

BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 3,00 | 2,40 |
| Maç başı yediği | 0,80 | 0,80 |
| Maç başı toplam gol | 3,80 | 3,20 |
| Karşılıklı gol | %80 (4) | %60 (6) |
| Gol yemedi | %20 (1) | %30 (3) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %10 (1) |
| Son 55 maç | Son 106 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 3,60 | 3,33 |
| Maç başı yediği | 1,00 | 1,00 |
| Maç başı toplam gol | 4,60 | 4,33 |
| Karşılıklı gol | %80 (4) | %83 (5) |
| Gol yemedi | %20 (1) | %17 (1) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %0 (0) |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 1,80 | 1,50 |
| Maç başı yediği | 2,20 | 2,10 |
| Maç başı toplam gol | 4,00 | 3,60 |
| Karşılıklı gol | %80 (4) | %70 (7) |
| Gol yemedi | %20 (1) | %10 (1) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %20 (2) |
| Son 55 maç | Son 105 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 1,60 | 1,60 |
| Maç başı yediği | 1,40 | 1,40 |
| Maç başı toplam gol | 3,00 | 3,00 |
| Karşılıklı gol | %80 (4) | %80 (4) |
| Gol yemedi | %20 (1) | %20 (1) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %0 (0) |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | AC Milan | — | 2-0 | 1-0 |
| 27.08.26 | Dış | AGF | — | 3-1 | 1-0 |
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 3-1 |
| 13.08.26 | Dış | Hearts | — | 1-1 | 0-0 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 3-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 1-0 |
| 23.07.26 | Dış | St. Gallen | — | 1-2 | 1-1 |
| 18.04.24 | Dış | Olympique Marseille | — | 0-1 | 0-0 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 1-0 |
| 14.03.24 | Dış | Rangers | — | 1-0 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Ferencváros | — | 1-3 | 1-2 |
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 1-0 |
| 19.02.26 | İç | Stuttgart | — | 1-4 | 1-2 |
| 29.01.26 | İç | Utrecht | — | 4-2 | 3-1 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 2-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 11.12.25 | İç | Roma | — | 0-3 | 0-3 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 2-1 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 0-3 |
| 23.10.25 | İç | Sturm Graz | — | 2-1 | 0-1 |
| 02.10.25 | İç | Sporting Braga | — | 0-2 | 0-1 |
Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 3-1 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 3-0 |
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 1-0 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 1-0 |
| 07.03.24 | İç | Rangers | — | 2-2 | 1-2 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 15.02.24 | İç | Toulouse | — | 2-1 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 1-0 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 2-0 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 2-1 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 0-3 |
| 24.09.25 | Dış | Red Star Belgrade | — | 1-1 | 0-0 |
Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 2+ gol | S5%1005/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 3+ gol | S5%603/5S10%606/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%804/5S10%808/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 4+ gol | S5%603/5S10%404/10 | S5%804/5S10%674/6 | S5%804/5S10%606/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 5+ gol | S5%201/5S10%202/10 | S5%402/5S10%332/6 | S5%402/5S10%202/10 | S5%00/5S10%00/5 |
| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | S5%804/5S10%707/10 | S5%1005/5S10%835/6 | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 2+ gol | S5%402/5S10%303/10 | S5%603/5S10%503/6 | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 3+ gol | S5%402/5S10%202/10 | S5%603/5S10%503/6 | S5%603/5S10%606/10 | S5%402/5S10%402/5 |
| 4+ gol | S5%201/5S10%101/10 | S5%201/5S10%171/6 | S5%201/5S10%101/10 | S5%00/5S10%00/5 |
| 5+ gol | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/6 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/5 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Yediği | 00-15 | 015-30 | 130-45+ | 145-60 | 160-75 | 175-90+ | 4toplam |
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 230-45+ | 345-60 | 260-75 | 175-90+ | 11toplam |
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 230-45+ | 145-60 | 260-75 | 375-90+ | 8toplam |
| Yediği | 40-15 | 315-30 | 730-45+ | 345-60 | 260-75 | 275-90+ | 21toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Benfica–Celtic buluşmasında gol üretimi açısından ev sahibinin son maçlardaki hücum gücü hemen öne çıkıyor. Benfica son 5 genel karşılaşmada 15 gol atıp 4 gol yedi; maç başına toplam gol ortalaması 3,8, 2 ve üzeri gol oranı yüzde 100, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60, 4 ve üzeri gol oranı da yüzde 60. Lizbon ekibinin son 5 iç saha maçında ise 18 gol atması, 3,6 gol ortalamasına ulaşması ve 2 ile 3 ve üzeri gol eşiklerinin yüzde 100’de kalması, kendi sahasında baskının daha da belirginleştiğini gösteriyor. Son 10 maçta genel atılan gol 24’e, ortalama 2,4’e gerilerken 2 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60 oldu; yani son 5 maçlık hücum ivmesi, daha geniş örneklemde bir miktar zayıflıyor. Buna rağmen son 10 iç saha maçında 20 gol, 3,33 atılan gol ortalaması ve 2 ile 3 ve üzeri golde yüzde 100’lük oran var. Celtic’in son 5 genelinde 9 gol atıp 11 gol yemesi, 4 gol toplam ortalamasıyla birlikte savunma kırılganlığını anlatıyor. Deplasmanda 8 atıp 7 yediler; toplam gol ortalaması 3, son 5 dış saha maçında 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 60. Son 10 genel tabloda Celtic’in 15 golüne karşılık 21 gol yemesi ve 2,1 yenilen gol ortalaması, son 5’teki 2,2 ortalamayla benzer bir sıkıntıya işaret ediyor; dış saha değerleri de aynı kaldı.
İlk yarı başlangıcı maçın kilit noktası olabilir. Benfica son 5 genel maçın yüzde 80’inde ilk yarıda 1 ve üzeri, yüzde 40’ında 2 ve üzeri gol gördü; iç sahada bu oranlar yüzde 100 ve yüzde 60. Son 10’da genel ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70’e inse de evinde yüzde 83 seviyesinde. Benfica gollerini özellikle 15-30, 30-45+ ve 45-60 dakikalarında buluyor; son 5 iç sahada 30-45+ aralığında 4 gol var. Celtic ise son 5 genel maçta ilk yarı 1 ve üzeri golü yüzde 100, 2 ve üzeri golü yüzde 80 oranında yaşadı; ancak gol üretimi 0-15 dakikada 4 golle başlayıp ikinci yarıda yalnızca 1 gole düştü. Son 10 genelinde 30-45+ aralığında 7 gol yemeleri, Benfica’nın devre sonuna doğru kuracağı baskıyı önemli kılıyor. İki takımın birleşik son 5 değerinde karşılıklı gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 70; ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 90. Son 10 birleşik tabloda bunlar sırasıyla yüzde 65, yüzde 85, yüzde 70 ve yüzde 85. Aralarındaki son 2 maçta maç başı gol 1,5, karşılıklı gol 1 maçta görüldü; bence oyunun kaderini Benfica’nın erken baskısı ile Celtic’in ilk yarıdaki direnç süresi belirleyecek.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen gol | 3,90 | 3,40 |
| Karşılıklı gol | %808/10 | %6513/20 |
| 2+ gol | %909/10 | %8517/20 |
| 3+ gol | %707/10 | %7014/20 |
| 4+ gol | %707/10 | %5010/20 |
| 5+ gol | %303/10 | %204/20 |
| İY 1+ gol | %909/10 | %8517/20 |
| İY 2+ gol | %606/10 | %5010/20 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 6,60 | 6,40 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 3,20 | 4,80 |
| Maç başı toplam korner | 9,80 | 11,20 |
| En yüksek / en düşük toplam | 12 / 7 | 14 / 7 |
| Rakipten fazla korner | 4 / 5 | 5 / 10 |
| Maç başı korner farkı | +3,40 | +1,60 |
| Son 55 maç | Son 106 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 9,00 | 8,50 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 3,40 | 3,17 |
| Maç başı toplam korner | 12,40 | 11,67 |
| En yüksek / en düşük toplam | 18 / 8 | 18 / 8 |
| Rakipten fazla korner | 4 / 5 | 5 / 6 |
| Maç başı korner farkı | +5,60 | +5,33 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 6,60 | 5,90 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 7,80 | 6,00 |
| Maç başı toplam korner | 14,40 | 11,90 |
| En yüksek / en düşük toplam | 20 / 6 | 20 / 6 |
| Rakipten fazla korner | 3 / 5 | 5 / 10 |
| Maç başı korner farkı | -1,20 | -0,10 |
| Son 55 maç | Son 105 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 3,80 | 3,80 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 9,40 | 9,40 |
| Maç başı toplam korner | 13,20 | 13,20 |
| En yüksek / en düşük toplam | 20 / 8 | 20 / 8 |
| Rakipten fazla korner | 0 / 5 | 0 / 5 |
| Maç başı korner farkı | -5,60 | -5,60 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | AC Milan | — | 2-0 | 1-10 | 11 | 1-4 |
| 27.08.26 | Dış | AGF | — | 3-1 | 4-3 | 7 | — |
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 11-1 | 12 | 6-0 |
| 13.08.26 | Dış | Hearts | — | 1-1 | 11-0 | 11 | 5-0 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 6-2 | 8 | 5-1 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 9-2 | 11 | 5-1 |
| 23.07.26 | Dış | St. Gallen | — | 1-2 | 5-6 | 11 | 1-3 |
| 18.04.24 | Dış | Olympique Marseille | — | 0-1 | 6-8 | 14 | 0-2 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 5-8 | 13 | 2-5 |
| 14.03.24 | Dış | Rangers | — | 1-0 | 6-8 | 14 | 4-3 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Ferencváros | — | 1-3 | 11-3 | 14 | 6-2 |
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 7-13 | 20 | 5-4 |
| 19.02.26 | İç | Stuttgart | — | 1-4 | 4-2 | 6 | 2-1 |
| 29.01.26 | İç | Utrecht | — | 4-2 | 9-5 | 14 | 2-3 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 2-16 | 18 | 2-10 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 11.12.25 | İç | Roma | — | 0-3 | 4-4 | 8 | 0-3 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 2-6 | 8 | 1-2 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 4-4 | 8 | 2-3 |
| 23.10.25 | İç | Sturm Graz | — | 2-1 | 9-2 | 11 | 4-0 |
| 02.10.25 | İç | Sporting Braga | — | 0-2 | 7-5 | 12 | 1-5 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 11-1 | 12 | 6-0 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 6-2 | 8 | 5-1 |
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 9-2 | 11 | 5-1 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 5-8 | 13 | 2-5 |
| 07.03.24 | İç | Rangers | — | 2-2 | 14-4 | 18 | 8-2 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 15.02.24 | İç | Toulouse | — | 2-1 | 6-2 | 8 | 2-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 7-13 | 20 | 5-4 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 2-16 | 18 | 2-10 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 2-6 | 8 | 1-2 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 4-4 | 8 | 2-3 |
| 24.09.25 | Dış | Red Star Belgrade | — | 1-1 | 4-8 | 12 | 2-2 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%804/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 9+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%674/6 | S5%804/5S10%606/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 10+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%674/6 | S5%804/5S10%606/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 11+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%674/6 | S5%804/5S10%606/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 12+ | S5%201/5S10%404/10 | S5%603/5S10%503/6 | S5%804/5S10%505/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%804/5S10%808/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 4+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%804/5S10%808/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 5+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1006/6 | S5%603/5S10%505/10 | S5%201/5S10%201/5 |
| 6+ | S5%603/5S10%606/10 | S5%804/5S10%835/6 | S5%603/5S10%505/10 | S5%201/5S10%201/5 |
| 7+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%603/5S10%503/6 | S5%603/5S10%505/10 | S5%201/5S10%201/5 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 4 maç) · Son 10 maç: İY toplam 5,33, ikinci yarı toplam 6,33 (9 maç)
Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 5,80, ikinci yarı toplam 6,10 (10 maç)
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Benfica-Celtic buluşmasında korner çizgisini ilk belirleyecek görüntü, ev sahibinin kendi sahasında kuracağı baskı olacak. Benfica’nın son 5 genel maçında maç başı 6,6 korner kullanıp rakibe 3,2 korner vermesi, toplam ortalamayı 9,8’e taşıyor; bu karşılaşmaların en yükseği 12, en düşüğü 7 korner. Son 5 iç saha maçında ise Benfica’nın üretimi 9 korner, rakibe verdiği 3,4 ve toplam ortalaması 12,4. Bu bölümde 8 ve üzeri toplam korner yüzde 100, 9, 10 ve 11 ve üzeri yüzde 80, 12 ve üzeri yüzde 60; Benfica’nın kendi takımında 3, 4 ve 5 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 6 ve üzeri yüzde 80. Celtic’in son 5 genelinde 6,6 korner kullanmasına karşılık 7,8 korner vermesi ve 14,4 toplam ortalaması, oyunun daha dalgalı geçtiğini gösteriyor; en yüksek toplam 20, en düşük 6. Deplasmanda Celtic yalnızca 3,8 korner üretirken rakiplerine 9,4 veriyor, toplam ortalama 13,2’ye çıkıyor; 8 ve üzeri toplam yüzde 100, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri yüzde 60. Ancak Celtic’in deplasmanda 5 ve üzeri kendi kornerine ulaşma oranı yüzde 20’de kalıyor.
Son 10 maça uzandığımda Benfica’nın genel toplam ortalaması 11,2’ye yükseliyor; 6,4 korner kullanıyor, 4,8 veriyor ve 14 en yüksek toplamı görüyor. İç sahadaki 6 maçta ortalama 11,67; 8 ve üzeri toplam yüzde 100, 9, 10 ve 11 ve üzeri yüzde 67, 12 ve üzeri yüzde 50. Celtic’in son 10 genel ortalaması 11,9, deplasman ortalaması yine 13,2; fakat dış sahada 3,8 korner üretip 9,4 verdiği için denge rakibe kayıyor, en yüksek toplam 20. İki takımın birleşik son 5 verisi 12,1 beklenen toplam, Benfica 7,2 ve Celtic 4,9; 9, 10 ve 11 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 70. Son 10’da birleşik değer 11,55’e gerilerken dağılım 6,2’ye 5,35 ve aynı eşikler yüzde 70. Bence son maçlarda Benfica’nın ev baskısı güçlenmiş, Celtic’in deplasman üretimi ise zayıflamış; 5 maçta Benfica 4 kez rakibinden fazla korner alırken Celtic dış sahada bunu hiç yapamamış. İlk yarı birleşik ortalaması son 5’te 6,45, son 10’da 5,57 olduğundan başlangıç temposu önemli. Benfica kanatları erken işler, Celtic savunmaya gömülürse korner dengesi ev sahibine akar; Celtic’in geçişleri etkili olursa yüksek toplamı yine oyun içindeki karşılıklı baskı belirler. Ama bunun son birkaç maça dayalı bir eğilim olduğunu unutmamak gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 12,10 | 11,55 |
| Ev sahibi beklenen | 7,20 | 6,20 |
| Deplasman beklenen | 4,90 | 5,35 |
| 9+ korner | %707/10 | %7014/20 |
| 10+ korner | %707/10 | %7014/20 |
| 11+ korner | %707/10 | %7014/20 |
| İlk yarı beklenen | 6,45 | 5,57 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,80 | 1,60 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,80 | 1,90 |
| Maç başı toplam kart | 3,60 | 3,50 |
| En yüksek / en düşük toplam | 6 / 1 | 7 / 1 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 9 / 0 | 16 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 0 / 5 | 1 / 10 |
| Son 55 maç | Son 106 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,40 | 1,33 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 2,20 | 3,00 |
| Maç başı toplam kart | 3,60 | 4,33 |
| En yüksek / en düşük toplam | 6 / 1 | 8 / 1 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 7 / 0 | 8 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 1 / 5 | 2 / 6 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,20 | 1,50 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,00 | 1,50 |
| Maç başı toplam kart | 2,20 | 3,00 |
| En yüksek / en düşük toplam | 4 / 1 | 5 / 1 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 5 / 1 | 14 / 1 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 1 / 5 | 2 / 10 |
| Son 55 maç | Son 105 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 2,40 | 2,40 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 0,80 | 0,80 |
| Maç başı toplam kart | 3,20 | 3,20 |
| En yüksek / en düşük toplam | 4 / 1 | 4 / 1 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 11 / 1 | 11 / 1 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 1 / 5 | 1 / 5 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | AC Milan | — | 2-0 | 5-1 | 6 | 0-0 |
| 27.08.26 | Dış | AGF | — | 3-1 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 13.08.26 | Dış | Hearts | — | 1-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 2-4 | 6 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 0-3 | 3 | 0-1 |
| 23.07.26 | Dış | St. Gallen | — | 1-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 18.04.24 | Dış | Olympique Marseille | — | 0-1 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 14.03.24 | Dış | Rangers | — | 1-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Ferencváros | — | 1-3 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 19.02.26 | İç | Stuttgart | — | 1-4 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 29.01.26 | İç | Utrecht | — | 4-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 3-1 | 4 | 1-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 11.12.25 | İç | Roma | — | 0-3 | 0-5 | 5 | 0-0 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 3-0 | 3 | 0-0 |
| 23.10.25 | İç | Sturm Graz | — | 2-1 | 1-3 | 4 | 0-1 |
| 02.10.25 | İç | Sporting Braga | — | 0-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | İç | AGF | — | 3-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | — | 6-1 | 2-4 | 6 | 0-0 |
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | — | 5-0 | 0-3 | 3 | 0-1 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | — | 2-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 07.03.24 | İç | Rangers | — | 2-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 15.02.24 | İç | Toulouse | — | 2-1 | 1-7 | 8 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | — | 1-0 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | — | 2-2 | 3-1 | 4 | 1-0 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | — | 3-1 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | — | 1-3 | 3-0 | 3 | 0-0 |
| 24.09.25 | Dış | Red Star Belgrade | — | 1-1 | 2-2 | 4 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | S5%603/5S10%606/10 | S5%804/5S10%835/6 | S5%402/5S10%707/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 4+ | S5%402/5S10%404/10 | S5%402/5S10%503/6 | S5%201/5S10%404/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 5+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%402/5S10%503/6 | S5%00/5S10%101/10 | S5%00/5S10%00/5 |
| 6+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%201/5S10%332/6 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/5 |
| 7+ | S5%00/5S10%101/10 | S5%00/5S10%171/6 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/5 |
| BenficaGenel | Benficaİç saha | CelticGenel | CelticDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | S5%603/5S10%707/10 | S5%804/5S10%835/6 | S5%603/5S10%707/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 2+ | S5%603/5S10%404/10 | S5%603/5S10%503/6 | S5%402/5S10%505/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 3+ | S5%201/5S10%202/10 | S5%00/5S10%00/6 | S5%201/5S10%303/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 4+ | S5%201/5S10%202/10 | S5%00/5S10%00/6 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/5 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 1,50, ikinci yarı toplam 2,00 (10 maç)
Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 1,30, ikinci yarı toplam 1,70 (10 maç)
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Benfica-Celtic karşılaşmasında kart ritmi, son maçların tamamına bakıldığında ev sahibinin sahasında rakiplere daha fazla kart gördüren bir yapıya işaret ediyor. Benfica’nın son 5 genel maçında maç başına kendi kartı 1,8, rakip kartı 1,8 ve toplam kart ortalaması 3,6; toplam 3 ve üzeri kart eşiği yüzde 60, 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri kart eşikleri yüzde 40’ta kaldı. İç sahada Benfica’nın kendi ortalaması 1,4’e inerken rakip ortalaması 2,2’ye, toplam da 3,6’ya çıktı; 3 ve üzeri kart yüzde 80, 5 ve üzeri kart yüzde 40 görüldü. Celtic’in son 5 genelinde kendi kartı 1,2, rakibi 1 ve toplam 2,2 ortalamada; 3 ve üzeri kart yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Fakat dış sahada Celtic’in kart ortalaması 2,4’e yükseliyor, rakip 0,8’de kalıyor ve toplam 3,2’ye çıkıyor; 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 60, takımın 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100. Son 10 maçta Benfica genel toplamı 3,5, iç saha toplamı 4,33; Celtic genel toplamı 3, dış saha toplamı 3,2. Benfica’da son 5’ten son 10’a toplam hafifçe zayıflasa da iç saha çizgisi güçlenmiş; Celtic’te genel toplam yükselmiş, dış saha verisi ise aynı kalmış.
İşin ilginç tarafı, birleşik son 5 maç değerinin beklenen toplamı 2,9; ev sahibi 1,4, deplasman 1,5 ve ilk yarı 1,7. Bu 10 maçlık birleşimde 4 ve üzeri kart yüzde 30, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 20; kırmızı kart çıkan maç yüzde 10. Son 10 maçlık birleşimde beklenen toplam 3,25’e, Benfica payı 1,55’e, Celtic payı 1,7’ye çıkıyor; 4 ve üzeri kart yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 20, 6 ve üzeri yüzde 15, kırmızı kart çıkan maç yüzde 15. Benfica’nın son 5’te en yüksek toplamı 6, son 10’da 7; Celtic’te bu değerler sırasıyla 4 ve 5. Benfica’da son 5 ve son 10’da kırmızı kart yok, Celtic’te her iki dönemde de 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 1 ile 2 maç var. Hakemin adı ve son maçlarına ait kart verisi paylaşılmadığı için bu başlıkta ek bir kıyas yapamam; ancak Celtic’in deplasmanda 2,4 kart ortalaması ile Benfica’nın iç sahada rakibe çıkardığı 2,2 kart, özellikle ikili mücadelelerde belirleyici olabilir. Açıkçası ilk yarıdaki sertlik ve Celtic’in geriye düştüğünde oyuna nasıl tepki vereceği izlenmeli; bu son birkaç maçlık örneklemde kart yükünün ikinci yarıya kayması da maçın son bölümünü kritik kılıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 2,90 | 3,25 |
| Ev sahibi beklenen | 1,40 | 1,55 |
| Deplasman beklenen | 1,50 | 1,70 |
| 4+ kart | %303/10 | %408/20 |
| 5+ kart | %202/10 | %204/20 |
| 6+ kart | %202/10 | %153/20 |
| Kırmızı kart çıkan maç | %101/10 | %153/20 |
| İlk yarı beklenen | 1,70 | 1,40 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 11,80 | 11,20 | 23,00 |
| İç saha · son 53 maç | — | — | — | — | 13,67 | 9,00 | 22,67 |
| Genel · son 107 maç | — | — | — | — | 12,29 | 10,57 | 22,86 |
| İç saha · son 103 maç | — | — | — | — | 13,67 | 9,00 | 22,67 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 18+ | S5%1005/5S10%866/7 | S5%672/3S10%672/3 |
| 20+ | S5%804/5S10%715/7 | S5%672/3S10%672/3 |
| 22+ | S5%603/5S10%574/7 | S5%672/3S10%672/3 |
| 24+ | S5%603/5S10%574/7 | S5%672/3S10%672/3 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 9+ | S5%804/5S10%866/7 | S5%1003/3S10%1003/3 |
| 10+ | S5%804/5S10%866/7 | S5%1003/3S10%1003/3 |
| 11+ | S5%804/5S10%866/7 | S5%1003/3S10%1003/3 |
| 12+ | S5%603/5S10%715/7 | S5%1003/3S10%1003/3 |
En yüksek / en düşük toplam: 27 / 18 (son 10: 28 / 17) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 5 / 7) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 8,20 | 12,40 | 20,60 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 9,80 | 11,40 | 21,20 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 9,70 | 12,60 | 22,30 |
| Dış saha · son 105 maç | — | — | — | — | 9,80 | 11,40 | 21,20 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 18+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 20+ | S5%201/5S10%505/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 22+ | S5%201/5S10%404/10 | S5%402/5S10%402/5 |
| 24+ | S5%201/5S10%404/10 | S5%201/5S10%201/5 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 9+ | S5%201/5S10%505/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 10+ | S5%201/5S10%404/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 11+ | S5%201/5S10%404/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 12+ | S5%201/5S10%303/10 | S5%402/5S10%402/5 |
En yüksek / en düşük toplam: 32 / 15 (son 10: 32 / 15) · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 (son 10: 1 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 5,40 | 8,00 | 13,40 |
| İç saha · son 54 maç | — | — | — | — | 3,75 | 13,25 | 17,00 |
| Genel · son 109 maç | — | — | — | — | 6,00 | 10,22 | 16,22 |
| İç saha · son 104 maç | — | — | — | — | 3,75 | 13,25 | 17,00 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 10+ | S5%804/5S10%898/9 | S5%753/4S10%753/4 |
| 12+ | S5%804/5S10%898/9 | S5%753/4S10%753/4 |
| 14+ | S5%804/5S10%898/9 | S5%753/4S10%753/4 |
| 16+ | S5%201/5S10%444/9 | S5%502/4S10%502/4 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | S5%402/5S10%444/9 | S5%00/4S10%00/4 |
| 7+ | S5%201/5S10%333/9 | S5%00/4S10%00/4 |
| 8+ | S5%201/5S10%222/9 | S5%00/4S10%00/4 |
| 9+ | S5%201/5S10%222/9 | S5%00/4S10%00/4 |
En yüksek / en düşük toplam: 17 / 8 (son 10: 24 / 8) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 2 / 9) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 8,60 | 5,20 | 13,80 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 10,40 | 3,00 | 13,40 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,30 | 5,50 | 13,80 |
| Dış saha · son 105 maç | — | — | — | — | 10,40 | 3,00 | 13,40 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 10+ | S5%804/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 12+ | S5%603/5S10%707/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 14+ | S5%603/5S10%606/10 | S5%603/5S10%603/5 |
| 16+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%201/5S10%201/5 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | S5%804/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 7+ | S5%402/5S10%606/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 8+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 9+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%804/5S10%804/5 |
En yüksek / en düşük toplam: 18 / 9 (son 10: 21 / 8) · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 (son 10: 7 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 14,60 | 12,00 | 26,60 |
| İç saha · son 55 maç | — | — | — | — | 23,40 | 17,00 | 40,40 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 18,60 | 17,70 | 36,30 |
| İç saha · son 106 maç | — | — | — | — | 23,17 | 17,17 | 40,33 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 26+ | S5%402/5S10%707/10 | S5%804/5S10%835/6 |
| 29+ | S5%402/5S10%707/10 | S5%804/5S10%835/6 |
| 32+ | S5%201/5S10%606/10 | S5%804/5S10%835/6 |
| 35+ | S5%201/5S10%606/10 | S5%804/5S10%835/6 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1006/6 |
| 15+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1006/6 |
| 17+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%1006/6 |
| 19+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%1005/5S10%1006/6 |
En yüksek / en düşük toplam: 38 / 18 (son 10: 55 / 18) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 6 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 17,40 | 19,20 | 36,60 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 15,60 | 21,00 | 36,60 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 19,20 | 20,20 | 39,40 |
| Dış saha · son 105 maç | — | — | — | — | 15,60 | 21,00 | 36,60 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 26+ | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%1005/5 |
| 29+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 32+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 35+ | S5%402/5S10%707/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 15+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%804/5 |
| 17+ | S5%603/5S10%707/10 | S5%402/5S10%402/5 |
| 19+ | S5%603/5S10%606/10 | S5%201/5S10%201/5 |
En yüksek / en düşük toplam: 49 / 27 (son 10: 49 / 27) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 3 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | AC Milan | 2-0 | 14-12 | 11-6 | 5-13 |
| 27.08.26 | Dış | AGF | 3-1 | 11-9 | 6-8 | 9-13 |
| 20.08.26 | İç | AGF | 3-1 | 17-10 | 3-11 | 22-16 |
| 13.08.26 | Dış | Hearts | 1-1 | 5-13 | 3-11 | 17-13 |
| 06.08.26 | İç | Hearts | 6-1 | 12-12 | 4-4 | 20-5 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | ||||||
| 30.07.26 | İç | St. Gallen | 5-0 | 12-5 | — | 26-17 |
| 23.07.26 | Dış | St. Gallen | 1-2 | 15-13 | — | 18-28 |
| 18.04.24 | Dış | Olympique Marseille | 0-1 | — | — | 28-27 |
| 11.04.24 | İç | Olympique Marseille | 2-1 | — | — | 24-21 |
| 14.03.24 | Dış | Rangers | 1-0 | — | 12-7 | 17-24 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Ferencváros | 1-3 | 14-18 | 12-6 | 13-18 |
| 26.02.26 | Dış | Stuttgart | 1-0 | 6-13 | 6-5 | 11-16 |
| 19.02.26 | İç | Stuttgart | 1-4 | 7-8 | 6-9 | 22-12 |
| 29.01.26 | İç | Utrecht | 4-2 | 6-12 | 5-4 | 22-27 |
| 22.01.26 | Dış | Bologna | 2-2 | 8-11 | 14-2 | 19-23 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | ||||||
| 11.12.25 | İç | Roma | 0-3 | 8-10 | 9-5 | 26-20 |
| 27.11.25 | Dış | Feyenoord | 3-1 | 11-9 | 10-2 | 17-19 |
| 06.11.25 | Dış | Midtjylland | 1-3 | 12-14 | 11-3 | 16-23 |
| 23.10.25 | İç | Sturm Graz | 2-1 | 16-16 | 7-14 | 24-22 |
| 02.10.25 | İç | Sporting Braga | 0-2 | 9-15 | 3-5 | 22-22 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Benfica-Celtic maçında duran top ve oyunun yeniden başlaması başlıkları, iki takımın son maçlarındaki farklı karakterini gösteriyor. Serbest vuruşlarda Benfica son 5 genel maçta maç başına 11,8 kullanırken rakipleri 11,2’de kalmış; toplam ortalama 23, son 5 maçın 80’inde toplam 20 ve üzeri, Benfica’nın ise yüzde 80’inde 10 ve üzeri kullandığı görülüyor. Celtic’te bu tablo tersine dönüyor: takım maç başına 8,2 serbest vuruş kullanırken rakipleri 12,4’e ulaşıyor, toplam ortalama 20,6’da kalıyor ve kendi hanesinde 10 ve üzeri oranı yüzde 20. Son 10 maçta Benfica’nın 12,29 ortalamayla yükselişi, toplamda 22,86 ve 20 ve üzeri yüzde 71 ile biraz zayıflasa da üretimin sürdüğünü anlatıyor; Celtic’in 9,7’lik kullanımı ise son 5’e göre toparlansa da toplam 20 ve üzeri oranı yüzde 50’de kalıyor. Kale vuruşlarında son 5’te Benfica 5,4, Celtic 8,6 ortalamaya sahip; Celtic’in 6 ve üzeri oranı yüzde 80, Benfica’nınki yüzde 40. Son 10’da Benfica’nın takım ortalaması 6’ya, Celtic’in 8,3’e çıkıyor. Taç atışlarında ise Benfica son 5’te 14,6, Celtic 17,4; son 10’da bu değerler sırasıyla 18,6 ve 19,2. Burada Celtic’in 20 ve üzeri takım eşiği verilmemiş, ancak 19 ve üzeri oranı yüzde 60; Benfica’da 19 ve üzeri yüzde 50.
İşin ilginç tarafı, birleşik beklentilerde serbest vuruş toplamı son 5 için 21,8, son 10 için 22,58; Benfica payı 12,1’den 12,45’e, Celtic payı 9,7’den 10,14’e çıkıyor. Kale vuruşlarında beklenti 13,6’dan 15,01’e yükselirken dağılım Benfica için 5,3’ten 5,75’e, Celtic için 8,3’ten 9,26’ya ilerliyor. Taç atışlarında ise 31,6’dan 37,85’e belirgin bir genişleme var; son 10 beklentisi Benfica için 19,4, Celtic için 18,45. Devre bazlı ilk yarı, ikinci yarı veya maç sonu değerleri bulunmadığı için bu başlıkta dönemsel fark çıkarmıyorum; fakat genel resim açık: Benfica serbest vuruşlarda daha fazla faul alan ve iç sahada oyunu rakip yarı alana taşıyan taraf görüntüsünde, Celtic ise özellikle kale vuruşları ve taçlarda daha yüksek hacim üretiyor. Maç içinde izlenmesi gereken nokta, Benfica’nın duran top baskısının mı, Celtic’in kenarlardan ve kaleciden başlayan daha parçalı oyununun mu karşılaşmanın ritmini belirleyeceği. Buradaki eğilimler son birkaç maça dayanıyor; son maçlarda taç atışlarındaki artış güçlenirken serbest vuruş farkı daha dengeli hale geliyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 21,80 | 22,58 |
| Ev sahibi | 12,10 | 12,45 |
| Deplasman | 9,70 | 10,14 |
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 13,60 | 15,01 |
| Ev sahibi | 5,30 | 5,75 |
| Deplasman | 8,30 | 9,26 |
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 31,60 | 37,85 |
| Ev sahibi | 16,90 | 19,40 |
| Deplasman | 14,70 | 18,45 |
BenficavsCeltic
15.10.2026 · 22:00Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 15.10.2026