ANALİZ.FUTBOL

Olympique Marseille – Olympiakos Piraeus Maç Öncesi Analiz Sunumu

TREN
Nasıl okunur? PDF indir
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Avrupa Ligi · 2026/2027 · Stade Vélodrome15.10.2026 · 22:00Türkiye saati
Olympique Marseille 
MGBMM
VS
Olympiakos Piraeus 
GGMGG
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Marseille / Olympiakos Piraeus
Maç başı toplam gol2,80 / 2,60
3+ gol%60 / %80
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Marseille / Olympiakos Piraeus
Maç başı toplam korner9,60 / 10,60
10+ korner%60 / %80
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Marseille / Olympiakos Piraeus
Maç başı toplam kart2,80 / 5,00
5+ kart%20 / %60
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Olympique Marseille / Olympiakos Piraeus
Serbest Vuruş ort.12,25 / 10,50
Kale Vuruşu ort.7,00 / 3,40
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00
Bu maç için gösterilebilecek puan tablosu yok (eleme turu veya tek maçlık organizasyon).
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Genel

4attığı gol
10yediği gol
Maç başı attığı 0,80Maç başı yediği 2,00Maç başı toplam gol 2,80Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Olympique Marseille · İç saha

9attığı gol
2yediği gol
Maç başı attığı 2,25Maç başı yediği 0,50Maç başı toplam gol 2,75Karşılıklı gol %50 (2)Gol yemedi %50 (2)Gol atamadı %0 (0)
4 maç

Olympiakos Piraeus · Genel

8attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 1,60Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 2,60Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Olympiakos Piraeus · Dış saha

2attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 0,50Maç başı yediği 0,75Maç başı toplam gol 1,25Karşılıklı gol %0 (0)Gol yemedi %75 (3)Gol atamadı %50 (2)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
17.09.26DışBeşiktaş—1-41-1
09.05.24DışAtalanta—0-30-1
02.05.24İçAtalanta—1-11-1
18.04.24İçBenfica—1-00-0
11.04.24DışBenfica—1-20-1

Olympiakos Piraeus · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
16.09.26İçJagiellonia Białystok—2-11-1
13.03.25İçFK Bodo - Glimt—2-10-1
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-30-2
30.01.25İçQarabağ—3-00-0
23.01.25DışPorto—1-00-0

Olympique Marseille · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
02.05.24İçAtalanta—1-11-1
18.04.24İçBenfica—1-00-0
07.03.24İçVillarreal—4-03-0
22.02.24İçShakhtar Donetsk—3-11-1

Olympiakos Piraeus · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-30-2
23.01.25DışPorto—1-00-0
28.11.24DışFCSB—0-00-0
24.10.24DışMalmö FF—1-01-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1005 / 5 maç%753 / 4 maç
2+ gol%804 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
3+ gol%603 / 5 maç%502 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
4+ gol%201 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
2+ gol%402 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
3+ gol%00 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Genel

00-15'2 · %5015-30'030-45+'045-60'1 · %2560-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
2 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%20 (1/5)ilk golü attığı maç
Yediği20-15215-30030-45+445-60060-75275-90+10toplam

Olympiakos Piraeus · Genel

00-15'015-30'1 · %1330-45+'3 · %3845-60'1 · %1360-75'3 · %3875-90+'
8attığı gol
1 / 7ilk yarı / ikinci yarı
%40 (2/5)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30230-45+145-60060-75075-90+5toplam

Olympique Marseille · İç saha

00-15'4 · %4415-30'1 · %1130-45+'1 · %1145-60'1 · %1160-75'2 · %2275-90+'
9attığı gol
5 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği20-15015-30030-45+045-60060-75075-90+2toplam

Olympiakos Piraeus · Dış saha

00-15'1 · %5015-30'030-45+'045-60'060-75'1 · %5075-90+'
2attığı gol
1 / 1ilk yarı / ikinci yarı
%67 (2/3)ilk golü attığı maç
Yediği10-15015-30130-45+145-60060-75075-90+3toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Bu eşleşmede Olympique Marseille’in son 5 maçtaki genel görüntüsü açıkçası dalgalı: 4 gol atıp 10 gol yemişler, maç başına attıkları gol ortalaması 0,8, yedikleri 2 ve toplam gol ortalaması 2,8. Bu karşılaşmaların tamamında en az 1 gol çıkarken, 2 ve üzeri gol oranı yüzde 80, 3 ve üzeri gol oranı yüzde 60, 4 ve 5 ve üzeri gol oranları ise yüzde 20’de kalmış. Marseille’in iç sahadaki son 4 maçında tablo belirgin biçimde değişiyor; 9 gol atıp yalnızca 2 gol yemişler, hücum ortalaması 2,25, savunma ortalaması 0,5 ve maç başı toplam 2,75 gol. Bu maçların yüzde 100’ünde 1 ve üzeri, yüzde 75’inde 2 ve üzeri, yüzde 50’sinde 3 ve 4 ve üzeri gol görülmüş. Olympiakos Piraeus ise son 5 maçında 8 gol atıp 5 gol yemiş; ortalamaları 1,6 ve 1, toplamları 2,6. 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 80. Ancak deplasmandaki son 4 maçta yalnızca 2 gol bulmaları, 3 gol yemeleri ve maç başına 1,25 toplam gole sahip olmaları, oyunun burada daha kontrollü akabileceğini söylüyor; 2 ve üzeri gol oranı yüzde 25’te kalmış.

İlk yarı başlangıcı Marseille’de genel maçların yüzde 80’inde 1 ve üzeri, yüzde 40’ında 2 ve üzeri golle hareketlenmiş; iç sahada bu oranlar yüzde 75 ve yüzde 75. Olympiakos’ta genel oranlar yüzde 60 ve yüzde 40, deplasmanda yüzde 50 ve yüzde 25. Marseille’in golleri en çok 15-30 dakikaları arasında, 2 golle geliyor; iç sahada aynı aralıkta 4 gol bulmuşlar. Olympiakos genelinde en üretken bölüm 45-60 arası 3 gol ve 75-90+ arası 3 gol; deplasmanda ise 15-30 ile 75-90+ aralıklarında birer gol var. Marseille özellikle 45-60 arasında 4 gol yemiş, Olympiakos’un savunması da 0-15, 30-45+ ve 45-60 aralıklarında birer gol vermiş. Karşılıklı gol son 5 genel maçta Marseille için 3, Olympiakos için 2 kez; deplasmanda Olympiakos’ta hiç görülmemiş. İki takımın son maçları birleşince beklenen gol 2,7, karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 70; ilk yarı 1 ve üzeri yüzde 70, 2 ve üzeri yüzde 40. Aralarındaki son 4 maçta maç başı gol 1,5, karşılıklı gol 1, 2,5 ve üzeri gol görülen maç sayısı 1. Benim gözüme çarpan, Marseille’in iç saha hücumu ile Olympiakos’un ikinci yarı üretkenliği; maçın kilidi özellikle devre sonrası geçişler ve savunma direnci olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,70Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%802+ gol · 8/10
%703+ gol · 7/10
%104+ gol · 1/10
%105+ gol · 1/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%40İY 2+ gol · 4/10

Aralarındaki son 4 maç

1,50maç başı gol
%253+ gol · 1/4
%25Karşılıklı gol · 1/4
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Genel

30kullandığı korner
18rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 6,00Maç başı rakibe verdiği korner 3,60Maç başı toplam korner 9,60En yüksek / en düşük toplam 14 / 3Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +2,40
korner verisi olan 5 maç

Olympique Marseille · İç saha

29kullandığı korner
14rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 7,25Maç başı rakibe verdiği korner 3,50Maç başı toplam korner 10,75En yüksek / en düşük toplam 14 / 5Rakipten fazla korner 3 / 4Maç başı korner farkı +3,75
korner verisi olan 4 maç

Olympiakos Piraeus · Genel

40kullandığı korner
13rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 8,00Maç başı rakibe verdiği korner 2,60Maç başı toplam korner 10,60En yüksek / en düşük toplam 15 / 4Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +5,40
korner verisi olan 5 maç

Olympiakos Piraeus · Dış saha

16kullandığı korner
18rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,50Maç başı toplam korner 8,50En yüksek / en düşük toplam 15 / 4Rakipten fazla korner 0 / 4Maç başı korner farkı -0,50
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
17.09.26DışBeşiktaş—1-43-363-2
09.05.24DışAtalanta—0-30-330-2
02.05.24İçAtalanta—1-111-1127-1
18.04.24İçBenfica—1-08-6142-0
11.04.24DışBenfica—1-28-5135-2

Olympiakos Piraeus · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
16.09.26İçJagiellonia Białystok—2-113-0137-0
13.03.25İçFK Bodo - Glimt—2-111-0116-0
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-37-8150-5
30.01.25İçQarabağ—3-07-3102-2
23.01.25DışPorto—1-02-240-1

Olympique Marseille · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
02.05.24İçAtalanta—1-111-1127-1
18.04.24İçBenfica—1-08-6142-0
07.03.24İçVillarreal—4-02-351-2
22.02.24İçShakhtar Donetsk—3-18-4125-1

Olympiakos Piraeus · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-37-8150-5
23.01.25DışPorto—1-02-240-1
28.11.24DışFCSB—0-04-480-1
24.10.24DışMalmö FF—1-03-473-2

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
8+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
10+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
11+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
3+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%502 / 4 maç
5+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
6+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%603 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%251 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla1 eşit1 rakipten az
6,00kullandığı
3,60verdiği
+2,40maç başı fark

Olympiakos Piraeus · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla1 eşit1 rakipten az
8,00kullandığı
2,60verdiği
+5,40maç başı fark

Olympique Marseille · Devrelere göre korner

4,80İlk yarı toplam4,80İkinci yarı toplam3,40İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%60İY 5+ · 3/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

Olympiakos Piraeus · Devrelere göre korner

4,60İlk yarı toplam6,00İkinci yarı toplam3,00İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%60İY 5+ · 3/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Olympique Marseille–Olympiakos Piraeus karşılaşmasında korner temposu, özellikle ev sahibi tarafında tribünün etkisiyle yükselmeye müsait görünüyor. Marseille’in son 5 maç genelinde maç başına 6 korner kullandığını, rakiplerine 3,6 korner verdiğini ve toplam ortalamanın 9,6 olduğunu görüyoruz. İç sahadaki tablo daha canlı: 4 maçta kendi korner ortalaması 7,25’e, toplam korner ortalaması 10,75’e çıkıyor; bu karşılaşmaların yüzde 75’inde 8, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri korner oluşmuş. Ayrıca Marseille, iç sahadaki maçların yüzde 75’inde 3, 4, 5, 6 ve 7 ve üzeri korner üretebilmiş. Olympiakos ise genel tabloda maç başına 8 korner ve 10,6 toplam ortalamayla daha güçlü bir üretim gösteriyor; fakat deplasmanda kendi ortalaması 4’e, toplam ortalaması 8,5’e geriliyor. Deplasman maçlarının yalnızca yüzde 25’inde 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri korner görülürken, 8 ve üzeri korner oranı yüzde 50’de kalıyor. En yüksek toplamlar Marseille için 14, Olympiakos için 15 korner.

Benim gözüme çarpan asıl ayrım, korner dengesinde ortaya çıkıyor. Marseille genel son 5 maçında 3 kez rakibinden fazla korner kullanmış, 1 kez eşit kalmış ve 1 kez geride kalmış; iç sahada bu denge 3-0-1. Olympiakos genel olarak 3-1-1’lik benzer bir üstünlük taşısa da deplasmanda rakibinden fazla korner kullandığı maç yok; 2 maç eşit, 2 maç geride. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 10,1 korner, ev sahibi payı 4,3 ve deplasman payı 5,8 olarak şekilleniyor. 10 maçın 7’sinde 9 ve 10 ve üzeri korner görülmüş; 11 ve üzeri eşik ise 6 maçta, yani yüzde 60’ta kalmış. İlk yarı beklenen toplam 4,7 korner; Marseille’in ilk yarı ortalaması 4,8, Olympiakos’un deplasmanda 3. Açıkçası maçın kilidi, Olympiakos’un dış sahadaki düşük korner üretimine karşı Marseille’in evindeki baskıyı ne kadar erken kuracağı olacak. Bunu son birkaç maçlık örneklemin işareti olarak okumak gerekir; oyunun kenarlara taşınıp taşınmayacağını ve ikinci yarıda temponun artıp artmayacağını izlemek önemli.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

10,10Beklenen toplam
4,30Ev sahibi beklenen
5,80Deplasman beklenen
%709+ korner · 7/10
%7010+ korner · 7/10
%6011+ korner · 6/10
4,70İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Genel

5gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,00Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 2,80En yüksek / en düşük toplam 7 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Olympique Marseille · İç saha

6gördüğü kart
14rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,50Maç başı rakibin gördüğü kart 3,50Maç başı toplam kart 5,00En yüksek / en düşük toplam 7 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 6 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç

Olympiakos Piraeus · Genel

10gördüğü kart
15rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,00Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 5,00En yüksek / en düşük toplam 8 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 8 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Olympiakos Piraeus · Dış saha

7gördüğü kart
11rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,75Maç başı rakibin gördüğü kart 2,75Maç başı toplam kart 4,50En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
17.09.26DışBeşiktaş—1-41-230-0
09.05.24DışAtalanta—0-30-220-0
02.05.24İçAtalanta—1-11-010-0
18.04.24İçBenfica—1-03-470-0
11.04.24DışBenfica—1-20-110-0

Olympiakos Piraeus · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
16.09.26İçJagiellonia Białystok—2-12-350-0
13.03.25İçFK Bodo - Glimt—2-15-381-0
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-32-020-0
30.01.25İçQarabağ—3-00-660-0
23.01.25DışPorto—1-01-340-0

Olympique Marseille · Son 5 iç saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
02.05.24İçAtalanta—1-11-010-0
18.04.24İçBenfica—1-03-470-0
07.03.24İçVillarreal—4-01-560-1
22.02.24İçShakhtar Donetsk—3-11-560-0

Olympiakos Piraeus · Son 5 dış saha maçı · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
06.03.25DışFK Bodo - Glimt—0-32-020-0
23.01.25DışPorto—1-01-340-0
28.11.24DışFCSB—0-01-670-1
24.10.24DışMalmö FF—1-03-250-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
3+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
6+%201 / 5 maç%753 / 4 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

Olympique MarseilleGenelOlympique Marseilleİç sahaOlympiakos PiraeusGenelOlympiakos PiraeusDış saha
1+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
3+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%201 / 5 maç%251 / 4 maç
4+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Olympique Marseille · Devrelere göre kart

0,80İlk yarı toplam2,00İkinci yarı toplam0,20İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%20İY 2+ · 1/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Olympiakos Piraeus · Devrelere göre kart

1,80İlk yarı toplam3,20İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%100İY 1+ · 5/5
%60İY 2+ · 3/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Marsilya’nın son 5 maçında maç başına toplam kart ortalaması 2,8; kendi gördüğü kart ortalaması 1, rakibin gördüğü ise 1,8. Bu tablo, ev sahibinin çoğu karşılaşmada rakibinden daha az kart aldığını gösteriyor: 4 maçta rakibinin gerisinde kaldı, yalnızca 1 maçta öne geçti. Genel eşiklerde 3 ve üzeri kart yüzde 40, 4 ve üzeri yüzde 20, 5, 6 ve 7 ve üzeri kart ise ayrı ayrı yüzde 20’de kaldı; toplam kart en yüksek 7, en düşük 1 oldu. Ancak Marsilya’nın iç sahadaki resmi daha hareketli: son 4 maçta toplam ortalama 5 karta çıktı, 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 75, 7 ve üzeri kart yüzde 25 gerçekleşti. Olympiakos’un son 5 maçında toplam ortalama 5, kendi kart ortalaması 2, rakip kartı 3. Deplasmanda toplam ortalama 4,5; 3 ve 4 ve üzeri kart yüzde 75, 5 ve üzeri yüzde 50, 6 ve 7 ve üzeri yüzde 25. Olympiakos deplasmanda 1 ve üzeri kartı 4 maçın 4’ünde, 2 ve üzeri kartı 2 maçta gördü; Marsilya’da bu oranlar 4 maçta 4 ve 4 maçta 1.

İşin ilginç tarafı, iki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam kart 3,9; beklenen ev sahibi kartı 2, deplasman kartı 1,9. 4 ve üzeri kart 10 maçın 5’inde, yani yüzde 50; 5 ve üzeri kart 4 maçta yüzde 40, 6 ve üzeri 3 maçta yüzde 30 görüldü. İlk yarı beklenen toplam 1,3 iken ikinci yarı verisi iki takımda da daha kabarık: Marsilya genelinde ikinci yarı ortalaması 2, Olympiakos’ta 3,2, deplasmanda ise 3,5. Hakemin son maçlarına ilişkin veri bulunmadığı için düdük standardı hakkında hüküm kuramam; bunu özellikle ayırmak gerekir. Kırmızı kart tarafında Marsilya’nın genel son 5 maçında hiç kırmızı yok, iç sahadaki 4 maçta da kırmızı çıkmadı; Olympiakos’un genelinde 1, deplasmanında ise 0 kırmızı kart var ve her iki örneklemde de kırmızı kart çıkan maç sayısı 1. Bence belirleyici nokta, Marsilya’nın evinde artan temas seviyesiyle Olympiakos’un deplasmanda özellikle ikinci yarıda yükselen kart temposunun kesişmesi olacak. Yakın skor ve geçiş mücadeleleri yaşanırsa, maçın sertliği son bölümde belirginleşebilir; fakat bu değerlendirmelerin son birkaç maça dayandığını unutmamak gerek.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,90Beklenen toplam
2,00Ev sahibi beklenen
1,90Deplasman beklenen
%504+ kart · 5/10
%405+ kart · 4/10
%306+ kart · 3/10
%10Kırmızı kart çıkan maç · 1/10
1,30İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel4 maç————12,2510,7523,00
İç saha1 maç————4,004,008,00
Maç toplamı
Genelİç saha
17+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
19+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
21+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
23+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
10+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
11+%753 / 4 maç%00 / 1 maç
12+%502 / 4 maç%00 / 1 maç
13+%502 / 4 maç%00 / 1 maç

En yüksek / en düşük toplam: 35 / 8 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 4 · Devre verisi tutulmuyor

Olympiakos Piraeus · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel2 maç————10,508,0018,50
Dış saha1 maç————8,006,0014,00
Maç toplamı
GenelDış saha
17+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
19+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
21+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
23+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
10+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
11+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
12+%501 / 2 maç%00 / 1 maç
13+%501 / 2 maç%00 / 1 maç

En yüksek / en düşük toplam: 23 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 2 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,006,8013,80
İç saha3 maç————4,006,3310,33
Maç toplamı
Genelİç saha
10+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
12+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
14+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
16+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
4+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
5+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
6+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
7+%603 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 3 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Olympiakos Piraeus · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————3,409,8013,20
Dış saha3 maç————5,6710,0015,67
Maç toplamı
GenelDış saha
10+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
12+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
14+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
16+%201 / 5 maç%672 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
4+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
5+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
6+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
7+%201 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 18 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,6019,0036,60
İç saha4 maç————19,2512,7532,00
Maç toplamı
Genelİç saha
36+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
39+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
42+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
45+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
17+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
19+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
21+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
23+%402 / 5 maç%753 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 55 / 4 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Olympiakos Piraeus · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————23,4023,4046,80
Dış saha3 maç————24,6725,0049,67
Maç toplamı
GenelDış saha
36+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
39+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
42+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
45+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
17+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
19+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
21+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
23+%603 / 5 maç%672 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 50 / 42 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Olympique Marseille · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
17.09.26DışBeşiktaş1-411-128-1011-20
09.05.24DışAtalanta0-318-89-626-22
02.05.24İçAtalanta1-14-41-23-1
18.04.24İçBenfica1-0——27-28
11.04.24DışBenfica1-2——21-24

Olympiakos Piraeus · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
16.09.26İçJagiellonia Białystok2-113-100-1223-27
13.03.25İçFK Bodo - Glimt2-1———
06.03.25DışFK Bodo - Glimt0-38-62-1028-21
30.01.25İçQarabağ3-0———
23.01.25DışPorto1-0———

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Olympique MarseillevsOlympiakos Piraeus15.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Serbest vuruş tarafında Olympique Marseille son 4 maçında maç başına 12,25 serbest vuruş kullanırken rakipleri 10,75 kullandı; Olympiakos Piraeus ise maç başına 10,50 kullanıp rakiplerine 8,00 bıraktı. Maç toplamında Olympique Marseille maçlarının %75'i 19+ serbest vuruş ile bitti, Olympiakos Piraeus maçlarında bu oran %50. Kale vuruşu tarafında Olympique Marseille son 5 maçında maç başına 7,00 kale vuruşu kullanırken rakipleri 6,80 kullandı; Olympiakos Piraeus ise maç başına 3,40 kullanıp rakiplerine 9,80 bıraktı. Maç toplamında Olympique Marseille maçlarının %80'i 12+ kale vuruşu ile bitti, Olympiakos Piraeus maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında Olympique Marseille son 5 maçında maç başına 17,60 taç atışı kullanırken rakipleri 19,00 kullandı; Olympiakos Piraeus ise maç başına 23,40 kullanıp rakiplerine 23,40 bıraktı. Maç toplamında Olympique Marseille maçlarının %60'ı 39+ taç atışı ile bitti, Olympiakos Piraeus maçlarında bu oran %100. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.

Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 20,75; ev sahibi için 10,13, deplasman için 10,63. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 13,50; ev sahibi için 8,40, deplasman için 5,10. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 41,70; ev sahibi için 20,50, deplasman için 21,20. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 4 + 2 maç

20,75Beklenen toplam
10,13Ev sahibi
10,63Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

13,50Beklenen toplam
8,40Ev sahibi
5,10Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

41,70Beklenen toplam
20,50Ev sahibi
21,20Deplasman
a.analiz.futbol
Ücretsiz · Mağaza gerekmez

Maçı kaçır,
analizi kaçırma.

Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.

Analiz hazır bildirimiGünün analizleri hazır olduğunda telefonuna haber verelim.
Her gün yeni analizlerGol, korner, kart ve karma istatistikler; son 5 ve son 10 maç.
Video analizlerMaçın hikâyesi 3 dakikada; YouTube ve Reels’te.
Canlı skorlarGünün tüm maçları ve anlık sonuçlar tek ekranda.
Analiz KarnesiMaç öncesi güçlü sinyaller ve gerçekleşenler, açık açık.
Takım karşılaştırİki takımın formu, golleri ve puan durumu yan yana.
Çarşamba11:00
a.
Bugünün 12 maç analizi hazır ⚽analiz.futbol · şimdi
Telefonuna ekleKamerayla okut ya da yaz:analiz.futbol/uygulama
analiz.futbol
Veriyle futbol. Her gün, her maç.

Kısa özet

Olympique Marseille son 5 maçında maç başına 0,80 gol attı ve 2,00 gol yedi; Olympiakos Piraeus ise maç başına 1,60 gol attı, 1,00 gol yedi. İki takımın son 5 maçı birlikte ele alındığında maç başı toplam gol ortalaması 2,70. Korner tarafında Olympique Marseille maç başına 6,00, Olympiakos Piraeus 8,00 korner kullanıyor; birleşik maç başı toplam korner 10,10.

İstatistik tablosu

Olympique Marseille - Olympiakos Piraeus: son 5 maç istatistikleri
İstatistikOlympique MarseilleOlympiakos Piraeus
Son maçlar (eskiden yeniye)M G B M MG G M G G
Maç başı attığı gol0,801,60
Maç başı yediği gol2,001,00
Maç başı toplam gol2,802,60
3+ gollü maç oranı%60%80
Maç başı kullandığı korner6,008,00
Maçlarındaki toplam korner9,6010,60
Maç başı gördüğü kart1,002,00
Serbest vuruş (maç başı)12,2510,50
Kale vuruşu (maç başı)7,003,40
Taç atışı (maç başı)17,6023,40

Maç sonucu ve analiz karşılaştırması

Olympique Marseille 0 - 1 Olympiakos Piraeus (ilk yarı 0-1)

Güçlü sinyalMaç sonucuDurum
Maçta en az 2 golMaç öncesi veri: %80 (8/10)1 gol✗ Gerçekleşmedi
Maçta en fazla 3 golMaç öncesi veri: %90 (9/10)1 gol✓ Gerçekleşti
Maçta en fazla 6 kartMaç öncesi veri: %80 (8/10)4 kart✓ Gerçekleşti

Tüm maçların toplu sonucu: Analiz Karnesi.

Kim kazanır?

Oylama maç başlayınca kapandı. Okurların maç öncesi tercihi:

Sık sorulan sorular

Olympique Marseille - Olympiakos Piraeus maçı ne zaman ve saat kaçta?

Olympique Marseille - Olympiakos Piraeus maçı 15 Ekim 2026 22:00'de (Türkiye saati) UEFA Avrupa Ligi kapsamında oynanacak, Stade Vélodrome sahne olacak.

Olympique Marseille ve Olympiakos Piraeus son 5 maçta kaç gol attı?

Olympique Marseille son 5 maçında 4 gol attı, 10 gol yedi. Olympiakos Piraeus son 5 maçında 8 gol attı, 5 gol yedi.

Olympique Marseille - Olympiakos Piraeus maçında kaç korner bekleniyor?

İki takımın son 5 maç ortalamasına göre maç başı toplam korner 10,10; Olympique Marseille maç başına 6,00, Olympiakos Piraeus 8,00 korner kullanıyor.

Hazırlayan: · · İstatistikler iki takımın son 5 maçından hesaplanır. analiz.futbol bahis içeriği yayınlamaz.