ANALİZ.FUTBOL

Ümraniyespor – Sarıyer Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
Türkiye 1. Lig · 2026/2027 · Ümraniye Hekimbaşı Şehir Stadyumu09.10.2026 · 20:00Türkiye saati
Ümraniyespor16. sıra · 6 puan
BMMMG
VS
Sarıyer5. sıra · 14 puan
GGMBG
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Ümraniyespor / Sarıyer
Maç başı toplam gol2,00 / 2,60
3+ gol%40 / %60
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Ümraniyespor / Sarıyer
Maç başı toplam korner7,00 / 7,00
10+ korner%0 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Ümraniyespor / Sarıyer
Maç başı toplam kart4,40 / 5,00
5+ kart%40 / %60
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Ümraniyespor / Sarıyer
Serbest Vuruş ort.16,40 / 12,60
Kale Vuruşu ort.9,40 / 7,20
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Türkiye 1. Lig 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Kayserispor861115:3+1219MBGGG
2Bursaspor861116:7+919GGGBG
376 Iğdır Belediyespor851212:7+516GGGGB
4Batman Petrolspor851215:13+216GGGMM
5Sarıyer842211:9+214GGMBG
6Keçiörengücü834117:10+713BGGBB
7Mardin BB83329:5+412BBGMM
8Antalyaspor840414:13+112MGMGG
9Fatih Karagümrük833212:11+112BBMBG
10Muğlaspor82518:7+111GGBBB
11Bandırmaspor824212:5+710BMGBM
12Pendikspor824210:13-310BMGBB
13Manisa BBSK823312:1209BMMBM
14BB Bodrumspor81527:6+18BBMGB
15Sivasspor81529:11-28MBGBB
16Ümraniyespor81346:9-36BMMMG
17Van BB81348:17-96BMBBM
18Erokspor80534:10-65MBMBM
19İstanbulspor81257:19-125BMMMG
20Boluspor80173:20-171MMMBM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Genel

4attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 0,80Maç başı yediği 1,20Maç başı toplam gol 2,00Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Ümraniyespor · İç saha

2attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 0,50Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 1,50Karşılıklı gol %50 (2)Gol yemedi %25 (1)Gol atamadı %50 (2)
4 maç

Sarıyer · Genel

7attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 1,40Maç başı yediği 1,20Maç başı toplam gol 2,60Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Sarıyer · Dış saha

3attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 1,67Maç başı toplam gol 2,67Karşılıklı gol %67 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %33 (1)
3 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
18.09.26DışBandırmaspor11.1-00-0
12.09.26İçAntalyaspor8.1-21-0
05.09.26DışPendikspor12.0-10-1
01.09.26İçMuğlaspor10.0-10-1
28.08.26DışKeçiörengücü6.2-22-1

Sarıyer · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçBoluspor20.2-11-0
11.09.26İçBandırmaspor11.1-11-0
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-30-1
01.09.26İçPendikspor12.2-00-0
28.08.26DışAntalyaspor8.2-10-1

Ümraniyespor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
12.09.26İçAntalyaspor8.1-21-0
01.09.26İçMuğlaspor10.0-10-1
22.08.26İçErokspor18.1-10-0
08.08.26İçMardin BB7.0-00-0

Sarıyer · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-30-1
28.08.26DışAntalyaspor8.2-10-1
14.08.26DışErokspor18.1-10-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Maç sonu toplam gol

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%753 / 4 maç%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
2+ gol%402 / 5 maç%502 / 4 maç%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
3+ gol%402 / 5 maç%251 / 4 maç%603 / 5 maç%672 / 3 maç
4+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

İlk yarı toplam gol

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%502 / 4 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
2+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
3+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Genel

3 · %750-15'015-30'030-45+'045-60'060-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
3 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15215-30130-45+045-60260-75175-90+6toplam

Sarıyer · Genel

00-15'1 · %1415-30'1 · %1430-45+'1 · %1445-60'2 · %2960-75'2 · %2975-90+'
7attığı gol
2 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30230-45+145-60260-75175-90+6toplam

Ümraniyespor · İç saha

1 · %500-15'015-30'030-45+'045-60'1 · %5060-75'075-90+'
2attığı gol
1 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%67 (2/3)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30030-45+045-60160-75275-90+4toplam

Sarıyer · Dış saha

00-15'015-30'030-45+'1 · %3345-60'060-75'2 · %6775-90+'
3attığı gol
0 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%33 (1/3)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30230-45+045-60160-75275-90+5toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Ümraniyespor, son 5 maçında 4 gol atıp 6 gol yedi; maç başına 0,80 gol atarken 1,20 gol görüyor. Kendi sahasındaki son 4 maçta ise tablo 2 atılan ve 4 yenilen gol şeklinde; bu maçlarda toplam gol ortalaması 1,50. Sarıyer cephesinde son 5 maçta 7 gol atıldı, 6 gol yenildi; deplasmandaki son 3 maçta maç başı toplam gol 2,67. Gol sayısına baktığımızda Ümraniyespor maçlarının %40'ı 2 ve üzeri, %40'ı 3 ve üzeri golle bitmiş; Sarıyer maçlarında bu oranlar sırasıyla %100 ve %60. İç saha özelinde Ümraniyespor maçlarında 3 ve üzeri gol oranı %25, dış saha özelinde Sarıyer maçlarında %67.

İlk yarılar ayrı bir hikâye anlatıyor: Ümraniyespor maçlarında ilk yarıda gol görülen maç oranı %80, Sarıyer maçlarında %80; ilk yarıda 2 ve üzeri gol ise %20 ile %0 arasında. Ümraniyespor gollerini en çok 0-15 dakikaları arasında buluyor, Sarıyer ise en verimli zamanını 60-75 aralığında yaşıyor. Karşılıklı gol tarafında Ümraniyespor son 5 maçın 2 tanesinde, Sarıyer ise 3 tanesinde iki takımın da gol attığı maçlar oynadı. Bu tablo iki takımın gol üretme ve gol yeme eğilimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken özellikle ilk golün hangi dakikalarda geldiğine ve takımların skor karşısındaki tepkisine dikkat etmenizi öneririm; bu rakamların hikâyesi çoğu zaman orada yazılır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,30Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%702+ gol · 7/10
%503+ gol · 5/10
%104+ gol · 1/10
%05+ gol · 0/10
%80İY 1+ gol · 8/10
%10İY 2+ gol · 1/10

Aralarındaki son 4 maç

2,50maç başı gol
%503+ gol · 2/4
%50Karşılıklı gol · 2/4
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Genel

18kullandığı korner
17rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,60Maç başı rakibe verdiği korner 3,40Maç başı toplam korner 7,00En yüksek / en düşük toplam 9 / 4Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +0,20
korner verisi olan 5 maç

Ümraniyespor · İç saha

15kullandığı korner
22rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,75Maç başı rakibe verdiği korner 5,50Maç başı toplam korner 9,25En yüksek / en düşük toplam 12 / 4Rakipten fazla korner 1 / 4Maç başı korner farkı -1,75
korner verisi olan 4 maç

Sarıyer · Genel

14kullandığı korner
21rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,80Maç başı rakibe verdiği korner 4,20Maç başı toplam korner 7,00En yüksek / en düşük toplam 12 / 4Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -1,40
korner verisi olan 5 maç

Sarıyer · Dış saha

7kullandığı korner
13rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,33Maç başı rakibe verdiği korner 4,33Maç başı toplam korner 6,67En yüksek / en düşük toplam 9 / 4Rakipten fazla korner 0 / 3Maç başı korner farkı -2,00
korner verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
18.09.26DışBandırmaspor11.1-03-471-2
12.09.26İçAntalyaspor8.1-23-690-1
05.09.26DışPendikspor12.0-14-372-0
01.09.26İçMuğlaspor10.0-13-141-0
28.08.26DışKeçiörengücü6.2-25-381-1

Sarıyer · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçBoluspor20.2-16-060-0
11.09.26İçBandırmaspor11.1-13-9123-5
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-34-591-3
01.09.26İçPendikspor12.2-01-340-1
28.08.26DışAntalyaspor8.2-10-440-3

Ümraniyespor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
12.09.26İçAntalyaspor8.1-23-690-1
01.09.26İçMuğlaspor10.0-13-141-0
22.08.26İçErokspor18.1-13-9121-3
08.08.26İçMardin BB7.0-06-6122-2

Sarıyer · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-34-591-3
28.08.26DışAntalyaspor8.2-10-440-3
14.08.26DışErokspor18.1-13-471-0

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Maç toplamı korner

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
8+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
9+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
10+%00 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
11+%00 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
12+%00 / 5 maç%502 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç

Takımın kullandığı korner

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
3+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%603 / 5 maç%672 / 3 maç
4+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
5+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
6+%00 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla0 eşit2 rakipten az
3,60kullandığı
3,40verdiği
+0,20maç başı fark

Sarıyer · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla0 eşit4 rakipten az
2,80kullandığı
4,20verdiği
-1,40maç başı fark

Ümraniyespor · Devrelere göre korner

1,80İlk yarı toplam5,20İkinci yarı toplam1,00İY kullandığı
%0İY 4+ · 0/5
%0İY 5+ · 0/5
%0İY 6+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Sarıyer · Devrelere göre korner

3,20İlk yarı toplam3,80İkinci yarı toplam0,80İY kullandığı
%40İY 4+ · 2/5
%20İY 5+ · 1/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Ümraniyespor, son 5 maçında maç başına 3,60 korner kullanırken rakiplerine 3,40 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 7,00. Kendi sahasındaki son 4 maçta kullandığı korner ortalaması 3,75, maç başı toplam korner ise 9,25. Sarıyer cephesinde son 5 maçta maç başına 2,80 korner kullanıldı, 4,20 korner verildi; deplasmandaki son 3 maçta toplam korner ortalaması 6,67. Toplam korner sayısında Ümraniyespor maçlarının %20'si 9+ korner, %0'ı 10+ korner ile bitti; Sarıyer maçlarında bu oranlar sırasıyla %40 ve %20. En yüksek toplam korner Ümraniyespor maçlarında 9, Sarıyer maçlarında 12 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.

Korner dengesi tarafında Ümraniyespor son 5 maçın 3 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Sarıyer ise 5 maçın 1 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 7,00; ev sahibi için beklenen korner 3,90, deplasman için 3,10. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 2,50. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

7,00Beklenen toplam
3,90Ev sahibi beklenen
3,10Deplasman beklenen
%309+ korner · 3/10
%1010+ korner · 1/10
%1011+ korner · 1/10
2,50İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Genel

11gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 2,20Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 11 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Ümraniyespor · İç saha

6gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,50Maç başı rakibin gördüğü kart 2,75Maç başı toplam kart 4,25En yüksek / en düşük toplam 7 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 6 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 4
kart verisi olan 4 maç

Sarıyer · Genel

13gördüğü kart
12rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,60Maç başı rakibin gördüğü kart 2,40Maç başı toplam kart 5,00En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 13 / 0Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Sarıyer · Dış saha

5gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,67Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 4,67En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 3
kart verisi olan 3 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Son 5 maç (genel) · 16. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
18.09.26DışBandırmaspor11.1-01-120-0
12.09.26İçAntalyaspor8.1-22-240-0
05.09.26DışPendikspor12.0-12-130-0
01.09.26İçMuğlaspor10.0-13-470-0
28.08.26DışKeçiörengücü6.2-23-360-0

Sarıyer · Son 5 maç (genel) · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçBoluspor20.2-13-140-0
11.09.26İçBandırmaspor11.1-15-270-0
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-30-220-0
01.09.26İçPendikspor12.2-02-350-1
28.08.26DışAntalyaspor8.2-13-470-1

Ümraniyespor · Son 5 iç saha maçı · 16. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
12.09.26İçAntalyaspor8.1-22-240-0
01.09.26İçMuğlaspor10.0-13-470-0
22.08.26İçErokspor18.1-10-330-0
08.08.26İçMardin BB7.0-01-230-0

Sarıyer · Son 5 dış saha maçı · 5. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
05.09.26DışKeçiörengücü6.0-30-220-0
28.08.26DışAntalyaspor8.2-13-470-1
14.08.26DışErokspor18.1-12-350-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Maç toplamı kart

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
3+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
4+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
5+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%603 / 5 maç%672 / 3 maç
6+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç
7+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%402 / 5 maç%331 / 3 maç

Takımın gördüğü kart

ÜmraniyesporGenelÜmraniyesporİç sahaSarıyerGenelSarıyerDış saha
1+%1005 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
2+%804 / 5 maç%502 / 4 maç%804 / 5 maç%672 / 3 maç
3+%402 / 5 maç%251 / 4 maç%603 / 5 maç%331 / 3 maç
4+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 3 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Ümraniyespor · Devrelere göre kart

1,00İlk yarı toplam3,40İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%20İY 2+ · 1/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Sarıyer · Devrelere göre kart

2,00İlk yarı toplam3,00İkinci yarı toplam1,40İY gördüğü
%100İY 1+ · 5/5
%40İY 2+ · 2/5
%40İY 3+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Ümraniyespor, son 5 maçında maç başına 2,20 kart görürken rakipleri 2,20 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 4,40. Kendi sahasındaki son 4 maçta gördüğü kart ortalaması 1,50, maç başı toplam kart ise 4,25. Sarıyer cephesinde son 5 maçta maç başına 2,60 kart görüldü, rakiplerine 2,40 kart çıktı; deplasmandaki son 3 maçta toplam kart ortalaması 4,67. Toplam kart sayısında Ümraniyespor maçlarının %60'ı 4+ kart, %40'ı 5+ kart ile bitti; Sarıyer maçlarında bu oranlar sırasıyla %80 ve %60. En sert maç Ümraniyespor için 7, Sarıyer için 7 kartla oynandı.

İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 4,70; ev sahibi için beklenen kart 2,30, deplasman için 2,40. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 2. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

4,70Beklenen toplam
2,30Ev sahibi beklenen
2,40Deplasman beklenen
%704+ kart · 7/10
%505+ kart · 5/10
%406+ kart · 4/10
%20Kırmızı kart çıkan maç · 2/10
1,50İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————16,4010,6027,00
İç saha4 maç————14,0011,7525,75
Maç toplamı
Genelİç saha
23+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
25+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
27+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
29+%201 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
13+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
16+%603 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 30 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Sarıyer · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,6012,4025,00
Dış saha3 maç————16,6710,3327,00
Maç toplamı
GenelDış saha
23+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
25+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
27+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
29+%201 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
13+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
14+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
15+%402 / 5 maç%1003 / 3 maç
16+%402 / 5 maç%1003 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 31 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————9,407,4016,80
İç saha4 maç————9,506,2515,75
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
7+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
8+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
10+%804 / 5 maç%502 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Sarıyer · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,209,2016,40
Dış saha3 maç————7,677,6715,33
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
15+%804 / 5 maç%331 / 3 maç
17+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
19+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
7+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
8+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
9+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
10+%201 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————24,0020,0044,00
İç saha4 maç————27,0019,2546,25
Maç toplamı
Genelİç saha
37+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
40+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
43+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
46+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
20+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
22+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
24+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
26+%603 / 5 maç%753 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 55 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Sarıyer · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————22,6017,8040,40
Dış saha3 maç————22,0018,0040,00
Maç toplamı
GenelDış saha
37+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
40+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
43+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
46+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
20+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
22+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
24+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
26+%402 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 47 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Ümraniyespor · Son 5 maç · 16. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
18.09.26DışBandırmaspor1-017-910-727-28
12.09.26İçAntalyaspor1-215-1213-527-25
05.09.26DışPendikspor0-120-1010-619-11
01.09.26İçMuğlaspor0-112-122-1033-19
28.08.26DışKeçiörengücü2-218-1012-914-17

Sarıyer · Son 5 maç · 5. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26İçBoluspor2-114-114-1228-18
11.09.26İçBandırmaspor1-110-1810-920-22
05.09.26DışKeçiörengücü0-316-98-1328-19
01.09.26İçPendikspor2-06-109-623-14
28.08.26DışAntalyaspor2-117-145-614-16

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
ÜmraniyesporvsSarıyer09.10.2026 · 20:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Serbest vuruş tarafında Ümraniyespor son 5 maçında maç başına 16,40 serbest vuruş kullanırken rakipleri 10,60 kullandı; Sarıyer ise maç başına 12,60 kullanıp rakiplerine 12,40 bıraktı. Maç toplamında Ümraniyespor maçlarının %80'i 25+ serbest vuruş ile bitti, Sarıyer maçlarında bu oran %80. Kale vuruşu tarafında Ümraniyespor son 5 maçında maç başına 9,40 kale vuruşu kullanırken rakipleri 7,40 kullandı; Sarıyer ise maç başına 7,20 kullanıp rakiplerine 9,20 bıraktı. Maç toplamında Ümraniyespor maçlarının %80'i 15+ kale vuruşu ile bitti, Sarıyer maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında Ümraniyespor son 5 maçında maç başına 24,00 taç atışı kullanırken rakipleri 20,00 kullandı; Sarıyer ise maç başına 22,60 kullanıp rakiplerine 17,80 bıraktı. Maç toplamında Ümraniyespor maçlarının %60'ı 40+ taç atışı ile bitti, Sarıyer maçlarında bu oran %60. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.

Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 26,00; ev sahibi için 14,40, deplasman için 11,60. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 16,60; ev sahibi için 9,30, deplasman için 7,30. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 42,20; ev sahibi için 20,90, deplasman için 21,30. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

26,00Beklenen toplam
14,40Ev sahibi
11,60Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,60Beklenen toplam
9,30Ev sahibi
7,30Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

42,20Beklenen toplam
20,90Ev sahibi
21,30Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Ümraniyespor son 5 maçında maç başına 0,80 gol attı ve 1,20 gol yedi; Sarıyer ise maç başına 1,40 gol attı, 1,20 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,30. Korner tarafında Ümraniyespor maç başına 3,60, Sarıyer 2,80 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 7,00.

İstatistik tablosu

Ümraniyespor - Sarıyer: son 5 maç istatistikleri
İstatistikÜmraniyesporSarıyer
Son maçlar (eskiden yeniye)B M M M GG G M B G
Maç başı attığı gol0,801,40
Maç başı yediği gol1,201,20
Maç başı toplam gol2,002,60
3+ gollü maç oranı%40%60
Maç başı kullandığı korner3,602,80
Maçlarındaki toplam korner7,007,00
Maç başı gördüğü kart2,202,60
Serbest vuruş (maç başı)16,4012,60
Kale vuruşu (maç başı)9,407,20
Taç atışı (maç başı)24,0022,60

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Ümraniyespor 1 - 1 Sarıyer (ilk yarı 1-0)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 1 golMaç öncesi veri: %100 (10/10)2 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 3 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)2 gol✓ Gerçekleşti
İlk yarıda en az 1 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)İlk yarı 1-0✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 9 kornerMaç öncesi veri: %90 (9/10)7 korner✓ Gerçekleşti
Maçta en az 3 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)2 kart✗ Gerçekleşmedi

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Ümraniyespor - Sarıyer maçı ne zaman ve saat kaçta?

Ümraniyespor - Sarıyer maçı 9 Ekim 2026 20:00'de (Türkiye saati) Türkiye 1. Lig kapsamında oynanacak, Ümraniye Hekimbaşı Şehir Stadyumu sahne olacak.

Ümraniyespor ve Sarıyer son 5 maçta kaç gol attı?

Ümraniyespor son 5 maçında 4 gol attı, 6 gol yedi. Sarıyer son 5 maçında 7 gol attı, 6 gol yedi.

Ümraniyespor - Sarıyer maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 7,00; Ümraniyespor maç başına 3,60, Sarıyer 2,80 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.