ANALİZ.FUTBOLCardiff City – Watford Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
İngiltere Championship · 2026/2027 · Cardiff City Stadium13.10.2026 · 21:45Türkiye saati
Cardiff City21. sıra · 7 puan
MBMGM
VS
Watford20. sıra · 8 puan
MGMMM
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Cardiff City / Watford
Maç başı toplam gol2,40 / 2,40
3+ gol%40 / %60
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Cardiff City / Watford
Maç başı toplam korner12,00 / 8,60
10+ korner%80 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Cardiff City / Watford
Maç başı toplam kart4,60 / 4,20
5+ kart%40 / %40
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Cardiff City / Watford
Serbest Vuruş ort.14,80 / 11,00
Kale Vuruşu ort.4,60 / 8,20
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

İngiltere Championship 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Swansea City962115:7+820BMGGG
2Middlesbrough953117:12+518GGBBG
3Southampton952220:10+1017BGGMG
4West Ham United944123:12+1116GGGBB
5Stoke City951315:13+216GBGGG
6Wolverhampton Wanderers842215:11+414MBGGM
7Queens Park Rangers935111:8+314MBBBB
8Birmingham City935113:11+214BMGBG
9Millwall942316:15+114GMBBG
10West Bromwich Albion942310:9+114GGBMM
11Bristol City942312:13-114GMMGB
12Charlton Athletic93428:11-313MBBMB
13Blackburn Rovers933314:13+112MMGBG
14Sheffield United933312:11+112MGMMG
15Wrexham925210:13-311BBMGB
16Lincoln City93247:11-411BGGMM
17Bolton Wanderers931512:17-510MMGGM
18Norwich City930617:19-29GGMMM
19Portsmouth82249:11-28MGBBM
20Watford92257:14-78MGMMM
21Cardiff City914411:14-37MBMGM
22Burnley914413:17-47MBMBG
23Derby County91358:15-76MMMBB
24Preston North End91178:16-84GMMBM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Genel

5attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 1,40Maç başı toplam gol 2,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Cardiff City · İç saha

7attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 1,75Maç başı yediği 1,25Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %100 (4)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
4 maç

Watford · Genel

3attığı gol
9yediği gol
Maç başı attığı 0,60Maç başı yediği 1,80Maç başı toplam gol 2,40Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %60 (3)
5 maç

Watford · Dış saha

1attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 0,25Maç başı yediği 1,25Maç başı toplam gol 1,50Karşılıklı gol %25 (1)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %75 (3)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
10.10.26DışBlackburn Rovers13.1-20-2
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-12-1
12.09.26DışBolton Wanderers17.0-10-0
08.09.26İçStoke City5.1-10-1
05.09.26DışPortsmouth19.0-20-1

Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
10.10.26İçBurnley22.0-40-3
18.09.26DışBristol City11.0-10-1
12.09.26İçStoke City5.1-20-1
08.09.26İçPreston North End24.2-10-1
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-10-1

Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-12-1
08.09.26İçStoke City5.1-10-1
29.08.26İçSheffield United14.2-22-2
17.08.26İçWrexham15.1-10-1

Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
18.09.26DışBristol City11.0-10-1
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-10-1
01.09.26DışSwansea City1.0-20-2
22.08.26DışWrexham15.1-11-1

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Maç sonu toplam gol

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%402 / 5 maç%502 / 4 maç%603 / 5 maç%00 / 4 maç
4+ gol%201 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%402 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%201 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Genel

1 · %200-15'1 · %2015-30'030-45+'1 · %2045-60'2 · %4060-75'075-90+'
5attığı gol
2 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15315-30230-45+145-60060-75175-90+7toplam

Watford · Genel

00-15'015-30'030-45+'045-60'1 · %3360-75'2 · %6775-90+'
3attığı gol
0 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%0 (0/5)ilk golü attığı maç
Yediği20-15215-30330-45+145-60060-75175-90+9toplam

Cardiff City · İç saha

2 · %290-15'1 · %1415-30'1 · %1430-45+'045-60'2 · %2960-75'1 · %1475-90+'
7attığı gol
4 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği30-15215-30030-45+045-60060-75075-90+5toplam

Watford · Dış saha

1 · %1000-15'015-30'030-45+'045-60'060-75'075-90+'
1attığı gol
1 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30230-45+045-60060-75075-90+5toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Cardiff City–Watford buluşmasında gol havasını iki farklı yüz belirliyor. Cardiff’in son 5 genel maçında 5 gol atıp 7 gol yemesi, maç başına 1 gol üretip 1,4 gol vermesiyle toplam ortalamayı 2,4’e taşıyor. Bu karşılaşmaların yüzde 100’ünde 1 ve üzeri gol, yüzde 80’inde 2 ve üzeri gol, yüzde 40’ında 3 ve üzeri gol, yüzde 20’sinde 4 ve üzeri gol görüldü; 5 ve üzeri gol ise hiç çıkmadı. Cardiff’in iç sahadaki son 4 maçında ise 7 atılan, 5 yenilen gol ve 3 toplam gol ortalaması var. Üstelik bu maçların tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görülürken, 3 ve 4 ve üzeri gol oranı yüzde 50, 5 ve üzeri gol oranı yüzde 0. Watford cephesinde genel tablo daha kırılgan: son 5 maçta 3 gol atıp 9 gol yediler, ortalamaları 0,6’ya karşı 1,8 ve toplam 2,4. 2 ve 3 ve üzeri gol oranları yüzde 60’ta kalırken, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 0. Deplasmandaki son 4 maçta yalnızca 1 gol atıp 5 gol yemeleri, 0,25 atılan ve 1,25 yenilen gol ortalamasıyla toplamı 1,5’e indiriyor; burada 2 ve üzeri gol yüzde 50, 3 ve üzeri gol ise yüzde 0.

İlk yarı, maçın ritmini okumak için önemli bir pencere açıyor. Cardiff genelinde ilk yarı 1 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40, 3 ve üzeri yüzde 20; iç sahada bu değerler sırasıyla yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 50. Cardiff’in 4 ilk yarı golü var; goller 0-15’te 2, 15-30’da 1, 30-45+’ta 1 kez geldi. Ancak aynı bölümde 0-15’te 3 gol yediler. Watford son 5 genel maçının ilk yarılarında yüzde 100 oranla 1 ve üzeri gol gördü, fakat 2 ve 3 ve üzeri oranları yüzde 20’de kaldı; ilk yarıda gol atamadılar, gollerinin üçü 60-75, ikisi 75-90+ aralığında geldi. Deplasmanda tek golleri 0-15’te, yedikleri goller ise 0-15’te 1, 15-30’da 2, 30-45+’ta 2. İki takımın son 10 maçında beklenen gol 2,4; 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri yüzde 50, 4 ve üzeri yüzde 20, 5 ve üzeri yüzde 0. Karşılıklı gol yüzde 50, yani 5 maçta gerçekleşmiş; ilk yarı 1 ve üzeri gol ise yüzde 90. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,4 ve karşılıklı gol 4 kez. Bence belirleyici nokta, Cardiff’in evdeki erken baskısı ile Watford’un ikinci yarıya sarkan gol arayışının çarpışması olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,40Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%702+ gol · 7/10
%503+ gol · 5/10
%204+ gol · 2/10
%05+ gol · 0/10
%90İY 1+ gol · 9/10
%30İY 2+ gol · 3/10

Aralarındaki son 5 maç

2,40maç başı gol
%403+ gol · 2/5
%80Karşılıklı gol · 4/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Genel

36kullandığı korner
24rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 7,20Maç başı rakibe verdiği korner 4,80Maç başı toplam korner 12,00En yüksek / en düşük toplam 17 / 7Rakipten fazla korner 4 / 5Maç başı korner farkı +2,40
korner verisi olan 5 maç

Cardiff City · İç saha

35kullandığı korner
17rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 8,75Maç başı rakibe verdiği korner 4,25Maç başı toplam korner 13,00En yüksek / en düşük toplam 18 / 7Rakipten fazla korner 3 / 4Maç başı korner farkı +4,50
korner verisi olan 4 maç

Watford · Genel

22kullandığı korner
21rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,40Maç başı rakibe verdiği korner 4,20Maç başı toplam korner 8,60En yüksek / en düşük toplam 13 / 6Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı +0,20
korner verisi olan 5 maç

Watford · Dış saha

15kullandığı korner
22rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,75Maç başı rakibe verdiği korner 5,50Maç başı toplam korner 9,25En yüksek / en düşük toplam 13 / 7Rakipten fazla korner 1 / 4Maç başı korner farkı -1,75
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
10.10.26DışBlackburn Rovers13.1-26-11171-2
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-16-172-1
12.09.26DışBolton Wanderers17.0-110-2124-2
08.09.26İçStoke City5.1-17-5124-4
05.09.26DışPortsmouth19.0-27-5121-1

Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
10.10.26İçBurnley22.0-46-281-0
18.09.26DışBristol City11.0-15-273-1
12.09.26İçStoke City5.1-25-8132-6
08.09.26İçPreston North End24.2-12-461-3
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-14-592-3

Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-16-172-1
08.09.26İçStoke City5.1-17-5124-4
29.08.26İçSheffield United14.2-213-2156-0
17.08.26İçWrexham15.1-19-9182-6

Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
18.09.26DışBristol City11.0-15-273-1
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-14-592-3
01.09.26DışSwansea City1.0-23-582-1
22.08.26DışWrexham15.1-13-10131-3

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Maç toplamı korner

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
8+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
9+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
11+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
3+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
4+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%502 / 4 maç
5+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
6+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
7+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Korner dengesi (genel)

4 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
7,20kullandığı
4,80verdiği
+2,40maç başı fark

Watford · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
4,40kullandığı
4,20verdiği
+0,20maç başı fark

Cardiff City · Devrelere göre korner

4,40İlk yarı toplam7,60İkinci yarı toplam2,40İY kullandığı
%40İY 4+ · 2/5
%40İY 5+ · 2/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Watford · Devrelere göre korner

4,40İlk yarı toplam4,20İkinci yarı toplam1,80İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%40İY 5+ · 2/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Cardiff City–Watford karşılaşmasında korner havasını ilk kuran tarafın ev sahibi olması beklenebilir. Cardiff’in son 5 maçındaki ortalaması 7,2 kullandığı, 4,8 rakibe verdiği korner ve maç başına toplam 12 korner. Bu karşılaşmalarda en yüksek toplam 17, en düşük toplam 7 olurken, 8 ve üzeri kornerden 12 ve üzeri korner sınırına kadar tüm eşiklerde oran yüzde 80. Cardiff’in iç sahadaki 4 maçında ise kendi ortalaması 8,75’e, maç toplamı 13’e çıkıyor; en yüksek değer 18, en düşük 7 ve 8 ile 12 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 75. Takım özelinde Cardiff, genel tabloda 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri korneri 5 maçın tamamında, 7 ve üzerini yüzde 60’ında gördü; iç sahada ilk dört eşik yüzde 100, 7 ve üzeri ise yüzde 75. Watford tarafında genel toplam ortalaması 8,6; deplasmanda bu değer 9,25, kendi korner ortalaması da 3,75’te kalırken rakibe verdiği sayı 5,5. Deplasman toplamı 7 ile 13 arasında değişmiş, 8 ve üzeri korner yüzde 75, 9 ve üzeri yüzde 50, 10 ve üzeri yüzde 25 oranında oluşmuş. Watford’un deplasmanda 3 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 50, 5 ve üzeri yüzde 25; 6 ve 7 ve üzeri eşiklerde ise yüzde 0.

İşin belirleyici tarafı korner dengesi. Cardiff son 5 maçın 4’ünde rakibinden fazla korner kullandı, yalnızca 1 maçta geride kaldı; iç sahadaki 4 maçta ise 3 kez önde, 1 kez eşit ve hiç geride değil. Watford genelinde tablo tersine dönüyor: 2 maçta önde, 3 maçta rakibinin gerisinde; deplasmanda da 1 galibiyetlik korner üstünlüğüne karşılık 3 maçta geride. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 10,3 korner; Cardiff için 5,7, Watford için 4,6 değer öne çıkıyor. Birleşik 10 maçın 6’sında 9 ve üzeri korner, 5’inde 10 ve üzeri, yine 5’inde 11 ve üzeri korner görülmüş; oranlar sırasıyla yüzde 60, yüzde 50 ve yüzde 50. İlk yarı beklenen toplam 4,4 korner. Cardiff’in iç sahada ilk yarı ortalaması 6,25, ikinci yarı 6,75 iken Watford’un deplasman karşılıkları 4 ve 5,25. Bence maçın ritmini Cardiff’in kanat baskısı ve Watford’un savunmadan çıkarken rakibe bırakacağı alan belirleyecek; erken bölümde ev sahibinin korner üstünlüğü kurulursa toplam sayı hızla canlı kalabilir. Yine de bu değerlendirme son birkaç maça dayanan bir örneklemden geliyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

10,30Beklenen toplam
5,70Ev sahibi beklenen
4,60Deplasman beklenen
%609+ korner · 6/10
%5010+ korner · 5/10
%5011+ korner · 5/10
4,40İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Genel

12gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,40Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,60En yüksek / en düşük toplam 8 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 12 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Cardiff City · İç saha

9gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,25Maç başı rakibin gördüğü kart 2,25Maç başı toplam kart 4,50En yüksek / en düşük toplam 8 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 4
kart verisi olan 4 maç

Watford · Genel

10gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,20En yüksek / en düşük toplam 8 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 10 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Watford · Dış saha

12gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 3,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,25Maç başı toplam kart 5,25En yüksek / en düşük toplam 8 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 12 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Son 5 maç (genel) · 21. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
10.10.26DışBlackburn Rovers13.1-20-110-0
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-15-380-0
12.09.26DışBolton Wanderers17.0-12-570-0
08.09.26İçStoke City5.1-11-230-0
05.09.26DışPortsmouth19.0-24-040-0

Watford · Son 5 maç (genel) · 20. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
10.10.26İçBurnley22.0-40-000-0
18.09.26DışBristol City11.0-15-270-0
12.09.26İçStoke City5.1-22-240-0
08.09.26İçPreston North End24.2-10-220-0
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-13-580-0

Cardiff City · Son 5 iç saha maçı · 21. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçCharlton Athletic12.3-15-380-0
08.09.26İçStoke City5.1-11-230-0
29.08.26İçSheffield United14.2-22-240-0
17.08.26İçWrexham15.1-11-230-0

Watford · Son 5 dış saha maçı · 20. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
18.09.26DışBristol City11.0-15-270-0
05.09.26DışWest Bromwich Albion10.0-13-580-0
01.09.26DışSwansea City1.0-24-040-0
22.08.26DışWrexham15.1-10-220-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Maç toplamı kart

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
3+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

Cardiff CityGenelCardiff Cityİç sahaWatfordGenelWatfordDış saha
1+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
2+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
3+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Cardiff City · Devrelere göre kart

2,20İlk yarı toplam2,40İkinci yarı toplam1,20İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Watford · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam2,80İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%60İY 2+ · 3/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Cardiff City–Watford karşılaşmasında kartların oyunun sertliğini anlatan belirgin bir hikâyesi var. Cardiff’in son 5 maçında kendi kart ortalaması 2,4, rakip kart ortalaması 2,2 ve toplam ortalama 4,6. İç sahadaki 4 maçta ise kendi ortalaması 2,25, rakip ortalaması 2,25, toplam da 4,5. Cardiff’in iç saha maçlarının tamamında 3 ve üzeri kart görülürken, 4 ve üzeri kart oranı yüzde 50’de, 5 ve üzeri kart oranı yüzde 25’te kalıyor. Watford genelinde toplam ortalama 4,2; deplasmanda bu değer 5,25’e yükseliyor. Dış saha maçlarının yüzde 75’inde 3 ve üzeri, yine yüzde 75’inde 4 ve üzeri kart, yüzde 50’sinde 5 ve 6 ve üzeri kart var. Takım özelinde Watford’un deplasmanda 1, 2 ve 3 ve üzeri kart görme oranları yüzde 75, 4 ve üzeri kart oranı yüzde 50. Cardiff’te iç sahada 1 ve üzeri kart yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 50. En yüksek toplam her iki takımda da 8; Cardiff’in iç sahadaki en düşük toplamı 3, Watford’un deplasmandaki en düşüğü 2.

Hakemin son maçlarına ilişkin veri JSON’da yer almıyor; dolayısıyla düdük standardı üzerinden ayrıca bir hüküm kuramam. Kırmızı kart tarafında da tablo temiz: Cardiff’in genelinde ve iç sahasında, Watford’un genelinde ve deplasmanında kırmızı kart çıkan maç yok; birleşik 10 maçlık örneklemde kırmızı kart oranı yüzde 0. Buna karşılık iki takımın son maçları birleştirildiğinde beklenen toplam 4,4 kart, Cardiff için 2,3, Watford için 2,1. Bu 10 maçın yüzde 60’ında 4 ve üzeri kart, yüzde 40’ında 5 ve 6 ve üzeri kart görülmüş; ilgili toplamlar 6, 4 ve 4 maç. İlk yarı beklenen değer 1,8. Benim gözüme çarpan, Cardiff’in iç sahada ilk yarı ortalamasının 2,5, Watford’un deplasmanda ikinci yarı ortalamasının 3,5 olması. Yani maçın tansiyonu özellikle Watford’un dış sahadaki ikinci yarı mücadelesinde yükselebilir; orta saha ikili mücadeleleri ve geriye düşen tarafın tepkisi belirleyici olur.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

4,40Beklenen toplam
2,30Ev sahibi beklenen
2,10Deplasman beklenen
%604+ kart · 6/10
%405+ kart · 4/10
%406+ kart · 4/10
%0Kırmızı kart çıkan maç · 0/10
1,80İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————14,809,2024,00
İç saha4 maç————14,508,7523,25
Maç toplamı
Genelİç saha
20+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
22+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
24+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
26+%402 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
12+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
13+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%804 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 29 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 5 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Watford · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————11,0011,0022,00
Dış saha4 maç————12,0012,7524,75
Maç toplamı
GenelDış saha
20+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
22+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
24+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
26+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
13+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
14+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 29 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————4,6011,2015,80
İç saha4 maç————4,5011,0015,50
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
15+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
17+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
5+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
8+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Watford · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,208,6016,80
Dış saha4 maç————7,507,2514,75
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
5+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
6+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
8+%603 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 19 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————20,2017,6037,80
İç saha4 maç————17,7513,0030,75
Maç toplamı
Genelİç saha
36+%804 / 5 maç%251 / 4 maç
39+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
42+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
45+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
19+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
21+%402 / 5 maç%00 / 4 maç
23+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
25+%00 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 45 / 32 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Watford · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————25,6019,0044,60
Dış saha4 maç————21,5020,2541,75
Maç toplamı
GenelDış saha
36+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
39+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
42+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
45+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
19+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
21+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
23+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
25+%603 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 61 / 37 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Cardiff City · Son 5 maç · 21. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
10.10.26DışBlackburn Rovers1-29-69-1219-26
19.09.26İçCharlton Athletic3-115-103-1118-20
12.09.26DışBolton Wanderers0-116-132-722-14
08.09.26İçStoke City1-119-53-1819-13
05.09.26DışPortsmouth0-215-126-823-15

Watford · Son 5 maç · 20. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
10.10.26İçBurnley0-410-88-1118-22
18.09.26DışBristol City0-111-1511-725-16
12.09.26İçStoke City1-26-147-830-14
08.09.26İçPreston North End2-110-710-833-28
05.09.26DışWest Bromwich Albion0-118-115-922-15

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Cardiff CityvsWatford13.10.2026 · 21:45

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Cardiff City–Watford maçında duran top ve kenar çizgisi trafiği, iki takımın son birkaç maçındaki alışkanlıklarıyla farklı bir resim veriyor. Serbest vuruşlarda Cardiff belirgin biçimde önde: genel tabloda maç başına 14,8 kendi lehine, 9,2 rakip lehine ve toplam 24 serbest vuruş var; Watford’da bu değerler 11, 11 ve 22. Cardiff’in toplam serbest vuruşu 20 ve üzeri maçların yüzde 80’inde, takımının aldığı sayı ise 11 ve üzeri yine yüzde 80’inde görülmüş. Evindeki 4 karşılaşmada maç başı toplam 23,25’e çıkması da önemli. Watford deplasmanda toplamda maç başı 24,75 serbest vuruşa ulaşırken 20 ve üzeri oranı yüzde 100, kendi hanesinde 11 ve üzeri oranı yüzde 75. Kale vuruşlarında ise denge Cardiff aleyhine dönüyor; ev sahibi genelinde maç başı 4,6, rakibinde 11,2 ve toplam 15,8 değerleri var. Watford’un genel toplamı 16,8, deplasman toplamı 14,75; kendi kale vuruşu 5 ve üzeri deplasman maçlarının yüzde 100’ünde gerçekleşmiş. Taç atışlarında fark daha canlı: Cardiff genelinde maç başı 20,2’ye 17,6 ve toplam 37,8; Watford’da 25,6’ya 19 ve toplam 44,6. Deplasman Watford’un toplamı 41,75, Cardiff’in iç saha toplamı ise 30,75.

Devre bazında ayrı değer bulunmadığı için ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu arasında sayısal bir ayrım yapamam; fakat genel akış, topun kenarlara ve duran top mücadelelerine sıkça taşınabileceğini söylüyor. Serbest vuruşlarda birleşik beklenti 23; Cardiff için 12,9, Watford için 10,1. Bu, özellikle Cardiff’in rakip yarı alanda daha fazla faul alabilen taraf olabileceğini düşündürüyor. Kale vuruşlarında birleşik beklenti 16,3 ve dağılım Cardiff 6,6, Watford 9,7; Watford’un geriden oyun kurarken kalecisini daha fazla devreye sokması mümkün görünüyor. Taç atışındaki birleşik beklenti 41,2 ise en yüksek başlık; Cardiff 19,6, Watford 21,6 ile birbirine yakın ama Watford daha üretken. Nitekim Cardiff’te toplam taç atışı 36 ve üzeri oranı yüzde 80, takımının 19 ve üzeri oranı yüzde 80; Watford’da bu oranlar sırasıyla yüzde 100 ve yüzde 80. Bence izlenmesi gereken nokta, Cardiff’in faul ve duran top üzerinden oyunu sıkıştırması, Watford’un ise topu çizgiye taşıyıp oyunu daha parçalı hale getirmesi. Ancak bunlar son birkaç maçın eğilimleri; saha içindeki tempo ve skorun gidişi bu rakamların görünümünü değiştirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

23,00Beklenen toplam
12,90Ev sahibi
10,10Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,30Beklenen toplam
6,60Ev sahibi
9,70Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

41,20Beklenen toplam
19,60Ev sahibi
21,60Deplasman