

HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | +20 | 20 | BGGGG |
| 2 | PSV | 8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | +16 | 19 | GGGMG |
| 3 | AZ | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | +10 | 19 | GGBGM |
| 4 | Twente | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | +8 | 17 | BGGGB |
| 5 | Ajax | 8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | +12 | 15 | MGGBB |
| 6 | Groningen | 8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | +6 | 14 | MBBGG |
| 7 | Fortuna Sittard | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | GGMGB |
| 8 | Go Ahead Eagles | 8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | +2 | 11 | MBBBB |
| 9 | Excelsior | 8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | +2 | 11 | GBMBM |
| 10 | Heerenveen | 8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | BMBGM |
| 11 | NEC | 8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | MBMBB |
| 12 | Cambuur | 8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | MBGBG |
| 13 | Utrecht | 8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | MBGMG |
| 14 | Sparta Rotterdam | 8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | MBMMB |
| 15 | Telstar | 8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | BMBMB |
| 16 | PEC Zwolle | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | MBMMM |
| 17 | ADO Den Haag | 8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | BMMBB |
| 18 | Willem II | 8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 | MBMMM |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 1,60 | 1,30 |
| Maç başı yediği | 1,40 | 1,40 |
| Maç başı toplam gol | 3,00 | 2,70 |
| Karşılıklı gol | %40 (2) | %40 (4) |
| Gol yemedi | %40 (2) | %40 (4) |
| Gol atamadı | %40 (2) | %40 (4) |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 0,60 | 1,80 |
| Maç başı yediği | 1,00 | 1,00 |
| Maç başı toplam gol | 1,60 | 2,80 |
| Karşılıklı gol | %20 (1) | %50 (5) |
| Gol yemedi | %60 (3) | %40 (4) |
| Gol atamadı | %60 (3) | %30 (3) |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 1,80 | 2,00 |
| Maç başı yediği | 2,20 | 1,70 |
| Maç başı toplam gol | 4,00 | 3,70 |
| Karşılıklı gol | %80 (4) | %80 (8) |
| Gol yemedi | %20 (1) | %20 (2) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %0 (0) |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı attığı | 2,80 | 2,20 |
| Maç başı yediği | 1,20 | 1,50 |
| Maç başı toplam gol | 4,00 | 3,70 |
| Karşılıklı gol | %60 (3) | %80 (8) |
| Gol yemedi | %40 (2) | %20 (2) |
| Gol atamadı | %0 (0) | %0 (0) |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 0-2 | 0-1 |
| 19.09.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 4-0 | 2-0 |
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 2-1 |
| 30.08.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 2-2 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 0-0 |
| 16.08.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 1-2 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 0-0 |
| 21.05.26 | Dış | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 2-3 | 0-0 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 1-5 | 1-2 |
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 1-1 |
| 13.09.26 | İç | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 1-2 | 0-1 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 1-1 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 2-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 29.08.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 1-0 |
| 15.08.26 | İç | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 1-2 | 0-1 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 3-0 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 1-0 |
| 10.05.26 | İç | Volendam Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 1-1 |
Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 2-1 |
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 0-0 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 0-0 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 25.04.26 | İç | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 2-1 | 1-1 |
| 05.04.26 | İç | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 4-1 | 2-1 |
| 14.03.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 3-0 | 1-0 |
| 28.02.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 1-0 |
| 15.02.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 4-2 | 1-2 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 1-1 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 1-1 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 2-0 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 3-0 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 1-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||
| 02.05.26 | Dış | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 3-2 | 1-1 |
| 12.04.26 | Dış | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 2-2 | 1-1 |
| 20.03.26 | Dış | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 0-1 |
| 15.03.26 | Dış | Feyenoord Hollanda Eredivisie | 1. | 1-2 | 1-0 |
| 20.02.26 | Dış | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 1-2 | 0-1 |
Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa maçları birlikte (organizasyon rakip adının yanında). Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir; "—": rakip aynı lig tablosunda değil.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | S5%804/5S10%808/10 | S5%603/5S10%808/10 | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%10010/10 |
| 2+ gol | S5%804/5S10%707/10 | S5%402/5S10%707/10 | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%10010/10 |
| 3+ gol | S5%603/5S10%505/10 | S5%201/5S10%606/10 | S5%1005/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%909/10 |
| 4+ gol | S5%603/5S10%505/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%603/5S10%505/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 5+ gol | S5%201/5S10%202/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%201/5S10%202/10 | S5%201/5S10%202/10 |
| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | S5%603/5S10%404/10 | S5%201/5S10%606/10 | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%10010/10 |
| 2+ gol | S5%402/5S10%303/10 | S5%201/5S10%404/10 | S5%804/5S10%606/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 3+ gol | S5%201/5S10%202/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%201/5S10%202/10 | S5%201/5S10%101/10 |
| 4+ gol | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
| 5+ gol | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 360-75 | 275-90+ | 7toplam |
| Yediği | 20-15 | 015-30 | 330-45+ | 045-60 | 360-75 | 375-90+ | 11toplam |
| Yediği | 20-15 | 115-30 | 130-45+ | 445-60 | 460-75 | 275-90+ | 14toplam |
| Yediği | 40-15 | 015-30 | 330-45+ | 345-60 | 360-75 | 475-90+ | 17toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Heerenveen–Excelsior öncesinde gol trafiği iki takımın son maçlarında aynı yönde görünmüyor. Heerenveen son 5 genel maçta 8 gol atıp 7 gol yedi; maç başı toplam 3 gol, 1,6 atılan ve 1,4 yenilen gol ortalaması var. İç sahada ise 3-5’lik skor dağılımı, 0,6 ve 1 ortalamalarla toplam 1,6 gole düşüyor. Bu beş iç saha maçında 1 ve üzeri gol yüzde 60, 2 ve üzeri yüzde 40, 3 ve üzeri yüzde 20 oranında kaldı. Son 10 genelde 13-14, toplam 2,7 gol ve 1,3-1,4 ortalamaları görülürken iç sahada 18-10, toplam 2,8 gol ve 1,8-1 ortalamaları var; burada 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri yüzde 60. Yani Heerenveen’in genel son 5 toplamı son 10’a göre 3’e karşı 2,7 ile hafif yükselmiş olsa da iç saha üretimi 1,6’dan 2,8’e belirgin biçimde zayıflamış. Excelsior ise son 5 genelinde 9 atıp 11 yedi, toplam 4 gol ortalamasına ulaştı; deplasmanda 14-6, 2,8-1,2 ortalamalarıyla yine 4 gole çıktı. Deplasmanda 2 ve üzeri, 3 ve üzeri gol yüzde 100; 4 ve üzeri yüzde 80. Son 10 genel ve deplasmanda toplam 3,7 gol bulunuyor; dışarıda 22-15, 2,2-1,5 ortalamaları var ve 2 ve üzeri yüzde 100, 3 ve üzeri yüzde 90. Excelsior’un son 5 deplasman resmi, son 10’a göre 2,8’e karşı 2,2 atılan golle güçlenmiş durumda.
İlk düdükten itibaren tempo özellikle Excelsior tarafında yüksek olabilir. Heerenveen’in son 5 genel maçında ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 60, 2 ve üzeri yüzde 40; iç sahada bu oranlar yüzde 20 ve yüzde 20. Son 10’da genel yüzde 40 ve yüzde 30’a gerileyen bu eşikler, iç sahada yüzde 60 ve yüzde 40’a çıkıyor. Excelsior’un son 5 deplasmanında ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 80; son 10 deplasmanda da yüzde 100 ve yüzde 60. Heerenveen son 5’te gollerini 15-30’da 3, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 1, 60-75’te 2 ve 75-90+’ta 1 kez bulurken, en çok 60-75’te 3 gol yedi. Excelsior deplasmanda son 5’te 30-45+ aralığında 5, 60-75’te 4 gol attı; son 10 deplasmanda bu aralıklar 6 ve 5 gole çıktı, 45-60’ta ise 6 gol yedi. Birleşik son 5 maçta beklenen gol 3,5; karşılıklı gol yüzde 60, 6/10, 2 ve üzeri yüzde 90, 9/10, 3 ve üzeri yüzde 80, 8/10, 4 ve üzeri yüzde 60, 6/10, 5 ve üzeri yüzde 20, 2/10. İlk yarı 1 ve üzeri yüzde 80, 8/10; 2 ve üzeri yüzde 60, 6/10. Son 10 birleşimde beklenen gol 3,2; karşılıklı gol yüzde 60, 12/20, 2 ve üzeri yüzde 85, 17/20, 3 ve üzeri yüzde 70, 14/20, 4 ve üzeri yüzde 50, 10/20, 5 ve üzeri yüzde 20, 4/20; ilk yarı 1 ve üzeri yüzde 70, 14/20, 2 ve üzeri yüzde 45, 9/20. Aralarındaki son 6 maçta maç başı 2,17 gol, 4 maçta 2,5 ve üzeri gol, 2 maçta karşılıklı gol var. Bence belirleyici nokta, Excelsior’un deplasmandaki erken ve özellikle 30-45+ üretimiyle Heerenveen’in 60-75 savunma kırılganlığının kesişmesi olacak; yine de bu değerlendirme son birkaç maçın sınırlı örneklemine dayanıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen gol | 3,50 | 3,20 |
| Karşılıklı gol | %606/10 | %6012/20 |
| 2+ gol | %909/10 | %8517/20 |
| 3+ gol | %808/10 | %7014/20 |
| 4+ gol | %606/10 | %5010/20 |
| 5+ gol | %202/10 | %204/20 |
| İY 1+ gol | %808/10 | %7014/20 |
| İY 2+ gol | %606/10 | %459/20 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 6,20 | 5,80 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 5,00 | 5,80 |
| Maç başı toplam korner | 11,20 | 11,60 |
| En yüksek / en düşük toplam | 16 / 7 | 16 / 7 |
| Rakipten fazla korner | 4 / 5 | 6 / 10 |
| Maç başı korner farkı | +1,20 | 0,00 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 6,20 | 5,80 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 5,20 | 4,20 |
| Maç başı toplam korner | 11,40 | 10,00 |
| En yüksek / en düşük toplam | 16 / 7 | 16 / 7 |
| Rakipten fazla korner | 4 / 5 | 7 / 10 |
| Maç başı korner farkı | +1,00 | +1,60 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 3,60 | 4,00 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 5,20 | 4,70 |
| Maç başı toplam korner | 8,80 | 8,70 |
| En yüksek / en düşük toplam | 13 / 6 | 13 / 5 |
| Rakipten fazla korner | 2 / 5 | 5 / 10 |
| Maç başı korner farkı | -1,60 | -0,70 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı kullandığı korner | 4,00 | 3,90 |
| Maç başı rakibe verdiği korner | 5,60 | 5,80 |
| Maç başı toplam korner | 9,60 | 9,70 |
| En yüksek / en düşük toplam | 13 / 6 | 14 / 6 |
| Rakipten fazla korner | 2 / 5 | 3 / 10 |
| Maç başı korner farkı | -1,60 | -1,90 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 0-2 | 6-4 | 10 | 4-2 |
| 19.09.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 4-0 | 6-3 | 9 | 6-2 |
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 8-6 | 14 | 2-2 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 4-3 | 7 | 3-1 |
| 30.08.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 2-2 | 7-9 | 16 | 1-4 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 5-3 | 8 | 4-0 |
| 16.08.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 2-7 | 9 | 0-3 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 4-8 | 12 | 0-2 |
| 21.05.26 | Dış | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 2-3 | 6-9 | 15 | 3-6 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 10-6 | 16 | 5-2 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 1-5 | 3-6 | 9 | 2-5 |
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 0-9 | 9 | 0-2 |
| 13.09.26 | İç | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 1-2 | 5-2 | 7 | 0-1 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 4-2 | 6 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 6-7 | 13 | 6-2 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 29.08.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 6-4 | 10 | 3-2 |
| 15.08.26 | İç | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 1-2 | 1-7 | 8 | 1-3 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 8-5 | 13 | 2-1 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 2-5 | 7 | 1-1 |
| 10.05.26 | İç | Volendam Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 5-0 | 5 | 5-0 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 8-6 | 14 | 2-2 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 4-3 | 7 | 3-1 |
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 5-3 | 8 | 4-0 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 4-8 | 12 | 0-2 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 10-6 | 16 | 5-2 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 25.04.26 | İç | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 2-1 | 7-0 | 7 | 3-0 |
| 05.04.26 | İç | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 4-1 | 8-1 | 9 | 3-1 |
| 14.03.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 3-0 | 5-4 | 9 | 1-2 |
| 28.02.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 5-6 | 11 | 4-3 |
| 15.02.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 4-2 | 2-5 | 7 | 1-2 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 0-9 | 9 | 0-2 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 4-2 | 6 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 6-7 | 13 | 6-2 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 8-5 | 13 | 2-1 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 2-5 | 7 | 1-1 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 02.05.26 | Dış | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 3-2 | 8-5 | 13 | 4-4 |
| 12.04.26 | Dış | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 2-2 | 2-5 | 7 | 1-3 |
| 20.03.26 | Dış | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 1-6 | 7 | 0-4 |
| 15.03.26 | Dış | Feyenoord Hollanda Eredivisie | 1. | 1-2 | 5-9 | 14 | 3-5 |
| 20.02.26 | Dış | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 1-2 | 3-5 | 8 | 2-1 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%606/10 | S5%603/5S10%606/10 |
| 9+ | S5%804/5S10%808/10 | S5%603/5S10%606/10 | S5%603/5S10%505/10 | S5%603/5S10%505/10 |
| 10+ | S5%603/5S10%606/10 | S5%603/5S10%404/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 11+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%603/5S10%404/10 | S5%201/5S10%202/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 12+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%603/5S10%303/10 | S5%201/5S10%202/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | S5%1005/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%909/10 | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%606/10 |
| 4+ | S5%1005/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%909/10 | S5%603/5S10%606/10 | S5%603/5S10%505/10 |
| 5+ | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%707/10 | S5%402/5S10%505/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 6+ | S5%804/5S10%606/10 | S5%402/5S10%404/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%402/5S10%303/10 |
| 7+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%402/5S10%404/10 | S5%00/5S10%101/10 | S5%201/5S10%202/10 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 5,20, ikinci yarı toplam 6,40 (10 maç)
Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 3,80, ikinci yarı toplam 4,90 (10 maç)
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Heerenveen–Excelsior karşılaşmasında korner ritmini ilk düdükten itibaren ev sahibinin taşıması beklenebilir. Heerenveen’in son 5 genel maçında maç başına 6,2 korner kullanıp rakibe 5 korner verdiği, toplam ortalamanın 11,2 olduğu görülüyor; iç sahada kendi ortalaması yine 6,2, rakibe verdiği 5,2 ve toplamı 11,4’e çıkıyor. Bu beş maçın dördünde rakibinden fazla korner kullanan Heerenveen, 8 ve üzeri korneri yüzde 80, 10 ve üzeri korneri yüzde 60 oranında görmüş; takım olarak da 3 ve 4 üzeri kornerin tamamına, 5 ve 6 üzeri kornerin yüzde 80’ine ulaşmış. Excelsior’un son 5 genel tablosu daha çekingen: 3,6 korner kullanıyor, 5,2 korner veriyor ve toplam ortalama 8,8’de kalıyor. Deplasmanda kendi üretimi 4’e, rakibe verdiği değer 5,6’ya, toplam ise 9,6’ya yükseliyor. Dış sahadaki 10 ve üzeri korner oranı yüzde 40, takımın 3 ve 4 üzeri korner oranı yüzde 60. Yani son maçlarda Heerenveen’in baskısı güçlenirken Excelsior’un deplasman temposu bir miktar toparlansa da hâlâ rakibin gerisinde.
Son 10 maç daha geniş resimde Heerenveen’in genel toplam ortalamasını 11,6, iç saha toplamını 10’a taşıyor; kullandığı korner 5,8, rakibe verdiği ise genel toplamda 5,8, evinde 4,2. İç sahada 7 maçta rakibinden fazla korner üretmesi önemli bir denge üstünlüğü. Genel seride 8 ve üzeri korner yüzde 90, 10 ve üzeri yüzde 60; takımın 3 ve 4 üzeri korner eşikleri yüzde 90, 5 ve üzeri yüzde 70. Excelsior’da son 10 genel ortalama 8,7, deplasman ortalaması 9,7; dışarıda 3,9 korner kullanıp 5,8 veriyor ve 7 maçta rakibinin gerisinde kalıyor. Deplasmanda 10 ve üzeri korner yüzde 40, 3 ve 4 üzeri takım korneri yüzde 60. Birleşik son 5 maçta beklenen toplam 10, ev sahibi 5,7, Excelsior 4,3; 9 ve üzeri korner yüzde 70, 10 ve üzeri yüzde 40. Son 10’da toplam 10,15’e, dağılım 5,25–4,9’a geliyor; 9 ve üzeri yüzde 65, 10 ve üzeri yüzde 45. Bence belirleyici nokta, Heerenveen’in kenar baskısını sürdürüp Excelsior’u savunmaya gömmesi; ilk yarı beklentisi son 5’te 4,6, son 10’da 4,5 olduğu için ikinci yarıdaki artış da özellikle izlenmeli.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 10,00 | 10,15 |
| Ev sahibi beklenen | 5,70 | 5,25 |
| Deplasman beklenen | 4,30 | 4,90 |
| 9+ korner | %707/10 | %6513/20 |
| 10+ korner | %404/10 | %459/20 |
| 11+ korner | %303/10 | %357/20 |
| İlk yarı beklenen | 4,60 | 4,50 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,00 | 1,00 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,00 | 1,40 |
| Maç başı toplam kart | 2,00 | 2,40 |
| En yüksek / en düşük toplam | 3 / 0 | 4 / 0 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 5 / 0 | 10 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 0 / 5 | 0 / 10 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,20 | 1,50 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,60 | 1,50 |
| Maç başı toplam kart | 2,80 | 3,00 |
| En yüksek / en düşük toplam | 3 / 2 | 5 / 1 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 6 / 0 | 15 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 0 / 5 | 1 / 10 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,60 | 1,20 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,20 | 1,40 |
| Maç başı toplam kart | 2,80 | 2,60 |
| En yüksek / en düşük toplam | 4 / 2 | 4 / 0 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 8 / 0 | 12 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 0 / 5 | 0 / 10 |
| Son 55 maç | Son 1010 maç | |
|---|---|---|
| Maç başı gördüğü kart | 1,20 | 1,00 |
| Maç başı rakibin gördüğü kart | 1,60 | 1,40 |
| Maç başı toplam kart | 2,80 | 2,40 |
| En yüksek / en düşük toplam | 4 / 0 | 4 / 0 |
| Sarı / kırmızı (kendi) | 6 / 0 | 10 / 0 |
| Kırmızı kart çıkan maç | 0 / 5 | 0 / 10 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 0-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 4-0 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 30.08.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 2-2 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 16.08.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 21.05.26 | Dış | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 2-3 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 1-5 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 13.09.26 | İç | Utrecht Hollanda Eredivisie | 13. | 1-2 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 29.08.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 15.08.26 | İç | PSV Hollanda Eredivisie | 2. | 1-2 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 0-4 | 4 | 0-0 |
| 10.05.26 | İç | Volendam Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 1-3 | 4 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 0-0 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 3. | 2-3 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 0-2 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 4. | 1-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 0-0 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 25.04.26 | İç | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 2-1 | 1-2 | 3 | 0-1 |
| 05.04.26 | İç | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 4-1 | 0-2 | 2 | 0-0 |
| 14.03.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 15. | 3-0 | 4-1 | 5 | 0-0 |
| 28.02.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 2-1 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 15.02.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 4-2 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 5. | 2-2 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 11. | 2-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 18. | 3-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 12. | 4-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 14. | 3-2 | 0-4 | 4 | 0-0 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | |||||||
| 02.05.26 | Dış | Groningen Hollanda Eredivisie | 6. | 3-2 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 12.04.26 | Dış | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 16. | 2-2 | 1-0 | 1 | 0-0 |
| 20.03.26 | Dış | Heracles Hollanda Eredivisie | — | 1-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 15.03.26 | Dış | Feyenoord Hollanda Eredivisie | 1. | 1-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 20.02.26 | Dış | Fortuna Sittard Hollanda Eredivisie | 7. | 1-2 | 1-1 | 2 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Maçlar en yeniden eskiye, lig, kupa ve Avrupa birlikte; yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | S5%402/5S10%606/10 | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%606/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 4+ | S5%00/5S10%101/10 | S5%00/5S10%202/10 | S5%201/5S10%303/10 | S5%402/5S10%303/10 |
| 5+ | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%202/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
| 6+ | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
| 7+ | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
| HeerenveenGenel | Heerenveenİç saha | ExcelsiorGenel | ExcelsiorDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | S5%603/5S10%707/10 | S5%804/5S10%808/10 | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%707/10 |
| 2+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%402/5S10%404/10 | S5%603/5S10%404/10 | S5%402/5S10%202/10 |
| 3+ | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%202/10 | S5%201/5S10%101/10 | S5%201/5S10%101/10 |
| 4+ | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%101/10 | S5%00/5S10%00/10 | S5%00/5S10%00/10 |
S5 son 5 maç S10 son 10 maç · %70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 0,50, ikinci yarı toplam 1,90 (10 maç)
Grafik: son 5 maç (devre verisi olan 5 maç) · Son 10 maç: İY toplam 0,80, ikinci yarı toplam 1,80 (10 maç)
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Heerenveen–Excelsior karşılaşmasında kartların ilk bakışta yüksek perdeden başlaması beklenmiyor; fakat iki takımın saha koşulları birbirinden ayrılıyor. Heerenveen’in son 5 genel maçında maç başına kendi kartı 1, rakibin kartı 1, toplam kart ortalaması 2. Son 5 iç saha maçında ise kendi ortalaması 1,2’ye, rakip ortalaması 1,6’ya, toplam da 2,8’e çıkıyor. İç sahadaki 5 maçın 4’ünde 3 ve üzeri kart görülmesi, genel serideki yüzde 40’lık seviyeye göre daha belirgin bir çizgi. Excelsior son 5 genel maçta 2,8 toplam kart ortalamasına sahip; takım 1,6 kart görürken rakipleri 1,2’de kalmış. Deplasmanda toplam yine 2,8, ancak kendi ortalaması 1,2’ye düşüyor ve rakip 1,6’ya yükseliyor. Son 5’te Excelsior’un 3 ve üzeri kart oranı genel olarak yüzde 60, deplasmanda yüzde 80; 4 ve üzeri kart oranı da deplasmanda yüzde 40. Son 10’a geldiğimizde Heerenveen genel toplamı 2,4’e gerilemiş, iç sahada ise 3’e yükselmiş; evindeki 10 maçta 3 ve üzeri kart yüzde 70, 4 ve üzeri yüzde 20, en yüksek toplam 5. Excelsior’un genel ortalaması 2,6, deplasman ortalaması 2,4; son 5’teki deplasman seviyesine göre zayıflama var. Yine de son 10 deplasmanda 3 ve üzeri kart yüzde 60, 4 ve üzeri yüzde 30. Bu kısa örneklemde Heerenveen’in son maçları genel olarak daha sakinleşirken, Excelsior’un son 5’i kart temposunu yeniden yükseltmiş görünüyor.
Hakem tarafında paylaşılmış bir veri bulunmadığı için onun son maçlarındaki kart ortalamasını ya da en yüksek değerini bu tabloya ekleyemem. Kırmızı kart cephesinde iki takımın son 5 genel serilerinde de değer 0; Excelsior’un son 10 genel ve deplasman kayıtlarında da kırmızı kart çıkan maç sayısı 0. Heerenveen’in son 10 genel kaydında kırmızı kart sayısı 0 olsa da son 10 iç saha bölümünde kırmızı kart çıkan 1 maç bilgisi var; bu ayrıntı, genel eğilimi değiştirmese de maçın gerilimi açısından kenarda tutulmalı. Birleşik son 5 maçlarda beklenen toplam 2,4 kart; Heerenveen 1,1, Excelsior 1,3 seviyesinde. 4 ve üzeri kart yalnızca yüzde 10, yani 10 maçın 1’inde; 5 ve üzeri kart ise yüzde 0. Son 10 birleşik tabloda toplam beklenti 2,5’e, ilk yarı beklentisi 0,65’e çıkıyor; 4 ve üzeri kart oranı yüzde 20, 5 ve üzeri yine yüzde 0. Bence belirleyici nokta, kartların ilk yarıdan çok ikinci bölümde toplanması: Heerenveen iç sahada ikinci yarı 2,3, Excelsior deplasmanda 1,8 ortalamaya sahip. Maç sıkışır, ikili mücadeleler sertleşir ve özellikle Heerenveen’in ev sahibi baskısı artarsa, hakemin oyunu nasıl tuttuğu kadar son bölümdeki itirazlar da kart tablosunu şekillendirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 2,40 | 2,50 |
| Ev sahibi beklenen | 1,10 | 1,20 |
| Deplasman beklenen | 1,30 | 1,30 |
| 4+ kart | %101/10 | %204/20 |
| 5+ kart | %00/10 | %00/20 |
| 6+ kart | %00/10 | %00/20 |
| Kırmızı kart çıkan maç | %00/10 | %00/20 |
| İlk yarı beklenen | 0,60 | 0,65 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 11,80 | 9,20 | 21,00 |
| İç saha · son 55 maç | — | — | — | — | 9,60 | 8,80 | 18,40 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 10,60 | 8,40 | 19,00 |
| İç saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,30 | 9,70 | 18,00 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 17+ | S5%804/5S10%808/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 19+ | S5%804/5S10%505/10 | S5%603/5S10%505/10 |
| 21+ | S5%603/5S10%303/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 23+ | S5%201/5S10%101/10 | S5%00/5S10%00/10 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 8+ | S5%1005/5S10%909/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 9+ | S5%804/5S10%606/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 10+ | S5%603/5S10%505/10 | S5%402/5S10%202/10 |
| 11+ | S5%603/5S10%505/10 | S5%402/5S10%202/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 29 / 14 (son 10: 29 / 14) · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 (son 10: 6 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 7,80 | 12,00 | 19,80 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 7,60 | 13,60 | 21,20 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 7,30 | 11,80 | 19,10 |
| Dış saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,70 | 13,20 | 21,90 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 17+ | S5%1005/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%909/10 |
| 19+ | S5%603/5S10%505/10 | S5%603/5S10%707/10 |
| 21+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%603/5S10%707/10 |
| 23+ | S5%201/5S10%202/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 8+ | S5%603/5S10%404/10 | S5%402/5S10%505/10 |
| 9+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%402/5S10%505/10 |
| 10+ | S5%402/5S10%303/10 | S5%402/5S10%505/10 |
| 11+ | S5%00/5S10%101/10 | S5%201/5S10%202/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 24 / 17 (son 10: 26 / 12) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 1 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 8,60 | 8,40 | 17,00 |
| İç saha · son 55 maç | — | — | — | — | 9,20 | 7,60 | 16,80 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 9,50 | 7,40 | 16,90 |
| İç saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,30 | 7,40 | 15,70 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%909/10 |
| 14+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%808/10 |
| 16+ | S5%804/5S10%707/10 | S5%603/5S10%404/10 |
| 18+ | S5%402/5S10%404/10 | S5%603/5S10%303/10 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 7+ | S5%1005/5S10%10010/10 | S5%1005/5S10%909/10 |
| 8+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%505/10 |
| 9+ | S5%402/5S10%606/10 | S5%603/5S10%404/10 |
| 10+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%402/5S10%303/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 11 (son 10: 21 / 11) · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 (son 10: 5 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 8,20 | 6,60 | 14,80 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 10,20 | 6,60 | 16,80 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,10 | 7,70 | 15,80 |
| Dış saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 8,30 | 7,10 | 15,40 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 14+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 16+ | S5%402/5S10%404/10 | S5%603/5S10%505/10 |
| 18+ | S5%402/5S10%404/10 | S5%603/5S10%404/10 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 7+ | S5%402/5S10%606/10 | S5%804/5S10%606/10 |
| 8+ | S5%402/5S10%606/10 | S5%804/5S10%505/10 |
| 9+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%804/5S10%505/10 |
| 10+ | S5%402/5S10%202/10 | S5%402/5S10%303/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 18 / 11 (son 10: 23 / 11) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 6 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 15,60 | 15,20 | 30,80 |
| İç saha · son 55 maç | — | — | — | — | 19,20 | 13,80 | 33,00 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 16,40 | 14,60 | 31,00 |
| İç saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 18,70 | 14,50 | 33,20 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 29+ | S5%804/5S10%606/10 | S5%603/5S10%606/10 |
| 32+ | S5%402/5S10%404/10 | S5%603/5S10%505/10 |
| 35+ | S5%00/5S10%202/10 | S5%402/5S10%404/10 |
| 38+ | S5%00/5S10%101/10 | S5%201/5S10%303/10 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | S5%1005/5S10%808/10 | S5%804/5S10%909/10 |
| 15+ | S5%603/5S10%505/10 | S5%603/5S10%707/10 |
| 17+ | S5%201/5S10%303/10 | S5%603/5S10%707/10 |
| 19+ | S5%201/5S10%303/10 | S5%603/5S10%505/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 34 / 27 (son 10: 45 / 22) · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 (son 10: 6 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel · son 55 maç | — | — | — | — | 16,80 | 22,00 | 38,80 |
| Dış saha · son 55 maç | — | — | — | — | 15,20 | 20,00 | 35,20 |
| Genel · son 1010 maç | — | — | — | — | 18,20 | 19,50 | 37,70 |
| Dış saha · son 1010 maç | — | — | — | — | 19,10 | 19,60 | 38,70 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 29+ | S5%1005/5S10%909/10 | S5%1005/5S10%10010/10 |
| 32+ | S5%1005/5S10%808/10 | S5%804/5S10%909/10 |
| 35+ | S5%804/5S10%606/10 | S5%402/5S10%707/10 |
| 38+ | S5%804/5S10%606/10 | S5%402/5S10%707/10 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | S5%804/5S10%909/10 | S5%804/5S10%909/10 |
| 15+ | S5%603/5S10%808/10 | S5%603/5S10%808/10 |
| 17+ | S5%603/5S10%707/10 | S5%402/5S10%606/10 |
| 19+ | S5%402/5S10%505/10 | S5%402/5S10%606/10 |
En yüksek / en düşük toplam: 43 / 32 (son 10: 53 / 27) · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 (son 10: 4 / 10) · Devre verisi tutulmuyor
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | Dış | PSV Hollanda Eredivisie | 0-2 | 19-10 | 10-6 | 15-19 |
| 19.09.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 4-0 | 11-9 | 10-10 | 16-14 |
| 13.09.26 | İç | Telstar Hollanda Eredivisie | 0-0 | 8-13 | 8-13 | 19-15 |
| 06.09.26 | İç | AZ Hollanda Eredivisie | 2-3 | 12-9 | 7-4 | 14-13 |
| 30.08.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 2-2 | 9-5 | 8-9 | 14-15 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | ||||||
| 22.08.26 | İç | PEC Zwolle Hollanda Eredivisie | 0-2 | 13-6 | 9-9 | 24-13 |
| 16.08.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 2-2 | 8-10 | 13-2 | 9-17 |
| 09.08.26 | İç | Twente Hollanda Eredivisie | 1-0 | 7-7 | 12-3 | 28-17 |
| 21.05.26 | Dış | Utrecht Hollanda Eredivisie | 2-3 | 11-6 | 8-9 | 14-12 |
| 17.05.26 | İç | Ajax Hollanda Eredivisie | 0-0 | 8-9 | 10-9 | 11-11 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.26 | İç | Groningen Hollanda Eredivisie | 1-5 | 10-9 | 2-11 | 24-18 |
| 19.09.26 | Dış | Ajax Hollanda Eredivisie | 2-2 | 6-12 | 16-2 | 9-23 |
| 13.09.26 | İç | Utrecht Hollanda Eredivisie | 1-2 | 8-9 | 6-8 | 18-20 |
| 08.09.26 | Dış | NEC Hollanda Eredivisie | 2-2 | 5-16 | 11-7 | 14-29 |
| 05.09.26 | Dış | Willem II Hollanda Eredivisie | 3-0 | 10-14 | 6-5 | 19-20 |
| ▲ Son 5 maç▼ 6–10. maçlar | ||||||
| 29.08.26 | İç | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 2-1 | 7-13 | 8-7 | 18-9 |
| 15.08.26 | İç | PSV Hollanda Eredivisie | 1-2 | 3-9 | 9-5 | 24-29 |
| 07.08.26 | Dış | Cambuur Hollanda Eredivisie | 4-0 | 6-11 | 9-5 | 15-15 |
| 17.05.26 | Dış | Sparta Rotterdam Hollanda Eredivisie | 3-2 | 11-15 | 9-14 | 19-13 |
| 10.05.26 | İç | Volendam Hollanda Eredivisie | 1-1 | 7-10 | 5-13 | 22-19 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Maçlar en yeniden eskiye; lig, kupa ve Avrupa birlikte. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Heerenveen–Excelsior maçında duran top ve oyunu yeniden başlatma sayıları, iki takımın farklı karakterini gösteriyor. Son 5 maçta Heerenveen serbest vuruşlarda maç başına 11,8, Excelsior 7,8 kullanmış; toplam ortalamada da Heerenveen tarafı 21 ile önde, Excelsior 19,8’de kalıyor. Heerenveen’in toplam serbest vuruşlarda 19 ve üzeri oranı yüzde 80, 21 ve üzeri oranı yüzde 60; kendi takım sayısında 8 ve üzeri oranı yüzde 100. Excelsior’da bu oranlar sırasıyla yüzde 60, yüzde 40 ve yüzde 60. Son 10 maçta Heerenveen’in kullandığı serbest vuruş 10,6’ya, Excelsior’ınki 7,3’e gerilemiş; toplamlar 19 ve 19,1. Yani son 5 karşılaşma, özellikle Heerenveen adına daha canlı bir yakın dönem görüntüsü veriyor. Kale vuruşlarında son 5 maç ortalaması Heerenveen için 8,6, Excelsior için 8,2; son 10 maçta Heerenveen 9,5’e yükselirken Excelsior 8,1’de kalıyor. Heerenveen’in 7 ve üzeri kale vuruşu oranı son 5’te yüzde 100, son 10’da yine yüzde 100; Excelsior’da bu oranlar yüzde 40 ve yüzde 60. Taç atışlarında ise son 5 maçta Excelsior 16,8 ile Heerenveen’in 15,6’sının önünde, toplamlar 38,8’e 30,8. Son 10’da da Excelsior 18,2, Heerenveen 16,4; toplam ortalamalar 37,7 ve 31.
İşin ilginç tarafı, birleşik beklentiler serbest vuruşta son 5 için 20,4, son 10 için 19,05; Heerenveen payı 11,9’dan 11,2’ye, Excelsior payı 8,5’ten 7,85’e düşüyor. Kale vuruşunda birleşik beklenti 15,9’dan 16,35’e çıkarken dağılım Heerenveen lehine 7,6’dan 8,6’ya, Excelsior tarafında 8,3’ten 7,75’e değişiyor. Taç atışlarında beklenti 34,8’den 34,35’e yakın kalıyor; Heerenveen 18,8’den 17,95’e inerken Excelsior 16’dan 16,4’e yükseliyor. Son 5’te taç toplamının 32 ve üzeri görülme oranı Heerenveen’de yüzde 40, Excelsior’da yüzde 100; son 10’da bu oranlar yüzde 40 ve yüzde 80. Bu tablo, Excelsior’ın kenarları ve taç çizgisini daha sık kullanan, Heerenveen’in ise serbest vuruş ve kale vuruşlarında daha belirginleşen bir oyun yapısına işaret ediyor. Devre bazlı veri bulunmadığı için ilk yarı-ikinci yarı farkı söylemek mümkün değil; bu yüzden maçta özellikle kenar preslerini, topun ne kadar sık dışarı taşındığını ve Heerenveen’in duran top baskısını izlemek gerekir. Bunlar son birkaç maça dayalı eğilimler; oyunun gerçek ritmi, sahadaki ilk düellolarla şekillenecektir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 20,40 | 19,05 |
| Ev sahibi | 11,90 | 11,20 |
| Deplasman | 8,50 | 7,85 |
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 15,90 | 16,35 |
| Ev sahibi | 7,60 | 8,60 |
| Deplasman | 8,30 | 7,75 |
| Son 5 | Son 10 | |
|---|---|---|
| Beklenen toplam | 34,80 | 34,35 |
| Ev sahibi | 18,80 | 17,95 |
| Deplasman | 16,00 | 16,40 |
HeerenveenvsExcelsior
16.10.2026 · 21:00Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 16.10.2026