ANALİZ.FUTBOLRayo Vallecano – Athletic Club Bilbao Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
İspanya La Liga · 2026/2027 · Estadio de Vallecas10.10.2026 · 15:00Türkiye saati
Rayo Vallecano13. sıra · 8 puan
MGMGB
VS
Athletic Club Bilbao10. sıra · 8 puan
MGGBB
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Rayo Vallecano / Athletic Club Bilbao
Maç başı toplam gol4,40 / 1,80
3+ gol%80 / %20
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Rayo Vallecano / Athletic Club Bilbao
Maç başı toplam korner12,20 / 10,60
10+ korner%60 / %60
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Rayo Vallecano / Athletic Club Bilbao
Maç başı toplam kart4,80 / 3,00
5+ kart%60 / %20
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Rayo Vallecano / Athletic Club Bilbao
Serbest Vuruş ort.12,20 / 10,20
Kale Vuruşu ort.7,40 / 7,60
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

İspanya La Liga 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1FC Barcelona770031:7+2421GGGGG
2Atlético Madrid751116:7+916GMGGG
3Real Betis75119:7+216MGGGB
4Real Madrid750218:8+1015GMGGM
5Sevilla FC741210:9+113MBGGM
6Deportivo Alavés732211:6+511GGMMB
7Deportivo La Coruña724110:8+210GGBMB
8Real Sociedad73139:13-410GBGMG
9Villarreal722313:12+18MMMGG
10Athletic Club Bilbao62227:6+18MGGBB
11RCD Espanyol822411:1108BGMMB
12Getafe CF72234:7-38MBBMG
13Rayo Vallecano722311:16-58MGMGB
14CA Osasuna72236:13-78GMMMB
15Celta de Vigo71428:6+27MBBBG
16Racing Santander721411:21-107GMGMM
17Levante UD61238:12-45BGBMM
18Elche CF712411:17-65MMBMG
19Málaga CF80444:13-94BBMMB
20Valencia CF71154:13-94MMMGM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Genel

9attığı gol
13yediği gol
Maç başı attığı 1,80Maç başı yediği 2,60Maç başı toplam gol 4,40Karşılıklı gol %100 (5)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Rayo Vallecano · İç saha

6attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 1,33Maç başı toplam gol 3,33Karşılıklı gol %100 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
3 maç

Athletic Club Bilbao · Genel

6attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 1,20Maç başı yediği 0,60Maç başı toplam gol 1,80Karşılıklı gol %20 (1)Gol yemedi %60 (3)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Athletic Club Bilbao · Dış saha

2attığı gol
2yediği gol
Maç başı attığı 1,00Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 2,00Karşılıklı gol %0 (0)Gol yemedi %50 (1)Gol atamadı %50 (1)
2 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26DışCA Osasuna14.1-10-1
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-12-0
12.09.26DışReal Madrid4.1-40-3
05.09.26İçRacing Santander16.3-22-2
31.08.26DışFC Barcelona1.2-51-2

Athletic Club Bilbao · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçDeportivo Alavés6.0-00-0
12.09.26İçElche CF18.1-10-0
05.09.26İçAtlético Madrid2.3-00-0
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-02-0
27.08.26DışFC Barcelona1.0-20-1

Rayo Vallecano · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-12-0
05.09.26İçRacing Santander16.3-22-2
20.08.26İçDeportivo Alavés6.1-10-0

Athletic Club Bilbao · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-02-0
27.08.26DışFC Barcelona1.0-20-1

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Maç sonu toplam gol

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+ gol%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+ gol%804 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
4+ gol%603 / 5 maç%331 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
5+ gol%603 / 5 maç%331 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

İlk yarı toplam gol

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+ gol%804 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç
3+ gol%603 / 5 maç%331 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
4+ gol%201 / 5 maç%331 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Genel

2 · %220-15'2 · %2215-30'1 · %1130-45+'4 · %4445-60'060-75'075-90+'
9attığı gol
5 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%40 (2/5)ilk golü attığı maç
Yediği20-15515-30130-45+245-60160-75275-90+13toplam

Athletic Club Bilbao · Genel

00-15'2 · %3315-30'030-45+'2 · %3345-60'060-75'2 · %3375-90+'
6attığı gol
2 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30130-45+145-60060-75175-90+3toplam

Rayo Vallecano · İç saha

1 · %170-15'2 · %3315-30'1 · %1730-45+'2 · %3345-60'060-75'075-90+'
6attığı gol
4 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%67 (2/3)ilk golü attığı maç
Yediği10-15115-30030-45+145-60060-75175-90+4toplam

Athletic Club Bilbao · Dış saha

00-15'2 · %10015-30'030-45+'045-60'060-75'075-90+'
2attığı gol
2 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%50 (1/2)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30130-45+045-60060-75175-90+2toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Rayo Vallecano, son 5 maçında 9 gol atıp 13 gol yedi; maç başına 1,80 gol atarken 2,60 gol görüyor. Kendi sahasındaki son 3 maçta ise tablo 6 atılan ve 4 yenilen gol şeklinde; bu maçlarda toplam gol ortalaması 3,33. Athletic Club Bilbao cephesinde son 5 maçta 6 gol atıldı, 3 gol yenildi; deplasmandaki son 2 maçta maç başı toplam gol 2,00. Gol sayısına baktığımızda Rayo Vallecano maçlarının %100'ü 2 ve üzeri, %80'i 3 ve üzeri golle bitmiş; Athletic Club Bilbao maçlarında bu oranlar sırasıyla %80 ve %20. İç saha özelinde Rayo Vallecano maçlarında 3 ve üzeri gol oranı %67, dış saha özelinde Athletic Club Bilbao maçlarında %0.

İlk yarılar ayrı bir hikâye anlatıyor: Rayo Vallecano maçlarında ilk yarıda gol görülen maç oranı %100, Athletic Club Bilbao maçlarında %40; ilk yarıda 2 ve üzeri gol ise %80 ile %20 arasında. Rayo Vallecano gollerini en çok 45-60 dakikaları arasında buluyor, Athletic Club Bilbao ise en verimli zamanını 15-30 aralığında yaşıyor. Karşılıklı gol tarafında Rayo Vallecano son 5 maçın 5 tanesinde, Athletic Club Bilbao ise 1 tanesinde iki takımın da gol attığı maçlar oynadı. Bu tablo iki takımın gol üretme ve gol yeme eğilimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken özellikle ilk golün hangi dakikalarda geldiğine ve takımların skor karşısındaki tepkisine dikkat etmenizi öneririm; bu rakamların hikâyesi çoğu zaman orada yazılır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

3,10Beklenen gol
%60Karşılıklı gol · 6/10
%902+ gol · 9/10
%503+ gol · 5/10
%304+ gol · 3/10
%305+ gol · 3/10
%70İY 1+ gol · 7/10
%50İY 2+ gol · 5/10

Aralarındaki son 5 maç

2,20maç başı gol
%403+ gol · 2/5
%60Karşılıklı gol · 3/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Genel

26kullandığı korner
35rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,20Maç başı rakibe verdiği korner 7,00Maç başı toplam korner 12,20En yüksek / en düşük toplam 16 / 8Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -1,80
korner verisi olan 5 maç

Rayo Vallecano · İç saha

21kullandığı korner
18rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 7,00Maç başı rakibe verdiği korner 6,00Maç başı toplam korner 13,00En yüksek / en düşük toplam 16 / 8Rakipten fazla korner 2 / 3Maç başı korner farkı +1,00
korner verisi olan 3 maç

Athletic Club Bilbao · Genel

27kullandığı korner
26rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,40Maç başı rakibe verdiği korner 5,20Maç başı toplam korner 10,60En yüksek / en düşük toplam 17 / 6Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +0,20
korner verisi olan 5 maç

Athletic Club Bilbao · Dış saha

12kullandığı korner
16rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 6,00Maç başı rakibe verdiği korner 8,00Maç başı toplam korner 14,00En yüksek / en düşük toplam 17 / 11Rakipten fazla korner 1 / 2Maç başı korner farkı -2,00
korner verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26DışCA Osasuna14.1-14-484-2
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-13-582-2
12.09.26DışReal Madrid4.1-45-11162-4
05.09.26İçRacing Santander16.3-29-6153-2
31.08.26DışFC Barcelona1.2-55-9141-9

Athletic Club Bilbao · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçDeportivo Alavés6.0-05-162-0
12.09.26İçElche CF18.1-17-184-0
05.09.26İçAtlético Madrid2.3-03-8113-3
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-07-4115-1
27.08.26DışFC Barcelona1.0-25-12173-7

Rayo Vallecano · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-13-582-2
05.09.26İçRacing Santander16.3-29-6153-2
20.08.26İçDeportivo Alavés6.1-19-7165-2

Athletic Club Bilbao · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-07-4115-1
27.08.26DışFC Barcelona1.0-25-12173-7

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Maç toplamı korner

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
8+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
9+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
10+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
11+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
12+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç

Takımın kullandığı korner

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
3+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+%804 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
5+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
6+%201 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
7+%201 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla1 eşit3 rakipten az
5,20kullandığı
7,00verdiği
-1,80maç başı fark

Athletic Club Bilbao · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla0 eşit2 rakipten az
5,40kullandığı
5,20verdiği
+0,20maç başı fark

Rayo Vallecano · Devrelere göre korner

6,20İlk yarı toplam6,00İkinci yarı toplam2,40İY kullandığı
%100İY 4+ · 5/5
%80İY 5+ · 4/5
%60İY 6+ · 3/5

Devre verisi olan 5 maç

Athletic Club Bilbao · Devrelere göre korner

5,60İlk yarı toplam5,00İkinci yarı toplam3,40İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%60İY 5+ · 3/5
%60İY 6+ · 3/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Rayo Vallecano, son 5 maçında maç başına 5,20 korner kullanırken rakiplerine 7,00 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 12,20. Kendi sahasındaki son 3 maçta kullandığı korner ortalaması 7,00, maç başı toplam korner ise 13,00. Athletic Club Bilbao cephesinde son 5 maçta maç başına 5,40 korner kullanıldı, 5,20 korner verildi; deplasmandaki son 2 maçta toplam korner ortalaması 14,00. Toplam korner sayısında Rayo Vallecano maçlarının %60'ı 9+ korner, %60'ı 10+ korner ile bitti; Athletic Club Bilbao maçlarında bu oranlar sırasıyla %60 ve %60. En yüksek toplam korner Rayo Vallecano maçlarında 16, Athletic Club Bilbao maçlarında 17 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.

Korner dengesi tarafında Rayo Vallecano son 5 maçın 1 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Athletic Club Bilbao ise 5 maçın 3 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 11,40; ev sahibi için beklenen korner 5,20, deplasman için 6,20. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 5,90. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

11,40Beklenen toplam
5,20Ev sahibi beklenen
6,20Deplasman beklenen
%609+ korner · 6/10
%6010+ korner · 6/10
%6011+ korner · 6/10
5,90İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Genel

16gördüğü kart
8rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 3,20Maç başı rakibin gördüğü kart 1,60Maç başı toplam kart 4,80En yüksek / en düşük toplam 9 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 12 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Rayo Vallecano · İç saha

13gördüğü kart
7rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 4,33Maç başı rakibin gördüğü kart 2,33Maç başı toplam kart 6,67En yüksek / en düşük toplam 9 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 3
kart verisi olan 3 maç

Athletic Club Bilbao · Genel

10gördüğü kart
5rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,00Maç başı rakibin gördüğü kart 1,00Maç başı toplam kart 3,00En yüksek / en düşük toplam 6 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 10 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Athletic Club Bilbao · Dış saha

5gördüğü kart
1rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,50Maç başı rakibin gördüğü kart 0,50Maç başı toplam kart 3,00En yüksek / en düşük toplam 3 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 2
kart verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26DışCA Osasuna14.1-12-350-0
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-15-380-1
12.09.26DışReal Madrid4.1-41-010-0
05.09.26İçRacing Santander16.3-27-292-0
31.08.26DışFC Barcelona1.2-51-010-0

Athletic Club Bilbao · Son 5 maç (genel) · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçDeportivo Alavés6.0-02-020-0
12.09.26İçElche CF18.1-13-360-0
05.09.26İçAtlético Madrid2.3-00-110-0
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-03-030-0
27.08.26DışFC Barcelona1.0-22-130-0

Rayo Vallecano · Son 5 iç saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
15.09.26İçRCD Espanyol11.2-15-380-1
05.09.26İçRacing Santander16.3-27-292-0
20.08.26İçDeportivo Alavés6.1-11-230-0

Athletic Club Bilbao · Son 5 dış saha maçı · 10. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
30.08.26DışCelta de Vigo15.2-03-030-0
27.08.26DışFC Barcelona1.0-22-130-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Maç toplamı kart

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
3+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
5+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
6+%402 / 5 maç%672 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
7+%402 / 5 maç%672 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

Takımın gördüğü kart

Rayo VallecanoGenelRayo Vallecanoİç sahaAthletic Club BilbaoGenelAthletic Club BilbaoDış saha
1+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+%402 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
4+%402 / 5 maç%672 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Rayo Vallecano · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam3,40İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%40İY 2+ · 2/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Athletic Club Bilbao · Devrelere göre kart

0,40İlk yarı toplam2,60İkinci yarı toplam0,00İY gördüğü
%40İY 1+ · 2/5
%0İY 2+ · 0/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Rayo Vallecano, son 5 maçında maç başına 3,20 kart görürken rakipleri 1,60 kart gördü; bu maçlarda toplam kart ortalaması 4,80. Kendi sahasındaki son 3 maçta gördüğü kart ortalaması 4,33, maç başı toplam kart ise 6,67. Athletic Club Bilbao cephesinde son 5 maçta maç başına 2,00 kart görüldü, rakiplerine 1,00 kart çıktı; deplasmandaki son 2 maçta toplam kart ortalaması 3,00. Toplam kart sayısında Rayo Vallecano maçlarının %60'ı 4+ kart, %60'ı 5+ kart ile bitti; Athletic Club Bilbao maçlarında bu oranlar sırasıyla %20 ve %20. En sert maç Rayo Vallecano için 9, Athletic Club Bilbao için 6 kartla oynandı.

İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kart beklentisi 3,90; ev sahibi için beklenen kart 2,10, deplasman için 1,80. Birleşik örneklemde kırmızı kart çıkan maç sayısı 2. Kart sayısı maçın gerginliğine, skorun durumuna ve hakemin oyunu yönetme tarzına çok bağlıdır; erken bir gol ya da tartışmalı bir pozisyon tempoyu bir anda değiştirebilir. Bu tablo kart piyasası için sağlam bir çerçeve çiziyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,90Beklenen toplam
2,10Ev sahibi beklenen
1,80Deplasman beklenen
%404+ kart · 4/10
%405+ kart · 4/10
%306+ kart · 3/10
%20Kırmızı kart çıkan maç · 2/10
0,90İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,2012,2024,40
İç saha3 maç————13,3313,0026,33
Maç toplamı
Genelİç saha
20+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
22+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
24+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
26+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
10+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
11+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
12+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
13+%402 / 5 maç%672 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 34 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Athletic Club Bilbao · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,2011,4021,60
Dış saha2 maç————10,5011,5022,00
Maç toplamı
GenelDış saha
20+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
22+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
24+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
26+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
10+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
11+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
12+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
13+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 28 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,408,4015,80
İç saha3 maç————8,679,0017,67
Maç toplamı
Genelİç saha
13+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
15+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
17+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
19+%201 / 5 maç%672 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
7+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
8+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
9+%402 / 5 maç%672 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 22 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Athletic Club Bilbao · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,609,6017,20
Dış saha2 maç————7,008,0015,00
Maç toplamı
GenelDış saha
13+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
15+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
17+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
19+%402 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
7+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
8+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%201 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 21 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————20,6017,2037,80
İç saha3 maç————18,6719,3338,00
Maç toplamı
Genelİç saha
32+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
35+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
38+%402 / 5 maç%672 / 3 maç
41+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
16+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
18+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
20+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
22+%201 / 5 maç%00 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 43 / 33 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Athletic Club Bilbao · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,6019,6037,20
Dış saha2 maç————16,5018,5035,00
Maç toplamı
GenelDış saha
32+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
35+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
38+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
41+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
16+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
18+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
20+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
22+%201 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 44 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Rayo Vallecano · Son 5 maç · 13. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26DışCA Osasuna1-121-137-1029-14
15.09.26İçRCD Espanyol2-115-1010-1219-23
12.09.26DışReal Madrid1-49-125-1115-18
05.09.26İçRacing Santander3-212-154-519-15
31.08.26DışFC Barcelona2-54-1111-421-16

Athletic Club Bilbao · Son 5 maç · 10. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26İçDeportivo Alavés0-012-164-1116-18
12.09.26İçElche CF1-112-105-1526-12
05.09.26İçAtlético Madrid3-06-815-613-31
30.08.26DışCelta de Vigo2-08-176-1013-17
27.08.26DışFC Barcelona0-213-68-620-20

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Rayo VallecanovsAthletic Club Bilbao10.10.2026 · 15:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Serbest vuruş tarafında Rayo Vallecano son 5 maçında maç başına 12,20 serbest vuruş kullanırken rakipleri 12,20 kullandı; Athletic Club Bilbao ise maç başına 10,20 kullanıp rakiplerine 11,40 bıraktı. Maç toplamında Rayo Vallecano maçlarının %60'ı 22+ serbest vuruş ile bitti, Athletic Club Bilbao maçlarında bu oran %60. Kale vuruşu tarafında Rayo Vallecano son 5 maçında maç başına 7,40 kale vuruşu kullanırken rakipleri 8,40 kullandı; Athletic Club Bilbao ise maç başına 7,60 kullanıp rakiplerine 9,60 bıraktı. Maç toplamında Rayo Vallecano maçlarının %80'i 15+ kale vuruşu ile bitti, Athletic Club Bilbao maçlarında bu oran %80. Taç atışı tarafında Rayo Vallecano son 5 maçında maç başına 20,60 taç atışı kullanırken rakipleri 17,20 kullandı; Athletic Club Bilbao ise maç başına 17,60 kullanıp rakiplerine 19,60 bıraktı. Maç toplamında Rayo Vallecano maçlarının %60'ı 35+ taç atışı ile bitti, Athletic Club Bilbao maçlarında bu oran %60. Bu sayılar iki takımın oyun tarzını da yansıtıyor: taç ve kale vuruşu sayısı topun ne kadar sık oyun dışına çıktığını, serbest vuruş sayısı ise maçın ne kadar sert ve kesik geçtiğini gösterir.

Serbest vuruş için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam serbest vuruş beklentisi 23,00; ev sahibi için 11,80, deplasman için 11,20. Kale vuruşu için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam kale vuruşu beklentisi 16,50; ev sahibi için 8,50, deplasman için 8,00. Taç atışı için: İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam taç atışı beklentisi 37,50; ev sahibi için 20,10, deplasman için 17,40. Bu istatistikler oyunun akışına, skorun durumuna ve takımların baskı tercihine çok bağlıdır; öne geçen takımın geri çekilmesi rakibin taç ve serbest vuruş sayısını kısa sürede artırabilir. Örneklemin son 5 maçtan ibaret olduğunu unutmayalım; kararınızı verirken bu verileri kadro durumu, motivasyon ve maçın önemiyle birlikte değerlendirmenizi, her zaman ölçülü ve sorumlu davranmanızı öneririm.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

23,00Beklenen toplam
11,80Ev sahibi
11,20Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

16,50Beklenen toplam
8,50Ev sahibi
8,00Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

37,50Beklenen toplam
20,10Ev sahibi
17,40Deplasman