ANALİZ.FUTBOLPendikspor – Van BB Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
Türkiye 1. Lig · 2026/2027 · Pendik Stadyumu13.10.2026 · 20:00Türkiye saati
Pendikspor13. sıra · 10 puan
MGBBM
VS
Van BB18. sıra · 6 puan
MBBMM
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Pendikspor / Van BB
Maç başı toplam gol2,40 / 2,60
3+ gol%20 / %40
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Pendikspor / Van BB
Maç başı toplam korner8,60 / 7,60
10+ korner%40 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Pendikspor / Van BB
Maç başı toplam kart3,80 / 4,40
5+ kart%40 / %40
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Pendikspor / Van BB
Serbest Vuruş ort.11,80 / 12,60
Kale Vuruşu ort.7,20 / 7,20
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Türkiye 1. Lig 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Kayserispor971118:5+1322BGGGG
2Bursaspor961217:9+819GGBGM
376 Iğdır Belediyespor961214:8+619GGGBG
4Keçiörengücü944119:10+916GGBBG
5Batman Petrolspor951316:15+116GGMMM
6Mardin BB943211:6+515BGMMG
7Antalyaspor950415:13+215GMGGG
8Sarıyer943212:10+215GMBGB
9Bandırmaspor934214:5+913MGBMG
10Fatih Karagümrük934213:12+113BMBGB
11Muğlaspor92619:8+112GBBBB
12Sivasspor925213:12+111BGBBG
13Pendikspor924311:17-610MGBBM
14Manisa BBSK923414:15-19MMBMM
15BB Bodrumspor91537:8-18BMGBM
16Erokspor91535:10-58BMBMG
17Ümraniyespor91447:10-37MMMGB
18Van BB91358:19-116MBBMM
19İstanbulspor91267:20-135MMMGM
20Boluspor90183:21-181MMBMM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Genel

4attığı gol
8yediği gol
Maç başı attığı 0,80Maç başı yediği 1,60Maç başı toplam gol 2,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Pendikspor · İç saha

5attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 1,25Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 2,25Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %25 (1)Gol atamadı %0 (0)
4 maç

Van BB · Genel

3attığı gol
10yediği gol
Maç başı attığı 0,60Maç başı yediği 2,00Maç başı toplam gol 2,60Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %60 (3)
5 maç

Van BB · Dış saha

4attığı gol
10yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 2,50Maç başı toplam gol 3,50Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %25 (1)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
09.10.26DışSivasspor12.1-40-1
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-10-0
12.09.26DışBoluspor20.1-10-1
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-01-0
01.09.26DışSarıyer8.0-20-0

Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
09.10.26İçBandırmaspor9.0-20-0
20.09.26DışAntalyaspor7.0-30-1
12.09.26İçKeçiörengücü4.1-10-1
06.09.26DışMuğlaspor11.2-21-1
02.09.26İçBatman Petrolspor5.0-20-1

Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-10-0
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-01-0
28.08.26İçBandırmaspor9.1-11-1
10.08.26İçBatman Petrolspor5.2-20-1

Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışAntalyaspor7.0-30-1
06.09.26DışMuğlaspor11.2-21-1
29.08.26DışMardin BB6.1-10-0
15.08.26DışManisa BBSK14.1-40-3

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Maç sonu toplam gol

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%804 / 5 maç%753 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
3+ gol%201 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
4+ gol%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
5+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%251 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
1+ gol%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
2+ gol%00 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%251 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Genel

00-15'1 · %2515-30'030-45+'045-60'2 · %5060-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
1 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30130-45+245-60460-75075-90+8toplam

Van BB · Genel

1 · %330-15'015-30'030-45+'1 · %3345-60'060-75'1 · %3375-90+'
3attığı gol
1 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30430-45+345-60060-75375-90+10toplam

Pendikspor · İç saha

00-15'2 · %4015-30'030-45+'1 · %2045-60'1 · %2060-75'1 · %2075-90+'
5attığı gol
2 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30130-45+145-60060-75175-90+4toplam

Van BB · Dış saha

1 · %250-15'015-30'030-45+'1 · %2545-60'1 · %2560-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
1 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30230-45+345-60060-75275-90+10toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Pendikspor’un son 5 maçında 4 gol atıp 8 gol yemesi, maç başına 0,8 gol üretirken 1,6 gol gördüğünü ve toplam ortalamanın 2,4 olduğunu gösteriyor. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise 5-4’lük gol dengesi, 1,25 atılan ve 1 yenilen gol ortalamasıyla daha derli toplu bir görüntü var; bu maçların tamamında 1 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 2 ve üzeri gol, yüzde 25’inde 3 ve üzeri gol ile 4 ve üzeri gol görüldü, 5 ve üzeri gol çıkmadı. Van BB’nin son 5 maçında 3 gol atıp 10 gol yemesi, 0,6’lık hücum ortalamasına karşılık 2 gol yeme ortalamasını ve 2,6 toplam golü işaret ediyor. Deplasmandaki son 4 maçta 4 gol atıp 10 gol yemeleri, 1 atılan ve 2,5 yenilen gol ortalamasıyla savunma sorununu daha da belirginleştiriyor. Bu maçların yüzde 100’ünde 1 ve üzeri gol ile 2 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 3 ve üzeri gol, yüzde 50’sinde 4 ve üzeri gol, yüzde 25’inde 5 ve üzeri gol vardı. Pendikspor’un iç saha üretimi ile Van BB’nin dış saha savunması birleşince, maçın ritmi açısından 2,5’lik beklenen gol değeri anlam kazanıyor.

İlk yarıda Pendikspor’un genel maçlarının yüzde 60’ında, iç saha maçlarının yüzde 75’inde 1 ve üzeri gol çıktı; Van BB’de bu oranlar yüzde 80 ve yüzde 75. İki takımın son maçları birleştiğinde ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70, 2 ve üzeri gol yalnızca yüzde 10; yani başlangıçta hareket var ama erken kopuş sınırlı. Pendikspor gollerini genel olarak 15-30’da 1, 60-75’te 2 ve 75-90+’da 1 kez bulurken, iç sahada 15-30’da 2, 45-60’da 1, 60-75’te 1 ve 75-90+’da 1 gol attı. Van BB’nin deplasman golleri 0-15, 45-60, 60-75 ve 75-90+ aralıklarına birer kez dağıldı; buna karşılık yediği gollerin 15-30’da 2, 30-45+’da 2, 45-60’ta 3 ve 75-90+’da 2 olması dikkat çekiyor. Karşılıklı gol Pendikspor’un genelinde 3, iç sahasında 3; Van BB’nin genelinde 2, deplasmanında 3 maçta görüldü. Birleşik değerde karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 30, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 10. Aralarındaki son 4 maçta maç başına 3,5 gol, karşılıklı gol 3 maçta ve 2,5’in üzerinde gol 1 maçta kaldı. Bence belirleyici nokta, Pendikspor’un özellikle ikinci yarıdaki üretimiyle Van BB’nin 45-60 aralığındaki savunma kırılganlığı olacak; bu örneklem son birkaç maça dayandığı için gözler maçın ikinci bölümündeki geçişlerde olmalı.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,50Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%902+ gol · 9/10
%303+ gol · 3/10
%204+ gol · 2/10
%105+ gol · 1/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%10İY 2+ gol · 1/10

Aralarındaki son 4 maç

3,50maç başı gol
%253+ gol · 1/4
%75Karşılıklı gol · 3/4
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Genel

27kullandığı korner
16rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,40Maç başı rakibe verdiği korner 3,20Maç başı toplam korner 8,60En yüksek / en düşük toplam 13 / 4Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +2,20
korner verisi olan 5 maç

Pendikspor · İç saha

18kullandığı korner
11rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,50Maç başı rakibe verdiği korner 2,75Maç başı toplam korner 7,25En yüksek / en düşük toplam 9 / 5Rakipten fazla korner 3 / 4Maç başı korner farkı +1,75
korner verisi olan 4 maç

Van BB · Genel

22kullandığı korner
16rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,40Maç başı rakibe verdiği korner 3,20Maç başı toplam korner 7,60En yüksek / en düşük toplam 14 / 5Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı +1,20
korner verisi olan 5 maç

Van BB · Dış saha

12kullandığı korner
13rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,00Maç başı rakibe verdiği korner 3,25Maç başı toplam korner 6,25En yüksek / en düşük toplam 9 / 5Rakipten fazla korner 1 / 4Maç başı korner farkı -0,25
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
09.10.26DışSivasspor12.1-45-5104-2
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-16-394-0
12.09.26DışBoluspor20.1-110-3135-2
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-03-470-2
01.09.26DışSarıyer8.0-23-141-0

Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
09.10.26İçBandırmaspor9.0-22-462-2
20.09.26DışAntalyaspor7.0-32-351-0
12.09.26İçKeçiörengücü4.1-110-4146-2
06.09.26DışMuğlaspor11.2-25-053-0
02.09.26İçBatman Petrolspor5.0-23-581-2

Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-16-394-0
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-03-470-2
28.08.26İçBandırmaspor9.1-15-383-1
10.08.26İçBatman Petrolspor5.2-24-151-0

Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışAntalyaspor7.0-32-351-0
06.09.26DışMuğlaspor11.2-25-053-0
29.08.26DışMardin BB6.1-12-792-3
15.08.26DışManisa BBSK14.1-43-361-1

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Maç toplamı korner

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
8+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
9+%603 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
10+%402 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
11+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
3+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
4+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
5+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
7+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla1 eşit1 rakipten az
5,40kullandığı
3,20verdiği
+2,20maç başı fark

Van BB · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
4,40kullandığı
3,20verdiği
+1,20maç başı fark

Pendikspor · Devrelere göre korner

4,00İlk yarı toplam4,60İkinci yarı toplam2,80İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%40İY 5+ · 2/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Van BB · Devrelere göre korner

3,80İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam2,60İY kullandığı
%40İY 4+ · 2/5
%20İY 5+ · 1/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Pendikspor-Van BB maçında korner havasını belirleyecek ilk konu, ev sahibinin kendi sahasında daha kontrollü ama rakibine göre üretken görünmesi. Pendikspor’un son 5 maç genelinde maç başına kullandığı korner 5,4, rakibe verdiği 3,2 ve toplam ortalaması 8,6. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise bu değerler 4,5, 2,75 ve 7,25’e geriliyor. Buna rağmen Pendikspor, genel tabloda 3 ve üzeri korneri 5 maçın 5’inde, 5 ve üzeri korneri yüzde 60’ında gördü; kendi evinde bu oranlar sırasıyla yüzde 100 ve yüzde 50. Toplamda 10 ve üzeri korner genel maçlarının yüzde 40’ında varken, iç sahada yüzde 0’da kalmış. En yüksek toplam genel tabloda 13, iç sahada 9. Van BB’nin son 5 maçındaki korner ortalaması 4,4, rakibe verdiği 3,2, toplamı 7,6; deplasmanda ise kendi korneri 3, rakibin korneri 3,25 ve toplam ortalaması 6,25. Deplasman maçlarında 3 ve üzeri korner oranı yüzde 50, 5 ve üzeri oranı yüzde 25; 10 ve üzeri korner görülmemiş. Van BB’nin genel en yüksek toplamı 14, deplasmanda 9.

Korner dengesi Pendikspor tarafına daha fazla alan açıyor. Ev sahibi genel maçlarında rakibinden 3 kez fazla korner kullanmış, 1 kez eşit kalmış, 1 kez geride olmuş; iç sahada da denge 3-0-1. Van BB ise genel son 5 maçında rakibinden yalnızca 2 kez fazla korner üretmiş, 3 kez geride kalmış; deplasmanda tablo 1-1-2. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 8,1 korner; Pendikspor için 4,3, Van BB için 3,8. Toplam 10 maçlık birleşik tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 40, 10 ve üzeri yüzde 30, 11 ve üzeri yüzde 20 oranında kalmış; bu eşiklerin her biri için en yüksek birleşik toplam 10. İlk yarı beklenen değer 3,9. Bence maçın düğümü, Pendikspor’un iç saha baskısını erken kurup kuramayacağında. Ev sahibinin ilk yarı iç saha ortalaması 2,75, ikinci yarısı 4,5; Van BB’de deplasman değerleri 2,75 ve 3,5. Yani oyun açıldıkça korner trafiği artabilir, fakat ilk bölümde Pendikspor’un kenarları ne kadar kullanacağı belirleyici olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

8,10Beklenen toplam
4,30Ev sahibi beklenen
3,80Deplasman beklenen
%409+ korner · 4/10
%3010+ korner · 3/10
%2011+ korner · 2/10
3,90İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Genel

11gördüğü kart
8rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 1,60Maç başı toplam kart 3,80En yüksek / en düşük toplam 6 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Pendikspor · İç saha

5gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,25Maç başı rakibin gördüğü kart 2,25Maç başı toplam kart 3,50En yüksek / en düşük toplam 5 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç

Van BB · Genel

11gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 8 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 11 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Van BB · Dış saha

11gördüğü kart
13rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,75Maç başı rakibin gördüğü kart 3,25Maç başı toplam kart 6,00En yüksek / en düşük toplam 8 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 1Kırmızı kart çıkan maç 2 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
09.10.26DışSivasspor12.1-44-261-0
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-11-010-0
12.09.26DışBoluspor20.1-12-240-0
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-01-230-0
01.09.26DışSarıyer8.0-23-251-0

Van BB · Son 5 maç (genel) · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
09.10.26İçBandırmaspor9.0-23-250-0
20.09.26DışAntalyaspor7.0-32-130-0
12.09.26İçKeçiörengücü4.1-11-230-0
06.09.26DışMuğlaspor11.2-23-580-0
02.09.26İçBatman Petrolspor5.0-22-130-0

Pendikspor · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26İçBB Bodrumspor15.1-11-010-0
05.09.26İçÜmraniyespor17.1-01-230-0
28.08.26İçBandırmaspor9.1-12-350-0
10.08.26İçBatman Petrolspor5.2-21-450-1

Van BB · Son 5 dış saha maçı · 18. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışAntalyaspor7.0-32-130-0
06.09.26DışMuğlaspor11.2-23-580-0
29.08.26DışMardin BB6.1-12-570-1
15.08.26DışManisa BBSK14.1-44-261-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Maç toplamı kart

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
3+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
4+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%502 / 4 maç%402 / 5 maç%753 / 4 maç
6+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%753 / 4 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%502 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

PendiksporGenelPendiksporİç sahaVan BBGenelVan BBDış saha
1+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+%603 / 5 maç%251 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
3+%402 / 5 maç%00 / 4 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%251 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Pendikspor · Devrelere göre kart

1,60İlk yarı toplam2,20İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%40İY 2+ · 2/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Van BB · Devrelere göre kart

1,00İlk yarı toplam3,40İkinci yarı toplam0,20İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%20İY 2+ · 1/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Pendikspor–Van BB maçında kartların rengi, iki takımın son birkaç maçındaki farklı hikâyeleri birleştiriyor. Pendikspor genel tabloda maç başına 2,2 kart görürken rakipleri 1,6 kartta kalmış ve toplam ortalama 3,8 olmuş. Ancak iç sahaya gelince Pendikspor’un kendi kart ortalaması 1,25’e inerken rakip kartı 2,25’e çıkıyor; toplam da 3,5 seviyesinde kalıyor. Bu bölümde en yüksek toplam 5, en düşük toplam 1 kart. Ev sahibinin iç sahadaki maçlarının yüzde 75’inde 3 ve üzeri, yüzde 50’sinde 4 ve üzeri, yine yüzde 50’sinde 5 ve üzeri kart çıkmış. Pendikspor’un kendisinin 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100, 2 ve üzeri kart oranı ise yüzde 25. Van BB tarafı daha sert bir deplasman görüntüsü taşıyor: genel toplam ortalaması 4,4, deplasmanda ise 6 karta yükseliyor; takım 2,75, rakipler 3,25 kart ortalamasında. Deplasmandaki en yüksek toplam 8, en düşük 3 kart ve 3 ve üzeri kart çıkan maç oranı yüzde 100. Ayrıca Van BB’nin 1 ve 2 ve üzeri kart eşikleri yüzde 100, 3 ve üzeri yüzde 50, 4 ve üzeri yüzde 25.

Hakemin son maçlarına dair veri paylaşılmadığı için yönetim çizgisi hakkında ayrı bir hüküm kuramam; burada belirleyici başlık, Van BB’nin deplasmanda oyunu kart temasına daha fazla çekmesi. İki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 4,1 kart; Pendikspor için 2,2, Van BB için 1,9. 4 ve üzeri kart yüzde 50, 5 ve üzeri yüzde 40, 6 ve üzeri yüzde 20 oranında kalmış. İlk yarı beklenen toplam 1,3 iken Van BB’nin deplasman ikinci yarı ortalaması 4,75, Pendikspor’un iç saha ikinci yarı ortalaması 2,75. Yani maçın tansiyonu özellikle ikinci devrede yükselebilir. Pendikspor’un genel son maçlarında 2, Van BB’nin deplasman son maçlarında 2 kırmızı kart çıkan karşılaşma bulunuyor; iç sahada Pendikspor’da 1, Van BB’de ise 0 kırmızı kart var. Şunu söylemeden geçemem: ilk düdükten sonra asıl izlenmesi gereken, Van BB’nin temaslı savunmasıyla Pendikspor’un buna vereceği tepki. Maç gerildikçe kartların yükü, özellikle ikinci yarıda, oyunun akışını değiştirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

4,10Beklenen toplam
2,20Ev sahibi beklenen
1,90Deplasman beklenen
%504+ kart · 5/10
%405+ kart · 4/10
%206+ kart · 2/10
%20Kırmızı kart çıkan maç · 2/10
1,30İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————11,8011,0022,80
İç saha4 maç————11,5015,2526,75
Maç toplamı
Genelİç saha
22+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
24+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
26+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
28+%201 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
12+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
13+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
14+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 30 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Van BB · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,6015,6028,20
Dış saha4 maç————12,2513,7526,00
Maç toplamı
GenelDış saha
22+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
24+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
26+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
28+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
12+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
13+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
14+%402 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 38 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,209,4016,60
İç saha4 maç————5,509,0014,50
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%1005 / 5 maç%502 / 4 maç
15+%1005 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+%1005 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
8+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
9+%201 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 20 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Van BB · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,208,4015,60
Dış saha4 maç————7,257,0014,25
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
15+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
7+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
8+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
9+%00 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 25 / 10 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————16,6020,2036,80
İç saha4 maç————17,5020,5038,00
Maç toplamı
Genelİç saha
35+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
38+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
41+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
44+%00 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
16+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
18+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
20+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
22+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 41 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Van BB · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————22,2022,2044,40
Dış saha4 maç————20,2519,2539,50
Maç toplamı
GenelDış saha
35+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
38+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
41+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
44+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
16+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
18+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
20+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
22+%402 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 57 / 38 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Pendikspor · Son 5 maç · 13. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
09.10.26DışSivasspor1-416-109-720-20
20.09.26İçBB Bodrumspor1-111-118-1214-22
12.09.26DışBoluspor1-112-87-924-17
05.09.26İçÜmraniyespor1-010-206-1011-19
01.09.26DışSarıyer0-210-66-914-23

Van BB · Son 5 maç · 18. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
09.10.26İçBandırmaspor0-217-217-324-20
20.09.26DışAntalyaspor0-311-166-618-20
12.09.26İçKeçiörengücü1-18-118-1721-23
06.09.26DışMuğlaspor2-214-157-821-18
02.09.26İçBatman Petrolspor0-213-158-827-30

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PendiksporvsVan BB13.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Pendikspor-Van BB maçında duran top ve kenar çizgisi trafiği açısından iki farklı tablo var. Serbest vuruşlarda Pendikspor’un genel ortalaması maç başına 11,8 kullanımı, rakiplerinde 11; iç sahada kendi kullanımı 11,5’e inerken rakip kullanımı 15,25’e çıkıyor. Van BB ise genel olarak 12,6 kullanıyor, rakibi 15,6 kullanıyor; deplasmanda kendi ortalaması 12,25, rakibinin 13,75. Bu nedenle birleşik serbest vuruş beklentisi 25,5; bunun 13,7’si Pendikspor, 11,8’i Van BB tarafında. Pendikspor’un iç saha maçlarında toplamın 22 ve üzeri olma oranı yüzde 75, takımın 11 ve üzeri kullanıma ulaşma oranı yüzde 50. Van BB’nin deplasmanında bu oranlar sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 100. Kale vuruşunda Pendikspor iç sahada maç başına 5,5 kullanırken rakibine 9 bırakıyor; Van BB deplasmanda 7,25 kullanıyor, rakibi 7’de kalıyor. Birleşik beklenti 16,1 kale vuruşu ve dağılım Pendikspor için 7,8, Van BB için 8,3. Pendikspor’un iç saha toplamı 13 ve üzeri yüzde 50, kendi takımının 6 ve üzeri olması yüzde 50; Van BB deplasmanında bu iki oran da yüzde 50 ve takımının 6 ve üzeri kale vuruşu yüzde 75. Taç atışlarında ise Van BB belirgin biçimde daha hareketli: deplasman ortalaması toplam 39,5, Pendikspor’un iç saha ortalaması 38.

Benim gözüme çarpan, taç atışlarında Van BB’nin oyunu daha fazla kenarlara taşıdığı. Van BB’nin deplasman maçlarının yüzde 100’ünde toplam 35 ve 38 üzeri taç atışı görülmüş; takım olarak da 16 ve 18 üzeri değerlerine yine yüzde 100 ulaşmış. Pendikspor’da iç saha toplamının 35 ve üzeri olma oranı yüzde 75, takımının 16 ve 18 üzeri seviyeleri ise yüzde 50. Birleşik taç atışı beklentisi 40,6; Pendikspor için 19,4, Van BB için 21,2. Serbest vuruşlarda Pendikspor’un rakibine daha fazla faul yaptırdığı, kale vuruşlarında ise iki tarafın birbirine yakın bir üretim sunduğu görülüyor. İlk yarı ve ikinci yarı ayrımı veride bulunmadığı için devreler üzerinden hüküm kuramam; ancak son birkaç maça dayanan bu tablo, kenar mücadelelerinin, topun sık sık çizgi dışına çıkmasının ve duran top fırsatlarının maçın ritmini belirleyebileceğini söylüyor.cuntegn

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

25,50Beklenen toplam
13,70Ev sahibi
11,80Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,10Beklenen toplam
7,80Ev sahibi
8,30Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

40,60Beklenen toplam
19,40Ev sahibi
21,20Deplasman