
| 7 | Alanyaspor | 7 | 3 | 3 | 1 | 8:6 | +2 | 12 | MGBGB |
| 8 | Kasımpaşa | 7 | 2 | 4 | 1 | 8:8 | 0 | 10 | BBGBM |
| 9 | Rizespor | 7 | 3 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 10 | GMGBM |
| 10 | Gaziantep FK | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | GMGBM |
| 11 | Gençlerbirliği | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:15 | -8 | 8 | BMMMB |
| 12 | BB Erzurumspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 3:11 | -8 | 8 | BGMGB |
| 13 | Çorum Belediyespor | 6 | 2 | 1 | 3 | 13:12 | +1 | 7 | MMGGM |
| 14 | İstanbul Başakşehir | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | MBMMG |
| 15 | Konyaspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:8 | -4 | 4 | MMMGB |
| 16 | Samsunspor | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:15 | -9 | 4 | MMMMM |
| 17 | Göztepe | 6 | 0 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | 3 | MMMBB |
| 18 | Eyüpspor | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:16 | -14 | 3 | MGMMM |
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Genel
Gaziantep FK · İç saha
Çorum Belediyespor · Genel
Çorum Belediyespor · Dış saha
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Son 5 maç (genel) · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Kocaelispor | 6. | 0-2 | 0-0 |
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 0-0 |
| 07.09.26 | Dış | Göztepe | 17. | 4-2 | 4-0 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 0-2 |
| 23.08.26 | Dış | Eyüpspor | 18. | 1-0 | 0-0 |
Çorum Belediyespor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-2 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 3-1 |
| 06.09.26 | İç | Eyüpspor | 18. | 3-0 | 2-0 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 0-2 |
| 22.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 0-1 | 0-1 |
Gaziantep FK · Son 5 iç saha maçı · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 0-2 |
| 15.08.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-1 | 0-1 |
Çorum Belediyespor · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 3-1 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 0-2 |
| 14.08.26 | Dış | Galatasaray | 1. | 2-2 | 0-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Maç sonu toplam gol
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
İlk yarı toplam gol
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Genel
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 130-45+ | 245-60 | 060-75 | 275-90+ | 6toplam |
Çorum Belediyespor · Genel
| Yediği | 30-15 | 015-30 | 130-45+ | 145-60 | 360-75 | 275-90+ | 10toplam |
Gaziantep FK · İç saha
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 3toplam |
Çorum Belediyespor · Dış saha
| Yediği | 20-15 | 015-30 | 130-45+ | 245-60 | 260-75 | 275-90+ | 9toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Gaziantep FK’nın son 5 maçında 6 gol atıp 6 gol yemesi, maç başına 1,2 gol ortalaması ve 2,4 toplam gol ortalamasıyla daha kontrollü bir tablo ortaya koyuyor. Bu maçların yüzde 80’inde 1 ve üzeri gol, yüzde 60’ında 2 ve üzeri gol, yüzde 40’ında 3 ve üzeri gol görülürken 4 ve üzeri gol ile 5 ve üzeri gol oranları yüzde 20’de kaldı. İç sahadaki son 3 maçta ise Gaziantep yalnızca 2 gol attı, 3 gol yedi; atılan gol ortalaması 0,67, yenilen gol ortalaması 1 ve maç başı toplam gol 1,67. Bu karşılaşmalarda 1 ve üzeri gol ile 2 ve üzeri gol yüzde 67, 3 ve üzeri gol yüzde 33, 4 ve 5 ve üzeri gol ise yüzde 0. Çorum Belediyespor cephesinde son 5 maçın 11 gol atılıp 10 gol yenilerek geçilmesi, 2,2’lik hücum ve 2’lik savunma kaynaklı gol ortalamalarıyla toplamı 4,2’ye taşıyor. 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve 3 ve üzeri gol yüzde 80, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 40. Deplasmandaki son 3 maçta 9’ar gol, 3’er gol ortalaması ve 6 toplam gol ortalaması var; 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri gol yüzde 100, 5 ve üzeri gol yüzde 67.
İlk yarıda Çorum’un genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 60; Gaziantep’te bu oranlar yüzde 40 ve yüzde 40. İç sahada Gaziantep’in ilk yarı 1 ve üzeri gol oranı yüzde 67, 2 ve üzeri gol oranı yüzde 33; Çorum’un deplasmanda bu değerleri yüzde 67 ve yüzde 67. Gaziantep genel olarak ilk yarıda 4, ikinci yarıda 2 gol attı; Çorum’da dağılım 5 ve 6. Gaziantep’in golleri 0-15’te 2, 30-45+’ta 2, 45-60’ta 1, 75-90+’ta 1; yediği goller 0-15’te 1, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 2, 75-90+’ta 2. Çorum ise 0-15’te 4, 15-30’da 1, 45-60’ta 1, 60-75’te 2, 75-90+’ta 3 gol buldu; en çok 0-15’te 3, 60-75’te 3, 75-90+’ta 2 gol yedi. Karşılıklı gol Gaziantep’in genelinde 2, iç sahasında 2; Çorum’un genelinde 3, deplasmanında 3 maçta görüldü. İki takımın son 10 maçında beklenen gol 3,3; karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri gol yüzde 60, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 30, ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 60 ve 2 ve üzeri gol yüzde 50. Aralarında son maç verisi bulunmadığı için belirleyici nokta, Gaziantep’in evdeki temkinli başlangıcıyla Çorum’un özellikle erken ve ikinci yarıdaki açık oyununu kimin yöneteceği olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Genel
Gaziantep FK · İç saha
Çorum Belediyespor · Genel
Çorum Belediyespor · Dış saha
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Son 5 maç (genel) · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Kocaelispor | 6. | 0-2 | 2-1 | 3 | 1-0 |
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 6-6 | 12 | 5-2 |
| 07.09.26 | Dış | Göztepe | 17. | 4-2 | 3-8 | 11 | 1-4 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 8-0 | 8 | 3-0 |
| 23.08.26 | Dış | Eyüpspor | 18. | 1-0 | 2-4 | 6 | 2-1 |
Çorum Belediyespor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-2 | 3-3 | 6 | 0-2 |
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 2-8 | 10 | 2-5 |
| 06.09.26 | İç | Eyüpspor | 18. | 3-0 | 8-3 | 11 | 4-1 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 6-8 | 14 | 4-6 |
| 22.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 0-1 | 7-0 | 7 | 2-0 |
Gaziantep FK · Son 5 iç saha maçı · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 6-6 | 12 | 5-2 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 8-0 | 8 | 3-0 |
| 15.08.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-1 | 0-4 | 4 | 0-1 |
Çorum Belediyespor · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 2-8 | 10 | 2-5 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 6-8 | 14 | 4-6 |
| 14.08.26 | Dış | Galatasaray | 1. | 2-2 | 1-8 | 9 | 0-5 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Maç toplamı korner
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı korner
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Korner dengesi (genel)
Çorum Belediyespor · Korner dengesi (genel)
Gaziantep FK · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Çorum Belediyespor · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Gaziantep FK–Çorum Belediyespor maçında korner ritmi, iki takımın genel görüntüsünde birbirine yakın ama sahaya göre belirgin biçimde farklılaşıyor. Gaziantep FK son 5 maçta maç başına 4,2 korner kullanıp rakiplerine 3,8 korner vermiş; toplam ortalaması 8 korner. İç sahadaki son 3 karşılaşmada ise kendi korner ortalamasını 4,67’ye çıkarırken rakibe verdiği sayı 3,33’te kalıyor ve toplam yine 8’de duruyor. Çorum Belediyespor’un son 5 maçındaki üretimi daha yüksek: 5,2 korner kullanıyor, 4,4 korner veriyor, toplam ortalama 9,6’ya ulaşıyor. Fakat deplasman tarafında ilginç bir tablo var; takımın kendi korner ortalaması 3’e inerken rakiplerine verdiği korner 8’e çıkıyor, toplam da 11 oluyor. Gaziantep’in son maçlarında en yüksek toplam 12, en düşük 3; iç sahada bu aralık 12 ile 4 arasında. Çorum’da genel en yüksek toplam 14, en düşük 6; deplasmanda ise 14 ve 9. Toplamda 8 ve üzeri korner iki ekipte de yüzde 60 görülürken, 10 ve üzeri eşik Gaziantep’te yüzde 40, Çorum’da yüzde 60 seviyesinde.
Benim gözüme çarpan asıl nokta korner dengesinde. Gaziantep genelinde rakibinden fazla korner kullandığı 2, eşit kaldığı 1, geride kaldığı 2 maç var; iç sahada bu dağılım 1-1-1. Çorum da genel tabloda 2 kez önde, 1 kez eşit, 2 kez geride; ancak deplasmanda son 3 maçın tamamında rakibinden az korner kullanmış. Yani Çorum dış sahada hücum korneri üretmekten çok rakibin baskısını karşılayan bir görüntü veriyor. Takım eşiklerinde Gaziantep’in 3 ve üzeri korner oranı genel yüzde 60, iç sahada yüzde 67; Çorum’da genel yüzde 80, deplasmanda yalnızca yüzde 33. İki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 8,8, ev sahibi beklentisi 4,3, deplasman beklentisi 4,5; 9 ve üzeri ile 10 ve üzeri korner eşikleri yüzde 50, 11 ve üzeri yüzde 40. İlk yarı beklentisinin 4,5 olması, özellikle Çorum’un deplasman ilk yarı toplam ortalamasının 7,33’e çıkması nedeniyle başlangıç bölümünü önemli kılıyor. Açıkçası maçın yönünü, Gaziantep’in iç saha üretimini artırıp artıramayacağı ve Çorum’un deplasmanda rakibe verdiği 8 kornerlik baskıyı ne kadar süre taşıyacağı belirleyebilir; fakat bunların son birkaç maçın göstergeleri olduğunu akılda tutmak gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Genel
Gaziantep FK · İç saha
Çorum Belediyespor · Genel
Çorum Belediyespor · Dış saha
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Son 5 maç (genel) · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Kocaelispor | 6. | 0-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| 07.09.26 | Dış | Göztepe | 17. | 4-2 | 2-5 | 7 | 0-1 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Eyüpspor | 18. | 1-0 | 3-0 | 3 | 1-0 |
Çorum Belediyespor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-2 | 5-0 | 5 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 3-0 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Eyüpspor | 18. | 3-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 22.08.26 | İç | Kasımpaşa | 8. | 0-1 | 0-3 | 3 | 0-0 |
Gaziantep FK · Son 5 iç saha maçı · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 3. | 0-0 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 9. | 1-2 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 15.08.26 | İç | Alanyaspor | 7. | 1-1 | 3-3 | 6 | 0-0 |
Çorum Belediyespor · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 16. | 5-1 | 3-0 | 3 | 0-0 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 5. | 2-6 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 14.08.26 | Dış | Galatasaray | 1. | 2-2 | 2-1 | 3 | 1-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Maç toplamı kart
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
Takımın gördüğü kart
| Gaziantep FKGenel | Gaziantep FKİç saha | Çorum BelediyesporGenel | Çorum BelediyesporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Hakem
Gaziantep FK · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Çorum Belediyespor · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Gaziantep FK–Çorum Belediyespor karşılaşmasında kartların oyunun temaslı bölümünü belirlemesi şaşırtıcı olmaz. Gaziantep’in son 5 maçında kendi gördüğü kart ortalaması 2,4, rakip ortalaması 2,2 ve toplam kart ortalaması 4,6. Bu maçların tamamında 3 ve üzeri kart çıkarken, 4, 5, 6 ve 7 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 40’ta kaldı; toplam kart en yüksek 7, en düşük 3 oldu. Ev sahibinin iç sahadaki 3 maçında ise toplam ortalama 5,33’e yükseliyor, en yüksek toplam 7, en düşük 3. İçeride 3 ve üzeri kart yüzde 100, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart yüzde 67 gerçekleşmiş. Gaziantep kendi hanesine 1 ve üzeri kartı yüzde 100, 2 ve üzerini yüzde 67 oranında yazdırmış. Çorum’un son 5 maçında takım kart ortalaması 2,4, rakip ortalaması 1,4, toplam ortalama 3,8. 3 ve üzeri kart yüzde 100, 4 ve 5 ve üzeri yüzde 40; en yüksek toplam 5. Deplasmanda kendi kart ortalaması 2,67’ye çıkarken toplam 3,67’de kalıyor; 3 ve üzeri kart yüzde 100, 4 ve 5 ve üzeri yüzde 33. Çorum’un dışarıdaki takım eşiklerinde 1 ve 2 ve üzeri kart yüzde 100, 3 ve üzeri yüzde 67.
Hakemin son maçlarına ait bir veri paylaşılmadığı için düdük standardının kartlara etkisi konusunda ayrı bir hüküm kuramam; bu noktada sahadaki ilk temaslar belirleyici olacak. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 4,2 kart, ev sahibi için 1,9, Çorum için 2,3 görünüyor. Birleşik tabloda 4 ve üzeri kart yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 40, 6 ve üzeri yüzde 20 seviyesinde; toplam en yüksek değer 10. İlk yarı beklenen toplam 1,2 kartken, Gaziantep’in son maçlarında ilk yarı ortalaması 0,6, Çorum’da 1,8; ikinci yarı ortalamaları sırasıyla 4 ve 2. Bu fark, özellikle Gaziantep’in iç sahada ikinci yarı 5 kartlık ortalamasıyla birlikte düşünüldüğünde, maçın geriliminin devre sonrasında büyüyebileceğini söylüyor. Kırmızı kart da iki birleşik maçta görüldü; Gaziantep’in genelinde 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 2 maç, Çorum’un deplasmanında 1 kırmızı kart ve 1 böyle maç var. Bunlar son birkaç maçlık örneklem; yine de mücadele sertleşirse kırılma anı ikinci yarıda gelebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 15,00 | 12,60 | 27,60 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 15,33 | 13,33 | 28,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 23+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 25+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 27+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 29+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 12+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 13+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 14+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 33 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Çorum Belediyespor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 10,00 | 15,40 | 25,40 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 10,67 | 11,33 | 22,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 23+ | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 27+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 29+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 13+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 14+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,80 | 7,00 | 14,80 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 7,00 | 8,33 | 15,33 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 13+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 17+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 7+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 8+ | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 17 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Çorum Belediyespor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,00 | 6,60 | 13,60 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 11,67 | 5,00 | 16,67 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 13+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 17+ | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 16 / 10 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 19,00 | 22,20 | 41,20 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 22,00 | 20,67 | 42,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 33+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 36+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 39+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 42+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 18+ | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 50 / 35 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Çorum Belediyespor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 20,60 | 14,80 | 35,40 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 13,67 | 20,00 | 33,67 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 33+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 36+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 39+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 42+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 18+ | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 50 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Gaziantep FK · Son 5 maç · 10. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Kocaelispor | 0-2 | 16-12 | 8-7 | 15-27 |
| 14.09.26 | İç | Fenerbahçe | 0-0 | 8-16 | 8-9 | 17-24 |
| 07.09.26 | Dış | Göztepe | 4-2 | 18-8 | 8-5 | 17-18 |
| 29.08.26 | İç | Rizespor | 1-2 | 17-10 | 6-6 | 29-21 |
| 23.08.26 | Dış | Eyüpspor | 1-0 | 16-17 | 9-8 | 17-21 |
Çorum Belediyespor · Son 5 maç · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Alanyaspor | 1-2 | 8-22 | 9-5 | 19-15 |
| 12.09.26 | Dış | Samsunspor | 5-1 | 12-18 | 11-4 | 18-16 |
| 06.09.26 | İç | Eyüpspor | 3-0 | 8-15 | 4-9 | 19-12 |
| 31.08.26 | Dış | Beşiktaş | 2-6 | 9-10 | 5-5 | 11-17 |
| 22.08.26 | İç | Kasımpaşa | 0-1 | 13-12 | 6-10 | 36-14 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Gaziantep FK ile Çorum Belediyespor arasındaki oyunda duran top ve kenar çizgisi trafiği farklı karakterler gösteriyor. Serbest vuruşlarda Gaziantep FK genelinde maç başına 15 kullandığı, rakibe 12,6 verdiği ve toplamın 27,6 olduğu görülüyor; iç sahada bu toplam 28,67’ye çıkarken kendi kullandığı sayı 15,33. Genel tabloda toplamın 23 ve üzeri olma oranı yüzde 100, 25 ve üzeri yüzde 80, 27 ve üzeri yüzde 60, 29 ve üzeri yüzde 20. Gaziantep’in kendi serbest vuruşunda 11, 12, 13 ve 14 ve üzeri eşiklerin tamamı yüzde 80. Çorum Belediyespor ise genelinde maç başına 10 serbest vuruş kullanıyor, rakibe 15,4 veriyor ve toplam 25,4’e ulaşıyor; deplasmanda toplam 22, kendi kullandığı 10,67. Deplasman genelinde toplamın 23 ve üzeri oranı yüzde 80, 25 ve üzeri yüzde 60, 27 ve üzeri yüzde 40, 29 ve üzeri yüzde 40; takımının 11 ve üzeri oranı yüzde 40, 12 ve üzeri yüzde 40, 13 ve üzeri yüzde 20, 14 ve üzeri ise yüzde 0. Kale vuruşunda Gaziantep’in genel toplamı 14,8, iç saha toplamı 15,33; Çorum’un genel toplamı 13,6, deplasman toplamı 16,67. Taç atışında ise Gaziantep 19 kullanıp toplamda 41,2’ye, iç sahada 42,67’ye çıkarken Çorum genelinde 20,6 kullanıyor, toplam 35,4; deplasmanda kendi ortalaması 13,67 ve toplam 33,67’de kalıyor.
Benim gözüme çarpan, Gaziantep’in kendi sahasında serbest vuruş ve taç çizgisi üzerinden oyunu daha fazla rakip yarı alana taşıması. Serbest vuruşta birleşik beklenti toplam 26,5; bunun 15,2’si Gaziantep, 11,3’ü Çorum tarafına düşüyor. Kale vuruşunda birleşik beklenti 14,2 ve dağılım 7,2’ye 7; yani burada denge daha belirgin. Taç atışında birleşik beklenti 38,3, paylar Gaziantep için 16,9, Çorum için 21,4. Bu rakamlar, Çorum’un deplasmanda daha çok kenar çizgisine ve savunma kaynaklı top kayıplarına dayanan bir akış yaşayabileceğini, Gaziantep’in ise serbest vuruşlarda daha düzenli üretim arayacağını düşündürüyor. Yine de bunlar son birkaç maçın örneklemi; sahada özellikle ilk düelloları, topun kenarlarda ne kadar kaldığını ve kalecilerin oyunu ne ölçüde geriden başlattığını izlemek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
Gaziantep FKvsÇorum Belediyespor
11.10.2026 · 16:00FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 11.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Galatasaray
Amed
Fenerbahçe
Trabzonspor
Beşiktaş
Kocaelispor
Alanyaspor
Kasımpaşa
Rizespor
Gençlerbirliği
BB Erzurumspor
İstanbul Başakşehir
Konyaspor
Samsunspor
Göztepe
Eyüpspor