

- Maç öncesi puan tablosu
- İki takımın sırası ve puanı
- Son 5 maç formu
- Gol Ortalamaları
- Son Maçlar ve Rakipler
- Gol Eşikleri
- Gol Dakikaları
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Korner Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kornerler
- Korner Eşikleri
- Korner Dengesi ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Kart Ortalamaları
- Son Maçlar ve Kartlar
- Kart Eşikleri
- Hakem ve Devreler
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
- Serbest Vuruşlar
- Kale Vuruşları
- Taç Atışları
- Son Maçlar
- Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Genel
Sparta Praha · İç saha
Lillestrøm · Genel
Lillestrøm · Dış saha
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | FC Avan Academy | — | 4-1 | 2-0 |
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 0-1 |
| 12.03.26 | Dış | AZ | — | 1-2 | 0-1 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 2-0 |
| 11.12.25 | Dış | CS U Craiova | — | 2-1 | 0-0 |
Lillestrøm · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Torreense | — | 1-2 | 0-1 |
| 27.08.26 | İç | Egnatia Rrogozhinë | — | 2-1 | 0-1 |
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 0-0 |
| 11.08.22 | Dış | Royal Antwerp FC | — | 0-2 | 0-1 |
| 04.08.22 | İç | Royal Antwerp FC | — | 1-3 | 1-1 |
Sparta Praha · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 0-1 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 2-0 |
| 06.11.25 | İç | Raków Częstochowa | — | 0-0 | 0-0 |
| 02.10.25 | İç | Shamrock Rovers | — | 4-1 | 2-0 |
Lillestrøm · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 0-0 |
| 11.08.22 | Dış | Royal Antwerp FC | — | 0-2 | 0-1 |
| 21.07.22 | Dış | SJK | — | 1-0 | 0-0 |
| 26.07.18 | Dış | LASK Linz | — | 0-4 | 0-2 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Maç sonu toplam gol
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 2+ gol | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 3+ gol | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ gol | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
İlk yarı toplam gol
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Genel
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 245-60 | 260-75 | 275-90+ | 8toplam |
Lillestrøm · Genel
| Yediği | 20-15 | 115-30 | 130-45+ | 245-60 | 160-75 | 175-90+ | 8toplam |
Sparta Praha · İç saha
| Yediği | 10-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 260-75 | 175-90+ | 5toplam |
Lillestrøm · Dış saha
| Yediği | 20-15 | 015-30 | 130-45+ | 045-60 | 260-75 | 175-90+ | 6toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Sparta Praha bu maçta gol üretme alışkanlığıyla öne çıkıyor. Son 5 karşılaşmada 10 gol atıp 8 gol yediler; maç başına attıkları 2, yedikleri 1,6 ve toplam gol ortalaması 3,6. Bu serinin 5 maçının tamamında 1, 2 ve 3 ve üzeri gol çıktı; 4 ve üzeri gol oranı yüzde 40, 5 ve üzeri gol oranı yüzde 20’de kaldı. İç sahadaki 4 maçta ise 7 gol atıp 5 gol yediler, ortalamalar 1,75 ve 1,25, maç başı toplam gol 3 oldu. Evlerindeki karşılaşmaların yüzde 75’inde 1, 2 ve 3 ve üzeri gol görülürken 4 ve üzeri gol yüzde 50, 5 ve üzeri gol yüzde 25 seviyesinde. Lillestrøm tarafında genel tablo daha temkinli: 5 maçta 4 gol atıp 8 gol yediler, gol ortalamaları 0,8 ve 1,6, toplam ortalama 2,4. Bu maçların yüzde 80’inde 1 ve 2 ve üzeri gol, yüzde 60’ında 3 ve üzeri gol çıktı. Deplasmanda 4 maçta yalnızca 1 gol atıp 6 gol yediler; 0,25’lik hücum ortalaması ve 1,5’lik savunma ortalaması, Sparta’nın saha avantajını daha anlamlı kılıyor. Deplasman maçlarında 2 ve üzeri gol yüzde 50, 3 ve üzeri gol yüzde 25.
İlk yarı başlangıcı da oyunun yönünü belirleyebilir. Sparta’nın son maçlarının yüzde 80’inde ilk yarıda 1 ve üzeri gol çıktı; iç sahada bu oran yüzde 75. Lillestrøm’da genel oran yine yüzde 80 olsa da deplasmanda yüzde 50’ye düşüyor. Sparta ilk yarıda 4, ikinci yarıda 6 gol bulurken, evinde bu dağılım 4’e 3; Lillestrøm genelinde ilk yarı 1, ikinci yarı 3 gol var, deplasmanda ise ilk yarıda hiç gol atamadılar. Dakikalar dikkat çekici: Sparta’nın golleri en çok 15-30 arasında 4 kez, ardından 45-60 arasında 3 kez geldi; Lillestrøm’un 4 golünün 3’ü 75-90+ aralığında. Savunmada Sparta 60-75 ve 75-90+ aralıklarında ikişer gol yerken, Lillestrøm ilk 15 dakikada 2, 45-60 arasında 2 gol yedi. İki takımın son 10 maçında beklenen gol 3; 2 ve üzeri gol 9 maçta yüzde 90, 3 ve üzeri gol 8 maçta yüzde 80, karşılıklı gol 6 maçta yüzde 60. İlk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri gol yüzde 30. Bence maçın kilidi Sparta’nın erken baskısı ile Lillestrøm’un son bölümlerdeki reaksiyonu olacak; ayrıca Sparta’nın genelinde karşılıklı gol 3/5, evinde 1/4, Lillestrøm’un deplasmanında ise 0/4 olması, iki kalenin aynı anda hareketlenmesini sınırlayabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Genel
Sparta Praha · İç saha
Lillestrøm · Genel
Lillestrøm · Dış saha
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | FC Avan Academy | — | 4-1 | 13-2 | 15 | 9-1 |
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 5-7 | 12 | 4-6 |
| 12.03.26 | Dış | AZ | — | 1-2 | 2-8 | 10 | 2-5 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 6-1 | 7 | 4-0 |
| 11.12.25 | Dış | CS U Craiova | — | 2-1 | 8-0 | 8 | 5-0 |
Lillestrøm · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Torreense | — | 1-2 | 11-2 | 13 | 7-1 |
| 27.08.26 | İç | Egnatia Rrogozhinë | — | 2-1 | 9-8 | 17 | 4-2 |
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 4-6 | 10 | 1-3 |
| 04.08.22 | İç | Royal Antwerp FC | — | 1-3 | 4-6 | 10 | 2-4 |
| 28.07.22 | İç | SJK | — | 5-2 | 6-5 | 11 | 4-1 |
Sparta Praha · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 5-7 | 12 | 4-6 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 6-1 | 7 | 4-0 |
| 06.11.25 | İç | Raków Częstochowa | — | 0-0 | 7-2 | 9 | 5-0 |
| 02.10.25 | İç | Shamrock Rovers | — | 4-1 | 7-2 | 9 | 4-0 |
Lillestrøm · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 4-6 | 10 | 1-3 |
| 21.07.22 | Dış | SJK | — | 1-0 | 8-3 | 11 | 5-0 |
| 26.07.18 | Dış | LASK Linz | — | 0-4 | 5-4 | 9 | 2-1 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı korner
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 12+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 3 maç |
Takımın kullandığı korner
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1003 / 3 maç |
| 5+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %672 / 3 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %331 / 3 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %331 / 3 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Korner dengesi (genel)
Lillestrøm · Korner dengesi (genel)
Sparta Praha · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Lillestrøm · Devrelere göre korner
Devre verisi olan 5 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Sparta Praha-Lillestrøm karşılaşmasında korner oyununun iki farklı yüzü var. Sparta’nın son 5 maçında kullandığı korner ortalaması 6,8, rakibe verdiği 3,6 ve maç başı toplam 10,4; toplamlar 7 ile 15 arasında, en yüksek değer 15. İç sahadaki 4 maçta ise kendi ortalaması 6,25, rakibe verdiği 3, toplam 9,25; aralık 7-12. Sparta genelinde 8 ve üzeri korner yüzde 80, 9 ve üzeri yüzde 60, 10 ve üzeri yüzde 60, 11 ve üzeri yüzde 40, 12 ve üzeri yüzde 40 görülmüş. Evinde 8 ve 9 üzeri yüzde 75’te kalırken 10, 11 ve 12 üzeri yüzde 25. Takım tarafında genel olarak 3, 4 ve 5 üzeri korner yüzde 80, 6 üzeri yüzde 60, 7 üzeri yüzde 40; iç sahada 3, 4 ve 5 üzeri yüzde 100, 6 üzeri yüzde 75, 7 üzeri yüzde 50. Lillestrøm daha hareketli bir toplam profili taşıyor: son 5 maçta 6,8 korner kullanıp 5,4 verdi, toplam ortalaması 12,2 ve aralığı 10-17. Deplasmanda bu değerler 5,67, 4,33 ve 10; en yüksek 11, en düşük 9. Genelinde 8, 9 ve 10 üzeri yüzde 100, 11 üzeri yüzde 60, 12 üzeri yüzde 40; dış sahada 8 ve 9 üzeri yüzde 100, 10 üzeri yüzde 67, 11 üzeri yüzde 33, 12 üzeri yüzde 0. Lillestrøm’un takım eşiklerinde genel olarak 3 ve 4 üzeri yüzde 100, 5 ve 6 üzeri yüzde 60, 7 üzeri yüzde 40; deplasmanda sırasıyla yüzde 100, yüzde 100, yüzde 67, yüzde 33 ve yüzde 33.
Benim gözüme çarpan ilk denge şu: Sparta son 5 maçın 3’ünde rakibinden fazla korner bulmuş, 2’sinde geride kalmış; iç sahada da tablo 3’e 1. Lillestrøm genelinde aynı denge 3’e 2, deplasmanda 2’ye 1. Yani iki taraf da kenarları kullanıyor fakat Sparta’nın evindeki baskısı, Lillestrøm’un dış sahada rakibe verdiği 4,33 kornerle birleşince oyunun iki ceza sahası arasında gidip gelmesi mümkün. İki takımın son maçları birlikte ele alındığında beklenen toplam 11,3, Sparta payı 6,1, Lillestrøm payı 5,2. Birleşik 10 maçın 8’inde 9 ve 10 üzeri korner, 5’inde 11 üzeri korner görülmüş; yüzdeler sırasıyla yüzde 80, yüzde 80 ve yüzde 50. İlk yarı beklenen toplam 6,5; Sparta maçlarında ilk yarı ortalaması 7,2, ikinci yarı 3,2, Lillestrøm’da ise 5,8 ve 6,4. Açıkçası başlangıçtaki baskı ile ikinci bölümde Lillestrøm’un artan korner üretimi belirleyici olabilir. Bu rakamlar son birkaç maçın örneklemi; sahada izlenmesi gereken esas konu, Sparta’nın erken genişlik kurup kuramayacağı ve Lillestrøm’un deplasmanda bu baskıya ne kadar karşılık vereceği.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Genel
Sparta Praha · İç saha
Lillestrøm · Genel
Lillestrøm · Dış saha
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | FC Avan Academy | — | 4-1 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 12.03.26 | Dış | AZ | — | 1-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 11.12.25 | Dış | CS U Craiova | — | 2-1 | 3-1 | 4 | 0-0 |
Lillestrøm · Son 5 maç (genel) · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Torreense | — | 1-2 | 1-5 | 6 | 0-1 |
| 27.08.26 | İç | Egnatia Rrogozhinë | — | 2-1 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 11.08.22 | Dış | Royal Antwerp FC | — | 0-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 04.08.22 | İç | Royal Antwerp FC | — | 1-3 | 2-3 | 5 | 0-0 |
Sparta Praha · Son 5 iç saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.03.26 | İç | AZ | — | 0-4 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | — | 3-0 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 06.11.25 | İç | Raków Częstochowa | — | 0-0 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 02.10.25 | İç | Shamrock Rovers | — | 4-1 | 3-4 | 7 | 0-0 |
Lillestrøm · Son 5 dış saha maçı · — sıra
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | — | 0-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 11.08.22 | Dış | Royal Antwerp FC | — | 0-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 21.07.22 | Dış | SJK | — | 1-0 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 26.07.18 | Dış | LASK Linz | — | 0-4 | 3-1 | 4 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Maç toplamı kart
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 5+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın gördüğü kart
| Sparta PrahaGenel | Sparta Prahaİç saha | LillestrømGenel | LillestrømDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Hakem
Sparta Praha · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Lillestrøm · Devrelere göre kart
Devre verisi olan 5 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Sparta Praha–Lillestrøm karşılaşmasında kart ritmi, iki takımın son birkaç maçındaki tabloya bakınca özellikle ikinci yarıda sertleşmeye açık görünüyor. Sparta’nın genel maçlarında toplam kart ortalaması 3,4; iç sahada bu değer 3,5’e çıkıyor. Lillestrøm tarafında genel ortalama 4,4, deplasman karşılaşmalarında ise 3,75. Sparta’nın genel maçlarının yüzde 80’inde 3 ve üzeri, yüzde 60’ında 4 ve üzeri kart çıkarken 5 ve üzeri kart görülmemiş; iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 50, yüzde 50 ve yüzde 25. Lillestrøm’da genel tabloda 3 ve 4 ve üzeri kart eşikleri yüzde 80, 5 ve üzeri kart yüzde 60, 6 ve üzeri kart yüzde 20; deplasmanda ise bu oranlar yüzde 75, yüzde 75 ve yüzde 25. Takım bazında Sparta genel olarak 1 ve 2 ve üzeri kartı yüzde 60, 3 ve üzeri kartı yüzde 40 oranında gördü; iç sahada bu değerler yüzde 50, yüzde 50 ve yüzde 25. Lillestrøm deplasmanda 1 ve üzeri kartı yüzde 100, 2 ve üzeri kartı yüzde 75, 3 ve üzeri kartı yüzde 50 oranında aldı. En yüksek toplam Sparta’da genelde 4, iç sahada 7; Lillestrøm’da genelde 6, deplasmanda 5 kart. Bu, ev sahibinde dalgalı, konukta ise daha düzenli bir gerilim işareti.
İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 3,9 kart ve tarafların payı Sparta için 2,1, Lillestrøm için 1,8 olarak görünüyor. Birleşik 10 maçın 7’sinde 4 ve üzeri kart, 3’ünde 5 ve üzeri, yalnızca 1’inde 6 ve üzeri kart çıktı; 5 ve üzeri kart toplamında yüzde 30, 6 ve üzeri kartta yüzde 10 var. Kırmızı kart çıkan maç oranı da yüzde 10; Sparta’nın son maçlarında kırmızı kart yok, Lillestrøm’un genelinde 1, deplasmanında ise yok. Hakemin son maçlarına ilişkin veri paylaşılmadığı için düdük standardı hakkında ek bir hüküm kuramam. Benim gözüme çarpan, ilk yarı toplam ortalamalarının Sparta’da 0,4, iç sahada 1,25; Lillestrøm’da 0,6, deplasmanda 0,5 olması, asıl kart trafiğinin ikinci yarıya kalabileceği. İkinci yarı ortalamaları sırasıyla Sparta genelinde 3, iç sahada 2,25; Lillestrøm’da 3,8, deplasmanda 3,25. Maçın belirleyici noktası, Lillestrøm’un deplasmanda rakibinden fazla kart gördüğü 2, eşit kaldığı 2 maçlık tabloyla Sparta’nın iç sahada rakibinden fazla kart görmediği 4 maçlık görüntünün sahadaki mücadeleye nasıl yansıyacağı olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 11,40 | 13,40 | 24,80 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 9,50 | 11,00 | 20,50 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 24+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 26+ | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 28+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 30+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 13+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 14+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 35 / 19 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Lillestrøm · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel3 maç | — | — | — | — | 13,00 | 16,33 | 29,33 |
| Dış saha1 maç | — | — | — | — | 13,00 | 17,00 | 30,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 24+ | %1003 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 26+ | %1003 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 28+ | %1003 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 30+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 11+ | %1003 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 12+ | %1003 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 13+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 14+ | %331 / 3 maç | %00 / 1 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 28 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 3 · Devre verisi tutulmuyor
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 6,40 | 5,80 | 12,20 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 3,75 | 6,25 | 10,00 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 16+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 18+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 20+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 15 / 8 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Lillestrøm · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel2 maç | — | — | — | — | 9,00 | 13,50 | 22,50 |
| Dış saha0 maç | — | — | — | — | — | — | — |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %1002 / 2 maç | — |
| 16+ | %1002 / 2 maç | — |
| 18+ | %501 / 2 maç | — |
| 20+ | %501 / 2 maç | — |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %1002 / 2 maç | — |
| 7+ | %501 / 2 maç | — |
| 8+ | %501 / 2 maç | — |
| 9+ | %501 / 2 maç | — |
En yüksek / en düşük toplam: 28 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 2 · Devre verisi tutulmuyor
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 15,80 | 16,80 | 32,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 15,50 | 13,25 | 28,75 |
Maç toplamı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 34+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 40+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 43+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 46 / 20 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
Lillestrøm · maç başı ortalamalar
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel3 maç | — | — | — | — | 23,67 | 23,33 | 47,00 |
| Dış saha1 maç | — | — | — | — | 24,00 | 19,00 | 43,00 |
Maç toplamı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 34+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 37+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 40+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 43+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
Takımın kullandığı
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 16+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 18+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 20+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
| 22+ | %672 / 3 maç | %1001 / 1 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 66 / 32 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 3 · Devre verisi tutulmuyor
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Sparta Praha · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.09.26 | Dış | FC Avan Academy | 4-1 | 16-19 | 7-8 | 13-12 |
| 19.03.26 | İç | AZ | 0-4 | 11-8 | 8-4 | 11-9 |
| 12.03.26 | Dış | AZ | 1-2 | 11-15 | 11-2 | 15-20 |
| 18.12.25 | İç | Aberdeen | 3-0 | 8-13 | 3-5 | 18-19 |
| 11.12.25 | Dış | CS U Craiova | 2-1 | 11-12 | 3-10 | 22-24 |
Lillestrøm · Son 5 maç · — sıra
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.26 | İç | Torreense | 1-2 | 14-14 | 6-11 | 14-18 |
| 27.08.26 | İç | Egnatia Rrogozhinë | 2-1 | 12-18 | 12-16 | 33-33 |
| 20.08.26 | Dış | Egnatia Rrogozhinë | 0-0 | 13-17 | — | 24-19 |
| 11.08.22 | Dış | Royal Antwerp FC | 0-2 | — | — | — |
| 04.08.22 | İç | Royal Antwerp FC | 1-3 | — | — | — |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor
Sparta Praha ile Lillestrøm arasında duran topların çevresindeki mücadele, üç başlıkta aynı hikâyeyi anlatmıyor. Serbest vuruşlarda Sparta’nın son 5 maç genelinde maç başı kullandığı 11,4, rakibe verdiği 13,4 ve toplam 24,8 değerine karşılık Lillestrøm 3 maçta 13 ve 16,33 ile toplam 29,33’e çıkıyor. Sparta’da takımın 11 ve üzeri serbest vuruş kullandığı maç oranı yüzde 80’de kalırken 12 ve üzeri yüzde 20; Lillestrøm’da 11 ve 12 ve üzeri yüzde 100, 13 ve üzeri yüzde 67. Toplamda Sparta’nın 24 ve üzeri oranı yüzde 40, Lillestrøm’un aynı eşikteki oranı yüzde 100. Kale vuruşlarında fark daha belirgin: Sparta genelinde takım ortalaması 6,4, toplam ortalama 12,2; Lillestrøm’da 9 ve 22,5. Sparta’nın 6 ve üzeri kale vuruşu yüzde 60, 7 ve üzeri de yüzde 60 iken Lillestrøm’da bu oranlar sırasıyla yüzde 100 ve yüzde 50. Taç atışları ise Lillestrøm’un oyunun kenarlarını çok daha fazla kullandığını gösteriyor; Sparta’nın toplam ortalaması 32,6, kendi kullandığı 15,8, Lillestrøm’un toplamı 47, kullandığı 23,67. Lillestrøm’da 20 ve üzeri takım taç atışı yüzde 67, Sparta’da yüzde 20.
Devre bazında paylaşılmış bir kırılım bulunmadığı için ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu arasında sayısal bir fark kuramıyorum; yine de saha profili oldukça okunaklı. Sparta’nın iç sahadaki serbest vuruş toplamı 20,5, kale vuruşu toplamı 10 ve taç atışı toplamı 28,75’e inerken, Lillestrøm’un dış sahadaki tek maçlık serbest vuruş toplamı 30, kale vuruşu verisi bulunmuyor, taç atışı toplamı 43. Bu tek dış saha örneğini temkinle okumak gerekir. Birleşik beklentiler serbest vuruşta toplam 27,07; Sparta 13,87, Lillestrøm 13,2. Kale vuruşunda toplam 17,35; Sparta 9,95, Lillestrøm 7,4. Taç atışında ise toplam 39,8; Sparta 19,57, Lillestrøm 20,24. Benim gözüme çarpan, Lillestrøm’un daha kenar odaklı, daha sık kesilen ve rakibiyle birlikte oyunu taç çizgilerine taşıyan bir yapıya sahip olması; Sparta ise kendi sahasında daha kontrollü, fakat serbest vuruşlarda rakibe daha fazla fırsat bırakan bir görüntü veriyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 3 maç
Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 2 maç
Taç Atışı beklentisi · son 5 + 3 maç
Sparta PrahavsLillestrøm
15.10.2026 · 19:45FUTBOLFutbolu istatistiklerle anlamak için hazırlanmış bağımsız bir analizdir.
Yöntem, kaynak ve kullanım koşulları
- Yöntem: Tüm istatistikler iki takımın bu maçtan önceki son 5 maçından (iç saha / dış saha ayrımı ayrıca) hesaplanır. Ortalamalar ve yüzdeler, verisi tutulan maçlar üzerinden otomatik olarak çıkarılır.
- Kaynak: Maç verileri lisanslı futbol veri sağlayıcılarından alınır. Veriler hata payı içerebilir; geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.
- Yorum: Değerlendirme bölümleri Yaşar Kenan Şeftalicioğlu'nun bu istatistiklere dayanan kişisel futbol yorumudur; sonuç garantisi vermez.
- Bu içerik bahis veya şans oyunu amacı taşımaz; analiz.futbol bir bahis sitesi değildir.
- Takım adları ve logolar ilgili kulüplerin ve hak sahiplerinin mülkiyetindedir; yalnızca tanımlama amacıyla kullanılmıştır.
- Bu içeriğin tüm hakları analiz.futbol'a aittir. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek alıntılanabilir; izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 15.10.2026
Maçı kaçır,
analizi kaçırma.
Bir sonraki maçın analizi de hazır. Bildirimler, videolar ve canlı skorlarla futbolu veriyle takip et.
FC Avan Academy
AZ
Aberdeen
CS U Craiova
Torreense
Egnatia Rrogozhinë
Royal Antwerp FC