

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais 2 oyuncu
- M. NiakhateDarbeye Bağlı SakatlıkDefans · 1 maç
- M. OuedraogoDiz SakatlığıDefans · 1 maç
Crystal Palace 1 oyuncu
- C. RiadDiz SakatlığıDefans
Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Genel
Olympique Lyonnais · İç saha
Crystal Palace · Genel
Crystal Palace · Dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | RSC Anderlecht | — | 2-1 | 2-0 |
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 0-0 |
| 12.03.26 | Dış | Celta de Vigo | — | 1-1 | 0-1 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 1-1 |
| 22.01.26 | Dış | Young Boys | — | 1-0 | 1-0 |
Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Lech Poznań | — | 4-0 | 3-0 |
| 27.05.26 | İç | Rayo Vallecano | — | 1-0 | 0-0 |
| 07.05.26 | İç | Shakhtar Donetsk | — | 2-1 | 1-1 |
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 1-0 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 1-1 |
Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 0-0 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 1-1 |
| 11.12.25 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-1 | 2-1 |
| 23.10.25 | İç | Basel | — | 2-0 | 1-0 |
| 02.10.25 | İç | Salzburg | — | 2-0 | 1-0 |
Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 1-0 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 1-1 |
| 19.03.26 | Dış | AEK Larnaca | — | 2-1 | 1-0 |
| 19.02.26 | Dış | Zrinjski | — | 1-1 | 1-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Maç sonu toplam gol
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Genel
| Yediği | 00-15 | 215-30 | 030-45+ | 045-60 | 360-75 | 175-90+ | 6toplam |
Crystal Palace · Genel
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 130-45+ | 245-60 | 060-75 | 075-90+ | 4toplam |
Olympique Lyonnais · İç saha
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 260-75 | 175-90+ | 5toplam |
Crystal Palace · Dış saha
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 030-45+ | 345-60 | 160-75 | 075-90+ | 5toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Bu maçta Lyon’un son 5 genel karşılaşmasındaki 8 golü ve 6 golü, maç başına 1,6 attığı, 1,2 yediği ve toplam gol ortalamasının 2,8 olduğu görülüyor. Bu seride 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 20 düzeyinde. İç sahadaki son 5 maçta ise 10 gol atıp 5 gol yediler; 2 gol ortalaması, 1 gol yeme ortalaması ve 3 toplam gol ortalaması var. Üstelik evindeki 5 maçın tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görülürken, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 20. Crystal Palace son 5 genel maçta 11 golle 2,2 ortalama yakaladı, 4 gol yedi ve toplam gol ortalaması 3 oldu; 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 40. Deplasmandaki son 4 maçta 7 gol attılar, 5 gol yediler; 1,75 atılan, 1,25 yenilen ve 3 toplam gol ortalamasıyla 2 ve üzeri golün yüzde 100, 3 ve üzerinin yüzde 75 olduğu bir tablo var.
İlk yarıda da oyun boş geçmeyecek bir yapı taşıyor: birleşik son 10 maçta ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 50. Lyon genelinde ilk yarıda 1 ve üzeri yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40; evinde de aynı oranlar var. Palace genelinde bu değerler yüzde 80 ve yüzde 60, deplasmanda ise yüzde 100 ve yüzde 25. Lyon gollerini genel olarak 0-15’te 1, 15-30’da 1, 30-45+’ta 2, 45-60’ta 1 ve 75-90+’ta 3 kez bulmuş; evinde 0-15’te 4, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 2, 75-90+’ta 3 gol dikkat çekiyor. Palace’ın genel dağılımı 0-15’te 2, 15-30’da 3, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 3, 75-90+’ta 2; deplasmanda ise 2, 1, 1, 1 ve 2. Karşılıklı gol son 10 maçın 6’sında, yani yüzde 60’ında var; 2 ve üzeri gol 8 maçta yüzde 80, 3 ve üzeri gol 6 maçta yüzde 60, birleşik beklenen gol 2,9. Aralarındaki son maç 2 golle bitmiş, karşılıklı gol görülmemiş; ancak bu küçük örneklemde belirleyici nokta, Palace’ın deplasmanda erken üretimi ile Lyon’un özellikle son bölümdeki tehdidi olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 1 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Genel
Olympique Lyonnais · İç saha
Crystal Palace · Genel
Crystal Palace · Dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | RSC Anderlecht | — | 2-1 | 4-6 | 10 | 3-4 |
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 1-6 | 7 | 0-2 |
| 12.03.26 | Dış | Celta de Vigo | — | 1-1 | 7-0 | 7 | 2-0 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 3-2 | 5 | 1-1 |
| 22.01.26 | Dış | Young Boys | — | 1-0 | 3-3 | 6 | 2-1 |
Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Lech Poznań | — | 4-0 | 6-5 | 11 | 4-2 |
| 27.05.26 | İç | Rayo Vallecano | — | 1-0 | 4-1 | 5 | 2-1 |
| 07.05.26 | İç | Shakhtar Donetsk | — | 2-1 | 1-5 | 6 | 0-5 |
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 1-13 | 14 | 1-6 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 1-6 | 7 | 0-5 |
Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 1-6 | 7 | 0-2 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 3-2 | 5 | 1-1 |
| 11.12.25 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-1 | 7-1 | 8 | 3-0 |
| 23.10.25 | İç | Basel | — | 2-0 | 4-2 | 6 | 1-0 |
| 02.10.25 | İç | Salzburg | — | 2-0 | 2-1 | 3 | 0-1 |
Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 1-13 | 14 | 1-6 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 1-6 | 7 | 0-5 |
| 19.03.26 | Dış | AEK Larnaca | — | 2-1 | 10-1 | 11 | 5-0 |
| 19.02.26 | Dış | Zrinjski | — | 1-1 | 3-0 | 3 | 0-0 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı korner
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı korner
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Korner dengesi (genel)
Crystal Palace · Korner dengesi (genel)
Olympique Lyonnais · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Crystal Palace · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Lyon ile Crystal Palace arasındaki bu maçta korner havası iki farklı çizgiyi karşı karşıya getiriyor. Lyon’un son 5 maç genelinde kullandığı korner ortalaması 3,6, rakibe verdiği ortalama 3,4; toplam korner ortalaması ise 7. Lyon sahasında kendi korner ortalaması 3,4’e inerken rakibe verdiği sayı 2,4’te kalıyor ve toplam 5,8’e düşüyor. Bu, ev sahibinin kendi alanında rakibi daha fazla savunmaya zorladığını gösteriyor. Lyon genelinde 8 ve üzeri, 9 ve üzeri, 10 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yalnızca yüzde 20’de kaldı; iç sahada da 8 ve üzeri yüzde 20, daha yüksek eşiklerde ise yüzde 0 var. Takım bazında 3 ve üzeri korner genel olarak yüzde 80, iç sahada yüzde 60. Palace tarafında ise son 5 maçta kullanılan korner ortalaması 2,6, rakibe verilen ortalama 6, toplam ortalama 8,6. Deplasmanda kendi ortalaması 3,75, rakibe verdiği 5 ve toplamı 8,75. Palace’ın genel en yüksek toplamı 14, deplasmanda da 14; Lyon’da bu değerler sırasıyla 10 ve 8. Palace’ın 8, 9, 10 ve 11 ve üzeri toplam korner eşikleri genelinde yüzde 40, deplasmanda yüzde 50 seviyesinde.
Benim gözüme çarpan asıl denge, Lyon’un iç sahada rakibinden fazla korner kullandığı 5 maçın 4’ünde bu üstünlüğü kurmuş olması; Palace ise genel tabloda rakibinden az kaldığı 3 maçta, deplasmanda ise 4 maçın 2’sinde geride. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 7,8 korner; dağılım Lyon için 4,8, Palace için 3. Birleşik 10 maçta 9 ve üzeri ile 10 ve üzeri korner 3’er kez, yani yüzde 30; 11 ve üzeri ise 2 kez, yüzde 20. İlk yarı beklenen toplam 4,2. Lyon’un ilk yarı ortalaması genelinde 3,2, sahasında 1,8; ikinci yarıda 3,8 ve 4. Palace’ın deplasmanda ilk yarı ortalaması 4,25, ikinci yarısı 4,5. Bu yüzden maçın başında Palace’ın savunma arkasına ve kenarlara yönelen baskısı belirleyici olabilir; Lyon ise özellikle ikinci yarıda iç saha temposuyla korner dengesini kendi lehine çevirmeye çalışacaktır. Yine de bunlar son birkaç maça dayanan göstergeler; oyunun ilk golü ve kanatların ne kadar etkili kullanıldığı akışı değiştirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Genel
Olympique Lyonnais · İç saha
Crystal Palace · Genel
Crystal Palace · Dış saha
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | RSC Anderlecht | — | 2-1 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 4-5 | 9 | 2-0 |
| 12.03.26 | Dış | Celta de Vigo | — | 1-1 | 2-5 | 7 | 0-1 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 1-3 | 4 | 0-1 |
| 22.01.26 | Dış | Young Boys | — | 1-0 | 3-3 | 6 | 0-0 |
Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Lech Poznań | — | 4-0 | 0-2 | 2 | 0-1 |
| 27.05.26 | İç | Rayo Vallecano | — | 1-0 | 3-6 | 9 | 0-0 |
| 07.05.26 | İç | Shakhtar Donetsk | — | 2-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
Olympique Lyonnais · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | — | 0-2 | 4-5 | 9 | 2-0 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | — | 4-2 | 1-3 | 4 | 0-1 |
| 11.12.25 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 23.10.25 | İç | Basel | — | 2-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 02.10.25 | İç | Salzburg | — | 2-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
Crystal Palace · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | — | 3-1 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | — | 1-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 19.03.26 | Dış | AEK Larnaca | — | 2-1 | 1-4 | 5 | 0-2 |
| 19.02.26 | Dış | Zrinjski | — | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı kart
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %201 / 5 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| Olympique LyonnaisGenel | Olympique Lyonnaisİç saha | Crystal PalaceGenel | Crystal PalaceDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ | %804 / 5 maç | %201 / 5 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Hakem
Olympique Lyonnais · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Crystal Palace · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Lyon ile Crystal Palace arasındaki maçta kart havası, iki takımın son birkaç karşılaşmasında farklı şekillerde ortaya çıkıyor. Lyon genel tabloda maç başına 2,4 kart görürken rakipleri 3,2 kartla karşılaşmış ve toplam ortalama 5,6’ya ulaşmış. Ancak kendi sahasında bu değerler Lyon için 1,6, rakipleri için 2,4; toplamda ise 4 karta düşüyor. Palace tarafında genel toplam 5, rakip kartı 3,4 gibi dikkat çekici bir seviyede; deplasmanda kendi kart ortalaması 1,75, rakip kartı 3,5 ve toplam 5,25. Lyon’un genel maçlarında 3 ve üzeri kart yüzde 80, 4 ve üzeri yüzde 80, 5 ve üzeri yüzde 60 oranında görülürken en yüksek toplam 9, en düşük toplam 2. İç sahada bu eşikler yüzde 60, yüzde 40 ve yüzde 20’ye geriliyor; takımın en az 1 kart görmesi ise 5 maçın 5’inde gerçekleşmiş. Palace’ın deplasmanında 3 ve üzeri kart 4 maçın 4’ünde, 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri kart 4 maçın 3’ünde yaşanmış; en yüksek toplam 8, en düşük toplam 3. Palace’ın 2 ve üzeri kart eşiği deplasmanda yüzde 50’de kalıyor.
Hakem konusunda son maçlara ait herhangi bir veri paylaşılmadığı için onun kart standardı ve son maçlarındaki değerler üzerinden bir değerlendirme yapmak mümkün değil; bu ayrıntı, maçın gidişatını okurken önemli bir eksik halka. Buna rağmen iki takımın birleşik son 10 maçında beklenen toplam 5,3 kart; ev sahibi için 2,9, deplasman ekibi için 2,4 kart öngörülüyor. 4 ve üzeri kart 10 maçın 7’sinde, 5 ve üzeri 6’sında, 6 ve üzeri 5’inde görülmüş. İlk yarı beklentisi 1,9 iken ikinci yarı Lyon genelinde 3,8, iç sahada 2,4; Palace’ta 3, deplasmanda 3,5 karta çıkıyor. Benim gözüme çarpan, kartların özellikle oyunun ilerleyen bölümünde birikme ihtimali. Lyon’un genelinde 2 kırmızı kart ve bunların çıktığı 3 maç, iç sahasında ise 2 kırmızı kartlı maç bulunuyor; Palace’ta kırmızı kart yok, fakat 1 maçta kırmızı kart çıkmış. Birleşik tabloda kırmızı kart görülen maç oranı yüzde 40, yani 10 maçın 4’ü. Bu nedenle skor dengesi bozulduğunda ikinci yarıdaki ikili mücadeleler ve geçiş savunması belirleyici olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 13,40 | 12,40 | 25,80 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 12,80 | 10,80 | 23,60 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 25+ | %804 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 27+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 14+ | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 31 / 21 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Crystal Palace · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 10,60 | 13,00 | 23,60 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 9,25 | 14,50 | 23,75 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 23+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 25+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 27+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 14+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 32 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 5,00 | 7,80 | 12,80 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 5,40 | 8,80 | 14,20 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 13+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 15+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 17+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 8+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 16 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Crystal Palace · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,60 | 6,60 | 16,20 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 7,00 | 9,25 | 16,25 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 13+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 7+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 8+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 9+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 22 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 13,80 | 15,80 | 29,60 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 14,00 | 19,00 | 33,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 28+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 31+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 34+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 49 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Crystal Palace · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 14,80 | 16,20 | 31,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 18,25 | 18,50 | 36,75 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 28+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 31+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 34+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 17+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 47 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Olympique Lyonnais · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | RSC Anderlecht | 2-1 | 14-12 | 5-4 | 20-29 |
| 19.03.26 | İç | Celta de Vigo | 0-2 | 20-11 | 9-5 | 12-14 |
| 12.03.26 | Dış | Celta de Vigo | 1-1 | 11-14 | 1-11 | 12-6 |
| 29.01.26 | İç | PAOK | 4-2 | 11-15 | 4-9 | 10-14 |
| 22.01.26 | Dış | Young Boys | 1-0 | 11-10 | 6-10 | 15-16 |
Crystal Palace · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Lech Poznań | 4-0 | 6-15 | 5-9 | 11-13 |
| 27.05.26 | İç | Rayo Vallecano | 1-0 | 16-16 | 13-9 | 17-18 |
| 07.05.26 | İç | Shakhtar Donetsk | 2-1 | 10-8 | 10-5 | 10-14 |
| 30.04.26 | Dış | Shakhtar Donetsk | 3-1 | 7-13 | 10-4 | 12-13 |
| 16.04.26 | Dış | Fiorentina | 1-2 | 14-13 | 10-6 | 24-23 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Lyon ile Crystal Palace arasında duran top ve oyun dışı yeniden başlatmalar açısından belirgin bir ayrım var. Serbest vuruşlarda Lyon genelinde maç başına 13,4 kullanıyor, rakiplerine 12,4 bırakıyor ve toplam ortalama 25,8’e ulaşıyor; iç sahada da 12,8’e karşı 10,8 ile yine önde. Lyon’un kendi kullandığı serbest vuruşlarda 11 ve üzeri eşiği genelinde yüzde 100, iç sahada yüzde 80; toplamda 21 ve üzeri genelinde yüzde 100, iç sahada yüzde 80 görülmüş. Palace ise genelinde maç başına 10,6 serbest vuruş kullanırken rakipleri 13, rakiplerinden fazla olduğu maç sayısı 2’de kalıyor; dış sahada 9,25’e karşı 14,5 ve toplam 23,75 ortalaması, deplasmanda daha çok savunma yapan bir görüntüyü anlatıyor. Kale vuruşlarında tablo tersine dönüyor: Lyon’un genel ortalaması 5, Palace’ın 9,6. Dış sahada Palace 7 kale vuruşu kullanıyor, rakipleri 9,25 yapıyor; toplam 16,25. Bu başlıkta Palace’ın 6 ve üzeri takım eşiği genelinde yüzde 80, dış sahada yüzde 50. Taç atışlarında ise Lyon genelinde 13,8, iç sahada 14 kullanırken Palace genelinde 14,8, dış sahada 18,25’e çıkıyor; bu, kanat ve çizgi kullanımının deplasman ekibinde daha belirgin olduğunu düşündürüyor.
Devre bazında ayrıştırılmış değerler verilmediği için ilk yarıdan ikinci yarıya özel bir fark kuramıyorum; fakat maçın bütününe yayılan birleşik beklentiler, oyunun temaslı ve sık sık duran bir yapıya açık olduğunu söylüyor. Serbest vuruşlarda birleşik toplam 24,7; Lyon için 13,2, Palace için 11,5 bekleniyor. Kale vuruşunda toplam 14,5’lik beklentinin Lyon tarafı 5,8, Palace tarafı 8,7. Taç atışında ise 30,3 toplam, Lyon için 15, Palace için 15,3 olarak birleşiyor. Lyon’un iç sahada taç atışlarında toplam 33 ortalaması ve 25 ve üzeri yüzde 80’i, Palace’ın dış sahada 36,75 ortalaması ve aynı eşikte yüzde 100’ü, oyunun kenarlara taşınabileceğini gösteriyor. Benim gözüme çarpan, Lyon’un serbest vuruşlarla rakip ceza alanına yerleşmeye, Palace’ın ise kale vuruşları ve taçlarla oyunu daha doğrudan yeniden başlatmaya yatkın oluşu. Ancak bu okumaların son birkaç maçlık örnekleme dayandığını akılda tutmak gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
Olympique LyonnaisvsCrystal Palace
15.10.2026 · 19:45FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 15.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
RSC Anderlecht
Celta de Vigo
PAOK
Lech Poznań
Rayo Vallecano
Shakhtar Donetsk
Fiorentina
Go Ahead Eagles