

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00İngiltere Championship 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Swansea City | 9 | 6 | 2 | 1 | 15:7 | +8 | 20 | BMGGG |
| 2 | Middlesbrough | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:12 | +5 | 18 | GGBBG |
| 3 | Southampton | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:10 | +10 | 17 | BGGMG |
| 4 | West Ham United | 9 | 4 | 4 | 1 | 23:12 | +11 | 16 | GGGBB |
| 5 | Stoke City | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:13 | +2 | 16 | GBGGG |
| 6 | Wolverhampton Wanderers | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | 14 | MBGGM |
| 7 | Queens Park Rangers | 9 | 3 | 5 | 1 | 11:8 | +3 | 14 | MBBBB |
| 8 | Birmingham City | 9 | 3 | 5 | 1 | 13:11 | +2 | 14 | BMGBG |
| 9 | Millwall | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:15 | +1 | 14 | GMBBG |
| 10 | West Bromwich Albion | 9 | 4 | 2 | 3 | 10:9 | +1 | 14 | GGBMM |
| 11 | Bristol City | 9 | 4 | 2 | 3 | 12:13 | -1 | 14 | GMMGB |
| 12 | Charlton Athletic | 9 | 3 | 4 | 2 | 8:11 | -3 | 13 | MBBMB |
| 13 | Blackburn Rovers | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:13 | +1 | 12 | MMGBG |
| 14 | Sheffield United | 9 | 3 | 3 | 3 | 12:11 | +1 | 12 | MGMMG |
| 15 | Wrexham | 9 | 2 | 5 | 2 | 10:13 | -3 | 11 | BBMGB |
| 16 | Lincoln City | 9 | 3 | 2 | 4 | 7:11 | -4 | 11 | BGGMM |
| 17 | Bolton Wanderers | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:17 | -5 | 10 | MMGGM |
| 18 | Norwich City | 9 | 3 | 0 | 6 | 17:19 | -2 | 9 | GGMMM |
| 19 | Portsmouth | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:11 | -2 | 8 | MGBBM |
| 20 | Watford | 9 | 2 | 2 | 5 | 7:14 | -7 | 8 | MGMMM |
| 21 | Cardiff City | 9 | 1 | 4 | 4 | 11:14 | -3 | 7 | MBMGM |
| 22 | Burnley | 9 | 1 | 4 | 4 | 13:17 | -4 | 7 | MBMBG |
| 23 | Derby County | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:15 | -7 | 6 | MMMBB |
| 24 | Preston North End | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:16 | -8 | 4 | GMMBM |
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Genel
Birmingham City · İç saha
Preston North End · Genel
Preston North End · Dış saha
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Son 5 maç (genel) · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 1-0 | 1-0 |
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 0-1 |
| 12.09.26 | Dış | Derby County | 23. | 2-1 | 1-1 |
| 09.09.26 | Dış | Norwich City | 18. | 1-2 | 0-2 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 2-2 |
Preston North End · Son 5 maç (genel) · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Millwall | 9. | 0-1 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 2-0 |
| 12.09.26 | İç | Lincoln City | 16. | 0-1 | 0-0 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 1-0 |
| 05.09.26 | İç | Blackburn Rovers | 13. | 2-1 | 2-0 |
Birmingham City · Son 5 iç saha maçı · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 0-1 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 2-2 |
| 01.09.26 | İç | Southampton | 3. | 1-1 | 0-1 |
| 22.08.26 | İç | Bristol City | 11. | 2-2 | 1-1 |
Preston North End · Son 5 dış saha maçı · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 2-0 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 1-0 |
| 29.08.26 | Dış | Charlton Athletic | 12. | 0-1 | 0-0 |
| 15.08.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 1-2 | 0-2 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Maç sonu toplam gol
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ gol | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Genel
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 430-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 7toplam |
Preston North End · Genel
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 260-75 | 475-90+ | 7toplam |
Birmingham City · İç saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 430-45+ | 045-60 | 060-75 | 275-90+ | 7toplam |
Preston North End · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 145-60 | 260-75 | 275-90+ | 7toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Bu maçta Birmingham City’nin son 5 genel karşılaşmadaki 8 golü ve 7 golü, maç başına 1,6 atıp 1,4 yediğini gösteriyor; toplam gol ortalaması da 3. Birmingham’ın bu maçlarının yüzde 100’ünde 1 ve üzeri, yüzde 80’inde 2 ve üzeri, yine yüzde 80’inde 3 ve üzeri gol çıktı; 4 ve üzeri gol oranı yüzde 40, 5 ve üzeri gol ise yüzde 0 kaldı. İç sahada tablo daha hareketli: 4 maçta 7 gol atıp 7 gol yediler, iki tarafın ortalaması da 1,75, maç başı toplam 3,5 gole ulaşıyor. Bu karşılaşmaların yüzde 100’ünde 1 ve 2 ve üzeri gol, yüzde 75’inde 3 ve 4 ve üzeri gol görüldü. Preston North End ise son 5 maçında 5 gol atıp 7 gol yedi; ortalamaları 1 ve 1,4, toplam gol ortalaması 2,4. Bu seride 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve 3 ve üzeri gol yüzde 60, 4 ve üzeri gol yüzde 20, 5 ve üzeri gol yüzde 0. Deplasmanda 4 maçta 4 gol bulup 7 gol yediler; 1 ve 1,75’lik ortalamalarla toplam 2,75 gol var. Dış saha maçlarının yüzde 75’inde 2 ve 3 ve üzeri gol çıktı.
İlk yarı tarafında Birmingham’ın genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri gol yüzde 60; iç sahada bu oranlar yüzde 100 ve yüzde 50. Preston’da genel olarak ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 60, 2 ve üzeri gol yüzde 40; deplasmanda yüzde 75 ve yüzde 50. Birmingham gollerini en çok 30-45+ dakikaları arasında 3 kez bulmuş, ardından 45-60 ve 60-75 aralıklarında 2’şer gol geliyor; aynı 30-45+ bölümünde 4 gol yediler. Preston’ın 5 genel golünün 3’ü 0-15, 2’si 15-30 dakikalarında geldi; ikinci yarıda gol atamadılar, buna karşılık 75-90+ arasında 4 gol yediler. İki takımın son maçları birleşince beklenen gol 2,7; karşılıklı gol 7 maçta, yüzde 70 oranında gerçekleşti. 2 ve 3 ve üzeri gol de 10 maçın 7’sinde, yüzde 70; 4 ve üzeri gol 3 maçta yüzde 30, 5 ve üzeri gol yüzde 0. İlk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 50. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,2, karşılıklı gol 3 maçta, 2,5’in üzerinde gol de 3 maçta. Bence belirleyici nokta, Birmingham’ın evdeki üretkenliğiyle Preston’ın özellikle son bölümdeki savunma kırılganlığının nasıl buluşacağı.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Genel
Birmingham City · İç saha
Preston North End · Genel
Preston North End · Dış saha
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Son 5 maç (genel) · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 1-0 | 9-7 | 16 | 7-3 |
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 5-3 | 8 | 2-2 |
| 12.09.26 | Dış | Derby County | 23. | 2-1 | 4-10 | 14 | 1-2 |
| 09.09.26 | Dış | Norwich City | 18. | 1-2 | 7-6 | 13 | 4-0 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 8-4 | 12 | 2-3 |
Preston North End · Son 5 maç (genel) · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Millwall | 9. | 0-1 | 4-4 | 8 | 1-1 |
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 3-10 | 13 | 1-4 |
| 12.09.26 | İç | Lincoln City | 16. | 0-1 | 16-3 | 19 | 7-2 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 4-2 | 6 | 3-1 |
| 05.09.26 | İç | Blackburn Rovers | 13. | 2-1 | 3-11 | 14 | 2-6 |
Birmingham City · Son 5 iç saha maçı · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 5-3 | 8 | 2-2 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 8-4 | 12 | 2-3 |
| 01.09.26 | İç | Southampton | 3. | 1-1 | 3-5 | 8 | 3-3 |
| 22.08.26 | İç | Bristol City | 11. | 2-2 | 7-3 | 10 | 2-1 |
Preston North End · Son 5 dış saha maçı · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 3-10 | 13 | 1-4 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 4-2 | 6 | 3-1 |
| 29.08.26 | Dış | Charlton Athletic | 12. | 0-1 | 4-7 | 11 | 1-2 |
| 15.08.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 1-2 | 2-5 | 7 | 1-1 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Maç toplamı korner
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 9+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %804 / 5 maç | %251 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %804 / 5 maç | %251 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı korner
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Korner dengesi (genel)
Preston North End · Korner dengesi (genel)
Birmingham City · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Preston North End · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Birmingham City–Preston North End maçında korner ritmi, iki takımın genel verilerinde birbirine oldukça yakın görünse de saha şartları tabloyu değiştiriyor. Birmingham son 5 maçta maç başına 6,6 korner kullanıp rakiplerine 6 korner vermiş; toplam ortalaması 12,6. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise kendi korner ortalaması 5,75’e, rakibe verdiği ortalama 3,75’e düşüyor ve toplam 9,5’te kalıyor. Buna rağmen evindeki maçların tamamında 8 ve üzeri korner görülürken, 9 ve 10 ve üzeri korner eşiği yüzde 50’de kalmış. Birmingham’ın iç sahada 3 ve üzeri korner üretme oranı yüzde 100, 5 ve üzeri oranı yüzde 75, 6 ve üzeri oranı yüzde 50. Preston’ın genel ortalaması 6 korner kullanımı, 6 korner rakibe verme ve 12 toplam korner şeklinde. Fakat deplasmanda kendi üretimi 3,25’e inerken rakibe verdiği değer 6’ya çıkıyor; toplam da 9,25 oluyor. Deplasman maçlarında 8, 9, 10 ve 11 ve üzeri korner eşikleri yüzde 50, 12 ve üzeri ise yüzde 25. Takım bazında Preston’ın 3 ve üzeri korner oranı yüzde 75, 4 ve üzeri oranı yüzde 50, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Birmingham’ın genel en yüksek toplamı 16, Preston’ınki 19; bu da dalgalanmanın tamamen göz ardı edilemeyeceğini gösteriyor.
Korner dengesi benim gözüme çarpan asıl başlık. Birmingham son genel maçlarının 4’ünde rakibinden fazla korner kullanmış, yalnızca 1’inde geride kalmış; iç sahada da bu denge 3’e 1 Birmingham lehine. Preston ise genel tabloda 2 kez rakibinden fazla, 1 kez eşit, 2 kez geride kalmış; deplasmanda yalnızca 1 maçta önde, 3 maçta rakibinin gerisinde. Bu nedenle oyunun kenarlara taşınması ve Birmingham’ın rakip ceza alanı çevresinde baskıyı koruması belirleyici olabilir. İki takımın son maçları birleştirildiğinde beklenen toplam 12,3, Birmingham payı 6,3, Preston payı 6 korner. 10 maçın 7’sinde 9, 10 ve 11 ve üzeri korner görülmesi, maçın belli bölümlerinde canlı bir korner akışı ihtimalini destekliyor; birleşik ilk yarı ortalaması 5,4. Yine de Preston’ın deplasmanda düşük üretimi, Birmingham’ın baskısına karşı ne kadar direnebileceğini önemli hale getiriyor. Örneklemin son birkaç maçla sınırlı olduğunu unutmadan, benim için izlenmesi gereken nokta ev sahibinin erken kenar baskısı ve Preston’ın buna vereceği karşılık.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Genel
Birmingham City · İç saha
Preston North End · Genel
Preston North End · Dış saha
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Son 5 maç (genel) · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | West Bromwich Albion | 10. | 1-0 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Derby County | 23. | 2-1 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 09.09.26 | Dış | Norwich City | 18. | 1-2 | 2-6 | 8 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Preston North End · Son 5 maç (genel) · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Millwall | 9. | 0-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 2-4 | 6 | 0-1 |
| 12.09.26 | İç | Lincoln City | 16. | 0-1 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 05.09.26 | İç | Blackburn Rovers | 13. | 2-1 | 4-2 | 6 | 0-0 |
Birmingham City · Son 5 iç saha maçı · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2. | 2-2 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 6. | 2-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 01.09.26 | İç | Southampton | 3. | 1-1 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 22.08.26 | İç | Bristol City | 11. | 2-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Preston North End · Son 5 dış saha maçı · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 7. | 2-2 | 2-4 | 6 | 0-1 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 20. | 1-2 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 29.08.26 | Dış | Charlton Athletic | 12. | 0-1 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 15.08.26 | Dış | Bolton Wanderers | 17. | 1-2 | 3-2 | 5 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Maç toplamı kart
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| Birmingham CityGenel | Birmingham Cityİç saha | Preston North EndGenel | Preston North EndDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Hakem
Birmingham City · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Preston North End · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Birmingham City ile Preston North End buluşmasında benim gözüm, ikili mücadelelerin ardından oyuncuların ne kadar sakin kalacağına çevriliyor. Birmingham son 5 maçta 13 kart görmüş, rakipleri 10 kartta kalmış; maç başına 2,6’ya karşı 2 kart ve toplamda 4,6 ortalama, ev sahibinin disiplin yükünü daha fazla taşıdığını düşündürüyor. Preston’da 10’a karşı 9 kart, 2’ye karşı 1,8 ortalama ve toplam 3,8 var. Toplam 3 ve üzeri kart Birmingham’da %80, Preston’da %60; 4 ve üzeri %60’a karşı %40. Her ikisinde 5 ve üzeri ile 6 ve üzeri %40, 7 ve üzeri ise %20’ye karşı %0. En yüksek toplamlar 8 ve 6, en düşükler ikisinde de 2. Açıkçası saha ayrımı hikâyeyi değiştiriyor: Birmingham’ın son 4 iç saha maçında kendi ortalaması 2,25, rakibinin 1, toplamın 3,25; Preston’ın son 4 deplasmanında bunlar 2, 1,75 ve 3,75. Evde toplam 3 ve üzeri %75, 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri %25, 6 ve üzeri %0; Preston deplasmanında ilk üç eşik %50, 6 ve üzeri %25. İkisinde de 7 ve üzeri %0; en yüksek toplamlar 5 ve 6. Takım bazında 1 ve üzeri kart bütün örneklemlerde %100. Birmingham’ın 2/3/4 ve üzeri yüzdeleri genelde %100/%40/%20, evde %100/%25/%0; Preston’ın genelde %60/%20/%20, dışarıda %75/%25/%0.
Benim için maçın düğümü, devreler ilerledikçe müdahalelerin sertleşip sertleşmemesi. Birmingham’da ilk/ikinci yarı toplam ortalamaları genelde 1,6/3, evde 0,75/2,5; Preston’da genelde 1,6/2,2, deplasmanda 1,5/2,25. Hakemin adı ve son maçları verilmediğinden onun yönetim çizgisine dair yorum yapamam. Birmingham’ın genel/iç saha sarı kartları 13/9, Preston’ın genel/deplasman sarıları 10/8; bütün bu kesitlerde takımların kırmızı kartı 0. Buna rağmen Preston’ın genel ve deplasman kesitlerinde kırmızı çıkan maç sayısı 1; bunu Preston’ın gördüğü kırmızı diye okumamak gerek. Birleşik 10 maçta beklenen toplam 4,2, Birmingham payı 2,2, Preston payı 2; ilk yarı beklentisi 1,6. Toplam 4 ve üzeri kart %50 ile 5 maçta, 5 ve üzeri ile 6 ve üzeri %40 ile 4’er maçta; kırmızı çıkan karşılaşma %10 ile 1 maçta görülmüş. Bence özellikle ikinci yarıdaki geciken müdahaleleri izleyelim; bunlar son birkaç maçın işaretleri, maçın karakterini oyuncuların mücadele kontrolü belirleyecek.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 10,00 | 12,20 | 22,20 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 10,50 | 13,25 | 23,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 17+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 19+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 21+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 23+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 11+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Preston North End · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,80 | 10,00 | 18,80 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 9,50 | 13,75 | 23,25 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 17+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 19+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 21+ | %201 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 23+ | %00 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,40 | 7,20 | 14,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 9,00 | 10,00 | 19,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 14+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 16+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 18+ | %201 / 5 maç | %753 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %753 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 18 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Preston North End · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,40 | 7,60 | 17,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 10,00 | 7,00 | 17,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 14+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 8+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 22 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 25,00 | 17,60 | 42,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 25,00 | 16,75 | 41,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 37+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 40+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 43+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 46+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 21+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 47 / 37 · Rakipten fazla kullandığı maç: 5 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Preston North End · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 20,40 | 22,80 | 43,20 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 20,50 | 25,00 | 45,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 37+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 40+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 43+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 46+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 23+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 25+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 61 / 34 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Birmingham City · Son 5 maç · 8. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | West Bromwich Albion | 1-0 | 7-12 | 9-3 | 19-18 |
| 19.09.26 | İç | Middlesbrough | 2-2 | 11-11 | 10-8 | 30-17 |
| 12.09.26 | Dış | Derby County | 2-1 | 8-12 | 7-6 | 25-20 |
| 09.09.26 | Dış | Norwich City | 1-2 | 12-9 | 6-10 | 23-19 |
| 06.09.26 | İç | Wolverhampton Wanderers | 2-2 | 12-17 | 5-9 | 28-14 |
Preston North End · Son 5 maç · 24. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Millwall | 0-1 | 11-8 | 8-8 | 19-25 |
| 19.09.26 | Dış | Queens Park Rangers | 2-2 | 8-13 | 15-7 | 16-18 |
| 12.09.26 | İç | Lincoln City | 0-1 | 9-8 | 9-5 | 24-12 |
| 08.09.26 | Dış | Watford | 1-2 | 7-10 | 8-10 | 28-33 |
| 05.09.26 | İç | Blackburn Rovers | 2-1 | 9-11 | 7-8 | 15-26 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Birmingham City ile Preston North End arasındaki oyunun kenar çizgileri ve duran top çevresi oldukça farklı bir tablo çiziyor. Serbest vuruşlarda Birmingham genelinde maç başı 10, Preston’da 8,8 kullanıyor; iç saha ve dış saha ayrımında bu değerler sırasıyla 10,5 ve 9,5’e çıkıyor. Birmingham’ın maç başı toplamı 22,2, kendi sahasında 23,75 iken Preston’ın genel toplamı 18,8, deplasman toplamı 23,25. Birmingham maçlarının toplamı 19 ve üzeri serbest vuruşa yüzde 100 ulaşmış, takımın 8 ve üzeri üretme oranı da yüzde 80; Preston’da aynı toplam eşiği yüzde 60, takımın 8 ve üzeri oranı yüzde 80. Kale vuruşlarında Preston’ın genel takım ortalaması 9,4, Birmingham’ın 7,4; deplasmanda Preston 10 ortalamaya çıkarken Birmingham iç sahada 9’da kalıyor. Toplamlarda ev sahibi 14,6, konuk ekip 17 ortalamasında. Birmingham maçlarının yüzde 100’ü 12 ve üzeri toplam kale vuruşuna ulaşırken Preston’da bu oran da yüzde 100; takım bazında 7 ve üzeri eşik Birmingham’da yüzde 60, Preston’da yüzde 100. Taç atışlarında ise Birmingham belirgin biçimde önde: genel takım ortalaması 25, iç sahada da 25; Preston genelinde 20,4, deplasmanda 20,5. Toplam ortalamalar 42,6 ve 43,2, dış saha özelinde 41,75’e karşı 45,5.
Devre bazlı ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu kırılımı paylaşılmadığı için oyunun hangi bölümünde yoğunluk artıyor, bunu sayısal olarak ayırmak mümkün değil. Yine de birleşik beklentiler maçın genel karakteri hakkında sağlam bir fikir veriyor: serbest vuruşta toplam 20,5; bunun 10’u Birmingham, 10,5’i Preston tarafına düşüyor. Kale vuruşunda birleşik beklenti 15,8 ve dağılım 7,5’e 8,3; burada Preston’ın rakibini biraz daha geriye iten, Birmingham’ın ise kendi sahasında oyunu daha fazla karşılayan bir görüntüsü var. Taç atışındaki 42,9 toplam beklenti, Birmingham için 23,9, Preston için 19 anlamına geliyor. Açıkçası bu sayı, oyunun merkezden çok kanatlara ve ikili mücadelelere taşınabileceğini söylüyor. Birmingham’ın iç sahada serbest vuruş ve taç üstünlüğü, Preston’ın deplasmanda kale vuruşu üretimiyle birleşince, maçta topun sık sık dış koridorlara çıkmasını ve duran top çevresinde ikinci toplar için sert bir mücadele yaşanmasını bekliyorum. Bunlar son birkaç maçın örneklemi; sahada özellikle taç sonrası yerleşimlere ve kale vuruşlarının nasıl başladığına dikkat etmek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
Birmingham CityvsPreston North End
13.10.2026 · 22:00FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 12.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Swansea City
Middlesbrough
Southampton
West Ham United
Stoke City
Wolverhampton Wanderers
Queens Park Rangers
Millwall
West Bromwich Albion
Bristol City
Charlton Athletic
Blackburn Rovers
Sheffield United
Wrexham
Lincoln City
Bolton Wanderers
Norwich City
Portsmouth
Watford
Cardiff City
Burnley
Derby County