

- Pre-match standings
- Both teams’ position and points
- Last 5 matches form
- Goal Averages
- Recent Matches and Opponents
- Goal Thresholds
- Goal minutes
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Corner Averages
- Recent Matches and Corners
- Corner Thresholds
- Corner Balance and Halves
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Card Averages
- Recent Matches and Cards
- Card Thresholds
- Referee and Halves
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Free kicks
- Goal Kicks
- Throw-Ins
- Recent matches
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00English Premier League 2026/2027
| # | Team | P | W | D | L | Goals | GD | Pts | Last 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Manchester City | 6 | 6 | 0 | 0 | 16:5 | +11 | 18 | WWWWW |
| 2 | Arsenal | 6 | 5 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | 15 | WWWLW |
| 3 | Brighton & Hove Albion | 6 | 4 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 13 | LDWWW |
| 4 | Brentford | 6 | 2 | 4 | 0 | 12:6 | +6 | 10 | DDDWD |
| 5 | Everton | 6 | 2 | 4 | 0 | 8:5 | +3 | 10 | DDDWD |
| 6 | Chelsea | 6 | 3 | 1 | 2 | 15:13 | +2 | 10 | WLDLW |
| 7 | Leeds United | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:5 | +3 | 9 | DDWDL |
| 8 | Hull City | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:6 | +2 | 9 | WDDLD |
| 9 | Liverpool | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:7 | 0 | 9 | DWDWL |
| 10 | Ipswich Town | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:12 | -3 | 9 | LLWLW |
| 11 | Newcastle United | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:9 | 0 | 8 | DWDLW |
| 12 | Crystal Palace | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:12 | -3 | 7 | LWLDW |
| 13 | Manchester United | 6 | 1 | 3 | 2 | 9:9 | 0 | 6 | WDLDD |
| 14 | Nottingham Forest | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | 5 | DDWLL |
| 15 | Aston Villa | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:11 | -5 | 5 | LDLWD |
| 16 | Sunderland | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:12 | -6 | 4 | WDLLL |
| 17 | AFC Bournemouth | 6 | 0 | 3 | 3 | 7:13 | -6 | 3 | DDDLL |
| 18 | Tottenham Hotspur | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:9 | -6 | 3 | LDDLD |
| 19 | Coventry City | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 3 | LLLLW |
| 20 | Fulham | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:10 | -4 | 2 | LLDDL |
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Overall
Coventry City · Home
Newcastle United · Overall
Newcastle United · Away
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Last 5 matches (Overall) · 19. place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Away | Nottingham Forest | 14. | 1-0 | 0-0 |
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 0-1 |
| 05.09.26 | Away | Manchester City | 1. | 0-1 | 0-1 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 0-0 |
| 21.08.26 | Away | Arsenal | 2. | 0-3 | 0-2 |
Newcastle United · Last 5 matches (Overall) · 11. place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Home | Hull City | 8. | 2-1 | 2-0 |
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 0-3 |
| 05.09.26 | Home | AFC Bournemouth | 17. | 2-2 | 1-2 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 0-0 |
| 23.08.26 | Home | Liverpool | 9. | 2-2 | 1-0 |
Coventry City · Last 5 home matches · 19nd place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 0-1 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 0-0 |
Newcastle United · Last 5 away match · No. 11
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 0-3 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 0-0 |
Rankings are based on the league table before this match. "—": opponent is not in the same league table (cup, another league or previous season).
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Total goals at full time
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ goals | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 2+ goals | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 3+ goals | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 4+ goals | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 5+ goals | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
First-half total goals
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ goals | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 2+ goals | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 3+ goals | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 4+ goals | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 5+ goals | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The first-half table counts only matches with a known first-half score.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Overall
| Conceded | 10-15 | 215-30 | 130-45+ | 245-60 | 160-75 | 375-90+ | 10total |
Newcastle United · Overall
| Conceded | 10-15 | 015-30 | 430-45+ | 245-60 | 160-75 | 175-90+ | 9total |
Coventry City · Home
| Conceded | 00-15 | 015-30 | 130-45+ | 145-60 | 160-75 | 375-90+ | 6total |
Newcastle United · Away
| Conceded | 00-15 | 015-30 | 330-45+ | 145-60 | 060-75 | 075-90+ | 4total |
Chart: goals scored (number · percentage). Covers 30-45+ first-half stoppage time and 75-90+ full-time stoppage time. Bottom line: goals conceded in the same periods.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Coventry City’nin son 5 genel maçında attığı 1, yediği 10 gol ve maç başına 0.2 gol atıp 2 gol yemesi, hücumdaki kırılganlığı açıkça gösteriyor. Bu karşılaşmaların tamamında 1 ve üzeri gol görülürken 2 ve üzeri gol yüzde 40, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 20 düzeyinde kaldı; maç başına toplam gol ortalaması 2.2. İç sahadaki son 2 maçta ise Coventry hiç gol atamadı, 6 gol yedi; atılan gol ortalaması 0, yenilen gol ortalaması 3, toplam gol ortalaması 3 oldu. Bu iki maçın tamamında 1 ve üzeri gol, yüzde 50’sinde 2, 3, 4 ve 5 ve üzeri gol görüldü. Newcastle United tarafında son 5 genel maçta 9 gol atılıp 9 gol yenildi; iki takım da maç başına 1.8 ortalamaya sahip ve toplam gol ortalaması 3.6. Bu seride 1 ve 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 80, 4 ve üzeri gol yüzde 60, 5 ve üzeri gol yüzde 20. Deplasmandaki son 2 maçta Newcastle 3 gol atıp 4 gol yedi; ortalamalar 1.5 ve 2, toplam 3.5. Burada 1 ve 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 50.
İlk yarı başlangıcı Newcastle için daha canlı görünüyor: genel maçlarının yüzde 80’inde 1 ve üzeri, yüzde 60’ında 2 ve üzeri, yüzde 40’ında 3 ve üzeri ilk yarı golü çıktı; Coventry’de bu oranlar yüzde 60, yüzde 20 ve yüzde 0. Coventry son 5 maçta ilk yarıda gol atamadı, tek golünü ikinci yarıda buldu; attığı gol 45-60 dakikaları arasındaydı. Buna karşılık 0-15’te 1, 15-30’da 2, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 2, 60-75’te 1, 75-90+’ta 3 gol yedi. Newcastle’ın genel golleri 0-15’te 3, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 1, 60-75’te 2 ve 75-90+’ta 2 dakikalarında geldi; deplasmanda ise üç golünün tamamı ikinci yarıda, 60-75’te 2 ve 75-90+’ta 1 kez geldi. Karşılıklı gol Newcastle’ın genel son 5 maçının 4’ünde, deplasman son 2 maçının 1’inde görüldü; Coventry’de hem genel hem iç saha serisinde sayı 0. İki takımın son 10 maçı birleştiğinde beklenen gol 2.9, karşılıklı gol yüzde 40, 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri gol yüzde 60, 4 ve üzeri gol yüzde 40, 5 ve üzeri gol yüzde 20; ilk yarıda 1 ve üzeri yüzde 70, 2 ve üzeri yüzde 40. Aralarındaki son 2 maçta maç başına gol 3.5, karşılıklı gol 1 maçta görüldü; oyunun düğümü, Newcastle’ın özellikle ikinci yarı baskısı ile Coventry’nin savunmada 75-90+ dakikalarındaki direnci olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match goal expectations · last 5 + 5 matches
Last 2 matches between them
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Overall
Coventry City · Home
Newcastle United · Overall
Newcastle United · Away
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Last 5 matches (Overall) · 19. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Away | Nottingham Forest | 14. | 1-0 | 2-6 | 8 | 1-1 |
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 5-3 | 8 | 4-3 |
| 05.09.26 | Away | Manchester City | 1. | 0-1 | 5-4 | 9 | 2-4 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 6-2 | 8 | 2-2 |
| 21.08.26 | Away | Arsenal | 2. | 0-3 | 2-8 | 10 | 1-5 |
Newcastle United · Last 5 matches (Overall) · 11. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Home | Hull City | 8. | 2-1 | 4-7 | 11 | 2-2 |
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 5-5 | 10 | 2-3 |
| 05.09.26 | Home | AFC Bournemouth | 17. | 2-2 | 4-3 | 7 | 2-2 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 7-9 | 16 | 5-6 |
| 23.08.26 | Home | Liverpool | 9. | 2-2 | 2-6 | 8 | 2-4 |
Coventry City · Last 5 home matches · 19nd place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 5-3 | 8 | 4-3 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 6-2 | 8 | 2-2 |
Newcastle United · Last 5 away match · No. 11
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 5-5 | 10 | 2-3 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 7-9 | 16 | 5-6 |
Corners: taken by the team - taken by the opponent. HT: first-half corners (team - opponent). Only matches with recorded corner data are counted. Rankings are based on the league table before this match.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Total match corners
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 9+ | 40%2 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 10+ | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 11+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 12+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Team corners
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 4+ | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 5+ | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 40%2 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 6+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 7+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The right table counts only corners won by the team itself.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Overall corner balance
Newcastle United · Corner Balance (Overall)
Coventry City · Corners by half
5 matches with half-time data
Newcastle United · Corners by half
5 matches with half-time data
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Coventry City bu eşleşmeye daha kontrollü bir korner profiliyle geliyor. Son birkaç maçın genelinde maç başına 4 korner kullanıp rakibe 4.6 korner vermiş; toplam ortalama 8.6’da kalırken toplamlar 8 ile 10 arasında seyretmiş. At home, the team’s attacking output is clearly stronger: it averages 5.5 corners and allows opponents only 2.5. Evindeki iki maçın ikisinde de toplam 8 korner çıkmış, 8 ve üzeri korner oranı yüzde 100 olmuş; 9 ve üzeri ile 10 ve üzeri korner oranları ise yüzde 0. Coventry’nin takım bazında 3, 4 ve 5 ve üzeri korner eşikleri iç sahada yüzde 100, 6 ve üzeri yüzde 50, 7 ve üzeri yüzde 0. Newcastle United tarafında genel toplam ortalaması 10.4, deplasmanda ise 13 korner. Dış saha maçlarında 8, 9 ve 10 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 11 ve 12 ve üzeri oranı yüzde 50. Üstelik Newcastle deplasmanda maç başına 6 korner kullanırken 7 korner veriyor; bu, oyunun iki yönlü akabileceğini anlatıyor.
The corner balance is, in my view, the most notable aspect of the match. Coventry genel tabloda rakibinden fazla korner kullandığı 5 maçın 3’ünde öne çıkmış, iç sahada ise bunu iki maçın ikisinde başarmış. Newcastle ise son 5 maçında rakibinden fazla korner üretebildiği yalnızca 1 karşılaşma yaşamış; 3 maçta geride kalmış. Deplasmanda tablo daha dengeli görünse de Newcastle’ın rakibinden fazla olduğu maç sayısı 0, eşit kaldığı maç sayısı 1 ve geride kaldığı maç sayısı 1. Birleşik verilerde beklenen toplam 9.5 korner; Coventry için 5, Newcastle için 4.5 korner öngörülüyor. 10 maçlık birleşimde 9 ve üzeri korner yüzde 50, 10 ve üzeri yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 20 oranında kalmış. En yüksek toplamlar Coventry’de 10, Newcastle’da 16; deplasmandaki Newcastle maçları 10 ile 16 arasında. İlk yarı beklenen 5.5 korner olduğu için özellikle başlangıç bölümündeki kanat kullanımı önemli. Coventry’nin erken baskısı ile Newcastle’ın deplasmanda verdiği 7 korner arasındaki mücadele, oyunun toplamını belirleyebilir; yine de bunlar son birkaç maça dayanan göstergeler.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match corner expectations · last 5 + 5 matches
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Overall
Coventry City · Home
Newcastle United · Overall
Newcastle United · Away
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Last 5 matches (Overall) · 19. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Away | Nottingham Forest | 14. | 1-0 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 2-0 | 2 | 1-0 |
| 05.09.26 | Away | Manchester City | 1. | 0-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 1-4 | 5 | 0-0 |
| 21.08.26 | Away | Arsenal | 2. | 0-3 | 1-1 | 2 | 0-0 |
Newcastle United · Last 5 matches (Overall) · 11. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Home | Hull City | 8. | 2-1 | 1-4 | 5 | 0-0 |
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 05.09.26 | Home | AFC Bournemouth | 17. | 2-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 23.08.26 | Home | Liverpool | 9. | 2-2 | 5-3 | 8 | 0-0 |
Coventry City · Last 5 home matches · 19nd place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 3. | 0-5 | 2-0 | 2 | 1-0 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 8. | 0-1 | 1-4 | 5 | 0-0 |
Newcastle United · Last 5 away match · No. 11
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 7. | 1-4 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 18. | 2-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Cards: team received - opponent received (each yellow and red card counts as 1 card). Red: Team - Opponent. Only matches with recorded card data are counted. Rankings are based on the league table before this match.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Total match cards
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 4+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 5+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 60%3 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 6+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 7+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
Cards received by the team
| Coventry CityGenel | Coventry CityHome | Newcastle UnitedGenel | Newcastle UnitedAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 2+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 3+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 4+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The right-hand table counts only cards received by the team itself.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Referee
Coventry City · Cards by half
5 matches with half-time data
Newcastle United · Cards by half
5 matches with half-time data
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Coventry City–Newcastle United karşılaşmasında kartların karakteri iki takımda oldukça farklı görünüyor. Coventry’nin son 5 maçında maç başına toplam kart ortalaması 2.8; kendi gördüğü kart ortalaması 1.2, rakibin gördüğü ise 1.6. Bu karşılaşmalarda toplam 3 ve üzeri kart oranı yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri de yüzde 20’de kalmış; en yüksek toplam 5, en düşük toplam 2 kart. Coventry’nin takım olarak 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 80, 2 ve üzeri oranı yüzde 40. Kendi sahasındaki son 2 maç ise biraz daha sert: toplam ortalama 3.5, takım kartı ortalaması 1.5, rakip kartı ortalaması 2; 3, 4 ve 5 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 50. Newcastle tarafında genel tablo daha yoğun. Son 5 maçta toplam ortalama 4.8 karta çıkarken takımın kendi ortalaması 2.4, rakibin ortalaması da 2.4. Toplamda 3 ve üzeri kart yüzde 100, 4 ve 5 ve üzeri yüzde 60, 6 ve 7 ve üzeri yüzde 20 oranında gerçekleşmiş; en yüksek toplam 8, en düşük 3 kart. Deplasmanda ise toplam ortalama 3, takım ortalaması 2 ve rakip ortalaması 1; 3 ve üzeri kart her iki maçta da görülmüş.
İşin ilginç tarafı, Newcastle’ın deplasman sayıları genel ortalamasına göre daha sakin görünse de iki maçın ikisinde hem 1 hem 2 ve üzeri takım kartına ulaşması. Coventry’nin iç sahasında 1 ve üzeri kart oranı yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 50; bu da ev sahibinin ikili mücadelelerde geri adım atmayacağını düşündürüyor. Hakemin son maçlarına ait kart verisi paylaşılmadığı için yönetim standardının oyuna etkisini ayrıca ölçemiyorum; bu, maçın önemli bilinmeyeni. Kırmızı kart tarafında Coventry’nin genel son 5 maçında 1, iç sahadaki son 2 maçında da 1 kırmızı kartlı karşılaşma var; Newcastle’ın hem genel hem deplasman verisinde kırmızı kart bulunmuyor. İki takımın son 10 maçı birleştiğinde beklenen toplam 3.8 kart; Coventry için 1.8, Newcastle için 2. Toplamın 4 ve 5 ve üzeri kartta yüzde 40, 6 ve üzeri kartta yüzde 10 kalması, sertliğin özellikle ikinci yarıda belirginleşebileceğini söylüyor: ilk yarı beklenen 1.6 karta karşılık, Coventry’de ikinci yarı ortalaması 2, Newcastle’da 2.4. Bence belirleyici nokta, Newcastle’ın baskısı karşısında Coventry’nin savunma direncini nasıl kuracağı.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match card expectations · last 5 + 5 matches
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 13.60 | 14.60 | 28.20 |
| Home2 matches | — | — | — | — | 13.00 | 13.00 | 26.00 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 25+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 27+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 29+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 31+ | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 13+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 14+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 15+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 16+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 34 / 22 · Matches in which they took more than the opponent: 3 / 5 · No half-by-half data
Newcastle United · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 14.60 | 14.20 | 28.80 |
| Away2 matches | — | — | — | — | 14.00 | 13.00 | 27.00 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 25+ | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 27+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 29+ | 40%2 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
| 31+ | 40%2 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 13+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 14+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 15+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 16+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 39 / 16 · Matches in which they took more than the opponent: 2 / 5 · No half-by-half data
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 8.80 | 6.20 | 15.00 |
| Home2 matches | — | — | — | — | 8.50 | 7.50 | 16.00 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 12+ | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 14+ | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 16+ | 60%3 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 18+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 8+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 9+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 10+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 11+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 17 / 11 · Matches in which they took more than the opponent: 4 / 5 · No half-by-half data
Newcastle United · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 9.80 | 6.00 | 15.80 |
| Away2 matches | — | — | — | — | 10.00 | 5.00 | 15.00 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 12+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 14+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 16+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 18+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 8+ | 80%4 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 9+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 10+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 11+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 19 / 11 · Matches in which they took more than the opponent: 4 / 5 · No half-by-half data
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 11.60 | 16.60 | 28.20 |
| Home2 matches | — | — | — | — | 15.00 | 17.00 | 32.00 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 27+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 30+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 33+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 36+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 11+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 13+ | 40%2 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 15+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 17+ | 20%1 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 43 / 18 · Matches in which they took more than the opponent: 0 / 5 · No half-by-half data
Newcastle United · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 17.80 | 19.00 | 36.80 |
| Away2 matches | — | — | — | — | 17.00 | 18.50 | 35.50 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 27+ | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 30+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 33+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 36+ | 60%3 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 11+ | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 13+ | 100%5 / 5 matches | 100%2 / 2 matches |
| 15+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
| 17+ | 80%4 / 5 matches | 50%1 / 2 matches |
Highest / lowest total: 42 / 29 · Matches in which they took more than the opponent: 2 / 5 · No half-by-half data
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Coventry City · Last 5 matches · 19. place
| Date | Opponent | Score | Free kickFT (HT) | Goal kickFT (HT) | Throw-inFT (HT) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Away | Nottingham Forest | 1-0 | 15-13 | 11-6 | 13-22 |
| 13.09.26 | Home | Brighton & Hove Albion | 0-5 | 18-12 | 11-5 | 9-12 |
| 05.09.26 | Away | Manchester City | 0-1 | 13-21 | 10-5 | 8-16 |
| 29.08.26 | Home | Hull City | 0-1 | 8-14 | 6-10 | 21-22 |
| 21.08.26 | Away | Arsenal | 0-3 | 14-13 | 6-5 | 7-11 |
Newcastle United · Last 5 matches · 11. place
| Date | Opponent | Score | Free kickFT (HT) | Goal kickFT (HT) | Throw-inFT (HT) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Home | Hull City | 2-1 | 10-6 | 9-8 | 17-25 |
| 14.09.26 | Away | Leeds United | 1-4 | 10-16 | 8-3 | 21-21 |
| 05.09.26 | Home | AFC Bournemouth | 2-2 | 19-20 | 7-7 | 18-16 |
| 29.08.26 | Away | Tottenham Hotspur | 2-0 | 18-10 | 12-7 | 13-16 |
| 23.08.26 | Home | Liverpool | 2-2 | 16-19 | 13-5 | 20-17 |
Values: team’s total - opponent’s total, with the first half in parentheses. "—": this data was not recorded for that match. Rankings are based on the league table before this match.
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Coventry City–Newcastle United karşılaşmasında duran top ve oyunun yeniden başlaması başlıklarında iki farklı karakter göze çarpıyor. Serbest vuruşlarda Coventry’nin son 5 maçta maç başı kullandığı 13.6, rakibine verdiği 14.6 ve toplam 28.2 değeri var; Newcastle ise 14.6 kullanıp 14.2 rakip serbest vuruşu görmüş, toplam ortalaması 28.8. Coventry, maçların yüzde 80’inde 25 ve üzeri, yüzde 80’inde 27 ve üzeri toplam serbest vuruşa ulaşırken Newcastle’da bu oranlar sırasıyla yüzde 80 ve yüzde 60. Kale vuruşlarında ev sahibi 8.8’e 6.2 ile kendi lehine belirgin bir fark kuruyor; Newcastle’ın 9.8’e 6 rakamı da aynı resmi çiziyor. Newcastle’ın maçlarının yüzde 80’inde 12 ve üzeri, yüzde 80’inde 14 ve üzeri toplam kale vuruşu oluşmuş; Coventry’de bu oranlar yine yüzde 80 ve yüzde 80. The edge is clearly with Newcastle for throw-ins: the away team takes 17.8 per match, while Coventry averages 11.6. Newcastle maçlarında 30 ve üzeri toplam taç atışı yüzde 80, 36 ve üzeri yüzde 60 oranında görülmüş; Coventry’de bu eşikler yüzde 40 ve yüzde 20.
İlk yarı, ikinci yarı ve maç sonu ayrımında veri bulunmadığı için oyunun hangi bölümünde bu sayıların yükseldiğine dair bir devre hikâyesi kuramam. However, the venue-specific picture is important: Coventry’s home totals are 26 free kicks, 16 goal kicks, and 32 throw-ins; Newcastle’s away figures are 27, 15, and 35.5, respectively. Birleşik beklentiler de oyunun ritmini tarif ediyor: serbest vuruşta toplam 28.5; Coventry için 13.9, Newcastle için 14.6. Kale vuruşunda toplam 15.4, takım payları 7.4 ve 8; taç atışında ise 32.5, takım beklentileri 15.3 ve 17.2. Benim gözüme çarpan, Newcastle’ın kenarları daha sık kullanan, topu çizgiye taşıyan ve oyunu rakip yarı sahaya iten taraf olma ihtimali; Coventry ise kendi sahasında kale vuruşları ve duran toplarla oyunu dengelemeye çalışabilir. Bunlar son birkaç maçın verileri, dolayısıyla maçın akışı içinde özellikle taç çizgileri çevresindeki mücadeleyi izlemek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Free-kick expectation · last 5 + 5 matches
Goal-kick expectation · last 5 + 5 matches
Throw-in expectation · last 5 + 5 matches
Coventry CityvsNewcastle United
12.10.2026 · 22:00FOOTBALLAn independent analysis created to understand football through statistics.
Methodology, Sources and Terms of Use
- Method: All statistics are calculated from the teams' last 5 matches before this game (with home/away splits shown separately). Averages and percentages are calculated automatically from matches with available data.
- Source: Match data is obtained from licensed football data providers. Data may contain a margin of error; past performance is not an indicator of future results.
- Commentary: The assessment sections are Yaşar Kenan Şeftalicioğlu's personal football commentary based on these statistics; they do not guarantee results.
- This content is not intended for betting or gambling; analiz.futbol is not a betting website.
- Team names and logos are the property of the respective clubs and rights holders; used for identification purposes only.
- All rights to this content belong to analiz.futbol. May be quoted with attribution and a link; unauthorized copying and reproduction are prohibited.
Prepared by: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 11.10.2026
Don't miss the match,
don't miss the analysis.
The next match analysis is ready too. Follow football through data with notifications, videos and live scores.
Manchester City
Arsenal
Brighton & Hove Albion
Brentford
Everton
Chelsea
Leeds United
Hull City
Liverpool
Ipswich Town
Crystal Palace
Manchester United
Nottingham Forest
Aston Villa
Sunderland
AFC Bournemouth
Tottenham Hotspur
Fulham