ANALİZ.FUTBOL

PAOK – Kalamata Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
Yunanistan Süper Lig · 2026/2027 · Stadio Toumbas12.10.2026 · 18:00Türkiye saati
PAOK3. sıra · 12 puan
GGMGG
VS
Kalamata11. sıra · 4 puan
MMBGM
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PAOK / Kalamata
Maç başı toplam gol3,40 / 2,80
3+ gol%80 / %40
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PAOK / Kalamata
Maç başı toplam korner8,20 / 9,00
10+ korner%40 / %40
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PAOK / Kalamata
Maç başı toplam kart4,00 / 6,60
5+ kart%40 / %80
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
PAOK / Kalamata
Serbest Vuruş ort.15,20 / 18,40
Kale Vuruşu ort.7,00 / 8,80
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Yunanistan Süper Lig 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Panathinaikos550012:2+1015GGGGG
2AEK Athens642016:3+1314BGBGG
3PAOK540112:5+712GGMGG
4Olympiakos Piraeus53114:2+210GGBMG
5OFI63128:7+110MGGBM
6Iraklis Thessaloniki62316:609BGBBG
7Panaitolikos63038:9-19GGMMM
8Kifisia62226:7-18MMBGG
9Aris52125:10-57GGMMB
10Asteras Tripolis61236:10-45MMBBG
11Kalamata51136:8-24MMBGM
12Atromitos60245:9-42MBBMM
13Volos NFC50234:9-52MBBMM
14Levadiakos60150:11-111MMBMM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Genel

12attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 2,40Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 3,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

PAOK · İç saha

6attığı gol
0yediği gol
Maç başı attığı 3,00Maç başı yediği 0,00Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %0 (0)Gol yemedi %100 (2)Gol atamadı %0 (0)
2 maç

Kalamata · Genel

6attığı gol
8yediği gol
Maç başı attığı 1,20Maç başı yediği 1,60Maç başı toplam gol 2,80Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Kalamata · Dış saha

1attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 0,50Maç başı yediği 1,50Maç başı toplam gol 2,00Karşılıklı gol %50 (1)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %50 (1)
2 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışPanaitolikos7.3-12-0
13.09.26İçAris9.2-02-0
06.09.26DışPanathinaikos1.1-30-2
30.08.26DışAtromitos12.2-11-1
23.08.26İçLevadiakos14.4-02-0

Kalamata · Son 5 maç (genel) · 11. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26İçPanathinaikos1.0-10-1
13.09.26İçVolos NFC13.3-10-1
06.09.26DışAtromitos12.1-10-1
29.08.26DışPanaitolikos7.0-20-1
22.08.26İçAris9.2-31-1

PAOK · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
13.09.26İçAris9.2-02-0
23.08.26İçLevadiakos14.4-02-0

Kalamata · Son 5 dış saha maçı · 11. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
06.09.26DışAtromitos12.1-10-1
29.08.26DışPanaitolikos7.0-20-1

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Maç sonu toplam gol

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+ gol%804 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%00 / 2 maç
4+ gol%603 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%00 / 2 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç

İlk yarı toplam gol

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
3+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Genel

00-15'015-30'7 · %5830-45+'045-60'2 · %1760-75'3 · %2575-90+'
12attığı gol
7 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15215-30130-45+245-60060-75075-90+5toplam

Kalamata · Genel

00-15'015-30'1 · %1730-45+'3 · %5045-60'060-75'2 · %3375-90+'
6attığı gol
1 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30230-45+045-60060-75375-90+8toplam

PAOK · İç saha

00-15'015-30'4 · %6730-45+'045-60'1 · %1760-75'1 · %1775-90+'
6attığı gol
4 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%100 (2/2)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+045-60060-75075-90+0toplam

Kalamata · Dış saha

00-15'015-30'030-45+'1 · %10045-60'060-75'075-90+'
1attığı gol
0 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%0 (0/2)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30030-45+045-60060-75175-90+3toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PAOK’un son 5 maçlık genel görüntüsünde 12 gol atıp 5 gol yemesi, maç başına 2,4 gol üretirken 1 gol ortalamasında kalması ve toplam gol ortalamasının 3,4 olması dikkat çekiyor. Bu karşılaşmaların tamamında 1 ve 2 ve üzeri gol görüldü; 3 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 4 ve üzeri gol oranı yüzde 60, 5 ve üzeri gol ise yüzde 0’da kaldı. İç sahadaki son 2 maçta ise PAOK 6 gol attı, hiç gol yemedi; 3 gol atma, 0 gol yeme ve maç başına 3 toplam gol ortalamasıyla daha baskın bir görüntü verdi. Bu iki iç saha maçının yüzde 100’ünde 1 ve 2 ve üzeri gol, yüzde 50’sinde 3 ve 4 ve üzeri gol vardı; 5 ve üzeri gol yine yüzde 0. Kalamata’nın son 5 maçta 6 gol atıp 8 gol yemesi, 1,2 atılan ve 1,6 yenilen gol ortalamasıyla toplamı 2,8’e taşıyor. Bu süreçte 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri gol yüzde 40, 5 ve üzeri gol yüzde 20. Deplasmandaki son 2 maçta ise yalnızca 1 gol attı, 3 gol yedi; ortalamalar 0,5 ve 1,5, toplam gol ortalaması 2 oldu. Bu maçların yüzde 100’ünde 1 ve 2 ve üzeri gol görülürken 3, 4 ve 5 ve üzeri gol oranları yüzde 0.

İlk yarıdaki tablo, oyunun başlangıçtan ziyade PAOK’un özellikle devre sonuna doğru ağırlık koyabileceğini söylüyor. PAOK’un genel maçlarında ilk yarıda 1 ve 2 ve üzeri gol oranı yüzde 100; iç sahada da aynı eşikler yüzde 100. İlk yarıda attığı 7 golün 7’si 30-45+ dakikaları arasında gelirken, ikinci yarıdaki 5 golün 2’si 60-75, 3’ü 75-90+ aralığında. Kalamata ise genel olarak ilk yarıda 1 ve üzeri golü yüzde 100, 2 ve üzeri golü yüzde 20 oranında gördü; deplasmanda bu oranlar yüzde 100 ve yüzde 0. Attığı 6 golün 1’i 30-45+, 3’ü 45-60, 2’si 75-90+ dakikalarında geldi; dış sahadaki tek golü 45-60 arasında. Karşılıklı gol genel tabloda iki tarafın da 3 maçında görülürken PAOK’un iç saha son 2 maçında bu değer 0, Kalamata’nın deplasmanında 1 oldu. Birleşik 10 maçlık değerlerde beklenen gol 3,1; karşılıklı gol yüzde 60, yani 6 maçta, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 60, 4 ve üzeri gol yüzde 50, 5 ve üzeri gol yüzde 10. İlk yarıda 1 ve üzeri gol 10 maçın tamamında, 2 ve üzeri gol 6 maçta, yani yüzde 60 oranında görüldü. Aralarındaki son 2 maçta maç başına gol 2, karşılıklı gol 0 maçta kaldı; bence belirleyici nokta, PAOK’un 30-45+ baskısı ile Kalamata’nın deplasmanda sınırlı üretiminin çarpışması olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

3,10Beklenen gol
%60Karşılıklı gol · 6/10
%902+ gol · 9/10
%603+ gol · 6/10
%504+ gol · 5/10
%105+ gol · 1/10
%100İY 1+ gol · 10/10
%60İY 2+ gol · 6/10

Aralarındaki son 2 maç

2,00maç başı gol
%03+ gol · 0/2
%0Karşılıklı gol · 0/2
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Genel

19kullandığı korner
22rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,80Maç başı rakibe verdiği korner 4,40Maç başı toplam korner 8,20En yüksek / en düşük toplam 12 / 4Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı -0,60
korner verisi olan 5 maç

PAOK · İç saha

6kullandığı korner
8rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,00Maç başı toplam korner 7,00En yüksek / en düşük toplam 10 / 4Rakipten fazla korner 1 / 2Maç başı korner farkı -1,00
korner verisi olan 2 maç

Kalamata · Genel

14kullandığı korner
31rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,80Maç başı rakibe verdiği korner 6,20Maç başı toplam korner 9,00En yüksek / en düşük toplam 11 / 7Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -3,40
korner verisi olan 5 maç

Kalamata · Dış saha

5kullandığı korner
12rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,50Maç başı rakibe verdiği korner 6,00Maç başı toplam korner 8,50En yüksek / en düşük toplam 10 / 7Rakipten fazla korner 0 / 2Maç başı korner farkı -3,50
korner verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışPanaitolikos7.3-15-7124-3
13.09.26İçAris9.2-03-7102-3
06.09.26DışPanathinaikos1.1-32-571-4
30.08.26DışAtromitos12.2-16-282-0
23.08.26İçLevadiakos14.4-03-142-1

Kalamata · Son 5 maç (genel) · 11. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26İçPanathinaikos1.0-12-681-4
13.09.26İçVolos NFC13.3-16-396-0
06.09.26DışAtromitos12.1-12-8100-3
29.08.26DışPanaitolikos7.0-23-471-1
22.08.26İçAris9.2-31-10111-3

PAOK · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
13.09.26İçAris9.2-03-7102-3
23.08.26İçLevadiakos14.4-03-142-1

Kalamata · Son 5 dış saha maçı · 11. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
06.09.26DışAtromitos12.1-12-8100-3
29.08.26DışPanaitolikos7.0-23-471-1

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Maç toplamı korner

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
8+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%804 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%603 / 5 maç%501 / 2 maç
10+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
11+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
12+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

Takımın kullandığı korner

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
3+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
4+%402 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
5+%402 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
6+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
3,80kullandığı
4,40verdiği
-0,60maç başı fark

Kalamata · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla0 eşit4 rakipten az
2,80kullandığı
6,20verdiği
-3,40maç başı fark

PAOK · Devrelere göre korner

4,40İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam2,20İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%60İY 5+ · 3/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Kalamata · Devrelere göre korner

4,00İlk yarı toplam5,00İkinci yarı toplam1,80İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%40İY 5+ · 2/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PAOK-Kalamata karşılaşmasında korner tablosu, iki farklı hikâyeyi aynı anda anlatıyor. PAOK son birkaç genel maçında karşılaşma başına 3,8 korner kullanırken rakiplerine 4,4 korner vermiş ve toplam ortalaması 8,2’de kalmış. İç sahada ise kendi korner ortalaması 3, rakip korneri 4, toplam ortalaması 7; burada en yüksek toplam 10, en düşük toplam 4. PAOK’un genel maçlarında 8 ve üzeri korner yüzde 60, 9 ve üzeri yüzde 40, 10 ve üzeri yüzde 40 oranında görülmüş; iç sahada 8, 9 ve 10 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 50. Takım bazında PAOK genel maçlarının yüzde 80’inde 3 ve üzeri korner üretmiş, iç sahadaki iki maçın ikisinde de bu seviyeye ulaşmış. Kalamata ise genel tabloda 2,8 korner kullanıp rakibe 6,2 korner bırakıyor; toplam ortalaması 9. Deplasmanda kendi ortalaması 2,5, rakibe verdiği korner 6, toplam ortalaması 8,5. Genel maçlarında 8 ve üzeri korner yüzde 80, 9 ve üzeri yüzde 60, 10 ve üzeri yüzde 40; deplasmanda 8, 9 ve 10 ve üzeri eşiklerin tamamı yüzde 50. En yüksek toplamlar PAOK’ta 12, Kalamata’da 11; en düşükler sırasıyla 4 ve 7.

Korner dengesi bakımından PAOK’un son beş genel maçta rakibinden fazla korner kullandığı karşılaşma sayısı 2, geride kaldığı maç sayısı 3. İç sahada bu denge 1’e 1. Kalamata’da ise genel görünüm daha belirgin: rakibinden fazla olduğu 1 maç, geride kaldığı 4 maç var; deplasmandaki iki maçın ikisinde de rakip üstün. Bu nedenle maçın korner yükünü PAOK’un rakip ceza alanı çevresindeki baskısı kadar, Kalamata’nın savunmada ne kadar süre dayanacağı belirleyebilir. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 8,6; ev sahibi payı 5, deplasman payı 3,6. Birleşik 10 maçta 9 ve üzeri korner yüzde 50, 10 ve üzeri yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 20 seviyesinde kalmış; bu eşiklerin her birinde toplam 10 maçlık örneklem içinde sırasıyla 5, 4 ve 2 karşılaşma bulunuyor. İlk yarı beklenen toplam 4,2. PAOK’un ilk yarı ortalaması genelinde 4,4, iç sahada 4; ikinci yarı ortalaması 3,8 ve 3. Kalamata’da ilk yarı 4, deplasmanda 2,5, ikinci yarı ise 5 ve 6. Açıkçası ikinci yarıda açılan oyun, bu maçın korner dengesini değiştirebilecek en önemli alan gibi duruyor; yine de bunun son birkaç maça dayanan bir tablo olduğunu unutmamak gerekir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

8,60Beklenen toplam
5,00Ev sahibi beklenen
3,60Deplasman beklenen
%509+ korner · 5/10
%4010+ korner · 4/10
%2011+ korner · 2/10
4,20İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Genel

9gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,80Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,00En yüksek / en düşük toplam 8 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

PAOK · İç saha

3gördüğü kart
1rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,50Maç başı rakibin gördüğü kart 0,50Maç başı toplam kart 2,00En yüksek / en düşük toplam 4 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 3 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 2
kart verisi olan 2 maç

Kalamata · Genel

20gördüğü kart
13rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 4,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,60Maç başı toplam kart 6,60En yüksek / en düşük toplam 8 / 4Sarı / kırmızı (kendi) 17 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Kalamata · Dış saha

10gördüğü kart
5rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 5,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,50Maç başı toplam kart 7,50En yüksek / en düşük toplam 8 / 7Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 2
kart verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışPanaitolikos7.3-12-460-0
13.09.26İçAris9.2-03-140-0
06.09.26DışPanathinaikos1.1-33-581-1
30.08.26DışAtromitos12.2-11-120-0
23.08.26İçLevadiakos14.4-00-000-0

Kalamata · Son 5 maç (genel) · 11. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26İçPanathinaikos1.0-13-140-0
13.09.26İçVolos NFC13.3-12-460-0
06.09.26DışAtromitos12.1-15-271-0
29.08.26DışPanaitolikos7.0-25-380-0
22.08.26İçAris9.2-35-381-0

PAOK · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
13.09.26İçAris9.2-03-140-0
23.08.26İçLevadiakos14.4-00-000-0

Kalamata · Son 5 dış saha maçı · 11. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
06.09.26DışAtromitos12.1-15-271-0
29.08.26DışPanaitolikos7.0-25-380-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Maç toplamı kart

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
3+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
5+%402 / 5 maç%00 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
6+%402 / 5 maç%00 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
7+%201 / 5 maç%00 / 2 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç

Takımın gördüğü kart

PAOKGenelPAOKİç sahaKalamataGenelKalamataDış saha
1+%804 / 5 maç%501 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+%603 / 5 maç%501 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

PAOK · Devrelere göre kart

1,60İlk yarı toplam2,40İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Kalamata · Devrelere göre kart

2,80İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam1,60İY gördüğü
%100İY 1+ · 5/5
%100İY 2+ · 5/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PAOK–Kalamata karşılaşmasında kart havasını iki takımın son birkaç maçındaki zıtlık belirliyor. PAOK genel tabloda maç başına 1,8 kart görürken rakipleri 2,2 kart almış ve toplam ortalama 4 karta ulaşmış; en yüksek toplam 8, en düşük toplam ise 0. Genel maçlarının yüzde 60’ında 3 ve üzeri, yüzde 60’ında 4 ve üzeri, yüzde 40’ında 5 ve üzeri ile 6 ve üzeri kart çıkmış. PAOK’un kendi kart eşiğinde 1 ve üzeri yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 60, 3 ve üzeri yüzde 40 seviyesinde. Fakat iç sahaya gelince görüntü belirgin biçimde sakinleşiyor: PAOK’un gördüğü kart ortalaması 1,5, rakip ortalaması 0,5, toplam ortalama 2; en yüksek toplam 4, en düşük 0. İç saha maçlarının yüzde 50’si 3 ve üzeri, yüzde 50’si 4 ve üzeri karta ulaşmış. Kalamata ise genel olarak maç başına 4 kart görüp rakibe 2,6 kart bırakıyor; toplam ortalaması 6,6, en yüksek 8, en düşük 4. 3 ve 4 üzeri kart eşikleri yüzde 100, 5 ve 6 üzeri yüzde 80, 7 ve üzeri yüzde 60. Deplasmanda kendi kart ortalaması 5’e, toplam ortalaması 7,5’e çıkıyor; 3’ten 7 ve üzeri tüm eşikler yüzde 100.

İşin ilginç tarafı, Kalamata’nın deplasman sertliği PAOK’un evindeki düşük kart ritmiyle doğrudan çarpışıyor. Kalamata son iki dış saha maçının ikisinde 7 ve üzeri toplam karta ulaşırken PAOK’un iç saha örnekleminde 4 ve üzeri yalnızca yüzde 50’de kaldı. İki takımın son 10 maç birleşiminde beklenen toplam 5,3 kart; bunun 2,2’si ev sahibine, 3,1’i deplasman ekibine düşüyor. 4 ve üzeri kart yüzde 80, 5 ve 6 üzeri yüzde 60; ilk yarı beklentisi 2,2 olduğu için temasın erken bölümde de hissedilmesi mümkün, üstelik PAOK’ta ikinci yarı ortalaması 2,4, Kalamata’da 3,8. Kırmızı kart tarafında PAOK’un genelinde 1, iç sahasında 0; Kalamata’da genel 2, deplasmanda 1 kırmızı kart var. Birleşik son maçlarda kırmızı kart çıkan karşılaşma oranı yüzde 30. Hakemin son maçlarına dair veri bulunmadığı için düdük standardı üzerine hüküm kuramam; bu nedenle maçın kırılma noktası, Kalamata’nın ikili mücadelelerdeki agresifliği ve PAOK’un evinde oyunu sakin tutup tutamayacağı olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

5,30Beklenen toplam
2,20Ev sahibi beklenen
3,10Deplasman beklenen
%804+ kart · 8/10
%605+ kart · 6/10
%606+ kart · 6/10
%30Kırmızı kart çıkan maç · 3/10
2,20İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————15,2017,2032,40
İç saha2 maç————13,0018,0031,00
Maç toplamı
Genelİç saha
29+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
31+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
33+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
35+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
15+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
16+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
17+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
18+%402 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 37 / 29 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Kalamata · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————18,4014,8033,20
Dış saha2 maç————19,5014,5034,00
Maç toplamı
GenelDış saha
29+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
31+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
33+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
35+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
15+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
16+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
17+%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
18+%402 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 37 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,007,8014,80
İç saha2 maç————6,007,0013,00
Maç toplamı
Genelİç saha
12+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
14+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
16+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
18+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
7+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
8+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
9+%402 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 22 / 10 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Kalamata · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,807,6016,40
Dış saha2 maç————7,007,5014,50
Maç toplamı
GenelDış saha
12+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
14+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
16+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
18+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
7+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
8+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%603 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 19 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————21,4020,6042,00
İç saha2 maç————23,0019,0042,00
Maç toplamı
Genelİç saha
38+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
41+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
44+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
47+%00 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
18+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
20+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
22+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
24+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 46 / 34 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Kalamata · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————20,8024,4045,20
Dış saha2 maç————20,5021,0041,50
Maç toplamı
GenelDış saha
38+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
41+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
44+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
47+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
18+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
20+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
22+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
24+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 53 / 34 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

PAOK · Son 5 maç · 3. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
20.09.26DışPanaitolikos3-112-222-823-23
13.09.26İçAris2-014-157-826-20
06.09.26DışPanathinaikos1-319-1011-516-18
30.08.26DışAtromitos2-119-1810-1222-24
23.08.26İçLevadiakos4-012-215-620-18

Kalamata · Son 5 maç · 11. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
20.09.26İçPanathinaikos0-116-1510-823-24
13.09.26İçVolos NFC3-114-1610-919-24
06.09.26DışAtromitos1-117-148-924-25
29.08.26DışPanaitolikos0-222-156-617-17
22.08.26İçAris2-323-1410-621-32

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
PAOKvsKalamata12.10.2026 · 18:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

PAOK–Kalamata maçında duran top çevresindeki faul trafiği dikkat çekiyor. Serbest vuruşlarında PAOK son 5 maçta maç başına 15,2 kullanırken rakiplerine 17,2 bırakmış; toplam ortalama 32,4. İç sahadaki iki maçta bu değerler 13, 18 ve 31’e geliyor. Kalamata ise genel tabloda maç başına 18,4 serbest vuruşu kullanıyor, rakiplerine 14,8 veriyor ve toplamda 33,2’ye ulaşıyor; deplasmandaki iki maçta kendi ortalaması 19,5, rakip ortalaması 14,5, toplamı 34. PAOK maçlarının toplamı 29 ve üzeri yüzde 100, 31 ve üzeri yüzde 60, 33 ve üzeri yüzde 60; takımın 15 ve üzeri serbest vuruş kullanma oranı yüzde 40. Kalamata’da toplam için bu yüzdeler sırasıyla yüzde 100, 80 ve 40; kendi takımının 15 ve üzeri kullanma oranı yüzde 80. Kale vuruşlarında PAOK’un genel ortalaması 7, rakibininki 7,8, toplam 14,8; Kalamata’da bu rakamlar 8,8, 7,6 ve 16,4. Taç atışlarında PAOK 21,4, rakipleri 20,6, toplam 42 ortalamasında; Kalamata ise 20,8, rakipleri 24,4, toplam 45,2 seviyesinde. PAOK’un 20 ve üzeri takım taç atışı oranı yüzde 80, Kalamata’nın yüzde 60; toplamda 41 ve üzeri oranları sırasıyla yüzde 60 ve yüzde 80.

Devrelere ayrılmış ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu verisi bulunmadığı için oyunun hangi bölümünde bu yoğunluğun arttığını söylemek mümkün değil; burada maç geneli üzerinden konuşmak gerekir. Birleşik beklenti serbest vuruşunda 32,8 toplam, PAOK için 15, Kalamata için 17,8. Kale vuruşunda 15,6 toplam, PAOK için 7,3, Kalamata için 8,3; taç atışında ise 43,6 toplam, PAOK için 22,9, Kalamata için 20,7 öngörülüyor. Açıkçası bu tablo, oyunun kenarlara taşınan, sık sık duran ve mücadeleyle bölünen bir karaktere işaret ediyor. PAOK iç sahada daha fazla taç kullanırken Kalamata’nın genel serbest vuruş üretimi ve kale vuruşu ortalaması daha yüksek. Benim gözüme çarpan, PAOK’un rakiplerine daha fazla serbest vuruş vermesi; Kalamata’nın ise taçlarda rakiplerini belirgin biçimde artırması. Maç içinde izlenmesi gereken nokta, PAOK’un baskıyı merkezden mi yoksa kenarlardan mı kuracağı ve Kalamata’nın bu baskıyı çizgiye taşıyıp taşımayacağı. Ancak bunlar son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

32,80Beklenen toplam
15,00Ev sahibi
17,80Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

15,60Beklenen toplam
7,30Ev sahibi
8,30Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

43,60Beklenen toplam
22,90Ev sahibi
20,70Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

PAOK son 5 maçında maç başına 2,40 gol attı ve 1,00 gol yedi; Kalamata ise maç başına 1,20 gol attı, 1,60 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 3,10. Korner tarafında PAOK maç başına 3,80, Kalamata 2,80 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 8,60.

İstatistik tablosu

PAOK - Kalamata: son 5 maç istatistikleri
İstatistikPAOKKalamata
Son maçlar (eskiden yeniye)G G M G GM M B G M
Maç başı attığı gol2,401,20
Maç başı yediği gol1,001,60
Maç başı toplam gol3,402,80
3+ gollü maç oranı%80%40
Maç başı kullandığı korner3,802,80
Maçlarındaki toplam korner8,209,00
Maç başı gördüğü kart1,804,00
Serbest vuruş (maç başı)15,2018,40
Kale vuruşu (maç başı)7,008,80
Taç atışı (maç başı)21,4020,80

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

PAOK 1 - 3 Kalamata (ilk yarı 1-1)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)4 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 4 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)4 gol✓ Gerçekleşti
İlk yarıda en az 1 golMaç öncesi veri: %100 (10/10)İlk yarı 1-1✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 10 kornerMaç öncesi veri: %80 (8/10)9 korner✓ Gerçekleşti
Maçta en az 4 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)5 kart✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

PAOK - Kalamata maçı ne zaman ve saat kaçta?

PAOK - Kalamata maçı 12 Ekim 2026 18:00'de (Türkiye saati) Yunanistan Süper Lig kapsamında oynanacak, Stadio Toumbas sahne olacak.

PAOK ve Kalamata son 5 maçta kaç gol attı?

PAOK son 5 maçında 12 gol attı, 5 gol yedi. Kalamata son 5 maçında 6 gol attı, 8 gol yedi.

PAOK - Kalamata maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 8,60; PAOK maç başına 3,80, Kalamata 2,80 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.