ANALİZ.FUTBOL

Benfica – Celtic Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Avrupa Ligi · 2026/2027 · Estádio do Sport Lisboa e Benfica15.10.2026 · 22:00Türkiye saati
Benfica 
GBGGG
VS
Celtic 
BGMGM
Bu sunumda28 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 ve son 10 maçından (lig, kupa, Avrupa) · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2–3
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
  • Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
02Sayfa 4–9
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Benfica / Celtic
Maç başı toplam gol3,80 / 4,00
3+ gol%60 / %80
3+ gol · son 10%60 / %80
03Sayfa 10–15
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Benfica / Celtic
Maç başı toplam korner9,80 / 14,40
10+ korner%60 / %80
10+ korner · son 10%80 / %60
04Sayfa 16–21
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Benfica / Celtic
Maç başı toplam kart3,60 / 2,20
5+ kart%40 / %0
5+ kart · son 10%30 / %10
05Sayfa 22–27
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Benfica / Celtic
Serbest Vuruş ort.11,80 / 8,20
Kale Vuruşu ort.5,40 / 8,60
Serbest Vuruş ort. · son 1012,29 / 9,70
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00
Bu maç için gösterilebilecek puan tablosu yok (eleme turu veya tek maçlık organizasyon).
ANALİZ.FUTBOLEKSİK OYUNCULAR
Eksik OyuncularSakat ve cezalı oyuncular · 15.10.2026 09:20 itibarıyla bildirilenler
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica 1 oyuncu

  • E. BarrenecheaDiz SakatlığıOrta saha · 6 maç

Celtic 3 oyuncu

  • C. Carter-VickersUyluk Kası GerilmesiDefans · 1 maç
  • A. JohnstonArka AdaleDefans
  • Y. Hyun-JunArka AdaleForvet

Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 ve son 10 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha · lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Genel

15attığı gol · son 5son 10: 24
4yediği gol · son 5son 10: 8
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı attığı3,002,40
Maç başı yediği0,800,80
Maç başı toplam gol3,803,20
Karşılıklı gol%80 (4)%60 (6)
Gol yemedi%20 (1)%30 (3)
Gol atamadı%0 (0)%10 (1)

Benfica · İç saha

18attığı gol · son 5son 6: 20
5yediği gol · son 5son 6: 6
Son 55 maçSon 106 maç
Maç başı attığı3,603,33
Maç başı yediği1,001,00
Maç başı toplam gol4,604,33
Karşılıklı gol%80 (4)%83 (5)
Gol yemedi%20 (1)%17 (1)
Gol atamadı%0 (0)%0 (0)

Celtic · Genel

9attığı gol · son 5son 10: 15
11yediği gol · son 5son 10: 21
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı attığı1,801,50
Maç başı yediği2,202,10
Maç başı toplam gol4,003,60
Karşılıklı gol%80 (4)%70 (7)
Gol yemedi%20 (1)%10 (1)
Gol atamadı%0 (0)%20 (2)

Celtic · Dış saha

8attığı gol · son 5son 5: 8
7yediği gol · son 5son 5: 7
Son 55 maçSon 105 maç
Maç başı attığı1,601,60
Maç başı yediği1,401,40
Maç başı toplam gol3,003,00
Karşılıklı gol%80 (4)%80 (4)
Gol yemedi%20 (1)%20 (1)
Gol atamadı%0 (0)%0 (0)
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar · Genelİki takımın son 10 maçı (hangi organizasyon olursa olsun) · ilk 5 satır son 5 maçtır
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
16.09.26DışAC Milan—2-01-0
27.08.26DışAGF—3-11-0
20.08.26İçAGF—3-13-1
13.08.26DışHearts—1-10-0
06.08.26İçHearts—6-13-0
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
30.07.26İçSt. Gallen—5-01-0
23.07.26DışSt. Gallen—1-21-1
18.04.24DışOlympique Marseille—0-10-0
11.04.24İçOlympique Marseille—2-11-0
14.03.24DışRangers—1-00-0

Celtic · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
17.09.26İçFerencváros—1-31-2
26.02.26DışStuttgart—1-01-0
19.02.26İçStuttgart—1-41-2
29.01.26İçUtrecht—4-23-1
22.01.26DışBologna—2-22-0
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
11.12.25İçRoma—0-30-3
27.11.25DışFeyenoord—3-12-1
06.11.25DışMidtjylland—1-30-3
23.10.25İçSturm Graz—2-10-1
02.10.25İçSporting Braga—0-20-1

Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar · İç / Dış SahaEv sahibinin son 10 iç saha, deplasmanın son 10 dış saha maçı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.08.26İçAGF—3-13-1
06.08.26İçHearts—6-13-0
30.07.26İçSt. Gallen—5-01-0
11.04.24İçOlympique Marseille—2-11-0
07.03.24İçRangers—2-21-2
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
15.02.24İçToulouse—2-10-0

Celtic · Son 10 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
26.02.26DışStuttgart—1-01-0
22.01.26DışBologna—2-22-0
27.11.25DışFeyenoord—3-12-1
06.11.25DışMidtjylland—1-30-3
24.09.25DışRed Star Belgrade—1-10-0

Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 ve son 10 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
1+ golS5%1005/5S10%10010/10S5%1005/5S10%1006/6S5%1005/5S10%10010/10S5%1005/5S10%1005/5
2+ golS5%1005/5S10%808/10S5%1005/5S10%1006/6S5%804/5S10%909/10S5%804/5S10%804/5
3+ golS5%603/5S10%606/10S5%1005/5S10%1006/6S5%804/5S10%808/10S5%603/5S10%603/5
4+ golS5%603/5S10%404/10S5%804/5S10%674/6S5%804/5S10%606/10S5%603/5S10%603/5
5+ golS5%201/5S10%202/10S5%402/5S10%332/6S5%402/5S10%202/10S5%00/5S10%00/5

İlk yarı toplam gol

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
1+ golS5%804/5S10%707/10S5%1005/5S10%835/6S5%1005/5S10%10010/10S5%804/5S10%804/5
2+ golS5%402/5S10%303/10S5%603/5S10%503/6S5%804/5S10%707/10S5%603/5S10%603/5
3+ golS5%402/5S10%202/10S5%603/5S10%503/6S5%603/5S10%606/10S5%402/5S10%402/5
4+ golS5%201/5S10%101/10S5%201/5S10%171/6S5%201/5S10%101/10S5%00/5S10%00/5
5+ golS5%00/5S10%00/10S5%00/5S10%00/6S5%00/5S10%00/10S5%00/5S10%00/5

S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar? · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 5 maç

2 · %130-15'3 · %2015-30'3 · %2030-45+'3 · %2045-60'1 · %760-75'3 · %2075-90+'
15attığı gol
8 / 7ilk yarı / ikinci yarı
%80 (4/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30130-45+145-60160-75175-90+4toplam

Celtic · Son 5 maç

4 · %440-15'2 · %2215-30'2 · %2230-45+'045-60'1 · %1160-75'075-90+'
9attığı gol
8 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30230-45+345-60260-75175-90+11toplam

Benfica · Son 10 maç

3 · %130-15'4 · %1715-30'4 · %1730-45+'5 · %2145-60'4 · %1760-75'4 · %1775-90+'
24attığı gol
11 / 13ilk yarı / ikinci yarı
%70 (7/10)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30230-45+145-60260-75375-90+8toplam

Celtic · Son 10 maç

4 · %270-15'3 · %2015-30'3 · %2030-45+'045-60'3 · %2060-75'2 · %1375-90+'
15attığı gol
10 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%30 (3/10)ilk golü attığı maç
Yediği40-15315-30730-45+345-60260-75275-90+21toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Benfica–Celtic buluşmasında gol üretimi açısından ev sahibinin son maçlardaki hücum gücü hemen öne çıkıyor. Benfica son 5 genel karşılaşmada 15 gol atıp 4 gol yedi; maç başına toplam gol ortalaması 3,8, 2 ve üzeri gol oranı yüzde 100, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60, 4 ve üzeri gol oranı da yüzde 60. Lizbon ekibinin son 5 iç saha maçında ise 18 gol atması, 3,6 gol ortalamasına ulaşması ve 2 ile 3 ve üzeri gol eşiklerinin yüzde 100’de kalması, kendi sahasında baskının daha da belirginleştiğini gösteriyor. Son 10 maçta genel atılan gol 24’e, ortalama 2,4’e gerilerken 2 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60 oldu; yani son 5 maçlık hücum ivmesi, daha geniş örneklemde bir miktar zayıflıyor. Buna rağmen son 10 iç saha maçında 20 gol, 3,33 atılan gol ortalaması ve 2 ile 3 ve üzeri golde yüzde 100’lük oran var. Celtic’in son 5 genelinde 9 gol atıp 11 gol yemesi, 4 gol toplam ortalamasıyla birlikte savunma kırılganlığını anlatıyor. Deplasmanda 8 atıp 7 yediler; toplam gol ortalaması 3, son 5 dış saha maçında 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 60. Son 10 genel tabloda Celtic’in 15 golüne karşılık 21 gol yemesi ve 2,1 yenilen gol ortalaması, son 5’teki 2,2 ortalamayla benzer bir sıkıntıya işaret ediyor; dış saha değerleri de aynı kaldı.

İlk yarı başlangıcı maçın kilit noktası olabilir. Benfica son 5 genel maçın yüzde 80’inde ilk yarıda 1 ve üzeri, yüzde 40’ında 2 ve üzeri gol gördü; iç sahada bu oranlar yüzde 100 ve yüzde 60. Son 10’da genel ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70’e inse de evinde yüzde 83 seviyesinde. Benfica gollerini özellikle 15-30, 30-45+ ve 45-60 dakikalarında buluyor; son 5 iç sahada 30-45+ aralığında 4 gol var. Celtic ise son 5 genel maçta ilk yarı 1 ve üzeri golü yüzde 100, 2 ve üzeri golü yüzde 80 oranında yaşadı; ancak gol üretimi 0-15 dakikada 4 golle başlayıp ikinci yarıda yalnızca 1 gole düştü. Son 10 genelinde 30-45+ aralığında 7 gol yemeleri, Benfica’nın devre sonuna doğru kuracağı baskıyı önemli kılıyor. İki takımın birleşik son 5 değerinde karşılıklı gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 70; ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 90. Son 10 birleşik tabloda bunlar sırasıyla yüzde 65, yüzde 85, yüzde 70 ve yüzde 85. Aralarındaki son 2 maçta maç başı gol 1,5, karşılıklı gol 1 maçta görüldü; bence oyunun kaderini Benfica’nın erken baskısı ile Celtic’in ilk yarıdaki direnç süresi belirleyecek.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · iki takımın birleşik son maçları

Son 5Son 10
Beklenen gol3,903,40
Karşılıklı gol%808/10%6513/20
2+ gol%909/10%8517/20
3+ gol%707/10%7014/20
4+ gol%707/10%5010/20
5+ gol%303/10%204/20
İY 1+ gol%909/10%8517/20
İY 2+ gol%606/10%5010/20

Aralarındaki son 2 maç

1,50maç başı gol
%503+ gol · 1/2
%50Karşılıklı gol · 1/2
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 ve son 10 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha · lig, kupa ve Avrupa birlikte
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Genel

33kullandığı korner · son 5son 10: 64
16rakibe verdiği korner · son 5son 10: 48
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı kullandığı korner6,606,40
Maç başı rakibe verdiği korner3,204,80
Maç başı toplam korner9,8011,20
En yüksek / en düşük toplam12 / 714 / 7
Rakipten fazla korner4 / 55 / 10
Maç başı korner farkı+3,40+1,60

Benfica · İç saha

45kullandığı korner · son 5son 6: 51
17rakibe verdiği korner · son 5son 6: 19
Son 55 maçSon 106 maç
Maç başı kullandığı korner9,008,50
Maç başı rakibe verdiği korner3,403,17
Maç başı toplam korner12,4011,67
En yüksek / en düşük toplam18 / 818 / 8
Rakipten fazla korner4 / 55 / 6
Maç başı korner farkı+5,60+5,33

Celtic · Genel

33kullandığı korner · son 5son 10: 59
39rakibe verdiği korner · son 5son 10: 60
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı kullandığı korner6,605,90
Maç başı rakibe verdiği korner7,806,00
Maç başı toplam korner14,4011,90
En yüksek / en düşük toplam20 / 620 / 6
Rakipten fazla korner3 / 55 / 10
Maç başı korner farkı-1,20-0,10

Celtic · Dış saha

19kullandığı korner · son 5son 5: 19
47rakibe verdiği korner · son 5son 5: 47
Son 55 maçSon 105 maç
Maç başı kullandığı korner3,803,80
Maç başı rakibe verdiği korner9,409,40
Maç başı toplam korner13,2013,20
En yüksek / en düşük toplam20 / 820 / 8
Rakipten fazla korner0 / 50 / 5
Maç başı korner farkı-5,60-5,60
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve Kornerler · Genelİki takımın son 10 maçı · ilk 5 satır son 5 maçtır
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
16.09.26DışAC Milan—2-01-10111-4
27.08.26DışAGF—3-14-37—
20.08.26İçAGF—3-111-1126-0
13.08.26DışHearts—1-111-0115-0
06.08.26İçHearts—6-16-285-1
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
30.07.26İçSt. Gallen—5-09-2115-1
23.07.26DışSt. Gallen—1-25-6111-3
18.04.24DışOlympique Marseille—0-16-8140-2
11.04.24İçOlympique Marseille—2-15-8132-5
14.03.24DışRangers—1-06-8144-3

Celtic · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
17.09.26İçFerencváros—1-311-3146-2
26.02.26DışStuttgart—1-07-13205-4
19.02.26İçStuttgart—1-44-262-1
29.01.26İçUtrecht—4-29-5142-3
22.01.26DışBologna—2-22-16182-10
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
11.12.25İçRoma—0-34-480-3
27.11.25DışFeyenoord—3-12-681-2
06.11.25DışMidtjylland—1-34-482-3
23.10.25İçSturm Graz—2-19-2114-0
02.10.25İçSporting Braga—0-27-5121-5

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve Kornerler · İç / Dış SahaEv sahibinin son 10 iç saha, deplasmanın son 10 dış saha maçı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.08.26İçAGF—3-111-1126-0
06.08.26İçHearts—6-16-285-1
30.07.26İçSt. Gallen—5-09-2115-1
11.04.24İçOlympique Marseille—2-15-8132-5
07.03.24İçRangers—2-214-4188-2
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
15.02.24İçToulouse—2-16-282-1

Celtic · Son 10 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
26.02.26DışStuttgart—1-07-13205-4
22.01.26DışBologna—2-22-16182-10
27.11.25DışFeyenoord—3-12-681-2
06.11.25DışMidtjylland—1-34-482-3
24.09.25DışRed Star Belgrade—1-14-8122-2

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 ve son 10 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
8+S5%804/5S10%909/10S5%1005/5S10%1006/6S5%804/5S10%909/10S5%1005/5S10%1005/5
9+S5%603/5S10%808/10S5%804/5S10%674/6S5%804/5S10%606/10S5%603/5S10%603/5
10+S5%603/5S10%808/10S5%804/5S10%674/6S5%804/5S10%606/10S5%603/5S10%603/5
11+S5%603/5S10%808/10S5%804/5S10%674/6S5%804/5S10%606/10S5%603/5S10%603/5
12+S5%201/5S10%404/10S5%603/5S10%503/6S5%804/5S10%505/10S5%603/5S10%603/5

Takımın kullandığı korner

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
3+S5%804/5S10%909/10S5%1005/5S10%1006/6S5%804/5S10%808/10S5%603/5S10%603/5
4+S5%804/5S10%909/10S5%1005/5S10%1006/6S5%804/5S10%808/10S5%603/5S10%603/5
5+S5%603/5S10%808/10S5%1005/5S10%1006/6S5%603/5S10%505/10S5%201/5S10%201/5
6+S5%603/5S10%606/10S5%804/5S10%835/6S5%603/5S10%505/10S5%201/5S10%201/5
7+S5%402/5S10%303/10S5%603/5S10%503/6S5%603/5S10%505/10S5%201/5S10%201/5

S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Korner dengesi (genel)

Son 5 maç
4 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
Son 10 maç
5 rakipten fazla0 eşit5 rakipten az
6,60 · 6,40kullandığı · S5 · S10
3,20 · 4,80verdiği
+3,40 · +1,60maç başı fark

Celtic · Korner dengesi (genel)

Son 5 maç
3 rakipten fazla0 eşit2 rakipten az
Son 10 maç
5 rakipten fazla2 eşit3 rakipten az
6,60 · 5,90kullandığı · S5 · S10
7,80 · 6,00verdiği
-1,20 · -0,10maç başı fark

Benfica · Devrelere göre korner

5,50İlk yarı toplam5,00İkinci yarı toplam4,25İY kullandığı
%100 · %89İY 4+ · son 5 · son 10
%100 · %78İY 5+ · son 5 · son 10
%50 · %56İY 6+ · son 5 · son 10

Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 4 maç) · Son 10 maç: İY toplam 5,33, ikinci yarı toplam 6,33 (9 maç)

Celtic · Devrelere göre korner

7,40İlk yarı toplam7,00İkinci yarı toplam3,40İY kullandığı
%80 · %70İY 4+ · son 5 · son 10
%80 · %60İY 5+ · son 5 · son 10
%60 · %40İY 6+ · son 5 · son 10

Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 5,80, ikinci yarı toplam 6,10 (10 maç)

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Benfica-Celtic buluşmasında korner çizgisini ilk belirleyecek görüntü, ev sahibinin kendi sahasında kuracağı baskı olacak. Benfica’nın son 5 genel maçında maç başı 6,6 korner kullanıp rakibe 3,2 korner vermesi, toplam ortalamayı 9,8’e taşıyor; bu karşılaşmaların en yükseği 12, en düşüğü 7 korner. Son 5 iç saha maçında ise Benfica’nın üretimi 9 korner, rakibe verdiği 3,4 ve toplam ortalaması 12,4. Bu bölümde 8 ve üzeri toplam korner yüzde 100, 9, 10 ve 11 ve üzeri yüzde 80, 12 ve üzeri yüzde 60; Benfica’nın kendi takımında 3, 4 ve 5 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 6 ve üzeri yüzde 80. Celtic’in son 5 genelinde 6,6 korner kullanmasına karşılık 7,8 korner vermesi ve 14,4 toplam ortalaması, oyunun daha dalgalı geçtiğini gösteriyor; en yüksek toplam 20, en düşük 6. Deplasmanda Celtic yalnızca 3,8 korner üretirken rakiplerine 9,4 veriyor, toplam ortalama 13,2’ye çıkıyor; 8 ve üzeri toplam yüzde 100, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri yüzde 60. Ancak Celtic’in deplasmanda 5 ve üzeri kendi kornerine ulaşma oranı yüzde 20’de kalıyor.

Son 10 maça uzandığımda Benfica’nın genel toplam ortalaması 11,2’ye yükseliyor; 6,4 korner kullanıyor, 4,8 veriyor ve 14 en yüksek toplamı görüyor. İç sahadaki 6 maçta ortalama 11,67; 8 ve üzeri toplam yüzde 100, 9, 10 ve 11 ve üzeri yüzde 67, 12 ve üzeri yüzde 50. Celtic’in son 10 genel ortalaması 11,9, deplasman ortalaması yine 13,2; fakat dış sahada 3,8 korner üretip 9,4 verdiği için denge rakibe kayıyor, en yüksek toplam 20. İki takımın birleşik son 5 verisi 12,1 beklenen toplam, Benfica 7,2 ve Celtic 4,9; 9, 10 ve 11 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 70. Son 10’da birleşik değer 11,55’e gerilerken dağılım 6,2’ye 5,35 ve aynı eşikler yüzde 70. Bence son maçlarda Benfica’nın ev baskısı güçlenmiş, Celtic’in deplasman üretimi ise zayıflamış; 5 maçta Benfica 4 kez rakibinden fazla korner alırken Celtic dış sahada bunu hiç yapamamış. İlk yarı birleşik ortalaması son 5’te 6,45, son 10’da 5,57 olduğundan başlangıç temposu önemli. Benfica kanatları erken işler, Celtic savunmaya gömülürse korner dengesi ev sahibine akar; Celtic’in geçişleri etkili olursa yüksek toplamı yine oyun içindeki karşılıklı baskı belirler. Ama bunun son birkaç maça dayalı bir eğilim olduğunu unutmamak gerekir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · iki takımın birleşik son maçları

Son 5Son 10
Beklenen toplam12,1011,55
Ev sahibi beklenen7,206,20
Deplasman beklenen4,905,35
9+ korner%707/10%7014/20
10+ korner%707/10%7014/20
11+ korner%707/10%7014/20
İlk yarı beklenen6,455,57
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 ve son 10 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha · lig, kupa ve Avrupa birlikte
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Genel

9gördüğü kart · son 5son 10: 16
9rakibin gördüğü kart · son 5son 10: 19
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı gördüğü kart1,801,60
Maç başı rakibin gördüğü kart1,801,90
Maç başı toplam kart3,603,50
En yüksek / en düşük toplam6 / 17 / 1
Sarı / kırmızı (kendi)9 / 016 / 0
Kırmızı kart çıkan maç0 / 51 / 10

Benfica · İç saha

7gördüğü kart · son 5son 6: 8
11rakibin gördüğü kart · son 5son 6: 18
Son 55 maçSon 106 maç
Maç başı gördüğü kart1,401,33
Maç başı rakibin gördüğü kart2,203,00
Maç başı toplam kart3,604,33
En yüksek / en düşük toplam6 / 18 / 1
Sarı / kırmızı (kendi)7 / 08 / 0
Kırmızı kart çıkan maç1 / 52 / 6

Celtic · Genel

6gördüğü kart · son 5son 10: 15
5rakibin gördüğü kart · son 5son 10: 15
Son 55 maçSon 1010 maç
Maç başı gördüğü kart1,201,50
Maç başı rakibin gördüğü kart1,001,50
Maç başı toplam kart2,203,00
En yüksek / en düşük toplam4 / 15 / 1
Sarı / kırmızı (kendi)5 / 114 / 1
Kırmızı kart çıkan maç1 / 52 / 10

Celtic · Dış saha

12gördüğü kart · son 5son 5: 12
4rakibin gördüğü kart · son 5son 5: 4
Son 55 maçSon 105 maç
Maç başı gördüğü kart2,402,40
Maç başı rakibin gördüğü kart0,800,80
Maç başı toplam kart3,203,20
En yüksek / en düşük toplam4 / 14 / 1
Sarı / kırmızı (kendi)11 / 111 / 1
Kırmızı kart çıkan maç1 / 51 / 5
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve Kartlar · Genelİki takımın son 10 maçı · ilk 5 satır son 5 maçtır
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
16.09.26DışAC Milan—2-05-160-0
27.08.26DışAGF—3-10-220-0
20.08.26İçAGF—3-12-130-0
13.08.26DışHearts—1-10-110-0
06.08.26İçHearts—6-12-460-0
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
30.07.26İçSt. Gallen—5-00-330-1
23.07.26DışSt. Gallen—1-21-340-0
18.04.24DışOlympique Marseille—0-14-370-0
11.04.24İçOlympique Marseille—2-11-010-0
14.03.24DışRangers—1-01-120-0

Celtic · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
17.09.26İçFerencváros—1-30-220-0
26.02.26DışStuttgart—1-01-010-0
19.02.26İçStuttgart—1-40-110-0
29.01.26İçUtrecht—4-22-130-0
22.01.26DışBologna—2-23-141-0
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
11.12.25İçRoma—0-30-550-0
27.11.25DışFeyenoord—3-13-140-0
06.11.25DışMidtjylland—1-33-030-0
23.10.25İçSturm Graz—2-11-340-1
02.10.25İçSporting Braga—0-22-130-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve Kartlar · İç / Dış SahaEv sahibinin son 10 iç saha, deplasmanın son 10 dış saha maçı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.08.26İçAGF—3-12-130-0
06.08.26İçHearts—6-12-460-0
30.07.26İçSt. Gallen—5-00-330-1
11.04.24İçOlympique Marseille—2-11-010-0
07.03.24İçRangers—2-22-350-0
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
15.02.24İçToulouse—2-11-780-1

Celtic · Son 10 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
26.02.26DışStuttgart—1-01-010-0
22.01.26DışBologna—2-23-141-0
27.11.25DışFeyenoord—3-13-140-0
06.11.25DışMidtjylland—1-33-030-0
24.09.25DışRed Star Belgrade—1-12-240-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 ve son 10 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
3+S5%603/5S10%606/10S5%804/5S10%835/6S5%402/5S10%707/10S5%804/5S10%804/5
4+S5%402/5S10%404/10S5%402/5S10%503/6S5%201/5S10%404/10S5%603/5S10%603/5
5+S5%402/5S10%303/10S5%402/5S10%503/6S5%00/5S10%101/10S5%00/5S10%00/5
6+S5%402/5S10%303/10S5%201/5S10%332/6S5%00/5S10%00/10S5%00/5S10%00/5
7+S5%00/5S10%101/10S5%00/5S10%171/6S5%00/5S10%00/10S5%00/5S10%00/5

Takımın gördüğü kart

BenficaGenelBenficaİç sahaCelticGenelCelticDış saha
1+S5%603/5S10%707/10S5%804/5S10%835/6S5%603/5S10%707/10S5%1005/5S10%1005/5
2+S5%603/5S10%404/10S5%603/5S10%503/6S5%402/5S10%505/10S5%804/5S10%804/5
3+S5%201/5S10%202/10S5%00/5S10%00/6S5%201/5S10%303/10S5%603/5S10%603/5
4+S5%201/5S10%202/10S5%00/5S10%00/6S5%00/5S10%00/10S5%00/5S10%00/5

S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son maçları ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Benfica · Devrelere göre kart

2,00İlk yarı toplam1,60İkinci yarı toplam1,00İY gördüğü
%100 · %90İY 1+ · son 5 · son 10
%80 · %50İY 2+ · son 5 · son 10
%20 · %10İY 3+ · son 5 · son 10

Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 1,50, ikinci yarı toplam 2,00 (10 maç)

Celtic · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam0,80İkinci yarı toplam1,20İY gördüğü
%60 · %70İY 1+ · son 5 · son 10
%40 · %30İY 2+ · son 5 · son 10
%20 · %20İY 3+ · son 5 · son 10

Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 1,30, ikinci yarı toplam 1,70 (10 maç)

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Benfica-Celtic karşılaşmasında kart ritmi, son maçların tamamına bakıldığında ev sahibinin sahasında rakiplere daha fazla kart gördüren bir yapıya işaret ediyor. Benfica’nın son 5 genel maçında maç başına kendi kartı 1,8, rakip kartı 1,8 ve toplam kart ortalaması 3,6; toplam 3 ve üzeri kart eşiği yüzde 60, 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri kart eşikleri yüzde 40’ta kaldı. İç sahada Benfica’nın kendi ortalaması 1,4’e inerken rakip ortalaması 2,2’ye, toplam da 3,6’ya çıktı; 3 ve üzeri kart yüzde 80, 5 ve üzeri kart yüzde 40 görüldü. Celtic’in son 5 genelinde kendi kartı 1,2, rakibi 1 ve toplam 2,2 ortalamada; 3 ve üzeri kart yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Fakat dış sahada Celtic’in kart ortalaması 2,4’e yükseliyor, rakip 0,8’de kalıyor ve toplam 3,2’ye çıkıyor; 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 60, takımın 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100. Son 10 maçta Benfica genel toplamı 3,5, iç saha toplamı 4,33; Celtic genel toplamı 3, dış saha toplamı 3,2. Benfica’da son 5’ten son 10’a toplam hafifçe zayıflasa da iç saha çizgisi güçlenmiş; Celtic’te genel toplam yükselmiş, dış saha verisi ise aynı kalmış.

İşin ilginç tarafı, birleşik son 5 maç değerinin beklenen toplamı 2,9; ev sahibi 1,4, deplasman 1,5 ve ilk yarı 1,7. Bu 10 maçlık birleşimde 4 ve üzeri kart yüzde 30, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 20; kırmızı kart çıkan maç yüzde 10. Son 10 maçlık birleşimde beklenen toplam 3,25’e, Benfica payı 1,55’e, Celtic payı 1,7’ye çıkıyor; 4 ve üzeri kart yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 15, kırmızı kart çıkan maç yüzde 15. Benfica’nın son 5’te en yüksek toplamı 6, son 10’da 7; Celtic’te bu değerler sırasıyla 4 ve 5. Benfica’da son 5 ve son 10’da kırmızı kart yok, Celtic’te her iki dönemde de 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 1 ile 2 maç var. Hakemin adı ve son maçlarına ait kart verisi paylaşılmadığı için bu başlıkta ek bir kıyas yapamam; ancak Celtic’in deplasmanda 2,4 kart ortalaması ile Benfica’nın iç sahada rakibe çıkardığı 2,2 kart, özellikle ikili mücadelelerde belirleyici olabilir. Açıkçası ilk yarıdaki sertlik ve Celtic’in geriye düştüğünde oyuna nasıl tepki vereceği izlenmeli; bu son birkaç maçlık örneklemde kart yükünün ikinci yarıya kayması da maçın son bölümünü kritik kılıyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · iki takımın birleşik son maçları

Son 5Son 10
Beklenen toplam2,903,25
Ev sahibi beklenen1,401,55
Deplasman beklenen1,501,70
4+ kart%303/10%408/20
5+ kart%202/10%204/20
6+ kart%202/10%153/20
Kırmızı kart çıkan maç%101/10%153/20
İlk yarı beklenen1,701,40
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 ve son 10 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————11,8011,2023,00
İç saha · son 53 maç————13,679,0022,67
Genel · son 107 maç————12,2910,5722,86
İç saha · son 103 maç————13,679,0022,67
Maç toplamı
Genelİç saha
18+S5%1005/5S10%866/7S5%672/3S10%672/3
20+S5%804/5S10%715/7S5%672/3S10%672/3
22+S5%603/5S10%574/7S5%672/3S10%672/3
24+S5%603/5S10%574/7S5%672/3S10%672/3
Takımın kullandığı
Genelİç saha
9+S5%804/5S10%866/7S5%1003/3S10%1003/3
10+S5%804/5S10%866/7S5%1003/3S10%1003/3
11+S5%804/5S10%866/7S5%1003/3S10%1003/3
12+S5%603/5S10%715/7S5%1003/3S10%1003/3

En yüksek / en düşük toplam: 27 / 18 (son 10: 28 / 17) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 5 / 7) · Devre verisi tutulmuyor

Celtic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————8,2012,4020,60
Dış saha · son 55 maç————9,8011,4021,20
Genel · son 1010 maç————9,7012,6022,30
Dış saha · son 105 maç————9,8011,4021,20
Maç toplamı
GenelDış saha
18+S5%804/5S10%909/10S5%1005/5S10%1005/5
20+S5%201/5S10%505/10S5%603/5S10%603/5
22+S5%201/5S10%404/10S5%402/5S10%402/5
24+S5%201/5S10%404/10S5%201/5S10%201/5
Takımın kullandığı
GenelDış saha
9+S5%201/5S10%505/10S5%603/5S10%603/5
10+S5%201/5S10%404/10S5%603/5S10%603/5
11+S5%201/5S10%404/10S5%603/5S10%603/5
12+S5%201/5S10%303/10S5%402/5S10%402/5

En yüksek / en düşük toplam: 32 / 15 (son 10: 32 / 15) · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 (son 10: 1 / 10) · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 ve son 10 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————5,408,0013,40
İç saha · son 54 maç————3,7513,2517,00
Genel · son 109 maç————6,0010,2216,22
İç saha · son 104 maç————3,7513,2517,00
Maç toplamı
Genelİç saha
10+S5%804/5S10%898/9S5%753/4S10%753/4
12+S5%804/5S10%898/9S5%753/4S10%753/4
14+S5%804/5S10%898/9S5%753/4S10%753/4
16+S5%201/5S10%444/9S5%502/4S10%502/4
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+S5%402/5S10%444/9S5%00/4S10%00/4
7+S5%201/5S10%333/9S5%00/4S10%00/4
8+S5%201/5S10%222/9S5%00/4S10%00/4
9+S5%201/5S10%222/9S5%00/4S10%00/4

En yüksek / en düşük toplam: 17 / 8 (son 10: 24 / 8) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 2 / 9) · Devre verisi tutulmuyor

Celtic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————8,605,2013,80
Dış saha · son 55 maç————10,403,0013,40
Genel · son 1010 maç————8,305,5013,80
Dış saha · son 105 maç————10,403,0013,40
Maç toplamı
GenelDış saha
10+S5%804/5S10%808/10S5%1005/5S10%1005/5
12+S5%603/5S10%707/10S5%804/5S10%804/5
14+S5%603/5S10%606/10S5%603/5S10%603/5
16+S5%402/5S10%303/10S5%201/5S10%201/5
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+S5%804/5S10%808/10S5%1005/5S10%1005/5
7+S5%402/5S10%606/10S5%804/5S10%804/5
8+S5%402/5S10%505/10S5%804/5S10%804/5
9+S5%402/5S10%505/10S5%804/5S10%804/5

En yüksek / en düşük toplam: 18 / 9 (son 10: 21 / 8) · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 (son 10: 7 / 10) · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 ve son 10 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————14,6012,0026,60
İç saha · son 55 maç————23,4017,0040,40
Genel · son 1010 maç————18,6017,7036,30
İç saha · son 106 maç————23,1717,1740,33
Maç toplamı
Genelİç saha
26+S5%402/5S10%707/10S5%804/5S10%835/6
29+S5%402/5S10%707/10S5%804/5S10%835/6
32+S5%201/5S10%606/10S5%804/5S10%835/6
35+S5%201/5S10%606/10S5%804/5S10%835/6
Takımın kullandığı
Genelİç saha
13+S5%603/5S10%808/10S5%1005/5S10%1006/6
15+S5%603/5S10%808/10S5%1005/5S10%1006/6
17+S5%603/5S10%808/10S5%1005/5S10%1006/6
19+S5%402/5S10%505/10S5%1005/5S10%1006/6

En yüksek / en düşük toplam: 38 / 18 (son 10: 55 / 18) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 6 / 10) · Devre verisi tutulmuyor

Celtic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel · son 55 maç————17,4019,2036,60
Dış saha · son 55 maç————15,6021,0036,60
Genel · son 1010 maç————19,2020,2039,40
Dış saha · son 105 maç————15,6021,0036,60
Maç toplamı
GenelDış saha
26+S5%1005/5S10%10010/10S5%1005/5S10%1005/5
29+S5%804/5S10%909/10S5%804/5S10%804/5
32+S5%603/5S10%808/10S5%804/5S10%804/5
35+S5%402/5S10%707/10S5%804/5S10%804/5
Takımın kullandığı
GenelDış saha
13+S5%804/5S10%909/10S5%804/5S10%804/5
15+S5%603/5S10%808/10S5%804/5S10%804/5
17+S5%603/5S10%707/10S5%402/5S10%402/5
19+S5%603/5S10%606/10S5%201/5S10%201/5

En yüksek / en düşük toplam: 49 / 27 (son 10: 49 / 27) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 3 / 10) · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son Maçlar · BenficaBenfica son 10 maç · ilk 5 satır son 5 maçtır
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Benfica · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
16.09.26DışAC Milan2-014-1211-65-13
27.08.26DışAGF3-111-96-89-13
20.08.26İçAGF3-117-103-1122-16
13.08.26DışHearts1-15-133-1117-13
06.08.26İçHearts6-112-124-420-5
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
30.07.26İçSt. Gallen5-012-5—26-17
23.07.26DışSt. Gallen1-215-13—18-28
18.04.24DışOlympique Marseille0-1——28-27
11.04.24İçOlympique Marseille2-1——24-21
14.03.24DışRangers1-0—12-717-24

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son Maçlar · CelticCeltic son 10 maç · ilk 5 satır son 5 maçtır
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Celtic · Son 10 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
17.09.26İçFerencváros1-314-1812-613-18
26.02.26DışStuttgart1-06-136-511-16
19.02.26İçStuttgart1-47-86-922-12
29.01.26İçUtrecht4-26-125-422-27
22.01.26DışBologna2-28-1114-219-23
▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar
11.12.25İçRoma0-38-109-526-20
27.11.25DışFeyenoord3-111-910-217-19
06.11.25DışMidtjylland1-312-1411-316-23
23.10.25İçSturm Graz2-116-167-1424-22
02.10.25İçSporting Braga0-29-153-522-22

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu · son 5 ve son 10 maç
BenficavsCeltic15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Benfica-Celtic maçında duran top ve oyunun yeniden başlaması başlıkları, iki takımın son maçlarındaki farklı karakterini gösteriyor. Serbest vuruşlarda Benfica son 5 genel maçta maç başına 11,8 kullanırken rakipleri 11,2’de kalmış; toplam ortalama 23, son 5 maçın 80’inde toplam 20 ve üzeri, Benfica’nın ise yüzde 80’inde 10 ve üzeri kullandığı görülüyor. Celtic’te bu tablo tersine dönüyor: takım maç başına 8,2 serbest vuruş kullanırken rakipleri 12,4’e ulaşıyor, toplam ortalama 20,6’da kalıyor ve kendi hanesinde 10 ve üzeri oranı yüzde 20. Son 10 maçta Benfica’nın 12,29 ortalamayla yükselişi, toplamda 22,86 ve 20 ve üzeri yüzde 71 ile biraz zayıflasa da üretimin sürdüğünü anlatıyor; Celtic’in 9,7’lik kullanımı ise son 5’e göre toparlansa da toplam 20 ve üzeri oranı yüzde 50’de kalıyor. Kale vuruşlarında son 5’te Benfica 5,4, Celtic 8,6 ortalamaya sahip; Celtic’in 6 ve üzeri oranı yüzde 80, Benfica’nınki yüzde 40. Son 10’da Benfica’nın takım ortalaması 6’ya, Celtic’in 8,3’e çıkıyor. Taç atışlarında ise Benfica son 5’te 14,6, Celtic 17,4; son 10’da bu değerler sırasıyla 18,6 ve 19,2. Burada Celtic’in 20 ve üzeri takım eşiği verilmemiş, ancak 19 ve üzeri oranı yüzde 60; Benfica’da 19 ve üzeri yüzde 50.

İşin ilginç tarafı, birleşik beklentilerde serbest vuruş toplamı son 5 için 21,8, son 10 için 22,58; Benfica payı 12,1’den 12,45’e, Celtic payı 9,7’den 10,14’e çıkıyor. Kale vuruşlarında beklenti 13,6’dan 15,01’e yükselirken dağılım Benfica için 5,3’ten 5,75’e, Celtic için 8,3’ten 9,26’ya ilerliyor. Taç atışlarında ise 31,6’dan 37,85’e belirgin bir genişleme var; son 10 beklentisi Benfica için 19,4, Celtic için 18,45. Devre bazlı ilk yarı, ikinci yarı veya maç sonu değerleri bulunmadığı için bu başlıkta dönemsel fark çıkarmıyorum; fakat genel resim açık: Benfica serbest vuruşlarda daha fazla faul alan ve iç sahada oyunu rakip yarı alana taşıyan taraf görüntüsünde, Celtic ise özellikle kale vuruşları ve taçlarda daha yüksek hacim üretiyor. Maç içinde izlenmesi gereken nokta, Benfica’nın duran top baskısının mı, Celtic’in kenarlardan ve kaleciden başlayan daha parçalı oyununun mu karşılaşmanın ritmini belirleyeceği. Buradaki eğilimler son birkaç maça dayanıyor; son maçlarda taç atışlarındaki artış güçlenirken serbest vuruş farkı daha dengeli hale geliyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi

Son 5Son 10
Beklenen toplam21,8022,58
Ev sahibi12,1012,45
Deplasman9,7010,14

Kale Vuruşu beklentisi

Son 5Son 10
Beklenen toplam13,6015,01
Ev sahibi5,305,75
Deplasman8,309,26

Taç Atışı beklentisi

Son 5Son 10
Beklenen toplam31,6037,85
Ev sahibi16,9019,40
Deplasman14,7018,45
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Benfica son 5 maçında maç başına 3,00 gol attı ve 0,80 gol yedi; Celtic ise maç başına 1,80 gol attı, 2,20 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 3,90. Korner tarafında Benfica maç başına 6,60, Celtic 6,60 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 12,10.

İstatistik tablosu

Benfica - Celtic: son 5 maç istatistikleri
İstatistikBenficaCeltic
Son maçlar (eskiden yeniye)G B G G GB G M G M
Maç başı attığı gol3,001,80
Maç başı yediği gol0,802,20
Maç başı toplam gol3,804,00
3+ gollü maç oranı%60%80
Maç başı kullandığı korner6,606,60
Maçlarındaki toplam korner9,8014,40
Maç başı gördüğü kart1,801,20
Serbest vuruş (maç başı)11,808,20
Kale vuruşu (maç başı)5,408,60
Taç atışı (maç başı)14,6017,40

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Benfica 4 - 1 Celtic (ilk yarı 3-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)5 gol✓ Gerçekleşti
İlk yarıda en az 1 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)İlk yarı 3-0✓ Gerçekleşti
İki takım da gol atarMaç öncesi veri: %80 (8/10)4-1✓ Gerçekleşti
Maçta en az 8 kornerMaç öncesi veri: %80 (8/10)14 korner✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 4 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)3 kart✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Benfica - Celtic maçı ne zaman ve saat kaçta?

Benfica - Celtic maçı 15 Ekim 2026 22:00'de (Türkiye saati) UEFA Avrupa Ligi kapsamında oynanacak, Estádio do Sport Lisboa e Benfica sahne olacak.

Benfica ve Celtic son 5 maçta kaç gol attı?

Benfica son 5 maçında 15 gol attı, 4 gol yedi. Celtic son 5 maçında 9 gol attı, 11 gol yedi.

Benfica - Celtic maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 12,10; Benfica maç başına 6,60, Celtic 6,60 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.