

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45İngiltere Championship 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Swansea City | 9 | 6 | 2 | 1 | 15:7 | +8 | 20 | BMGGG |
| 2 | Middlesbrough | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:12 | +5 | 18 | GGBBG |
| 3 | Southampton | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:10 | +10 | 17 | BGGMG |
| 4 | West Ham United | 9 | 4 | 4 | 1 | 23:12 | +11 | 16 | GGGBB |
| 5 | Stoke City | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:13 | +2 | 16 | GBGGG |
| 6 | Wolverhampton Wanderers | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | 14 | MBGGM |
| 7 | Queens Park Rangers | 9 | 3 | 5 | 1 | 11:8 | +3 | 14 | MBBBB |
| 8 | Birmingham City | 9 | 3 | 5 | 1 | 13:11 | +2 | 14 | BMGBG |
| 9 | Millwall | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:15 | +1 | 14 | GMBBG |
| 10 | West Bromwich Albion | 9 | 4 | 2 | 3 | 10:9 | +1 | 14 | GGBMM |
| 11 | Bristol City | 9 | 4 | 2 | 3 | 12:13 | -1 | 14 | GMMGB |
| 12 | Charlton Athletic | 9 | 3 | 4 | 2 | 8:11 | -3 | 13 | MBBMB |
| 13 | Blackburn Rovers | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:13 | +1 | 12 | MMGBG |
| 14 | Sheffield United | 9 | 3 | 3 | 3 | 12:11 | +1 | 12 | MGMMG |
| 15 | Wrexham | 9 | 2 | 5 | 2 | 10:13 | -3 | 11 | BBMGB |
| 16 | Lincoln City | 9 | 3 | 2 | 4 | 7:11 | -4 | 11 | BGGMM |
| 17 | Bolton Wanderers | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:17 | -5 | 10 | MMGGM |
| 18 | Norwich City | 9 | 3 | 0 | 6 | 17:19 | -2 | 9 | GGMMM |
| 19 | Portsmouth | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:11 | -2 | 8 | MGBBM |
| 20 | Watford | 9 | 2 | 2 | 5 | 7:14 | -7 | 8 | MGMMM |
| 21 | Cardiff City | 9 | 1 | 4 | 4 | 11:14 | -3 | 7 | MBMGM |
| 22 | Burnley | 9 | 1 | 4 | 4 | 13:17 | -4 | 7 | MBMBG |
| 23 | Derby County | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:15 | -7 | 6 | MMMBB |
| 24 | Preston North End | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:16 | -8 | 4 | GMMBM |
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Genel
Cardiff City · İç saha
Watford · Genel
Watford · Dış saha
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Blackburn Rovers | 13. | 1-2 | 0-2 |
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 2-1 |
| 12.09.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 0-1 | 0-0 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | Portsmouth | 19. | 0-2 | 0-1 |
Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Burnley | 22. | 0-4 | 0-3 |
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 0-1 |
| 12.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-2 | 0-1 |
| 08.09.26 | İç | Preston North End | 24. | 2-1 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 0-1 |
Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 2-1 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 0-1 |
| 29.08.26 | İç | Sheffield United | 14. | 2-2 | 2-2 |
| 17.08.26 | İç | Wrexham | 15. | 1-1 | 0-1 |
Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 0-1 |
| 01.09.26 | Dış | Swansea City | 1. | 0-2 | 0-2 |
| 22.08.26 | Dış | Wrexham | 15. | 1-1 | 1-1 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Maç sonu toplam gol
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Genel
| Yediği | 00-15 | 315-30 | 230-45+ | 145-60 | 060-75 | 175-90+ | 7toplam |
Watford · Genel
| Yediği | 20-15 | 215-30 | 330-45+ | 145-60 | 060-75 | 175-90+ | 9toplam |
Cardiff City · İç saha
| Yediği | 30-15 | 215-30 | 030-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 5toplam |
Watford · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 230-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 5toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Cardiff City–Watford buluşmasında gol havasını iki farklı yüz belirliyor. Cardiff’in son 5 genel maçında 5 gol atıp 7 gol yemesi, maç başına 1 gol üretip 1,4 gol vermesiyle toplam ortalamayı 2,4’e taşıyor. Bu karşılaşmaların yüzde 100’ünde 1 ve üzeri gol, yüzde 80’inde 2 ve üzeri gol, yüzde 40’ında 3 ve üzeri gol, yüzde 20’sinde 4 ve üzeri gol görüldü; 5 ve üzeri gol ise hiç çıkmadı. Cardiff’in iç sahadaki son 4 maçında ise 7 atılan, 5 yenilen gol ve 3 toplam gol ortalaması var. Üstelik bu maçların tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görülürken, 3 ve 4 ve üzeri gol oranı yüzde 50, 5 ve üzeri gol oranı yüzde 0. Watford cephesinde genel tablo daha kırılgan: son 5 maçta 3 gol atıp 9 gol yediler, ortalamaları 0,6’ya karşı 1,8 ve toplam 2,4. 2 ve 3 ve üzeri gol oranları yüzde 60’ta kalırken, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 0. Deplasmandaki son 4 maçta yalnızca 1 gol atıp 5 gol yemeleri, 0,25 atılan ve 1,25 yenilen gol ortalamasıyla toplamı 1,5’e indiriyor; burada 2 ve üzeri gol yüzde 50, 3 ve üzeri gol ise yüzde 0.
İlk yarı, maçın ritmini okumak için önemli bir pencere açıyor. Cardiff genelinde ilk yarı 1 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40, 3 ve üzeri yüzde 20; iç sahada bu değerler sırasıyla yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 50. Cardiff’in 4 ilk yarı golü var; goller 0-15’te 2, 15-30’da 1, 30-45+’ta 1 kez geldi. Ancak aynı bölümde 0-15’te 3 gol yediler. Watford son 5 genel maçının ilk yarılarında yüzde 100 oranla 1 ve üzeri gol gördü, fakat 2 ve 3 ve üzeri oranları yüzde 20’de kaldı; ilk yarıda gol atamadılar, gollerinin üçü 60-75, ikisi 75-90+ aralığında geldi. Deplasmanda tek golleri 0-15’te, yedikleri goller ise 0-15’te 1, 15-30’da 2, 30-45+’ta 2. İki takımın son 10 maçında beklenen gol 2,4; 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri yüzde 50, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 0. Karşılıklı gol yüzde 50, yani 5 maçta gerçekleşmiş; ilk yarı 1 ve üzeri gol ise yüzde 90. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,4 ve karşılıklı gol 4 kez. Bence belirleyici nokta, Cardiff’in evdeki erken baskısı ile Watford’un ikinci yarıya sarkan gol arayışının çarpışması olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Genel
Cardiff City · İç saha
Watford · Genel
Watford · Dış saha
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Blackburn Rovers | 13. | 1-2 | 6-11 | 17 | 1-2 |
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 6-1 | 7 | 2-1 |
| 12.09.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 0-1 | 10-2 | 12 | 4-2 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 7-5 | 12 | 4-4 |
| 05.09.26 | Dış | Portsmouth | 19. | 0-2 | 7-5 | 12 | 1-1 |
Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Burnley | 22. | 0-4 | 6-2 | 8 | 1-0 |
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 5-2 | 7 | 3-1 |
| 12.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-2 | 5-8 | 13 | 2-6 |
| 08.09.26 | İç | Preston North End | 24. | 2-1 | 2-4 | 6 | 1-3 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 4-5 | 9 | 2-3 |
Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 6-1 | 7 | 2-1 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 7-5 | 12 | 4-4 |
| 29.08.26 | İç | Sheffield United | 14. | 2-2 | 13-2 | 15 | 6-0 |
| 17.08.26 | İç | Wrexham | 15. | 1-1 | 9-9 | 18 | 2-6 |
Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 5-2 | 7 | 3-1 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 4-5 | 9 | 2-3 |
| 01.09.26 | Dış | Swansea City | 1. | 0-2 | 3-5 | 8 | 2-1 |
| 22.08.26 | Dış | Wrexham | 15. | 1-1 | 3-10 | 13 | 1-3 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Maç toplamı korner
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 9+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 11+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 12+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı korner
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Korner dengesi (genel)
Watford · Korner dengesi (genel)
Cardiff City · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Watford · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Cardiff City–Watford karşılaşmasında korner havasını ilk kuran tarafın ev sahibi olması beklenebilir. Cardiff’in son 5 maçındaki ortalaması 7,2 kullandığı, 4,8 rakibe verdiği korner ve maç başına toplam 12 korner. Bu karşılaşmalarda en yüksek toplam 17, en düşük toplam 7 olurken, 8 ve üzeri kornerden 12 ve üzeri korner sınırına kadar tüm eşiklerde oran yüzde 80. Cardiff’in iç sahadaki 4 maçında ise kendi ortalaması 8,75’e, maç toplamı 13’e çıkıyor; en yüksek değer 18, en düşük 7 ve 8 ile 12 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 75. Takım özelinde Cardiff, genel tabloda 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri korneri 5 maçın tamamında, 7 ve üzerini yüzde 60’ında gördü; iç sahada ilk dört eşik yüzde 100, 7 ve üzeri ise yüzde 75. Watford tarafında genel toplam ortalaması 8,6; deplasmanda bu değer 9,25, kendi korner ortalaması da 3,75’te kalırken rakibe verdiği sayı 5,5. Deplasman toplamı 7 ile 13 arasında değişmiş, 8 ve üzeri korner yüzde 75, 9 ve üzeri yüzde 50, 10 ve üzeri yüzde 25 oranında oluşmuş. Watford’un deplasmanda 3 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 50, 5 ve üzeri yüzde 25; 6 ve 7 ve üzeri eşiklerde ise yüzde 0.
İşin belirleyici tarafı korner dengesi. Cardiff son 5 maçın 4’ünde rakibinden fazla korner kullandı, yalnızca 1 maçta geride kaldı; iç sahadaki 4 maçta ise 3 kez önde, 1 kez eşit ve hiç geride değil. Watford genelinde tablo tersine dönüyor: 2 maçta önde, 3 maçta rakibinin gerisinde; deplasmanda da 1 galibiyetlik korner üstünlüğüne karşılık 3 maçta geride. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 10,3 korner; Cardiff için 5,7, Watford için 4,6 değer öne çıkıyor. Birleşik 10 maçın 6’sında 9 ve üzeri korner, 5’inde 10 ve üzeri, yine 5’inde 11 ve üzeri korner görülmüş; oranlar sırasıyla yüzde 60, yüzde 50 ve yüzde 50. İlk yarı beklenen toplam 4,4 korner. Cardiff’in iç sahada ilk yarı ortalaması 6,25, ikinci yarı 6,75 iken Watford’un deplasman karşılıkları 4 ve 5,25. Bence maçın ritmini Cardiff’in kanat baskısı ve Watford’un savunmadan çıkarken rakibe bırakacağı alan belirleyecek; erken bölümde ev sahibinin korner üstünlüğü kurulursa toplam sayı hızla canlı kalabilir. Yine de bu değerlendirme son birkaç maça dayanan bir örneklemden geliyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Genel
Cardiff City · İç saha
Watford · Genel
Watford · Dış saha
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Blackburn Rovers | 13. | 1-2 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 5-3 | 8 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 0-1 | 2-5 | 7 | 0-0 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Portsmouth | 19. | 0-2 | 4-0 | 4 | 0-0 |
Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Burnley | 22. | 0-4 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 5-2 | 7 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 08.09.26 | İç | Preston North End | 24. | 2-1 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 3-5 | 8 | 0-0 |
Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 12. | 3-1 | 5-3 | 8 | 0-0 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 5. | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Sheffield United | 14. | 2-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 17.08.26 | İç | Wrexham | 15. | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 11. | 0-1 | 5-2 | 7 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 0-1 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 01.09.26 | Dış | Swansea City | 1. | 0-2 | 4-0 | 4 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | Wrexham | 15. | 1-1 | 0-2 | 2 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Maç toplamı kart
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| Cardiff CityGenel | Cardiff Cityİç saha | WatfordGenel | WatfordDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 2+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Hakem
Cardiff City · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Watford · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Cardiff City–Watford karşılaşmasında kartların oyunun sertliğini anlatan belirgin bir hikâyesi var. Cardiff’in son 5 maçında kendi kart ortalaması 2,4, rakip kart ortalaması 2,2 ve toplam ortalama 4,6. İç sahadaki 4 maçta ise kendi ortalaması 2,25, rakip ortalaması 2,25, toplam da 4,5. Cardiff’in iç saha maçlarının tamamında 3 ve üzeri kart görülürken, 4 ve üzeri kart oranı yüzde 50’de, 5 ve üzeri kart oranı yüzde 25’te kalıyor. Watford genelinde toplam ortalama 4,2; deplasmanda bu değer 5,25’e yükseliyor. Dış saha maçlarının yüzde 75’inde 3 ve üzeri, yine yüzde 75’inde 4 ve üzeri kart, yüzde 50’sinde 5 ve 6 ve üzeri kart var. Takım özelinde Watford’un deplasmanda 1, 2 ve 3 ve üzeri kart görme oranları yüzde 75, 4 ve üzeri kart oranı yüzde 50. Cardiff’te iç sahada 1 ve üzeri kart yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 50. En yüksek toplam her iki takımda da 8; Cardiff’in iç sahadaki en düşük toplamı 3, Watford’un deplasmandaki en düşüğü 2.
Hakemin son maçlarına ilişkin veri JSON’da yer almıyor; dolayısıyla düdük standardı üzerinden ayrıca bir hüküm kuramam. Kırmızı kart tarafında da tablo temiz: Cardiff’in genelinde ve iç sahasında, Watford’un genelinde ve deplasmanında kırmızı kart çıkan maç yok; birleşik 10 maçlık örneklemde kırmızı kart oranı yüzde 0. Buna karşılık iki takımın son maçları birleştirildiğinde beklenen toplam 4,4 kart, Cardiff için 2,3, Watford için 2,1. Bu 10 maçın yüzde 60’ında 4 ve üzeri kart, yüzde 40’ında 5 ve 6 ve üzeri kart görülmüş; ilgili toplamlar 6, 4 ve 4 maç. İlk yarı beklenen değer 1,8. Benim gözüme çarpan, Cardiff’in iç sahada ilk yarı ortalamasının 2,5, Watford’un deplasmanda ikinci yarı ortalamasının 3,5 olması. Yani maçın tansiyonu özellikle Watford’un dış sahadaki ikinci yarı mücadelesinde yükselebilir; orta saha ikili mücadeleleri ve geriye düşen tarafın tepkisi belirleyici olur.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 14,80 | 9,20 | 24,00 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 14,50 | 8,75 | 23,25 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 20+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 22+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 24+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 26+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 12+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 13+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 14+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 5 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Watford · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 11,00 | 11,00 | 22,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 12,00 | 12,75 | 24,75 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 20+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 22+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 24+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 26+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 13+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 14+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 4,60 | 11,20 | 15,80 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 4,50 | 11,00 | 15,50 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 17+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 5+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 8+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Watford · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,20 | 8,60 | 16,80 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 7,50 | 7,25 | 14,75 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 15+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 5+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 6+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 7+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 8+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 19 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 20,20 | 17,60 | 37,80 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 17,75 | 13,00 | 30,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 36+ | %804 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 39+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 42+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 45+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 23+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 25+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 45 / 32 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Watford · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 25,60 | 19,00 | 44,60 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 21,50 | 20,25 | 41,75 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 36+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 39+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 42+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 45+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 21+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 23+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 61 / 37 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Cardiff City · Son 5 maç · 21. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Blackburn Rovers | 1-2 | 9-6 | 9-12 | 19-26 |
| 19.09.26 | İç | Charlton Athletic | 3-1 | 15-10 | 3-11 | 18-20 |
| 12.09.26 | Dış | Bolton Wanderers | 0-1 | 16-13 | 2-7 | 22-14 |
| 08.09.26 | İç | Stoke City | 1-1 | 19-5 | 3-18 | 19-13 |
| 05.09.26 | Dış | Portsmouth | 0-2 | 15-12 | 6-8 | 23-15 |
Watford · Son 5 maç · 20. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Burnley | 0-4 | 10-8 | 8-11 | 18-22 |
| 18.09.26 | Dış | Bristol City | 0-1 | 11-15 | 11-7 | 25-16 |
| 12.09.26 | İç | Stoke City | 1-2 | 6-14 | 7-8 | 30-14 |
| 08.09.26 | İç | Preston North End | 2-1 | 10-7 | 10-8 | 33-28 |
| 05.09.26 | Dış | West Bromwich Albion | 0-1 | 18-11 | 5-9 | 22-15 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Cardiff City–Watford maçında duran top ve kenar çizgisi trafiği, iki takımın son birkaç maçındaki alışkanlıklarıyla farklı bir resim veriyor. Serbest vuruşlarda Cardiff belirgin biçimde önde: genel tabloda maç başına 14,8 kendi lehine, 9,2 rakip lehine ve toplam 24 serbest vuruş var; Watford’da bu değerler 11, 11 ve 22. Cardiff’in toplam serbest vuruşu 20 ve üzeri maçların yüzde 80’inde, takımının aldığı sayı ise 11 ve üzeri yine yüzde 80’inde görülmüş. Evindeki 4 karşılaşmada maç başı toplam 23,25’e çıkması da önemli. Watford deplasmanda toplamda maç başı 24,75 serbest vuruşa ulaşırken 20 ve üzeri oranı yüzde 100, kendi hanesinde 11 ve üzeri oranı yüzde 75. Kale vuruşlarında ise denge Cardiff aleyhine dönüyor; ev sahibi genelinde maç başı 4,6, rakibinde 11,2 ve toplam 15,8 değerleri var. Watford’un genel toplamı 16,8, deplasman toplamı 14,75; kendi kale vuruşu 5 ve üzeri deplasman maçlarının yüzde 100’ünde gerçekleşmiş. Taç atışlarında fark daha canlı: Cardiff genelinde maç başı 20,2’ye 17,6 ve toplam 37,8; Watford’da 25,6’ya 19 ve toplam 44,6. Deplasman Watford’un toplamı 41,75, Cardiff’in iç saha toplamı ise 30,75.
Devre bazında ayrı değer bulunmadığı için ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu arasında sayısal bir ayrım yapamam; fakat genel akış, topun kenarlara ve duran top mücadelelerine sıkça taşınabileceğini söylüyor. Serbest vuruşlarda birleşik beklenti 23; Cardiff için 12,9, Watford için 10,1. Bu, özellikle Cardiff’in rakip yarı alanda daha fazla faul alabilen taraf olabileceğini düşündürüyor. Kale vuruşlarında birleşik beklenti 16,3 ve dağılım Cardiff 6,6, Watford 9,7; Watford’un geriden oyun kurarken kalecisini daha fazla devreye sokması mümkün görünüyor. Taç atışındaki birleşik beklenti 41,2 ise en yüksek başlık; Cardiff 19,6, Watford 21,6 ile birbirine yakın ama Watford daha üretken. Nitekim Cardiff’te toplam taç atışı 36 ve üzeri oranı yüzde 80, takımının 19 ve üzeri oranı yüzde 80; Watford’da bu oranlar sırasıyla yüzde 100 ve yüzde 80. Bence izlenmesi gereken nokta, Cardiff’in faul ve duran top üzerinden oyunu sıkıştırması, Watford’un ise topu çizgiye taşıyıp oyunu daha parçalı hale getirmesi. Ancak bunlar son birkaç maçın eğilimleri; saha içindeki tempo ve skorun gidişi bu rakamların görünümünü değiştirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
Cardiff CityvsWatford
13.10.2026 · 21:45FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 12.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Swansea City
Middlesbrough
Southampton
West Ham United
Stoke City
Wolverhampton Wanderers
Queens Park Rangers
Birmingham City
Millwall
West Bromwich Albion
Bristol City
Charlton Athletic
Blackburn Rovers
Sheffield United
Wrexham
Lincoln City
Bolton Wanderers
Norwich City
Portsmouth
Burnley
Derby County
Preston North End