

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Genel
Torreense · İç saha
Sunderland · Genel
Sunderland · Dış saha
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | Dış | Lillestrøm | — | 2-1 | 1-0 |
Sunderland · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | İç | AZ | — | 1-0 | 0-0 |
Torreense · Son 5 iç saha maçı · — sıra
Sunderland · Son 5 dış saha maçı · — sıra
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Maç sonu toplam gol
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 2+ gol | %1001 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 3+ gol | %1001 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 4+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 5+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
İlk yarı toplam gol
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1001 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 2+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 3+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 4+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 5+ gol | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Genel
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 1toplam |
Sunderland · Genel
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 0toplam |
Torreense · İç saha
Sunderland · Dış saha
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Torreense–Sunderland karşılaşmasında gol profili, küçük örneklem nedeniyle temkinli okunmalı; iki takımın da yalnızca 1 genel maçı bulunuyor. Torreense bu maçta 2 gol atıp 1 gol yedi, gol ortalamaları sırasıyla 2 ve 1, maç başına toplam gol değeri ise 3 oldu. Bu tek maçın tamamında 1, 2 ve 3 ve üzeri gol görülürken, 4 ve 5 ve üzeri gol oluşmadı. Sunderland tarafında ise 1 gol atıldı, gol yenmedi; atılan gol ortalaması 1, yenilen gol ortalaması 0 ve maç başına toplam gol 1 seviyesinde kaldı. Onun tek maçında 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2, 3, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 0 olarak görünüyor. İç saha ve dış saha özelinde ise iki takım için de kayıtlı maç sayısı 0; dolayısıyla Torreense’nin evindeki, Sunderland’ın deplasmandaki eğilimi hakkında bu veriden bir yön çıkarmak mümkün değil. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen gol 2, 2 ve üzeri gol yüzde 50, 3 ve üzeri gol yüzde 50, 4 ve 5 ve üzeri gol yüzde 0 seviyesinde.
İlk yarıdaki tablo bence maçın ritmi açısından daha belirleyici olabilir. Torreense’nin tek maçında ilk yarıda 1 ve üzeri gol görülürken, 2 ve üzeri gol çıkmadı; ilk golünü de atan ekip oldu. Sunderland’ın son maçında ise ilk yarıda gol yoktu, ilk yarı 1 ve 2 ve üzeri gol yüzdeleri yüzde 0 kaldı. Torreense gollerini 15-30 ve 45-60 dakika aralıklarında bulurken, kalesindeki tek gol 75-90+ dakikalarında geldi. Sunderland’ın tek golü 60-75 arasında geldi ve takım gol yemedi. Karşılıklı gol Torreense maçında var, Sunderland maçında yok; birleşik tabloda karşılıklı gol yüzde 50, 1 maçta, toplam 2 maçın 1’inde gerçekleşmiş. Aynı birleşimde ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 50, ilk yarı 2 ve üzeri gol yüzde 0. Aralarında son maç bulunmuyor. Açıkçası ilk bölümde Sunderland’ın kontrollü savunması, Torreense’nin ise ikinci yarıya taşan üretimi izlenmeli; ancak son birkaç maça dayanan bu tablo, maçın özellikle 45. dakikadan sonra açılabileceğini düşündürüyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 1 + 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Genel
Torreense · İç saha
Sunderland · Genel
Sunderland · Dış saha
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | Dış | Lillestrøm | — | 2-1 | 2-11 | 13 | 1-7 |
Sunderland · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | İç | AZ | — | 1-0 | 12-5 | 17 | 7-3 |
Torreense · Son 5 iç saha maçı · — sıra
Sunderland · Son 5 dış saha maçı · — sıra
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı korner
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 9+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 10+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 11+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 12+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı korner
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %00 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 4+ | %00 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 5+ | %00 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 6+ | %00 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 7+ | %00 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Korner dengesi (genel)
Sunderland · Korner dengesi (genel)
Torreense · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 1 maç
Sunderland · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Torreense–Sunderland karşılaşmasında korner havası, iki takımın son maçındaki rakamlarla oldukça farklı bir karakter taşıyor. Torreense yalnızca 2 korner kullanmış, buna karşılık rakibine 11 korner vermiş; bu nedenle maç toplamı 13’te kalırken takımın kendi üretimi 3 ve üzeri korner eşiğine ulaşamamış. Sunderland ise 12 korner kullanıp 5 korner vermiş ve 17 toplam kornerli bir maç yaşamış. Açıkçası iki tarafın genel ortalaması arasında ciddi bir ayrım var: Torreense’nin maç başı korneri 2, rakibe verdiği korner 11; Sunderland’in kendi ortalaması 12, rakibe verdiği ise 5. Her iki takımın son maçında da toplam sayı 8, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri korner eşiklerinin tamamında yüzde 100 gerçekleşme görülüyor. Sunderland ayrıca 3, 4, 5, 6 ve 7 ve üzeri takım kornerlerinin her birine yüzde 100 ulaşmış durumda. Ancak iç saha ve deplasman özelindeki kayıtlar boş: Torreense için iç sahada, Sunderland için deplasmanda maç sayısı 0. Bu yüzden ev sahibi avantajı ya da deplasman eğilimi üzerinden ayrıca bir hüküm kurmak mümkün değil; elimizdeki örneklem yalnızca son birer maçla sınırlı.
Benim gözüme çarpan asıl nokta, korner dengesinin Sunderland lehine belirgin biçimde açılması. Torreense son maçında rakibinden az korner kullanmış; Sunderland ise rakibinden fazla korner üretmiş. İki maçın toplamları 13 ve 17 olurken, birleşik beklenen toplam 15 korner; dağılımda Torreense için 3,5, Sunderland için 11,5 değerleri öne çıkıyor. Bu tablo, oyunun özellikle Sunderland’in kanat baskısı ve rakip ceza alanı çevresindeki sürekliliği üzerinden şekillenebileceğini düşündürüyor. İlk yarı beklenen toplamın 9 olması da başlangıç bölümünde hareketli bir oyun ihtimalini güçlendiriyor; Torreense’nin ilk yarı toplam ortalaması 8, Sunderland’in 10. İkinci yarıda bu değerler sırasıyla 5 ve 7. Şunu söylemeden geçemem: Torreense’nin kendi korner sayısını yükseltmesi, Sunderland’in baskısını kırıp oyunu rakip yarı sahaya taşımasına bağlı görünüyor. Aksi halde maçın korner dengesi yine konuk ekibin lehine akabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 1 + 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Genel
Torreense · İç saha
Sunderland · Genel
Sunderland · Dış saha
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | Dış | Lillestrøm | — | 2-1 | 5-1 | 6 | 1-0 |
Sunderland · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | İç | AZ | — | 1-0 | 3-2 | 5 | 0-0 |
Torreense · Son 5 iç saha maçı · — sıra
Sunderland · Son 5 dış saha maçı · — sıra
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı kart
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 4+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 5+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 6+ | %1001 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
| 7+ | %00 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
Takımın gördüğü kart
| TorreenseGenel | Torreenseİç saha | SunderlandGenel | SunderlandDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 2+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 3+ | %1001 / 1 maç | — | %1001 / 1 maç | — |
| 4+ | %1001 / 1 maç | — | %00 / 1 maç | — |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Hakem
Torreense · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 1 maç
Sunderland · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Torreense ile Sunderland arasındaki bu Avrupa Ligi mücadelesinde kartların oyunun sertlik dozunu erken belirlemesi beklenebilir. Torreense’nin son birkaç maçlık genel örneğinde maç başına 5 kendi kartı, rakibe ise 1 kart düşüyor; toplam 6 kartlık ortalama, aynı zamanda en yüksek ve en düşük değer olarak da 6’yı gösteriyor. Bu takımın 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin tamamında oran yüzde 100; ayrıca Torreense kendi hanesinde 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri kartı da yüzde 100 oranla görmüş. Sunderland cephesinde ise takımın maç başına kart ortalaması 3, rakibin 2, toplam ortalama 5. Burada 3, 4 ve 5 ve üzeri kart eşikleri yüzde 100 seviyesinde kalırken 6 ve üzeri kart oranı yüzde 0. Sunderland’ın kendi kartında 1, 2 ve 3 ve üzeri eşikler yüzde 100, 4 ve üzeri ise yüzde 0. İç saha ve dış saha özelinde iki ekip için de kayıtlı maç sayısı 0; dolayısıyla bu başlıkta ayrıca bir eğilim kurmak mümkün değil.
İşin ilginç tarafı, iki takımın son maçlarının birleşiminde beklenen toplamın 5,5 karta çıkması ve ev sahibi payının 3,5, Sunderland payının 2 olması. Birleşik tabloda 4 ve üzeri kart ile 5 ve üzeri kart görülen maç oranı yüzde 100; 6 ve üzeri kart oranı yüzde 50. Bu da Torreense’nin yüksek kart yükünü taşıyan taraf olabileceğini düşündürüyor. İlk yarı beklenen toplam 1,5 kart; Sunderland’ın son maçında ilk yarı toplamı 3, ikinci yarı 2 iken Torreense’de ilk yarı 0, ikinci yarı 6. Yani gerilim özellikle ikinci devrede büyüyebilir. Torreense’nin son maçında 1 kırmızı kart çıkmış, Sunderland’ın son maçında kırmızı kart yok; birleşik kırmızı kart çıkan maç oranı yüzde 50. Hakemin son maçlarına ilişkin veri paylaşılmadığı için yönetim çizgisi hakkında yorum yapmak doğru olmaz. Benim gözüme çarpan, ilk düdükten sonra ikili mücadelelerin nasıl karşılanacağı ve Torreense’nin temaslı savunmasının hakem tarafından ne kadar tolere edileceği; maçın kart hikâyesini asıl bunlar yazacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 1 + 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 14,00 | 14,00 | 28,00 |
| İç saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %1001 / 1 maç | — |
| 27+ | %1001 / 1 maç | — |
| 29+ | %00 / 1 maç | — |
| 31+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 13+ | %1001 / 1 maç | — |
| 14+ | %1001 / 1 maç | — |
| 15+ | %00 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 28 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
Sunderland · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 12,00 | 16,00 | 28,00 |
| Dış saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %1001 / 1 maç | — |
| 27+ | %1001 / 1 maç | — |
| 29+ | %00 / 1 maç | — |
| 31+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 13+ | %00 / 1 maç | — |
| 14+ | %00 / 1 maç | — |
| 15+ | %00 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 28 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 11,00 | 6,00 | 17,00 |
| İç saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 14+ | %1001 / 1 maç | — |
| 16+ | %1001 / 1 maç | — |
| 18+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %1001 / 1 maç | — |
| 8+ | %1001 / 1 maç | — |
| 9+ | %1001 / 1 maç | — |
| 10+ | %1001 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 17 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
Sunderland · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 6,00 | 8,00 | 14,00 |
| Dış saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 14+ | %1001 / 1 maç | — |
| 16+ | %00 / 1 maç | — |
| 18+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %00 / 1 maç | — |
| 8+ | %00 / 1 maç | — |
| 9+ | %00 / 1 maç | — |
| 10+ | %00 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 14 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 18,00 | 14,00 | 32,00 |
| İç saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 27+ | %1001 / 1 maç | — |
| 30+ | %1001 / 1 maç | — |
| 33+ | %00 / 1 maç | — |
| 36+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 14+ | %1001 / 1 maç | — |
| 16+ | %1001 / 1 maç | — |
| 18+ | %1001 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 32 / 32 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
Sunderland · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel1 maç | — | — | — | — | 13,00 | 19,00 | 32,00 |
| Dış saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 27+ | %1001 / 1 maç | — |
| 30+ | %1001 / 1 maç | — |
| 33+ | %00 / 1 maç | — |
| 36+ | %00 / 1 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1001 / 1 maç | — |
| 14+ | %00 / 1 maç | — |
| 16+ | %00 / 1 maç | — |
| 18+ | %00 / 1 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 32 / 32 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Torreense · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | Dış | Lillestrøm | 2-1 | 14-14 | 11-6 | 18-14 |
Sunderland · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | İç | AZ | 1-0 | 12-16 | 6-8 | 13-19 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Maçın duran oyun ve kenar çizgisi trafiği açısından iki takımın eldeki son maç örneklemi birbirine yakın, fakat ayrıntılarda farklı karakterler var. Serbest vuruşlarda Torreense maç başına 14 kez kullanmış, rakibine de 14 fırsat vermiş; Sunderland ise 12 kullanırken rakipleri 16 kez kullanmış. Böylece iki tarafın maç başı toplamı 28’de buluşuyor. Torreense’nin takım olarak 12, 13 ve 14 serbest vuruş eşiklerinin üçünde de yüzde 100’lük görünümü var; Sunderland’de yalnızca 12 ve üzeri yüzde 100, 13 ve üzeri ise yüzde 0. Kale vuruşlarında ev sahibi daha belirgin: Torreense’nin maç başı kendi kullanımı 11, rakibininki 6 ve toplamı 17. Sunderland’de bu değerler 6, 8 ve 14. Torreense’nin 7, 8, 9 ve 10 ve üzeri kale vuruşlarının tamamında oran yüzde 100 iken Sunderland bu eşiklerin hiçbirine ulaşmamış. Taç atışları ise iki takımda da toplam 32; Torreense 18 kullanıp rakibine 14 bırakmış, Sunderland 13 kullanırken rakibi 19 kullanmış. Burada da Torreense’nin 12, 14, 16 ve 18 ve üzeri takım eşiklerinin tamamı yüzde 100, Sunderland’in ise yalnızca 12 ve üzeri değeri yüzde 100.
İlk yarı ve ikinci yarı ayrımı verilmediği için devreler arasındaki tempo değişimini sayısal olarak ayırmak mümkün değil; elimizdeki maç sonu değerleri oyunun genel resmini gösteriyor. Birleşik beklentide serbest vuruş toplamı 28; bunun 15’i Torreense, 13’ü Sunderland tarafında düşünülüyor. Kale vuruşlarında birleşik beklenti 15,5 ve dağılım 9,5’e 6; bu, ev sahibinin daha fazla savunma yerleşimi ve topu geriden oyuna sokma ihtimali taşıyan bir yapı sergilediğini düşündürüyor. Taç atışındaki 32’lik toplam beklenti de kenar kullanımının canlı kalabileceğine işaret ediyor; pay 18,5’e 13,5 ile yine Torreense lehine. Açıkçası benim gözüme çarpan, Sunderland’in rakibe daha fazla serbest vuruş ve taç atışı bırakması, buna karşılık Torreense’nin hem duran topları hem de kale vuruşlarını daha yüksek hacimde üretmesi. Maç içinde özellikle savunmadan çıkışlarda ve topun çizgiye taşındığı anlarda bu farkı izlemek gerekir; ancak örneklemin son birkaç maçla sınırlı olduğu unutulmamalı.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 1 + 1 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 1 + 1 maç
Taç Atışı beklentisi · son 1 + 1 maç
TorreensevsSunderland
15.10.2026 · 19:45FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 15.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Lillestrøm
AZ