ANALİZ.FUTBOL

Burnley – Charlton Athletic Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
İngiltere Championship · 2026/2027 · Turf Moor13.10.2026 · 21:45Türkiye saati
Burnley22. sıra · 7 puan
MBMBG
VS
Charlton Athletic12. sıra · 13 puan
MBBMB
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Burnley / Charlton Athletic
Maç başı toplam gol3,00 / 2,00
3+ gol%60 / %40
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Burnley / Charlton Athletic
Maç başı toplam korner9,60 / 10,80
10+ korner%40 / %60
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Burnley / Charlton Athletic
Maç başı toplam kart3,40 / 4,00
5+ kart%40 / %40
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Burnley / Charlton Athletic
Serbest Vuruş ort.9,20 / 12,00
Kale Vuruşu ort.7,80 / 9,00
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

İngiltere Championship 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Swansea City962115:7+820BMGGG
2Middlesbrough953117:12+518GGBBG
3Southampton952220:10+1017BGGMG
4West Ham United944123:12+1116GGGBB
5Stoke City951315:13+216GBGGG
6Wolverhampton Wanderers842215:11+414MBGGM
7Queens Park Rangers935111:8+314MBBBB
8Birmingham City935113:11+214BMGBG
9Millwall942316:15+114GMBBG
10West Bromwich Albion942310:9+114GGBMM
11Bristol City942312:13-114GMMGB
12Charlton Athletic93428:11-313MBBMB
13Blackburn Rovers933314:13+112MMGBG
14Sheffield United933312:11+112MGMMG
15Wrexham925210:13-311BBMGB
16Lincoln City93247:11-411BGGMM
17Bolton Wanderers931512:17-510MMGGM
18Norwich City930617:19-29GGMMM
19Portsmouth82249:11-28MGBBM
20Watford92257:14-78MGMMM
21Cardiff City914411:14-37MBMGM
22Burnley914413:17-47MBMBG
23Derby County91358:15-76MMMBB
24Preston North End91178:16-84GMMBM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Genel

8attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,60Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %80 (4)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Burnley · İç saha

5attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 1,25Maç başı yediği 1,50Maç başı toplam gol 2,75Karşılıklı gol %100 (4)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
4 maç

Charlton Athletic · Genel

2attığı gol
8yediği gol
Maç başı attığı 0,40Maç başı yediği 1,60Maç başı toplam gol 2,00Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %60 (3)
5 maç

Charlton Athletic · Dış saha

4attığı gol
9yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 2,25Maç başı toplam gol 3,25Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %25 (1)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Son 5 maç (genel) · 22. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
10.10.26DışWatford20.4-03-0
19.09.26İçDerby County23.1-11-0
12.09.26DışSwansea City1.1-30-2
08.09.26DışWrexham15.1-11-0
05.09.26İçBristol City11.1-20-0

Charlton Athletic · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
10.10.26İçBristol City11.1-11-1
19.09.26DışCardiff City21.1-31-2
12.09.26İçPortsmouth19.0-00-0
09.09.26İçQueens Park Rangers7.0-00-0
05.09.26DışStoke City5.0-40-4

Burnley · Son 5 iç saha maçı · 22. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçDerby County23.1-11-0
05.09.26İçBristol City11.1-20-0
02.09.26İçMiddlesbrough2.1-10-1
16.08.26İçWest Ham United4.2-20-1

Charlton Athletic · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26DışCardiff City21.1-31-2
05.09.26DışStoke City5.0-40-4
02.09.26DışWest Bromwich Albion10.1-10-0
22.08.26DışWest Ham United4.2-11-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Maç sonu toplam gol

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
3+ gol%603 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
4+ gol%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
2+ gol%402 / 5 maç%00 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Genel

1 · %130-15'3 · %3815-30'1 · %1330-45+'2 · %2545-60'060-75'1 · %1375-90+'
8attığı gol
5 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%80 (4/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30130-45+145-60160-75375-90+7toplam

Charlton Athletic · Genel

1 · %500-15'1 · %5015-30'030-45+'045-60'060-75'075-90+'
2attığı gol
2 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%33 (1/3)ilk golü attığı maç
Yediği20-15415-30130-45+045-60160-75075-90+8toplam

Burnley · İç saha

00-15'015-30'1 · %2030-45+'2 · %4045-60'060-75'2 · %4075-90+'
5attığı gol
1 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30030-45+045-60160-75375-90+6toplam

Charlton Athletic · Dış saha

1 · %250-15'1 · %2515-30'030-45+'1 · %2545-60'1 · %2560-75'075-90+'
4attığı gol
2 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği20-15315-30130-45+145-60260-75075-90+9toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Burnley ile Charlton Athletic arasındaki maç, iki farklı gol hikâyesini aynı sahaya taşıyor. Burnley’nin son 5 genel maçında 8 gol atıp 7 gol yemesi, maç başına 1,6 atılan ve 1,4 yenilen gol ortalamasıyla dengeli bir tablo oluşturuyor; bu karşılaşmaların tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görüldü, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60’ta kaldı. Turf Moor’daki son 4 maçta ise Burnley 5 gol atıp 6 gol yedi; 1,25 gol atma ve 1,5 gol yeme ortalamasına rağmen bu dört maçın tamamı 1 ve 2 ve üzeri gol sınırına ulaştı, 3 ve üzeri gol yalnızca yüzde 50’de kaldı. Charlton’ın son 5 maçındaki 2 gol ve 8 gollük yeme tablosu, 0,4 atılan ve 1,6 yenilen gol ortalamasıyla hücumdaki sıkıntıyı açıkça gösteriyor. Deplasmandaki son 4 maçta 4 gol atıp 9 gol yemeleri ise 1’e karşı 2,25’lik ortalamayla daha hareketli bir yapı sunuyor; bu maçların yüzde 100’ünde 1 ve 2 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 3 ve üzeri gol vardı. İki takımın son 10 maçında 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 50, 4 ve üzeri gol yüzde 40; beklenen gol değeri de 2,5.

İlk yarıdaki tempo özellikle dikkat çekici. Burnley’nin son 5 genel maçının yüzde 80’inde ilk yarıda en az 1 gol çıktı, fakat 2 ve üzeri gol oranı yüzde 40’ta kaldı; iç sahada ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 75, 2 ve üzeri gol ise yüzde 0. Charlton’da bu oranlar genelde yüzde 60 ve yüzde 60, deplasmanda yüzde 75 ve yüzde 50. Burnley gollerini en çok 15-30 dakikaları arasında, 3 golle bulurken; Charlton’ın yediği 8 golün 4’ü aynı aralıkta geldi. Burnley’nin 75-90+ aralığında 1 gol atıp 3 gol yemesi, Charlton’ın ise bu bölümde gol atamaması maçı son bölüm açısından da ilginç kılıyor. Karşılıklı gol, Burnley’nin son 5 maçında 4, iç sahadaki 4 maçının tamamında; Charlton’da genel olarak 2, deplasmanda 3 maçta görüldü. Birleşik tabloda karşılıklı gol yüzde 60, ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70, ilk yarı 2 ve üzeri gol yüzde 50. Aralarındaki son 5 maçın maç başı golü 2,8, dördünde toplam gol 2,5’i aştı ancak hiçbirinde karşılıklı gol olmadı. Bence belirleyici nokta, Burnley’nin erken baskısı ile Charlton’ın 15-30 dakikalarındaki savunma zaafı olacak; yine de bu değerlendirme son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,50Beklenen gol
%60Karşılıklı gol · 6/10
%802+ gol · 8/10
%503+ gol · 5/10
%404+ gol · 4/10
%05+ gol · 0/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%50İY 2+ gol · 5/10

Aralarındaki son 5 maç

2,80maç başı gol
%803+ gol · 4/5
%0Karşılıklı gol · 0/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Genel

21kullandığı korner
27rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,20Maç başı rakibe verdiği korner 5,40Maç başı toplam korner 9,60En yüksek / en düşük toplam 13 / 8Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -1,20
korner verisi olan 5 maç

Burnley · İç saha

19kullandığı korner
21rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,75Maç başı rakibe verdiği korner 5,25Maç başı toplam korner 10,00En yüksek / en düşük toplam 13 / 6Rakipten fazla korner 1 / 4Maç başı korner farkı -0,50
korner verisi olan 4 maç

Charlton Athletic · Genel

21kullandığı korner
33rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,20Maç başı rakibe verdiği korner 6,60Maç başı toplam korner 10,80En yüksek / en düşük toplam 17 / 7Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -2,40
korner verisi olan 5 maç

Charlton Athletic · Dış saha

11kullandığı korner
26rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,75Maç başı rakibe verdiği korner 6,50Maç başı toplam korner 9,25En yüksek / en düşük toplam 11 / 7Rakipten fazla korner 0 / 4Maç başı korner farkı -3,75
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Son 5 maç (genel) · 22. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
10.10.26DışWatford20.4-02-680-1
19.09.26İçDerby County23.1-14-6103-2
12.09.26DışSwansea City1.1-36-394-2
08.09.26DışWrexham15.1-14-482-2
05.09.26İçBristol City11.1-25-8133-5

Charlton Athletic · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
10.10.26İçBristol City11.1-15-5104-4
19.09.26DışCardiff City21.1-31-671-2
12.09.26İçPortsmouth19.0-07-5125-1
09.09.26İçQueens Park Rangers7.0-05-12173-9
05.09.26DışStoke City5.0-43-582-5

Burnley · Son 5 iç saha maçı · 22. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçDerby County23.1-14-6103-2
05.09.26İçBristol City11.1-25-8133-5
02.09.26İçMiddlesbrough2.1-15-163-0
16.08.26İçWest Ham United4.2-25-6111-4

Charlton Athletic · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26DışCardiff City21.1-31-671-2
05.09.26DışStoke City5.0-43-582-5
02.09.26DışWest Bromwich Albion10.1-13-8112-3
22.08.26DışWest Ham United4.2-14-7113-1

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Maç toplamı korner

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
8+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
9+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
11+%201 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%00 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
3+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%00 / 4 maç
6+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla1 eşit3 rakipten az
4,20kullandığı
5,40verdiği
-1,20maç başı fark

Charlton Athletic · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla1 eşit3 rakipten az
4,20kullandığı
6,60verdiği
-2,40maç başı fark

Burnley · Devrelere göre korner

4,80İlk yarı toplam4,80İkinci yarı toplam2,40İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%60İY 5+ · 3/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Charlton Athletic · Devrelere göre korner

7,20İlk yarı toplam3,60İkinci yarı toplam3,00İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%80İY 5+ · 4/5
%80İY 6+ · 4/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Burnley, son 5 maçında maç başına 4,20 korner kullanırken rakiplerine 5,40 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 9,60. Kendi sahasındaki son 4 maçta kullandığı korner ortalaması 4,75, maç başı toplam korner ise 10,00. Charlton Athletic cephesinde son 5 maçta maç başına 4,20 korner kullanıldı, 6,60 korner verildi; deplasmandaki son 4 maçta toplam korner ortalaması 9,25. Toplam korner sayısında Burnley maçlarının %60'ı 9+ korner, %40'ı 10+ korner ile bitti; Charlton Athletic maçlarında bu oranlar sırasıyla %60 ve %60. En yüksek toplam korner Burnley maçlarında 13, Charlton Athletic maçlarında 17 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.

Korner dengesi tarafında Burnley son 5 maçın 1 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Charlton Athletic ise 5 maçın 1 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 10,20; ev sahibi için beklenen korner 5,40, deplasman için 4,80. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 6,00. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

10,20Beklenen toplam
5,40Ev sahibi beklenen
4,80Deplasman beklenen
%609+ korner · 6/10
%5010+ korner · 5/10
%3011+ korner · 3/10
6,00İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Genel

11gördüğü kart
6rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 1,20Maç başı toplam kart 3,40En yüksek / en düşük toplam 6 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 11 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Burnley · İç saha

10gördüğü kart
8rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,50Maç başı rakibin gördüğü kart 2,00Maç başı toplam kart 4,50En yüksek / en düşük toplam 6 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 10 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 4
kart verisi olan 4 maç

Charlton Athletic · Genel

10gördüğü kart
10rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,00Maç başı toplam kart 4,00En yüksek / en düşük toplam 8 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Charlton Athletic · Dış saha

11gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,75Maç başı rakibin gördüğü kart 2,25Maç başı toplam kart 5,00En yüksek / en düşük toplam 8 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 10 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Son 5 maç (genel) · 22. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
10.10.26DışWatford20.4-00-000-0
19.09.26İçDerby County23.1-14-260-0
12.09.26DışSwansea City1.1-31-230-0
08.09.26DışWrexham15.1-13-250-0
05.09.26İçBristol City11.1-23-030-0

Charlton Athletic · Son 5 maç (genel) · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
10.10.26İçBristol City11.1-12-130-0
19.09.26DışCardiff City21.1-33-580-0
12.09.26İçPortsmouth19.0-01-120-0
09.09.26İçQueens Park Rangers7.0-00-220-0
05.09.26DışStoke City5.0-44-151-0

Burnley · Son 5 iç saha maçı · 22. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçDerby County23.1-14-260-0
05.09.26İçBristol City11.1-23-030-0
02.09.26İçMiddlesbrough2.1-12-240-0
16.08.26İçWest Ham United4.2-21-450-0

Charlton Athletic · Son 5 dış saha maçı · 12. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26DışCardiff City21.1-33-580-0
05.09.26DışStoke City5.0-44-151-0
02.09.26DışWest Bromwich Albion10.1-11-120-0
22.08.26DışWest Ham United4.2-13-250-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Maç toplamı kart

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
3+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
6+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

BurnleyGenelBurnleyİç sahaCharlton AthleticGenelCharlton AthleticDış saha
1+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
3+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Burnley · Devrelere göre kart

0,60İlk yarı toplam2,80İkinci yarı toplam0,40İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%0İY 2+ · 0/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Charlton Athletic · Devrelere göre kart

1,20İlk yarı toplam2,80İkinci yarı toplam0,40İY gördüğü
%40İY 1+ · 2/5
%40İY 2+ · 2/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Burnley, son 5 maçında maç başına 2,20 kart görürken rakipleri 1,20 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 3,40. Kendi sahasındaki son 4 maçta gördüğü kart ortalaması 2,50, maç başı toplam kart ise 4,50. Charlton Athletic cephesinde son 5 maçta maç başına 2,00 kart görüldü, rakiplerine 2,00 kart çıktı; deplasmandaki son 4 maçta toplam kart ortalaması 5,00. Toplam kart sayısında Burnley maçlarının %40'ı 4+ kart, %40'ı 5+ kart ile bitti; Charlton Athletic maçlarında bu oranlar sırasıyla %40 ve %40. En sert maç Burnley için 6, Charlton Athletic için 8 kartla oynandı.

İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 3,70; ev sahibi için beklenen kart 2,10, deplasman için 1,60. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 1. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,70Beklenen toplam
2,10Ev sahibi beklenen
1,60Deplasman beklenen
%404+ kart · 4/10
%405+ kart · 4/10
%206+ kart · 2/10
%10Kırmızı kart çıkan maç · 1/10
0,90İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————9,2010,8020,00
İç saha4 maç————8,7511,2520,00
Maç toplamı
Genelİç saha
18+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
20+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
22+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
24+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
9+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
10+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
11+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%402 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 27 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Charlton Athletic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,0011,4023,40
Dış saha4 maç————10,7514,5025,25
Maç toplamı
GenelDış saha
18+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
20+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
22+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
24+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
9+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
10+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
11+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 32 / 18 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,807,4015,20
İç saha4 maç————8,257,5015,75
Maç toplamı
Genelİç saha
12+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
16+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
18+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
7+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
8+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 19 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Charlton Athletic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————9,006,2015,20
Dış saha4 maç————9,255,0014,25
Maç toplamı
GenelDış saha
12+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
16+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
18+%00 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
7+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
8+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
9+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%402 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 17 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————18,4018,6037,00
İç saha4 maç————17,2518,2535,50
Maç toplamı
Genelİç saha
31+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
34+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
37+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
40+%402 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
15+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
17+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
19+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
21+%201 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 41 / 31 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Charlton Athletic · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————18,6017,4036,00
Dış saha4 maç————17,5018,5036,00
Maç toplamı
GenelDış saha
31+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
34+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
37+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
40+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
15+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
17+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
19+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
21+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 53 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Burnley · Son 5 maç · 22. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
10.10.26DışWatford4-08-1011-822-18
19.09.26İçDerby County1-112-95-418-18
12.09.26DışSwansea City1-37-77-1018-23
08.09.26DışWrexham1-112-157-914-17
05.09.26İçBristol City1-27-139-620-17

Charlton Athletic · Son 5 maç · 12. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
10.10.26İçBristol City1-111-128-628-25
19.09.26DışCardiff City1-310-1511-320-18
12.09.26İçPortsmouth0-09-106-1015-13
09.09.26İçQueens Park Rangers0-010-813-414-15
05.09.26DışStoke City0-420-127-816-16

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
BurnleyvsCharlton Athletic13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Burnley–Charlton Athletic karşılaşmasında duran top çevresindeki ilk dikkat çekici fark serbest vuruşlarda ortaya çıkıyor. Burnley son 5 maçta maç başına 9,2 serbest vuruş kullanırken Charlton Athletic 12 kullanmış; deplasman tarafının dış saha ortalaması da 10,75. Burnley’nin iç saha toplamı maç başına 20, Charlton’ın deplasman toplamı ise 25,25. Burnley maçlarında toplamın 20 ve üzeri olma oranı genel tabloda yüzde 60, iç sahada yüzde 75; Charlton’da bu oran genel yüzde 60’tan deplasmanda yüzde 100’e çıkıyor. Takım bazında 10 ve üzeri serbest vuruş Burnley için genel yüzde 40, iç sahada yüzde 25; Charlton için genel yüzde 80, dış sahada yüzde 50. Kale vuruşlarında iki takımın genel toplam ortalaması da 15,2, fakat Burnley evinde 15,75’e yükselirken Charlton deplasmanda 14,25’e geriliyor. Toplamın 14 ve üzeri olması Burnley’nin genelinde yüzde 80, iç sahasında yüzde 75; Charlton’ın genelinde yüzde 100, deplasmanında yüzde 75. Taç atışlarında ise Burnley genel olarak 37, evinde 35,5; Charlton 36, deplasmanda yine 36 ortalamasında. 34 ve üzeri toplam taç atışı Burnley iç sahasında yüzde 75, Charlton dış sahasında yüzde 50 görülmüş.

Devre bazında ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu ayrımı verilmediği için oyunun hangi bölümünde bu sayıların yoğunlaştığını söylemek mümkün değil; bunu özellikle ayırmak gerekir. Yine de birleşik beklentiler maçın genel ritmi hakkında sağlam bir çerçeve çiziyor: serbest vuruşta toplam 21,7, Burnley için 10,3 ve Charlton için 11,4; kale vuruşunda toplam 15,2, Burnley 7 ve Charlton 8,2; taç atışında toplam 36,5, Burnley 17,9 ve Charlton 18,6. Açıkçası burada Charlton’ın serbest vuruşlarda daha fazla oyuna temas eden, rakibi geriye iten taraf olma ihtimali göze çarpıyor. Burnley’nin evindeki kale vuruşu ortalaması ise topun zaman zaman kendi savunma hattına dönebileceğini düşündürüyor. Taç sayıları birbirine yakın; bu da oyunun kenarlara taşınacağı, ikili mücadelelerin ve sık yön değişimlerinin belirginleşeceği bir yapı anlatıyor. Ancak bütün bu tablo son birkaç maçın örneklemine dayanıyor; sahadaki gerçek karakteri, özellikle ilk düellolar ve oyunun temposu belirleyecek.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

21,70Beklenen toplam
10,30Ev sahibi
11,40Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

15,20Beklenen toplam
7,00Ev sahibi
8,20Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

36,50Beklenen toplam
17,90Ev sahibi
18,60Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Burnley son 5 maçında maç başına 1,60 gol attı ve 1,40 gol yedi; Charlton Athletic ise maç başına 0,40 gol attı, 1,60 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,50. Korner tarafında Burnley maç başına 4,20, Charlton Athletic 4,20 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 10,20.

İstatistik tablosu

Burnley - Charlton Athletic: son 5 maç istatistikleri
İstatistikBurnleyCharlton Athletic
Son maçlar (eskiden yeniye)M B M B GM B B M B
Maç başı attığı gol1,600,40
Maç başı yediği gol1,401,60
Maç başı toplam gol3,002,00
3+ gollü maç oranı%60%40
Maç başı kullandığı korner4,204,20
Maçlarındaki toplam korner9,6010,80
Maç başı gördüğü kart2,202,00
Serbest vuruş (maç başı)9,2012,00
Kale vuruşu (maç başı)7,809,00
Taç atışı (maç başı)18,4018,60

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Burnley 2 - 2 Charlton Athletic (ilk yarı 1-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)4 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 4 golMaç öncesi veri: %100 (10/10)4 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en az 8 kornerMaç öncesi veri: %90 (9/10)14 korner✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 5 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)3 kart✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Burnley - Charlton Athletic maçı ne zaman ve saat kaçta?

Burnley - Charlton Athletic maçı 13 Ekim 2026 21:45'de (Türkiye saati) İngiltere Championship kapsamında oynanacak, Turf Moor sahne olacak.

Burnley ve Charlton Athletic son 5 maçta kaç gol attı?

Burnley son 5 maçında 8 gol attı, 7 gol yedi. Charlton Athletic son 5 maçında 2 gol attı, 8 gol yedi.

Burnley - Charlton Athletic maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 10,20; Burnley maç başına 4,20, Charlton Athletic 4,20 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.