

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Hollanda Eredivisie 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | +20 | 20 | BGGGG |
| 2 | PSV | 8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | +16 | 19 | GGGMG |
| 3 | AZ | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | +10 | 19 | GGBGM |
| 4 | Twente | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | +8 | 17 | BGGGB |
| 5 | Ajax | 8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | +12 | 15 | MGGBB |
| 6 | Groningen | 8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | +6 | 14 | MBBGG |
| 7 | Fortuna Sittard | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | GGMGB |
İtalya Serie A 2026/2027
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Cagliari | 6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | +3 | 13 | MGGGB |
| 5 | AC Milan | 6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | +6 | 12 | GBBGB |
| 6 | Juventus | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | +4 | 11 | GBMGB |
| 7 | Como | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | +3 | 11 | GGGMB |
| 8 | Napoli | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | +4 | 10 | MMGBG |
| 9 | Frosinone | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | +2 | 10 | GGBGM |
| 10 | Atalanta | 6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | GMMMG |
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord 4 oyuncu
- J. BosDiz SakatlığıDefans
- B. NieuwkoopArka AdaleDefans
- J. ModerDiz SakatlığıOrta saha
- G. SmalBacak YaralanmasıDefans
Como 1 oyuncu
- M. KeanDarbeye Bağlı SakatlıkForvet · 1 maç
Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Genel
Feyenoord · İç saha
Como · Genel
Como · Dış saha
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Son 5 maç (genel) · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 1-0 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 3-0 |
| 13.09.26 | Dış | PEC Zwolle | — | 7-0 | 3-0 |
| 05.09.26 | Dış | NEC | — | 3-1 | 0-0 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-1 |
Como · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Roma | — | 0-0 | 0-0 |
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 0-2 |
| 14.09.26 | İç | Parma | — | 2-1 | 1-0 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 3-1 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 2-1 |
Feyenoord · Son 5 iç saha maçı · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 1-0 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 3-0 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-1 |
| 16.08.26 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 2-0 |
Como · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 0-2 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 3-1 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 2-1 |
| 22.08.26 | Dış | Udinese | — | 1-1 | 0-1 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Maç sonu toplam gol
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Genel
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 030-45+ | 245-60 | 060-75 | 075-90+ | 3toplam |
Como · Genel
| Yediği | 10-15 | 215-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 5toplam |
Feyenoord · İç saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 160-75 | 175-90+ | 4toplam |
Como · Dış saha
| Yediği | 10-15 | 315-30 | 130-45+ | 045-60 | 060-75 | 075-90+ | 5toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Feyenoord–Como maçında ilk dikkat çeken, ev sahibinin son 5 maçta 19 gol atıp yalnızca 3 gol yemesi. Feyenoord’un maç başına gol ortalaması 3,8, yediği gol ortalaması 0,6 ve maç başı toplam gol değeri 4,4. Bu seride 1 ve üzeri gol ile 2 ve üzeri gol görülen maçların oranı yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 80, 4 ve üzeri gol yine yüzde 80, 5 ve üzeri gol ise yüzde 40. Rotterdam’daki son 4 karşılaşmada da 11 gol atan Feyenoord, 4 gol yedi; evindeki gol ortalaması 2,75, yediği gol ortalaması 1, maç başı toplam gol ise 3,75. Como’nun son 5 maçta 8 gol atıp 5 gol yemesi, 1,6 gol atma ve 1 gol yeme ortalamasıyla daha kontrollü bir tablo çiziyor. Buna rağmen 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 60 görüldü. Deplasmanda Como’nun 4 maçta 7 gol atıp 5 gol yemesi, 1,75 ve 1,25 ortalamalarıyla toplam 3 gole ulaşıyor; bu seride 2 ve üzeri gol yüzde 100, 3 ve üzeri gol yüzde 50.
İlk yarıda da tempo tamamen kaybolmuyor: Feyenoord’un genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 40, 3 ve üzeri gol yüzde 40; iç sahada bu değerler yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25. Como’nun genelinde ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 60, deplasmanda ise yüzde 100 ve yüzde 75. Feyenoord gollerini özellikle 60-75 aralığında 7 kez bulmuş; ilk yarıda 7, ikinci yarıda 12 gol atması, maç ilerledikçe baskıyı artırdığını gösteriyor. Como’nun en canlı bölgesi 15-30 aralığı: genelinde 4, deplasmanda 3 gol burada geldi; ilk yarı toplamları 6’ya karşı 2, ikinci yarı toplamları ise 2’ye karşı 12. Karşılıklı gol Feyenoord’un son 5 maçında 2, Como’nun son 5 maçında 3 kez görüldü. İki takımın birleşik 10 maçında beklenen gol 3,5; 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 70, karşılıklı gol yüzde 50. İlk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 50. Aralarında son maç verisi yok; bu yüzden belirleyici nokta, Como’nun ilk yarı direnci ve Feyenoord’un özellikle 60-75 arasındaki ivmesi olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Genel
Feyenoord · İç saha
Como · Genel
Como · Dış saha
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Son 5 maç (genel) · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 7-6 | 13 | 4-2 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 6-3 | 9 | 1-0 |
| 13.09.26 | Dış | PEC Zwolle | — | 7-0 | 6-5 | 11 | 6-1 |
| 05.09.26 | Dış | NEC | — | 3-1 | 1-1 | 2 | 1-1 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 11-3 | 14 | 5-1 |
Como · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Roma | — | 0-0 | 6-2 | 8 | 1-2 |
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 8-7 | 15 | 2-4 |
| 14.09.26 | İç | Parma | — | 2-1 | 11-4 | 15 | 7-3 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 4-5 | 9 | 3-0 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 7-2 | 9 | 5-0 |
Feyenoord · Son 5 iç saha maçı · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 7-6 | 13 | 4-2 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 6-3 | 9 | 1-0 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 11-3 | 14 | 5-1 |
| 16.08.26 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 6-6 | 12 | 3-1 |
Como · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 8-7 | 15 | 2-4 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 4-5 | 9 | 3-0 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 7-2 | 9 | 5-0 |
| 22.08.26 | Dış | Udinese | — | 1-1 | 10-1 | 11 | — |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Maç toplamı korner
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 9+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
Takımın kullandığı korner
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 5+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 6+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Korner dengesi (genel)
Como · Korner dengesi (genel)
Feyenoord · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Como · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Maçın korner havası, iki takımın son birkaç karşılaşmasındaki üretkenlik nedeniyle oldukça canlı görünüyor. Feyenoord’un son 5 maç genelinde kullandığı korner ortalaması 6,2, rakibe verdiği 3,6 ve maç başı toplamı 9,8. İç sahadaki son 4 karşılaşmada ise bu değerler 7,5, 4,5 ve 12’ye çıkıyor; toplam korner 9 ile 14 arasında kalmış. Ev sahibinde genel maçların yüzde 80’inde 8 ve 9 üzeri korner, yüzde 60’ında 10 ve 11 üzeri, yüzde 40’ında 12 ve üzeri korner görülürken iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 75. Feyenoord’un takım olarak 3, 4, 5 ve 6 üzeri korner eşikleri genel tabloda yüzde 80, iç sahada yüzde 100; 7 üzeri ise yüzde 40 ve yüzde 50. Como da geride değil: son 5 maç genelinde 7,2 korner kullanıp 4 korner vermiş, toplam ortalaması 11,2. Deplasmandaki son 4 maçta 7,25, 3,75 ve 11 ortalamaları var. Como’da 8 üzeri korner genel ve deplasman verisinde yüzde 100, 9 üzeri yüzde 80 ve yüzde 100; 10 ve 11 üzeri yüzde 40 ve yüzde 50, 12 üzeri ise yüzde 40 ve yüzde 25.
Korner dengesi iki tarafın da oyunu rakip yarı sahaya taşıyabildiğini söylüyor. Feyenoord son 5 maçın 4’ünde rakibinden fazla korner kullanmış, 1 maçta eşit kalmış; iç sahada bu denge 3 üstünlük ve 1 eşitlik. Como’nun genel tablosunda 4 üstünlük, 1 geride kalma var; deplasmanda da 3 kez önde, 1 kez geride. Birleşik görünümde maç başı beklenen toplam 10,5 korner; Feyenoord için 5,1, Como için 5,4. Son 10 maçın 8’inde 9 ve üzeri korner, 5’inde 10 ve 11 üzeri korner oluşmuş. İlk yarı toplam beklentisi 4,9; ikinci yarı ortalamalarının Feyenoord’da genel 5,4, iç sahada 7,75, Como’da genel 5,8 ve deplasmanda 6,33 olması, baskının ilerleyen bölümde artabileceğini düşündürüyor. Bence belirleyici nokta, Feyenoord’un evindeki 7,5 kornerlik üretimiyle Como’nun deplasmandaki 7,25 ortalamasının hangisinin oyunun yönünü ele geçireceği; bu örneklemde en yüksek toplamlar Feyenoord’da 14, Como’da 15.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Genel
Feyenoord · İç saha
Como · Genel
Como · Dış saha
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Son 5 maç (genel) · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 13.09.26 | Dış | PEC Zwolle | — | 7-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | NEC | — | 3-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-3 | 3 | 0-0 |
Como · Son 5 maç (genel) · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Roma | — | 0-0 | 2-5 | 7 | 0-1 |
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 14.09.26 | İç | Parma | — | 2-1 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
Feyenoord · Son 5 iç saha maçı · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 3. | 2-0 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | — | 5-0 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | — | 2-2 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 16.08.26 | İç | Go Ahead Eagles | — | 2-2 | 0-0 | 0 | 0-0 |
Como · Son 5 dış saha maçı · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 9. | 0-2 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | — | 4-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 8. | 2-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | Udinese | — | 1-1 | 0-3 | 3 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Maç toplamı kart
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| FeyenoordGenel | Feyenoordİç saha | ComoGenel | ComoDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 2+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 3+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Hakem
Feyenoord · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Como · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Feyenoord–Como buluşmasında kart ritmi, iki takımın son birkaç maçındaki tabloya göre dengeli ama Como tarafında biraz daha sert görünüyor. Feyenoord’un genel maçlarında toplam kart ortalaması 2,8; kendi gördüğü kart ortalaması 1, rakibin gördüğü ise 1,8. İç sahada bu toplam 2,75’e inerken Feyenoord’un kendi kart ortalaması 0,75’te kalıyor, rakipler ise ortalama 2 kart görüyor. Genel maçlarının yüzde 80’inde 3 ve üzeri kart çıkmış, iç sahada bu oran yüzde 75; 4 ve üzeri kart oranları da sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 50. Buna karşılık Como’nun genel toplamı 3,4, deplasman toplamı 3 kart ortalamasına sahip. Como genelinde kendi kart ortalaması 1,2, deplasmanda 0,75; rakip kartları ise 2,2 ve 2,25. Como’nun genel maçlarında 3 ve üzeri kart oranı yüzde 60, deplasmanda yüzde 75. 5 ve üzeri kart genelinde yüzde 40, dış sahada yüzde 25. Feyenoord’un en yüksek toplamı 4, iç sahadaki en yüksek değer de 4 iken Como’da bu rakam genel tabloda 7, deplasmanda 5. Takım bazında Feyenoord’un 1 ve üzeri kart oranı genelde yüzde 60, evinde yüzde 50; Como’da yüzde 80 ve deplasmanda yüzde 50. İki ekipte de 3 ve üzeri takım kartı görülmemiş.
İşin ikinci yarıya kaldığında sertleşme ihtimali var: Feyenoord maçlarında ilk yarı toplam ortalaması 1, ikinci yarı 1,8; evindeki değerler 0,75 ve 2. Como’da genel ilk yarı ortalaması 1, ikinci yarı 2,4, deplasmanda ise iki devre de 1,5. Birleşik son maçlarda beklenen toplam 3,1 kart; pay ev sahibi için 1,6, Como için 1,5. Bu birleşik tabloda 4 ve üzeri kart yüzde 40’la 10 maçın 4’ünde, 5 ve üzeri kart yüzde 20’yle 2 maçta, 6 ve üzeri kart yüzde 10’la 1 maçta kalmış; bu eşiklerin toplam kart sayıları sırasıyla 10, 10 ve 10. Kırmızı kart çıkan maç da yüzde 10, yani 10 karşılaşmanın 1’inde görülüyor. Feyenoord’un kırmızı kartı yok; Como’nun genelinde 1 kırmızı kartlı maç bulunurken deplasmanında yok. Hakemin son maçlarına ait bir veri paylaşılmadığı için bu başlıkta ek bir yön çizmek mümkün değil. Bence izlenmesi gereken yer, özellikle ikinci yarıda Como’nun rakip baskısı karşısında geçişleri durdururken ne kadar faul yapacağı; Feyenoord’un evindeki düşük kendi kart ortalamasına rağmen rakibi oyunun içinde ne kadar zorlayacağı belirleyici olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 12,80 | 10,20 | 23,00 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 13,50 | 7,75 | 21,25 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 17+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 19+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 23+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 13+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 33 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Como · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 10,20 | 7,40 | 17,60 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 12,75 | 7,75 | 20,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 17+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 23+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 13+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,20 | 9,40 | 17,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 6,75 | 11,75 | 18,50 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 15+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 23 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Como · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,60 | 11,00 | 19,60 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 9,75 | 10,75 | 20,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 15+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 7+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 8+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 20,40 | 15,80 | 36,20 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 19,50 | 15,25 | 34,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 31+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 34+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 40+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 18+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 20+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 22+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 44 / 31 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Como · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 19,20 | 16,80 | 36,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 15,75 | 15,75 | 31,50 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 31+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 34+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 40+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 18+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 20+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 48 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Feyenoord · Son 5 maç · 1. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | AZ | 2-0 | 15-12 | 12-11 | 17-20 |
| 20.09.26 | İç | Utrecht | 5-0 | 22-11 | 3-8 | 17-14 |
| 13.09.26 | Dış | PEC Zwolle | 7-0 | 9-8 | 7-7 | 24-20 |
| 05.09.26 | Dış | NEC | 3-1 | 9-15 | 14-9 | 20-15 |
| 30.08.26 | İç | ADO Den Haag | 2-2 | 9-5 | 5-12 | 24-10 |
Como · Son 5 maç · 7. sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Roma | 0-0 | 9-9 | 8-10 | 23-25 |
| 20.09.26 | Dış | Frosinone | 0-2 | 21-8 | 14-15 | 21-13 |
| 14.09.26 | İç | Parma | 2-1 | 4-8 | 8-13 | 20-11 |
| 04.09.26 | Dış | Genoa | 4-1 | 8-7 | 7-7 | 20-19 |
| 30.08.26 | Dış | Napoli | 2-1 | 9-5 | 6-10 | 12-16 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Feyenoord–Como maçında duran top ve oyunun kenar çizgisine taşınma biçimi, iki takımın karakterini epey farklı gösteriyor. Serbest vuruşlarda Feyenoord son 5 maçta maç başına 12,8 kez kullanmış, rakibe 10,2 vermiş ve toplam ortalama 23’e ulaşmış. Como’da bu değerler 10,2, 7,4 ve 17,6. Feyenoord’un iç sahadaki kullanma ortalaması 13,5, Como’nun dış sahadaki ortalaması ise 12,75; birleşik beklenti ev sahibi için 10,1, deplasman için 10,2, toplamda 20,3. Feyenoord genelinde toplamın 17 ve üzeri olma oranı yüzde 80, 19, 21 ve 23 ve üzeri eşiklerinde yüzde 60; takımın 10, 11, 12 ve 13 ve üzeri kullanımlarının her biri yüzde 40. Como’da aynı toplam eşikleri sırasıyla yüzde 40, yüzde 20, yüzde 20 ve yüzde 20; takım tarafında 10, 11, 12 ve 13 ve üzeri değerlerin her biri yüzde 20. Kale vuruşlarında ise Como önde: maç başı toplam 19,6’ya karşı Feyenoord 17,6; dış saha ve iç saha ortalamaları da 20,5 ve 18,5. Birleşik beklenti 18,6, dağılım Feyenoord 9,6, Como 9. Taç atışlarında denge var: 36,2’ye karşı 36 toplam ortalama, birleşik beklenti 36,1; Feyenoord’un iç saha toplamı 34,75, Como’nun dış saha toplamı 31,5.
İşin ilginç tarafı, taç atışlarında Feyenoord’un genel toplamı 31 ve üzeri maçların tamamında görülmüş; 34 ve üzeri yüzde 80, 37 ve üzeri yüzde 40, 40 ve üzeri yüzde 20. Como’da bu eşikler yüzde 80, yüzde 60, yüzde 40 ve yüzde 20. Takım kullanımında Feyenoord’un 16 ve üzeri oranı yüzde 100, 18 ve üzeri yüzde 60, 20 ve üzeri yüzde 60; Como’da bunlar yüzde 80, yüzde 80 ve yüzde 80. Kale vuruşlarında Feyenoord’un 15 ve 17 ve üzeri toplam oranları yüzde 60, Como’nun yüzde 80 ve yüzde 60; takımın 7 ve üzeri değerlerinde de yüzde 60’a karşı yüzde 80 görülüyor. Bu tablo bana, Feyenoord’un oyunu daha fazla rakip yarı sahaya yıkıp serbest vuruşları artırabileceğini, Como’nun ise geriden çıkışlar ve baskı altında kalma nedeniyle kale vuruşlarını çoğaltabileceğini söylüyor. Maçın kenar çizgilerinde de hareket beklenir; fakat bu değerlendirme son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor. Devre kırılımı verilmediğinden oyunun hangi bölümünde yoğunluk artar diye sayı uydurmadan, sahada özellikle Feyenoord’un öne yerleşmesini ve Como’nun topu ne kadar hızlı oyuna soktuğunu izlemek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç
FeyenoordvsComo
14.10.2026 · 19:45FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 13.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
PSV
AZ
Twente
Ajax
Groningen
Fortuna Sittard
Cagliari
AC Milan
Juventus
Napoli
Frosinone
Atalanta
Utrecht
PEC Zwolle
NEC
ADO Den Haag
Roma
Parma
Genoa
Udinese