

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Türkiye Süper Lig 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:11 | +5 | 16 | GGGMG |
| 2 | Amed | 6 | 4 | 1 | 1 | 15:7 | +8 | 13 | MGBGG |
| 3 | Beşiktaş | 6 | 4 | 0 | 2 | 14:7 | +7 | 12 | MGGGM |
| 4 | Kocaelispor | 6 | 4 | 0 | 2 | 7:4 | +3 | 12 | GGGMG |
| 5 | Alanyaspor | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | +2 | 11 | GMGBG |
| 6 | Fenerbahçe | 6 | 3 | 1 | 2 | 16:6 | +10 | 10 | GGMBG |
| 7 | Trabzonspor | 6 | 3 | 1 | 2 | 13:5 | +8 | 10 | GMGMG |
| 8 | Rizespor | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:6 | +1 | 10 | MGMGB |
| 9 | Kasımpaşa | 7 | 2 | 4 | 1 | 8:8 | 0 | 10 | BBGBM |
| 10 | Gaziantep FK | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | GMGBM |
| 11 | Çorum Belediyespor | 6 | 2 | 1 | 3 | 13:12 | +1 | 7 | MMGGM |
| 12 | İstanbul Başakşehir | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | MBMMG |
| 13 | Gençlerbirliği | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:13 | -8 | 7 | GBMMM |
| 14 | BB Erzurumspor | 6 | 2 | 1 | 3 | 3:11 | -8 | 7 | MBGMG |
| 15 | Konyaspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:8 | -4 | 4 | MMMGB |
| 16 | Samsunspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:12 | -6 | 4 | GMMMM |
| 17 | Göztepe | 6 | 0 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | 3 | MMMBB |
| 18 | Eyüpspor | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:16 | -14 | 3 | MGMMM |
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Genel
Samsunspor · İç saha
Trabzonspor · Genel
Trabzonspor · Dış saha
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 14. | 0-1 | 0-1 |
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 1-3 |
| 06.09.26 | Dış | Kocaelispor | 4. | 0-1 | 0-1 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 0-1 |
| 22.08.26 | Dış | Rizespor | 8. | 2-0 | 1-0 |
Trabzonspor · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 4-0 | 3-0 |
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 0-1 |
| 06.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 13. | 5-0 | 3-0 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 1-1 |
| 23.08.26 | İç | İstanbul Başakşehir | 12. | 2-1 | 1-1 |
Samsunspor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 1-3 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 0-1 |
| 17.08.26 | İç | Göztepe | 17. | 3-3 | 2-1 |
Trabzonspor · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 0-1 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 1-1 |
| 15.08.26 | Dış | Kasımpaşa | 9. | 1-1 | 1-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Maç sonu toplam gol
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
İlk yarı toplam gol
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 2+ gol | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 4+ gol | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Genel
| Yediği | 40-15 | 115-30 | 130-45+ | 145-60 | 260-75 | 075-90+ | 9toplam |
Trabzonspor · Genel
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 4toplam |
Samsunspor · İç saha
| Yediği | 50-15 | 015-30 | 030-45+ | 245-60 | 360-75 | 075-90+ | 10toplam |
Trabzonspor · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 130-45+ | 145-60 | 060-75 | 175-90+ | 4toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Samsunspor, son 5 maçında 3 gol atıp 9 gol yedi; maç başına 0,60 gol atarken 1,80 gol görüyor. Kendi sahasındaki son 3 maçta ise tablo 4 atılan ve 10 yenilen gol şeklinde; bu maçlarda toplam gol ortalaması 4,67. Trabzonspor cephesinde son 5 maçta 12 gol atıldı, 4 gol yenildi; deplasmandaki son 3 maçta maç başı toplam gol 2,00. Gol sayısına baktığımızda Samsunspor maçlarının %60'ı 2 ve üzeri, %20'si 3 ve üzeri golle bitmiş; Trabzonspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %80 ve %80. İç saha özelinde Samsunspor maçlarında 3 ve üzeri gol oranı %67, dış saha özelinde Trabzonspor maçlarında %33.
İlk yarılar ayrı bir hikâye anlatıyor: Samsunspor maçlarında ilk yarıda gol görülen maç oranı %100, Trabzonspor maçlarında %100; ilk yarıda 2 ve üzeri gol ise %20 ile %80 arasında. Samsunspor gollerini en çok 0-15 dakikaları arasında buluyor, Trabzonspor ise en verimli zamanını 0-15 aralığında yaşıyor. Karşılıklı gol tarafında Samsunspor son 5 maçın 1 tanesinde, Trabzonspor ise 2 tanesinde iki takımın da gol attığı maçlar oynadı. Bu tablo iki takımın gol üretme ve gol yeme eğilimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken özellikle ilk golün hangi dakikalarda geldiğine ve takımların skor karşısındaki tepkisine dikkat etmenizi öneririm; bu rakamların hikâyesi çoğu zaman orada yazılır.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Aralarındaki son 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Genel
Samsunspor · İç saha
Trabzonspor · Genel
Trabzonspor · Dış saha
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 14. | 0-1 | 5-3 | 8 | 4-1 |
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 8-2 | 10 | 5-2 |
| 06.09.26 | Dış | Kocaelispor | 4. | 0-1 | 4-4 | 8 | 4-2 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 1-6 | 7 | 0-5 |
| 22.08.26 | Dış | Rizespor | 8. | 2-0 | 1-10 | 11 | 1-5 |
Trabzonspor · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 4-0 | 1-5 | 6 | 0-3 |
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 7-3 | 10 | 2-3 |
| 06.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 13. | 5-0 | 6-3 | 9 | 3-1 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 5-2 | 7 | 0-1 |
| 23.08.26 | İç | İstanbul Başakşehir | 12. | 2-1 | 5-1 | 6 | 3-1 |
Samsunspor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 8-2 | 10 | 5-2 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 1-6 | 7 | 0-5 |
| 17.08.26 | İç | Göztepe | 17. | 3-3 | 4-8 | 12 | 1-7 |
Trabzonspor · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 7-3 | 10 | 2-3 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 5-2 | 7 | 0-1 |
| 15.08.26 | Dış | Kasımpaşa | 9. | 1-1 | 10-3 | 13 | 6-1 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Maç toplamı korner
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç | %00 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı korner
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %201 / 5 maç | %672 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Korner dengesi (genel)
Trabzonspor · Korner dengesi (genel)
Samsunspor · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Trabzonspor · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Samsunspor, son 5 maçında maç başına 3,80 korner kullanırken rakiplerine 5,00 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 8,80. Kendi sahasındaki son 3 maçta kullandığı korner ortalaması 4,33, maç başı toplam korner ise 9,67. Trabzonspor cephesinde son 5 maçta maç başına 4,80 korner kullanıldı, 2,80 korner verildi; deplasmandaki son 3 maçta toplam korner ortalaması 10,00. Toplam korner sayısında Samsunspor maçlarının %40'ı 9+ korner, %40'ı 10+ korner ile bitti; Trabzonspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %40 ve %20. En yüksek toplam korner Samsunspor maçlarında 11, Trabzonspor maçlarında 10 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.
Korner dengesi tarafında Samsunspor son 5 maçın 2 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Trabzonspor ise 5 maçın 4 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 8,20; ev sahibi için beklenen korner 3,30, deplasman için 4,90. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 4,60. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Genel
Samsunspor · İç saha
Trabzonspor · Genel
Trabzonspor · Dış saha
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 14. | 0-1 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Kocaelispor | 4. | 0-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | Rizespor | 8. | 2-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
Trabzonspor · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Galatasaray | 1. | 4-0 | 4-3 | 7 | 0-1 |
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 13. | 5-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 23.08.26 | İç | İstanbul Başakşehir | 12. | 2-1 | 3-4 | 7 | 0-0 |
Samsunspor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 11. | 1-5 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 6. | 0-2 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 17.08.26 | İç | Göztepe | 17. | 3-3 | 1-4 | 5 | 0-0 |
Trabzonspor · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 15. | 0-1 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 2. | 1-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| 15.08.26 | Dış | Kasımpaşa | 9. | 1-1 | 0-2 | 2 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Maç toplamı kart
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın gördüğü kart
| SamsunsporGenel | Samsunsporİç saha | TrabzonsporGenel | TrabzonsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 2+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 3+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %00 / 3 maç | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Hakem
Samsunspor · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Trabzonspor · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Samsunspor, son 5 maçında maç başına 0,60 kart görürken rakipleri 1,80 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 2,40. Kendi sahasındaki son 3 maçta gördüğü kart ortalaması 0,33, maç başı toplam kart ise 3,00. Trabzonspor cephesinde son 5 maçta maç başına 3,20 kart görüldü, rakiplerine 3,20 kart çıktı; deplasmandaki son 3 maçta toplam kart ortalaması 5,33. Toplam kart sayısında Samsunspor maçlarının %20'si 4+ kart, %20'si 5+ kart ile bitti; Trabzonspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %100 ve %80. En sert maç Samsunspor için 5, Trabzonspor için 8 kartla oynandı.
İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 4,40; ev sahibi için beklenen kart 1,90, deplasman için 2,50. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 1. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 14,60 | 12,80 | 27,40 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 15,67 | 11,00 | 26,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 24+ | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 26+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 28+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 30+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 16+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 17+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 31 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Trabzonspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 16,20 | 11,40 | 27,60 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 17,00 | 8,67 | 25,67 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 24+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 26+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 28+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 30+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 15+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 16+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 33 / 23 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,40 | 8,20 | 15,60 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 5,33 | 9,33 | 14,67 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 13 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Trabzonspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,80 | 7,80 | 17,60 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 9,00 | 10,00 | 19,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 15+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %672 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 8+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 22 / 13 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 16,80 | 17,60 | 34,40 |
| İç saha3 maç | — | — | — | — | 17,00 | 16,00 | 33,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 28+ | %804 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 31+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 34+ | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 37+ | %201 / 5 maç | %331 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 16+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %00 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 46 / 26 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Trabzonspor · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 17,60 | 15,20 | 32,80 |
| Dış saha3 maç | — | — | — | — | 22,00 | 20,00 | 42,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 28+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 31+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 34+ | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 18+ | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 20+ | %603 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 41 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Samsunspor · Son 5 maç · 16. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | BB Erzurumspor | 0-1 | 11-14 | 9-12 | 19-17 |
| 12.09.26 | İç | Çorum Belediyespor | 1-5 | 18-12 | 4-11 | 16-18 |
| 06.09.26 | Dış | Kocaelispor | 0-1 | 13-14 | 6-7 | 23-23 |
| 30.08.26 | İç | Fenerbahçe | 0-2 | 18-13 | 6-8 | 16-10 |
| 22.08.26 | Dış | Rizespor | 2-0 | 13-11 | 12-3 | 10-20 |
Trabzonspor · Son 5 maç · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Galatasaray | 4-0 | 18-15 | 13-4 | 14-17 |
| 12.09.26 | Dış | Konyaspor | 0-1 | 16-9 | 8-14 | 25-16 |
| 06.09.26 | İç | Gençlerbirliği | 5-0 | 11-12 | 10-3 | 7-12 |
| 31.08.26 | Dış | Amed | 1-2 | 18-9 | 12-3 | 20-18 |
| 23.08.26 | İç | İstanbul Başakşehir | 2-1 | 18-12 | 6-15 | 22-13 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Serbest vuruş tarafında Samsunspor son 5 maçında maç başına 14,60 serbest vuruş kullanırken rakipleri 12,80 kullandı; Trabzonspor ise maç başına 16,20 kullanıp rakiplerine 11,40 bıraktı. Maç toplamında Samsunspor maçlarının %60'ı 26+ serbest vuruş ile bitti, Trabzonspor maçlarında bu oran %60. Kale vuruşu tarafında Samsunspor son 5 maçında maç başına 7,40 kale vuruşu kullanırken rakipleri 8,20 kullandı; Trabzonspor ise maç başına 9,80 kullanıp rakiplerine 7,80 bıraktı. Maç toplamında Samsunspor maçlarının %60'ı 15+ kale vuruşu ile bitti, Trabzonspor maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında Samsunspor son 5 maçında maç başına 16,80 taç atışı kullanırken rakipleri 17,60 kullandı; Trabzonspor ise maç başına 17,60 kullanıp rakiplerine 15,20 bıraktı. Maç toplamında Samsunspor maçlarının %60'ı 31+ taç atışı ile bitti, Trabzonspor maçlarında bu oran %80. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.
Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 27,50; ev sahibi için 13,00, deplasman için 14,50. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 16,60; ev sahibi için 7,60, deplasman için 9,00. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 33,60; ev sahibi için 16,00, deplasman için 17,60. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
SamsunsporvsTrabzonspor
10.10.2026 · 16:00FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 10.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
Galatasaray
Amed
Alanyaspor
Fenerbahçe
Rizespor
Kasımpaşa
Gençlerbirliği
BB Erzurumspor