

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Türkiye 1. Lig 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kayserispor | 9 | 7 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 22 | BGGGG |
| 2 | Bursaspor | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | 19 | GGBGM |
| 3 | 76 Iğdır Belediyespor | 9 | 6 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | 19 | GGGBG |
| 4 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 4 | 1 | 19:10 | +9 | 16 | GGBBG |
| 5 | Batman Petrolspor | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:15 | +1 | 16 | GGMMM |
| 6 | Mardin BB | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:6 | +5 | 15 | BGMMG |
| 7 | Antalyaspor | 9 | 5 | 0 | 4 | 15:13 | +2 | 15 | GMGGG |
| 8 | Sarıyer | 9 | 4 | 3 | 2 | 12:10 | +2 | 15 | GMBGB |
| 9 | Bandırmaspor | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:5 | +9 | 13 | MGBMG |
| 10 | Fatih Karagümrük | 9 | 3 | 4 | 2 | 13:12 | +1 | 13 | BMBGB |
| 11 | Muğlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 9:8 | +1 | 12 | GBBBB |
| 12 | Sivasspor | 9 | 2 | 5 | 2 | 13:12 | +1 | 11 | BGBBG |
| 13 | Pendikspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:17 | -6 | 10 | MGBBM |
| 14 | Manisa BBSK | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:15 | -1 | 9 | MMBMM |
| 15 | BB Bodrumspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:8 | -1 | 8 | BMGBM |
| 16 | Erokspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 5:10 | -5 | 8 | BMBMG |
| 17 | Ümraniyespor | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:10 | -3 | 7 | MMMGB |
| 18 | Van BB | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:19 | -11 | 6 | MBBMM |
| 19 | İstanbulspor | 9 | 1 | 2 | 6 | 7:20 | -13 | 5 | MMMGM |
| 20 | Boluspor | 9 | 0 | 1 | 8 | 3:21 | -18 | 1 | MMBMM |
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Genel
Pendikspor · İç saha
Van BB · Genel
Van BB · Dış saha
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | Sivasspor | 12. | 1-4 | 0-1 |
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-1 | 0-1 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 1-0 |
| 01.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 0-2 | 0-0 |
Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 0-2 | 0-0 |
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 0-1 |
| 12.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 1-1 | 0-1 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 1-1 |
| 02.09.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 0-1 |
Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 0-0 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 1-0 |
| 28.08.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 1-1 | 1-1 |
| 10.08.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 2-2 | 0-1 |
Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 0-1 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 1-1 |
| 29.08.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-1 | 0-0 |
| 15.08.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-4 | 0-3 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Maç sonu toplam gol
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 2+ gol | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Genel
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 130-45+ | 245-60 | 460-75 | 075-90+ | 8toplam |
Van BB · Genel
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 430-45+ | 345-60 | 060-75 | 375-90+ | 10toplam |
Pendikspor · İç saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 130-45+ | 145-60 | 060-75 | 175-90+ | 4toplam |
Van BB · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 230-45+ | 345-60 | 060-75 | 275-90+ | 10toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Pendikspor’un son 5 maçında 4 gol atıp 8 gol yemesi, maç başına 0,8 gol üretirken 1,6 gol gördüğünü ve toplam ortalamanın 2,4 olduğunu gösteriyor. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise 5-4’lük gol dengesi, 1,25 atılan ve 1 yenilen gol ortalamasıyla daha derli toplu bir görüntü var; bu maçların tamamında 1 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 2 ve üzeri gol, yüzde 25’inde 3 ve üzeri gol ile 4 ve üzeri gol görüldü, 5 ve üzeri gol çıkmadı. Van BB’nin son 5 maçında 3 gol atıp 10 gol yemesi, 0,6’lık hücum ortalamasına karşılık 2 gol yeme ortalamasını ve 2,6 toplam golü işaret ediyor. Deplasmandaki son 4 maçta 4 gol atıp 10 gol yemeleri, 1 atılan ve 2,5 yenilen gol ortalamasıyla savunma sorununu daha da belirginleştiriyor. Bu maçların yüzde 100’ünde 1 ve üzeri gol ile 2 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 3 ve üzeri gol, yüzde 50’sinde 4 ve üzeri gol, yüzde 25’inde 5 ve üzeri gol vardı. Pendikspor’un iç saha üretimi ile Van BB’nin dış saha savunması birleşince, maçın ritmi açısından 2,5’lik beklenen gol değeri anlam kazanıyor.
İlk yarıda Pendikspor’un genel maçlarının yüzde 60’ında, iç saha maçlarının yüzde 75’inde 1 ve üzeri gol çıktı; Van BB’de bu oranlar yüzde 80 ve yüzde 75. İki takımın son maçları birleştiğinde ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70, 2 ve üzeri gol yalnızca yüzde 10; yani başlangıçta hareket var ama erken kopuş sınırlı. Pendikspor gollerini genel olarak 15-30’da 1, 60-75’te 2 ve 75-90+’da 1 kez bulurken, iç sahada 15-30’da 2, 45-60’da 1, 60-75’te 1 ve 75-90+’da 1 gol attı. Van BB’nin deplasman golleri 0-15, 45-60, 60-75 ve 75-90+ aralıklarına birer kez dağıldı; buna karşılık yediği gollerin 15-30’da 2, 30-45+’da 2, 45-60’ta 3 ve 75-90+’da 2 olması dikkat çekiyor. Karşılıklı gol Pendikspor’un genelinde 3, iç sahasında 3; Van BB’nin genelinde 2, deplasmanında 3 maçta görüldü. Birleşik değerde karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 30, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 10. Aralarındaki son 4 maçta maç başına 3,5 gol, karşılıklı gol 3 maçta ve 2,5’in üzerinde gol 1 maçta kaldı. Bence belirleyici nokta, Pendikspor’un özellikle ikinci yarıdaki üretimiyle Van BB’nin 45-60 aralığındaki savunma kırılganlığı olacak; bu örneklem son birkaç maça dayandığı için gözler maçın ikinci bölümündeki geçişlerde olmalı.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 4 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Genel
Pendikspor · İç saha
Van BB · Genel
Van BB · Dış saha
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | Sivasspor | 12. | 1-4 | 5-5 | 10 | 4-2 |
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 6-3 | 9 | 4-0 |
| 12.09.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-1 | 10-3 | 13 | 5-2 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 3-4 | 7 | 0-2 |
| 01.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 0-2 | 3-1 | 4 | 1-0 |
Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 0-2 | 2-4 | 6 | 2-2 |
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 2-3 | 5 | 1-0 |
| 12.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 1-1 | 10-4 | 14 | 6-2 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 5-0 | 5 | 3-0 |
| 02.09.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 3-5 | 8 | 1-2 |
Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 6-3 | 9 | 4-0 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 3-4 | 7 | 0-2 |
| 28.08.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 1-1 | 5-3 | 8 | 3-1 |
| 10.08.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 2-2 | 4-1 | 5 | 1-0 |
Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 2-3 | 5 | 1-0 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 5-0 | 5 | 3-0 |
| 29.08.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-1 | 2-7 | 9 | 2-3 |
| 15.08.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-4 | 3-3 | 6 | 1-1 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Maç toplamı korner
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı korner
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Korner dengesi (genel)
Van BB · Korner dengesi (genel)
Pendikspor · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Van BB · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Pendikspor-Van BB maçında korner havasını belirleyecek ilk konu, ev sahibinin kendi sahasında daha kontrollü ama rakibine göre üretken görünmesi. Pendikspor’un son 5 maç genelinde maç başına kullandığı korner 5,4, rakibe verdiği 3,2 ve toplam ortalaması 8,6. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise bu değerler 4,5, 2,75 ve 7,25’e geriliyor. Buna rağmen Pendikspor, genel tabloda 3 ve üzeri korneri 5 maçın 5’inde, 5 ve üzeri korneri yüzde 60’ında gördü; kendi evinde bu oranlar sırasıyla yüzde 100 ve yüzde 50. Toplamda 10 ve üzeri korner genel maçlarının yüzde 40’ında varken, iç sahada yüzde 0’da kalmış. En yüksek toplam genel tabloda 13, iç sahada 9. Van BB’nin son 5 maçındaki korner ortalaması 4,4, rakibe verdiği 3,2, toplamı 7,6; deplasmanda ise kendi korneri 3, rakibin korneri 3,25 ve toplam ortalaması 6,25. Deplasman maçlarında 3 ve üzeri korner oranı yüzde 50, 5 ve üzeri oranı yüzde 25; 10 ve üzeri korner görülmemiş. Van BB’nin genel en yüksek toplamı 14, deplasmanda 9.
Korner dengesi Pendikspor tarafına daha fazla alan açıyor. Ev sahibi genel maçlarında rakibinden 3 kez fazla korner kullanmış, 1 kez eşit kalmış, 1 kez geride olmuş; iç sahada da denge 3-0-1. Van BB ise genel son 5 maçında rakibinden yalnızca 2 kez fazla korner üretmiş, 3 kez geride kalmış; deplasmanda tablo 1-1-2. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 8,1 korner; Pendikspor için 4,3, Van BB için 3,8. Toplam 10 maçlık birleşik tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 40, 10 ve üzeri yüzde 30, 11 ve üzeri yüzde 20 oranında kalmış; bu eşiklerin her biri için en yüksek birleşik toplam 10. İlk yarı beklenen değer 3,9. Bence maçın düğümü, Pendikspor’un iç saha baskısını erken kurup kuramayacağında. Ev sahibinin ilk yarı iç saha ortalaması 2,75, ikinci yarısı 4,5; Van BB’de deplasman değerleri 2,75 ve 3,5. Yani oyun açıldıkça korner trafiği artabilir, fakat ilk bölümde Pendikspor’un kenarları ne kadar kullanacağı belirleyici olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Genel
Pendikspor · İç saha
Van BB · Genel
Van BB · Dış saha
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | Sivasspor | 12. | 1-4 | 4-2 | 6 | 1-0 |
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-1 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 01.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 0-2 | 3-2 | 5 | 1-0 |
Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 0-2 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 02.09.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 15. | 1-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 17. | 1-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 28.08.26 | İç | Bandırmaspor | 9. | 1-1 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 10.08.26 | İç | Batman Petrolspor | 5. | 2-2 | 1-4 | 5 | 0-1 |
Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 7. | 0-3 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 2-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 29.08.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-1 | 2-5 | 7 | 0-1 |
| 15.08.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-4 | 4-2 | 6 | 1-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Maç toplamı kart
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| PendiksporGenel | Pendiksporİç saha | Van BBGenel | Van BBDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Hakem
Pendikspor · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Van BB · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Pendikspor–Van BB maçında kartların rengi, iki takımın son birkaç maçındaki farklı hikâyeleri birleştiriyor. Pendikspor genel tabloda maç başına 2,2 kart görürken rakipleri 1,6 kartta kalmış ve toplam ortalama 3,8 olmuş. Ancak iç sahaya gelince Pendikspor’un kendi kart ortalaması 1,25’e inerken rakip kartı 2,25’e çıkıyor; toplam da 3,5 seviyesinde kalıyor. Bu bölümde en yüksek toplam 5, en düşük toplam 1 kart. Ev sahibinin iç sahadaki maçlarının yüzde 75’inde 3 ve üzeri, yüzde 50’sinde 4 ve üzeri, yine yüzde 50’sinde 5 ve üzeri kart çıkmış. Pendikspor’un kendisinin 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100, 2 ve üzeri kart oranı ise yüzde 25. Van BB tarafı daha sert bir deplasman görüntüsü taşıyor: genel toplam ortalaması 4,4, deplasmanda ise 6 karta yükseliyor; takım 2,75, rakipler 3,25 kart ortalamasında. Deplasmandaki en yüksek toplam 8, en düşük 3 kart ve 3 ve üzeri kart çıkan maç oranı yüzde 100. Ayrıca Van BB’nin 1 ve 2 ve üzeri kart eşikleri yüzde 100, 3 ve üzeri yüzde 50, 4 ve üzeri yüzde 25.
Hakemin son maçlarına dair veri paylaşılmadığı için yönetim çizgisi hakkında ayrı bir hüküm kuramam; burada belirleyici başlık, Van BB’nin deplasmanda oyunu kart temasına daha fazla çekmesi. İki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 4,1 kart; Pendikspor için 2,2, Van BB için 1,9. 4 ve üzeri kart yüzde 50, 5 ve üzeri yüzde 40, 6 ve üzeri yüzde 20 oranında kalmış. İlk yarı beklenen toplam 1,3 iken Van BB’nin deplasman ikinci yarı ortalaması 4,75, Pendikspor’un iç saha ikinci yarı ortalaması 2,75. Yani maçın tansiyonu özellikle ikinci devrede yükselebilir. Pendikspor’un genel son maçlarında 2, Van BB’nin deplasman son maçlarında 2 kırmızı kart çıkan karşılaşma bulunuyor; iç sahada Pendikspor’da 1, Van BB’de ise 0 kırmızı kart var. Şunu söylemeden geçemem: ilk düdükten sonra asıl izlenmesi gereken, Van BB’nin temaslı savunmasıyla Pendikspor’un buna vereceği tepki. Maç gerildikçe kartların yükü, özellikle ikinci yarıda, oyunun akışını değiştirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 11,80 | 11,00 | 22,80 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 11,50 | 15,25 | 26,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 22+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 24+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 26+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 28+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 13+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 14+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Van BB · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 12,60 | 15,60 | 28,20 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 12,25 | 13,75 | 26,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 22+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 24+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 26+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 28+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 12+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 13+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 14+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 38 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,20 | 9,40 | 16,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 5,50 | 9,00 | 14,50 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 15+ | %1005 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %1005 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 7+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 20 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Van BB · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,20 | 8,40 | 15,60 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 7,25 | 7,00 | 14,25 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 7+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 25 / 10 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 16,60 | 20,20 | 36,80 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 17,50 | 20,50 | 38,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 35+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 38+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 41+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 44+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 20+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 41 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Van BB · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 22,20 | 22,20 | 44,40 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 20,25 | 19,25 | 39,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 35+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 38+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 41+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 44+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 18+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 20+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 22+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 57 / 38 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Pendikspor · Son 5 maç · 13. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | Sivasspor | 1-4 | 16-10 | 9-7 | 20-20 |
| 20.09.26 | İç | BB Bodrumspor | 1-1 | 11-11 | 8-12 | 14-22 |
| 12.09.26 | Dış | Boluspor | 1-1 | 12-8 | 7-9 | 24-17 |
| 05.09.26 | İç | Ümraniyespor | 1-0 | 10-20 | 6-10 | 11-19 |
| 01.09.26 | Dış | Sarıyer | 0-2 | 10-6 | 6-9 | 14-23 |
Van BB · Son 5 maç · 18. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Bandırmaspor | 0-2 | 17-21 | 7-3 | 24-20 |
| 20.09.26 | Dış | Antalyaspor | 0-3 | 11-16 | 6-6 | 18-20 |
| 12.09.26 | İç | Keçiörengücü | 1-1 | 8-11 | 8-17 | 21-23 |
| 06.09.26 | Dış | Muğlaspor | 2-2 | 14-15 | 7-8 | 21-18 |
| 02.09.26 | İç | Batman Petrolspor | 0-2 | 13-15 | 8-8 | 27-30 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Pendikspor-Van BB maçında duran top ve kenar çizgisi trafiği açısından iki farklı tablo var. Serbest vuruşlarda Pendikspor’un genel ortalaması maç başına 11,8 kullanımı, rakiplerinde 11; iç sahada kendi kullanımı 11,5’e inerken rakip kullanımı 15,25’e çıkıyor. Van BB ise genel olarak 12,6 kullanıyor, rakibi 15,6 kullanıyor; deplasmanda kendi ortalaması 12,25, rakibinin 13,75. Bu nedenle birleşik serbest vuruş beklentisi 25,5; bunun 13,7’si Pendikspor, 11,8’i Van BB tarafında. Pendikspor’un iç saha maçlarında toplamın 22 ve üzeri olma oranı yüzde 75, takımın 11 ve üzeri kullanıma ulaşma oranı yüzde 50. Van BB’nin deplasmanında bu oranlar sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 100. Kale vuruşunda Pendikspor iç sahada maç başına 5,5 kullanırken rakibine 9 bırakıyor; Van BB deplasmanda 7,25 kullanıyor, rakibi 7’de kalıyor. Birleşik beklenti 16,1 kale vuruşu ve dağılım Pendikspor için 7,8, Van BB için 8,3. Pendikspor’un iç saha toplamı 13 ve üzeri yüzde 50, kendi takımının 6 ve üzeri olması yüzde 50; Van BB deplasmanında bu iki oran da yüzde 50 ve takımının 6 ve üzeri kale vuruşu yüzde 75. Taç atışlarında ise Van BB belirgin biçimde daha hareketli: deplasman ortalaması toplam 39,5, Pendikspor’un iç saha ortalaması 38.
Benim gözüme çarpan, taç atışlarında Van BB’nin oyunu daha fazla kenarlara taşıdığı. Van BB’nin deplasman maçlarının yüzde 100’ünde toplam 35 ve 38 üzeri taç atışı görülmüş; takım olarak da 16 ve 18 üzeri değerlerine yine yüzde 100 ulaşmış. Pendikspor’da iç saha toplamının 35 ve üzeri olma oranı yüzde 75, takımının 16 ve 18 üzeri seviyeleri ise yüzde 50. Birleşik taç atışı beklentisi 40,6; Pendikspor için 19,4, Van BB için 21,2. Serbest vuruşlarda Pendikspor’un rakibine daha fazla faul yaptırdığı, kale vuruşlarında ise iki tarafın birbirine yakın bir üretim sunduğu görülüyor. İlk yarı ve ikinci yarı ayrımı veride bulunmadığı için devreler üzerinden hüküm kuramam; ancak son birkaç maça dayanan bu tablo, kenar mücadelelerinin, topun sık sık çizgi dışına çıkmasının ve duran top fırsatlarının maçın ritmini belirleyebileceğini söylüyor.cuntegn
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
PendiksporvsVan BB
13.10.2026 · 20:00FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 12.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Kayserispor
Bursaspor
76 Iğdır Belediyespor
Keçiörengücü
Batman Petrolspor
Mardin BB
Antalyaspor
Sarıyer
Bandırmaspor
Fatih Karagümrük
Muğlaspor
Sivasspor
Manisa BBSK
BB Bodrumspor
Erokspor
Ümraniyespor
İstanbulspor
Boluspor