

- Pre-match standings
- Both teams’ position and points
- Last 5 matches form
- Missing players (injured / suspended)
- Goal Averages
- Recent Matches and Opponents
- Goal Thresholds
- Goal minutes
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Corner Averages
- Recent Matches and Corners
- Corner Thresholds
- Corner Balance and Halves
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Card Averages
- Recent Matches and Cards
- Card Thresholds
- Referee and Halves
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
- Free kicks
- Goal Kicks
- Throw-Ins
- Recent matches
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu’s comments
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Dutch Eredivisie 2026/2027
| # | Team | P | W | D | L | Goals | GD | Pts | Last 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | +20 | 20 | DWWWW |
| 2 | PSV | 8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | +16 | 19 | WWWLW |
| 3 | AZ | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | +10 | 19 | WWDWL |
| 4 | Twente | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | +8 | 17 | DWWWD |
| 5 | Ajax | 8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | +12 | 15 | LWWDD |
| 6 | Groningen | 8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | +6 | 14 | LDDWW |
| 7 | Fortuna Sittard | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | WWLWD |
Italian Serie A 2026/2027
| # | Team | P | W | D | L | Goals | GD | Pts | Last 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Cagliari | 6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | +3 | 13 | LWWWD |
| 5 | AC Milan | 6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | +6 | 12 | WDDWD |
| 6 | Juventus | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | +4 | 11 | WDLWD |
| 7 | Como | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | +3 | 11 | WWWLD |
| 8 | Napoli | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | +4 | 10 | LLWDW |
| 9 | Frosinone | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | +2 | 10 | WWDWL |
| 10 | Atalanta | 6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | WLLLW |
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord 4 players
- J. BosDiz SakatlığıDefender
- B. NieuwkoopArka AdaleDefender
- J. ModerDiz SakatlığıMidfielder
- G. SmalBacak YaralanmasıDefender
Como 1 players
- M. KeanDarbeye Bağlı SakatlıkForward · 1 matches
Lineup information may change up to match time; follow official club announcements for the latest updates.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Overall
Feyenoord · Home
Como · Overall
Como · Away
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Last 5 matches (Overall) · 1. place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 1-0 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 3-0 |
| 13.09.26 | Away | PEC Zwolle | — | 7-0 | 3-0 |
| 05.09.26 | Away | NEC | — | 3-1 | 0-0 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-1 |
Como · Last 5 matches (Overall) · 7. place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Home | Roma | — | 0-0 | 0-0 |
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 0-2 |
| 14.09.26 | Home | Parma | — | 2-1 | 1-0 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 3-1 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 2-1 |
Feyenoord · Last 5 home matches · 1nd place
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 1-0 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 3-0 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-1 |
| 16.08.26 | Home | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 2-0 |
Como · Last 5 away match · No. 7
| Date | Opponent | Opponent's position | Score | HT | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 0-2 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 3-1 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 2-1 |
| 22.08.26 | Away | Udinese | — | 1-1 | 0-1 |
Rankings are based on the league table before this match. "—": opponent is not in the same league table (cup, another league or previous season).
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Total goals at full time
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ goals | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 2+ goals | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 3+ goals | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 4+ goals | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 20%1 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 5+ goals | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches | 20%1 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
First-half total goals
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ goals | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 2+ goals | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 3+ goals | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 4+ goals | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 20%1 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 5+ goals | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The first-half table counts only matches with a known first-half score.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Overall
| Conceded | 10-15 | 015-30 | 030-45+ | 245-60 | 060-75 | 075-90+ | 3total |
Como · Overall
| Conceded | 10-15 | 215-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 5total |
Feyenoord · Home
| Conceded | 10-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 160-75 | 175-90+ | 4total |
Como · Away
| Conceded | 10-15 | 315-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 5total |
Chart: goals scored (number · percentage). Covers 30-45+ first-half stoppage time and 75-90+ full-time stoppage time. Bottom line: goals conceded in the same periods.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Feyenoord–Como maçında ilk dikkat çeken, ev sahibinin son 5 maçta 19 gol atıp yalnızca 3 gol yemesi. Feyenoord’un maç başına gol ortalaması 3.8, yediği gol ortalaması 0.6 ve maç başı toplam gol değeri 4.4. Bu seride 1 ve üzeri gol ile 2 ve üzeri gol görülen maçların oranı yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 80, 4 ve üzeri gol yine yüzde 80, 5 ve üzeri gol ise yüzde 40. Rotterdam’daki son 4 karşılaşmada da 11 gol atan Feyenoord, 4 gol yedi; evindeki gol ortalaması 2.75, yediği gol ortalaması 1, maç başı toplam gol ise 3.75. Como’nun son 5 maçta 8 gol atıp 5 gol yemesi, 1.6 gol atma ve 1 gol yeme ortalamasıyla daha kontrollü bir tablo çiziyor. Buna rağmen 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 60 görüldü. Deplasmanda Como’nun 4 maçta 7 gol atıp 5 gol yemesi, 1.75 ve 1.25 ortalamalarıyla toplam 3 gole ulaşıyor; bu seride 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 50.
İlk yarıda da tempo tamamen kaybolmuyor: Feyenoord’un genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 40, 3 ve üzeri gol yüzde 40; iç sahada bu değerler yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25. Como’nun genelinde ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 60, deplasmanda ise yüzde 100 ve yüzde 75. Feyenoord gollerini özellikle 60-75 aralığında 7 kez bulmuş; ilk yarıda 7, ikinci yarıda 12 gol atması, maç ilerledikçe baskıyı artırdığını gösteriyor. Como’nun en canlı bölgesi 15-30 aralığı: genelinde 4, deplasmanda 3 gol burada geldi; ilk yarı toplamları 6’ya karşı 2, ikinci yarı toplamları ise 2’ye karşı 12. Karşılıklı gol Feyenoord’un son 5 maçında 2, Como’nun son 5 maçında 3 kez görüldü. İki takımın birleşik 10 maçında beklenen gol 3.5; 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 70, karşılıklı gol yüzde 50. In the first half, 1 or more goals occurred at 80%, and 2 or more at 50%. Aralarında son maç verisi yok; bu yüzden belirleyici nokta, Como’nun ilk yarı direnci ve Feyenoord’un özellikle 60-75 arasındaki ivmesi olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match goal expectations · last 5 + 5 matches
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Overall
Feyenoord · Home
Como · Overall
Como · Away
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Last 5 matches (Overall) · 1. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 7-6 | 13 | 4-2 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 6-3 | 9 | 1-0 |
| 13.09.26 | Away | PEC Zwolle | — | 7-0 | 6-5 | 11 | 6-1 |
| 05.09.26 | Away | NEC | — | 3-1 | 1-1 | 2 | 1-1 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 11-3 | 14 | 5-1 |
Como · Last 5 matches (Overall) · 7. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Home | Roma | — | 0-0 | 6-2 | 8 | 1-2 |
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 8-7 | 15 | 2-4 |
| 14.09.26 | Home | Parma | — | 2-1 | 11-4 | 15 | 7-3 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 4-5 | 9 | 3-0 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 7-2 | 9 | 5-0 |
Feyenoord · Last 5 home matches · 1nd place
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 7-6 | 13 | 4-2 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 6-3 | 9 | 1-0 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 11-3 | 14 | 5-1 |
| 16.08.26 | Home | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 6-6 | 12 | 3-1 |
Como · Last 5 away match · No. 7
| Date | Opponent | Pos | Score | Corners | Total | HT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 8-7 | 15 | 2-4 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 4-5 | 9 | 3-0 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 7-2 | 9 | 5-0 |
| 22.08.26 | Away | Udinese | — | 1-1 | 10-1 | 11 | — |
Corners: taken by the team - taken by the opponent. HT: first-half corners (team - opponent). Only matches with recorded corner data are counted. Rankings are based on the league table before this match.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Total match corners
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 9+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 10+ | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 11+ | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 12+ | 40%2 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
Team corners
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 4+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 5+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 6+ | 80%4 / 5 matches | 100%4 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 7+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The right table counts only corners won by the team itself.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Overall corner balance
Como · Corner Balance (Overall)
Feyenoord · Corners by half
5 matches with half-time data
Como · Corners by half
5 matches with half-time data
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Maçın korner havası, iki takımın son birkaç karşılaşmasındaki üretkenlik nedeniyle oldukça canlı görünüyor. Feyenoord’un son 5 maç genelinde kullandığı korner ortalaması 6.2, rakibe verdiği 3.6 ve maç başı toplamı 9.8. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise bu değerler 7.5, 4.5 ve 12’ye çıkıyor; toplam korner 9 ile 14 arasında kalmış. Ev sahibinde genel maçların yüzde 80’inde 8 ve 9 üzeri korner, yüzde 60’ında 10 ve 11 üzeri, yüzde 40’ında 12 ve üzeri korner görülürken iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 75. Feyenoord’un takım olarak 3, 4, 5 ve 6 üzeri korner eşikleri genel tabloda yüzde 80, iç sahada yüzde 100; 7 üzeri ise yüzde 40 ve yüzde 50. Como da geride değil: son 5 maç genelinde 7.2 korner kullanıp 4 korner vermiş, toplam ortalaması 11.2. Deplasmandaki son 4 maçta 7.25, 3.75 ve 11 ortalamaları var. Como’da 8 üzeri korner genel ve deplasman verisinde yüzde 100, 9 üzeri yüzde 80 ve yüzde 100; 10 ve 11 üzeri yüzde 40 ve yüzde 50, 12 üzeri ise yüzde 40 ve yüzde 25.
Korner dengesi iki tarafın da oyunu rakip yarı sahaya taşıyabildiğini söylüyor. Feyenoord son 5 maçın 4’ünde rakibinden fazla korner kullanmış, 1 maçta eşit kalmış; iç sahada bu denge 3 üstünlük ve 1 eşitlik. Como’nun genel tablosunda 4 üstünlük, 1 geride kalma var; deplasmanda da 3 kez önde, 1 kez geride. Birleşik görünümde maç başı beklenen toplam 10.5 korner; Feyenoord için 5.1, Como için 5.4. Son 10 maçın 8’inde 9 ve üzeri korner, 5’inde 10 ve 11 üzeri korner oluşmuş. İlk yarı toplam beklentisi 4.9; ikinci yarı ortalamalarının Feyenoord’da genel 5.4, iç sahada 7.75, Como’da genel 5.8 ve deplasmanda 6.33 olması, baskının ilerleyen bölümde artabileceğini düşündürüyor. Bence belirleyici nokta, Feyenoord’un evindeki 7.5 kornerlik üretimiyle Como’nun deplasmandaki 7.25 ortalamasının hangisinin oyunun yönünü ele geçireceği; bu örneklemde en yüksek toplamlar Feyenoord’da 14, Como’da 15.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match corner expectations · last 5 + 5 matches
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Overall
Feyenoord · Home
Como · Overall
Como · Away
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Last 5 matches (Overall) · 1. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 13.09.26 | Away | PEC Zwolle | — | 7-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 05.09.26 | Away | NEC | — | 3-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-3 | 3 | 0-0 |
Como · Last 5 matches (Overall) · 7. place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Home | Roma | — | 0-0 | 2-5 | 7 | 0-1 |
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 14.09.26 | Home | Parma | — | 2-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
Feyenoord · Last 5 home matches · 1nd place
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 3. | 2-0 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | — | 5-0 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 16.08.26 | Home | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 0-0 | 0 | 0-0 |
Como · Last 5 away match · No. 7
| Date | Opponent | Pos | Score | Cards | Total | Red | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 9. | 0-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | — | 4-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 8. | 2-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 22.08.26 | Away | Udinese | — | 1-1 | 0-3 | 3 | 0-0 |
Cards: team received - opponent received (each yellow and red card counts as 1 card). Red: Team - Opponent. Only matches with recorded card data are counted. Rankings are based on the league table before this match.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Total match cards
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 4+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 5+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 6+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
| 7+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
Cards received by the team
| FeyenoordGenel | FeyenoordHome | ComoGenel | ComoAway | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 2+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 3+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
| 4+ | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches | 0%0 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
70% and above 40%–69 below 40% · The right-hand table counts only cards received by the team itself.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Referee
Feyenoord · Cards by half
5 matches with half-time data
Como · Cards by half
5 matches with half-time data
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Feyenoord–Como buluşmasında kart ritmi, iki takımın son birkaç maçındaki tabloya göre dengeli ama Como tarafında biraz daha sert görünüyor. Feyenoord’un genel maçlarında toplam kart ortalaması 2.8; kendi gördüğü kart ortalaması 1, rakibin gördüğü ise 1.8. İç sahada bu toplam 2.75’e inerken Feyenoord’un kendi kart ortalaması 0.75’te kalıyor, rakipler ise ortalama 2 kart görüyor. Genel maçlarının yüzde 80’inde 3 ve üzeri kart çıkmış, iç sahada bu oran yüzde 75; 4 ve üzeri kart oranları da sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 50. Buna karşılık Como’nun genel toplamı 3.4, deplasman toplamı 3 kart ortalamasına sahip. Como genelinde kendi kart ortalaması 1.2, deplasmanda 0.75; rakip kartları ise 2.2 ve 2.25. Como’nun genel maçlarında 3 ve üzeri kart oranı yüzde 60, deplasmanda yüzde 75. 5 ve üzeri kart genelinde yüzde 40, dış sahada yüzde 25. Feyenoord’un en yüksek toplamı 4, iç sahadaki en yüksek değer de 4 iken Como’da bu rakam genel tabloda 7, deplasmanda 5. Takım bazında Feyenoord’un 1 ve üzeri kart oranı genelde yüzde 60, evinde yüzde 50; Como’da yüzde 80 ve deplasmanda yüzde 50. İki ekipte de 3 ve üzeri takım kartı görülmemiş.
İşin ikinci yarıya kaldığında sertleşme ihtimali var: Feyenoord maçlarında ilk yarı toplam ortalaması 1, ikinci yarı 1.8; evindeki değerler 0.75 ve 2. Como’da genel ilk yarı ortalaması 1, ikinci yarı 2.4, deplasmanda ise iki devre de 1.5. Birleşik son maçlarda beklenen toplam 3.1 kart; pay ev sahibi için 1.6, Como için 1.5. Bu birleşik tabloda 4 ve üzeri kart yüzde 40’la 10 maçın 4’ünde, 5 ve üzeri kart yüzde 20’yle 2 maçta, 6 ve üzeri kart yüzde 10’la 1 maçta kalmış; bu eşiklerin toplam kart sayıları sırasıyla 10, 10 ve 10. Kırmızı kart çıkan maç da yüzde 10, yani 10 karşılaşmanın 1’inde görülüyor. Feyenoord’un kırmızı kartı yok; Como’nun genelinde 1 kırmızı kartlı maç bulunurken deplasmanında yok. Hakemin son maçlarına ait bir veri paylaşılmadığı için bu başlıkta ek bir yön çizmek mümkün değil. Bence izlenmesi gereken yer, özellikle ikinci yarıda Como’nun rakip baskısı karşısında geçişleri durdururken ne kadar faul yapacağı; Feyenoord’un evindeki düşük kendi kart ortalamasına rağmen rakibi oyunun içinde ne kadar zorlayacağı belirleyici olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Pre-match card expectations · last 5 + 5 matches
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 12.80 | 10.20 | 23.00 |
| Home4 matches | — | — | — | — | 13.50 | 7.75 | 21.25 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 17+ | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 19+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 21+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 23+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 10+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 11+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 12+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 13+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Highest / lowest total: 33 / 14 · Matches in which they took more than the opponent: 4 / 5 · No half-by-half data
Como · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 10.20 | 7.40 | 17.60 |
| Away4 matches | — | — | — | — | 12.75 | 7.75 | 20.50 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 17+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 19+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 21+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 23+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 10+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 11+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 12+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 13+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Highest / lowest total: 29 / 12 · Matches in which they took more than the opponent: 3 / 5 · No half-by-half data
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 8.20 | 9.40 | 17.60 |
| Home4 matches | — | — | — | — | 6.75 | 11.75 | 18.50 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 15+ | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 17+ | 60%3 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 19+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 21+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 7+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 8+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 9+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 10+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
Highest / lowest total: 23 / 11 · Matches in which they took more than the opponent: 2 / 5 · No half-by-half data
Como · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 8.60 | 11.00 | 19.60 |
| Away4 matches | — | — | — | — | 9.75 | 10.75 | 20.50 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 15+ | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 17+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 19+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 21+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 7+ | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 8+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 9+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 10+ | 20%1 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
Highest / lowest total: 29 / 14 · Matches in which they took more than the opponent: 0 / 5 · No half-by-half data
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 20.40 | 15.80 | 36.20 |
| Home4 matches | — | — | — | — | 19.50 | 15.25 | 34.75 |
Match total
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 31+ | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 34+ | 80%4 / 5 matches | 75%3 / 4 matches |
| 37+ | 40%2 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 40+ | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Home | |
|---|---|---|
| 16+ | 100%5 / 5 matches | 100%4 / 4 matches |
| 18+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 20+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 22+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
Highest / lowest total: 44 / 31 · Matches in which they took more than the opponent: 4 / 5 · No half-by-half data
Como · per-match averages
| First half | Second half | Full match | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Used | Opponent | Used | Opponent | Used | Opponent | Total | |
| Overall5 matches | — | — | — | — | 19.20 | 16.80 | 36.00 |
| Away4 matches | — | — | — | — | 15.75 | 15.75 | 31.50 |
Match total
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 31+ | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 34+ | 60%3 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 37+ | 40%2 / 5 matches | 25%1 / 4 matches |
| 40+ | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
Used by the team
| Overall | Away | |
|---|---|---|
| 16+ | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 18+ | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 20+ | 80%4 / 5 matches | 50%2 / 4 matches |
| 22+ | 20%1 / 5 matches | 0%0 / 4 matches |
Highest / lowest total: 48 / 28 · Matches in which they took more than the opponent: 3 / 5 · No half-by-half data
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Last 5 matches · 1. place
| Date | Opponent | Score | Free kickFT (HT) | Goal kickFT (HT) | Throw-inFT (HT) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Home | AZ | 2-0 | 15-12 | 12-11 | 17-20 |
| 20.09.26 | Home | Utrecht | 5-0 | 22-11 | 3-8 | 17-14 |
| 13.09.26 | Away | PEC Zwolle | 7-0 | 9-8 | 7-7 | 24-20 |
| 05.09.26 | Away | NEC | 3-1 | 9-15 | 14-9 | 20-15 |
| 30.08.26 | Home | ADO Den Haag | 2-2 | 9-5 | 5-12 | 24-10 |
Como · Last 5 matches · 7. place
| Date | Opponent | Score | Free kickFT (HT) | Goal kickFT (HT) | Throw-inFT (HT) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Home | Roma | 0-0 | 9-9 | 8-10 | 23-25 |
| 20.09.26 | Away | Frosinone | 0-2 | 21-8 | 14-15 | 21-13 |
| 14.09.26 | Home | Parma | 2-1 | 4-8 | 8-13 | 20-11 |
| 04.09.26 | Away | Genoa | 4-1 | 8-7 | 7-7 | 20-19 |
| 30.08.26 | Away | Napoli | 2-1 | 9-5 | 6-10 | 12-16 |
Values: team’s total - opponent’s total, with the first half in parentheses. "—": this data was not recorded for that match. Rankings are based on the league table before this match.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu provides his analysis
Feyenoord–Como maçında duran top ve oyunun kenar çizgisine taşınma biçimi, iki takımın karakterini epey farklı gösteriyor. Serbest vuruşlarda Feyenoord son 5 maçta maç başına 12.8 kez kullanmış, rakibe 10.2 vermiş ve toplam ortalama 23’e ulaşmış. Como’da bu değerler 10.2, 7.4 ve 17.6. Feyenoord’un iç sahadaki kullanma ortalaması 13.5, Como’nun dış sahadaki ortalaması ise 12.75; birleşik beklenti ev sahibi için 10.1, deplasman için 10.2, toplamda 20.3. Feyenoord genelinde toplamın 17 ve üzeri olma oranı yüzde 80, 19, 21 ve 23 ve üzeri eşiklerinde yüzde 60; takımın 10, 11, 12 ve 13 ve üzeri kullanımlarının her biri yüzde 40. Como’da aynı toplam eşikleri sırasıyla yüzde 40, yüzde 20, yüzde 20 ve yüzde 20; takım tarafında 10, 11, 12 ve 13 ve üzeri değerlerin her biri yüzde 20. Kale vuruşlarında ise Como önde: maç başı toplam 19.6’ya karşı Feyenoord 17.6; dış saha ve iç saha ortalamaları da 20.5 ve 18.5. Birleşik beklenti 18.6, dağılım Feyenoord 9.6, Como 9. Taç atışlarında denge var: 36.2’ye karşı 36 toplam ortalama, birleşik beklenti 36.1; Feyenoord’un iç saha toplamı 34.75, Como’nun dış saha toplamı 31.5.
İşin ilginç tarafı, taç atışlarında Feyenoord’un genel toplamı 31 ve üzeri maçların tamamında görülmüş; 34 ve üzeri yüzde 80, 37 ve üzeri yüzde 40, 40 ve üzeri yüzde 20. Como’da bu eşikler yüzde 80, yüzde 60, yüzde 40 ve yüzde 20. Takım kullanımında Feyenoord’un 16 ve üzeri oranı yüzde 100, 18 ve üzeri yüzde 60, 20 ve üzeri yüzde 60; Como’da bunlar yüzde 80, yüzde 80 ve yüzde 80. Kale vuruşlarında Feyenoord’un 15 ve 17 ve üzeri toplam oranları yüzde 60, Como’nun yüzde 80 ve yüzde 60; takımın 7 ve üzeri değerlerinde de yüzde 60’a karşı yüzde 80 görülüyor. Bu tablo bana, Feyenoord’un oyunu daha fazla rakip yarı sahaya yıkıp serbest vuruşları artırabileceğini, Como’nun ise geriden çıkışlar ve baskı altında kalma nedeniyle kale vuruşlarını çoğaltabileceğini söylüyor. Maçın kenar çizgilerinde de hareket beklenir; fakat bu değerlendirme son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor. Devre kırılımı verilmediğinden oyunun hangi bölümünde yoğunluk artar diye sayı uydurmadan, sahada özellikle Feyenoord’un öne yerleşmesini ve Como’nun topu ne kadar hızlı oyuna soktuğunu izlemek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Free-kick expectation · last 5 + 5 matches
Goal-kick expectation · last 5 + 5 matches
Throw-in expectation · last 5 + 5 matches
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45FOOTBALLAn independent analysis created to understand football through statistics.
Methodology, Sources and Terms of Use
- Method: All statistics are calculated from the teams' last 5 matches before this game (with home/away splits shown separately). Averages and percentages are calculated automatically from matches with available data.
- Source: Match data is obtained from licensed football data providers. Data may contain a margin of error; past performance is not an indicator of future results.
- Commentary: The assessment sections are Yaşar Kenan Şeftalicioğlu's personal football commentary based on these statistics; they do not guarantee results.
- This content is not intended for betting or gambling; analiz.futbol is not a betting website.
- Team names and logos are the property of the respective clubs and rights holders; used for identification purposes only.
- All rights to this content belong to analiz.futbol. May be quoted with attribution and a link; unauthorized copying and reproduction are prohibited.
Prepared by: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 13.10.2026
Don't miss the match,
don't miss the analysis.
The next match analysis is ready too. Follow football through data with notifications, videos and live scores.
PSV
AZ
Twente
Ajax
Groningen
Fortuna Sittard
Cagliari
AC Milan
Juventus
Napoli
Frosinone
Atalanta
Utrecht
PEC Zwolle
NEC
ADO Den Haag
Roma
Parma
Genoa
Udinese