ANALİZ.FUTBOLReal Betis – Porto Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Şampiyonlar Ligi · 2026/2027 · Estadio La Cartuja de Sevilla14.10.2026 · 22:00Türkiye saati
Real Betis3. sıra · 19 puan
GGGBG
VS
Porto 
M
Bu sunumda24 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2–3
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
  • Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
02Sayfa 4–8
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Real Betis / Porto
Maç başı toplam gol2,80 / 2,00
3+ gol%40 / %0
03Sayfa 9–13
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Real Betis / Porto
Maç başı toplam korner12,40 / 7,00
10+ korner%80 / %0
04Sayfa 14–18
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Real Betis / Porto
Maç başı toplam kart4,60 / 4,00
5+ kart%60 / %0
05Sayfa 19–23
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Real Betis / Porto
Serbest Vuruş ort.12,40 / 19,00
Kale Vuruşu ort.6,20 / 7,00
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

İspanya La Liga 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1FC Barcelona880034:7+2724GGGGG
2Atlético Madrid861118:8+1019MGGGG
3Real Betis861114:9+519GGGBG
4Real Madrid860219:8+1118MGGMG
5Sevilla FC842213:12+114BGGMB
6Real Sociedad841312:15-313BGMGG
7Deportivo Alavés832312:8+411GMMBM
ANALİZ.FUTBOLEKSİK OYUNCULAR
Eksik OyuncularSakat ve cezalı oyuncular · 13.10.2026 20:06 itibarıyla bildirilenler
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis 1 oyuncu

  • A. RuibalŞüpheliForvet

Porto 2 oyuncu

  • Z. SanusiArka AdaleDefans
  • J. Bednarek15/10/2026Defans

Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Genel

10attığı gol
4yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 0,80Maç başı toplam gol 2,80Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %40 (2)Gol atamadı %0 (0)
5 maç

Real Betis · İç saha

8attığı gol
2yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 0,50Maç başı toplam gol 2,50Karşılıklı gol %25 (1)Gol yemedi %75 (3)Gol atamadı %0 (0)
4 maç

Porto · Genel

0attığı gol
2yediği gol
Maç başı attığı 0,00Maç başı yediği 2,00Maç başı toplam gol 2,00Karşılıklı gol %0 (0)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %100 (1)
1 maç

Porto · Dış saha

Bu kapsamda maç yok.
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
11.10.26İçCA Osasuna—5-22-0
20.09.26DışDeportivo La Coruña—1-11-0
17.09.26İçGetafe CF—1-01-0
14.09.26DışVillarreal—2-12-1
04.09.26İçReal Madrid4.1-00-0

Porto · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
08.09.26İçManchester City—0-20-0

Real Betis · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
11.10.26İçCA Osasuna—5-22-0
17.09.26İçGetafe CF—1-01-0
04.09.26İçReal Madrid4.1-00-0
21.08.26İçReal Sociedad6.1-00-0

Porto · Son 5 dış saha maçı · — sıra

Bu kapsamda maç yok.

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
1+ gol%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%1001 / 1 maç—
2+ gol%603 / 5 maç%251 / 4 maç%1001 / 1 maç—
3+ gol%402 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 1 maç—
4+ gol%201 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 1 maç—
5+ gol%201 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 1 maç—

İlk yarı toplam gol

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
2+ gol%402 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 1 maç—
3+ gol%201 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 1 maç—
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 1 maç—
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 1 maç—

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Genel

1 · %100-15'015-30'5 · %5030-45+'1 · %1045-60'1 · %1060-75'2 · %2075-90+'
10attığı gol
6 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%80 (4/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30030-45+245-60060-75175-90+4toplam

Porto · Genel

00-15'015-30'030-45+'045-60'060-75'075-90+'
0attığı gol
0 / 0ilk yarı / ikinci yarı
%0 (0/1)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+145-60060-75175-90+2toplam

Real Betis · İç saha

1 · %130-15'015-30'2 · %2530-45+'1 · %1345-60'2 · %2560-75'2 · %2575-90+'
8attığı gol
3 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%100 (4/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+245-60060-75075-90+2toplam

Porto · Dış saha

Bu maçlarda gol dakikası verisi yok.

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Real Betis bu maçın gol tarafında daha oturaklı görünen ekip. Son 5 genel maçında 10 gol atıp 4 gol yedi; maç başına toplam gol ortalaması 2,8, kendi gol ortalaması 2, savunmada ise 0,8. Bu karşılaşmaların tamamında en az 1 gol çıktı, 2 ve üzeri gol oranı %60, 3 ve üzeri gol %40, 4 ve üzeri gol %20, 5 ve üzeri gol de %20’de kaldı. İç sahadaki son 4 maçta ise Betis 8 gol bulup yalnızca 2 gol yedi; 2,5 toplam gol ortalaması ve 0,5 yenilen gol ortalaması, tribün önünde daha kontrollü bir yapı gösteriyor. Bu dört maçın tamamında en az 1 gol görülürken 2 ve üzeri, 3 ve üzeri, 4 ve üzeri ve 5 ve üzeri gol eşiklerinin her biri %25’te kaldı. Porto’nun eldeki genel örneği yalnızca 1 maç: gol atamadı, 2 gol yedi ve maç başı toplam gol 2 oldu. Bu tek maçta 1 ve 2 ve üzeri gol görüldü; 3 ve üzeri, 4 ve üzeri ve 5 ve üzeri gol çıkmadı. Deplasman tarafında ise hiç maçlık veri bulunmadığını özellikle belirtmek gerekir.

İlk yarı dengesi de Betis’in evinde maçı erken şekillendirme ihtimalini canlı tutuyor. Betis’in genel son 5 maçında ilk yarıda 1 ve üzeri gol %80, 2 ve üzeri gol %40, 3 ve üzeri gol %20; iç sahada bu oranlar sırasıyla %50, %25 ve %0. Porto’nun tek genel maçında ilk yarıda gol yok. Betis gollerinin 1’i 0-15, 2’si 30-45+, 1’i 45-60, 2’si 60-75 ve 2’si 75-90+ dakikalarında geldi; iç sahada dağılım 1, 2, 1, 2 ve 2 gol şeklinde. Porto bu tek maçta 45-60 ve 75-90+ aralıklarında birer gol yedi. Karşılıklı gol Betis’in genelinde 3 maçta, iç sahasında 1 maçta gerçekleşti; iki takımın son 6 maç birleşiminde karşılıklı gol %50, 2 ve üzeri gol %67, 3 ve üzeri gol %33, 4 ve üzeri gol %17, 5 ve üzeri gol %17. İlk yarıda 1 ve üzeri gol %67, 2 ve üzeri gol %33; beklenen gol 2,4. Aralarında son maç verisi yok, bu nedenle belirleyici nokta Betis’in üretkenliğiyle Porto’nun ilk yarıdaki suskunluğu olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 1 maç

2,40Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 3/6
%672+ gol · 4/6
%333+ gol · 2/6
%174+ gol · 1/6
%175+ gol · 1/6
%67İY 1+ gol · 4/6
%33İY 2+ gol · 2/6
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Genel

27kullandığı korner
35rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,40Maç başı rakibe verdiği korner 7,00Maç başı toplam korner 12,40En yüksek / en düşük toplam 16 / 7Rakipten fazla korner 2 / 5Maç başı korner farkı -1,60
korner verisi olan 5 maç

Real Betis · İç saha

22kullandığı korner
22rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,50Maç başı rakibe verdiği korner 5,50Maç başı toplam korner 11,00En yüksek / en düşük toplam 16 / 7Rakipten fazla korner 2 / 4Maç başı korner farkı 0,00
korner verisi olan 4 maç

Porto · Genel

2kullandığı korner
5rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,00Maç başı rakibe verdiği korner 5,00Maç başı toplam korner 7,00En yüksek / en düşük toplam 7 / 7Rakipten fazla korner 0 / 1Maç başı korner farkı -3,00
korner verisi olan 1 maç

Porto · Dış saha

Bu kapsamda korner verisi olan maç yok.
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
11.10.26İçCA Osasuna—5-28-4126-1
20.09.26DışDeportivo La Coruña—1-15-11163-0
17.09.26İçGetafe CF—1-04-373-1
14.09.26DışVillarreal—2-14-7113-5
04.09.26İçReal Madrid4.1-06-10164-6

Porto · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
08.09.26İçManchester City—0-22-570-1

Real Betis · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
11.10.26İçCA Osasuna—5-28-4126-1
17.09.26İçGetafe CF—1-04-373-1
04.09.26İçReal Madrid4.1-06-10164-6
21.08.26İçReal Sociedad6.1-04-592-2

Porto · Son 5 dış saha maçı · — sıra

Bu kapsamda korner verisi olan maç yok.

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
8+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%00 / 1 maç—
9+%804 / 5 maç%753 / 4 maç%00 / 1 maç—
10+%804 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
11+%804 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
12+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—

Takımın kullandığı korner

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
3+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%00 / 1 maç—
4+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç%00 / 1 maç—
5+%603 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
6+%402 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
7+%201 / 5 maç%251 / 4 maç%00 / 1 maç—

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Korner dengesi (genel)

2 rakipten fazla0 eşit3 rakipten az
5,40kullandığı
7,00verdiği
-1,60maç başı fark

Porto · Korner dengesi (genel)

0 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
2,00kullandığı
5,00verdiği
-3,00maç başı fark

Real Betis · Devrelere göre korner

6,40İlk yarı toplam6,00İkinci yarı toplam3,80İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%60İY 5+ · 3/5
%60İY 6+ · 3/5

Devre verisi olan 5 maç

Porto · Devrelere göre korner

1,00İlk yarı toplam6,00İkinci yarı toplam0,00İY kullandığı
%0İY 4+ · 0/1
%0İY 5+ · 0/1
%0İY 6+ · 0/1

Devre verisi olan 1 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Real Betis–Porto karşılaşmasında korner havasını ilk olarak Betis’in üretkenliği belirliyor. Betis’in son 5 maçında maç başına 5,4 korner kullandığını, rakiplerine ise 7 korner verdiğini görüyoruz; toplam ortalama 12,4 korner. Bu tablo, oyunun iki ceza alanı çevresinde sıkışabileceğini düşündürüyor. İç sahadaki 4 maçta Betis’in kendi korner ortalaması 5,5’e çıkarken rakibe verdiği sayı 5,5’te kalmış ve toplam ortalama 11 olmuş. Ayrıca bu iç saha maçlarının yüzde 75’inde 8 ve 9 ve üzeri korner, yüzde 50’sinde 10, 11 ve 12 ve üzeri korner görülmüş. Genel tabloda ise 8, 9, 10 ve 11 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 80, 12 ve üzerinin yüzde 60 seviyesinde. Betis kendi adına 3 ve 4 ve üzeri korneri son 5 maçın tamamında, iç sahadaki 4 maçın da tamamında üretmiş; 5 ve üzeri eşik genel yüzde 60, iç sahada yüzde 50. Porto tarafında örnek yalnızca 1 maçla sınırlı: 2 korner kullanıp 5 korner vermiş, toplam 7’de kalmış. Deplasman içinse kayıtlı maç bulunmadığı için bu alanda sağlıklı bir ortalama çıkarmak mümkün değil.

İşin ilginç tarafı, iki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 9,7 korner ve dağılım 5,2 Betis, 4,5 Porto şeklinde görünüyor. Altı maçlık birleşik tabloda 9, 10 ve 11 ve üzeri korner eşiklerinin her biri yüzde 67; her eşik 4 maçta gerçekleşmiş ve toplam değer 6 olarak kaydedilmiş. Korner dengesi Betis aleyhine hafifçe eğiliyor: genel maçlarında 2 kez rakibinden fazla korner kullanmış, 3 kez gerisinde kalmış; iç sahada ise denge 2’ye 2. Porto, elindeki tek genel maçta rakibinin gerisinde kalmış. Benim gözüme çarpan, Betis’in ilk yarı toplam ortalamasının genelde 6,4, evinde 6,25 olması; Porto’nun tek maçında ilk yarı toplamı 1, ikinci yarı toplamı 6. Bir başka deyişle, başlangıçtaki temkin kırılırsa korner hareketliliği özellikle ikinci bölümde artabilir. Bu nedenle maçta izlenecek ana nokta, Betis’in kanat baskısının Porto’yu ne kadar geriye ittiği ve Porto’nun geriden çıkarken oyunu karşı sahaya taşıyıp taşıyamayacağı olacak.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 1 maç

9,70Beklenen toplam
5,20Ev sahibi beklenen
4,50Deplasman beklenen
%679+ korner · 4/6
%6710+ korner · 4/6
%6711+ korner · 4/6
3,70İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Genel

7gördüğü kart
16rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,40Maç başı rakibin gördüğü kart 3,20Maç başı toplam kart 4,60En yüksek / en düşük toplam 7 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Real Betis · İç saha

9gördüğü kart
17rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,25Maç başı rakibin gördüğü kart 4,25Maç başı toplam kart 6,50En yüksek / en düşük toplam 7 / 6Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç

Porto · Genel

1gördüğü kart
3rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,00Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 4,00En yüksek / en düşük toplam 4 / 4Sarı / kırmızı (kendi) 1 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 1
kart verisi olan 1 maç

Porto · Dış saha

Bu kapsamda kart verisi olan maç yok.
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
11.10.26İçCA Osasuna—5-22-570-0
20.09.26DışDeportivo La Coruña—1-11-120-0
17.09.26İçGetafe CF—1-01-560-1
14.09.26DışVillarreal—2-10-110-0
04.09.26İçReal Madrid4.1-03-470-0

Porto · Son 5 maç (genel) · — sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
08.09.26İçManchester City—0-21-340-0

Real Betis · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
11.10.26İçCA Osasuna—5-22-570-0
17.09.26İçGetafe CF—1-01-560-1
04.09.26İçReal Madrid4.1-03-470-0
21.08.26İçReal Sociedad6.1-03-360-0

Porto · Son 5 dış saha maçı · — sıra

Bu kapsamda kart verisi olan maç yok.

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
3+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%1001 / 1 maç—
4+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%1001 / 1 maç—
5+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%00 / 1 maç—
6+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç%00 / 1 maç—
7+%402 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—

Takımın gördüğü kart

Real BetisGenelReal Betisİç sahaPortoGenelPortoDış saha
1+%804 / 5 maç%1004 / 4 maç%1001 / 1 maç—
2+%402 / 5 maç%753 / 4 maç%00 / 1 maç—
3+%201 / 5 maç%502 / 4 maç%00 / 1 maç—
4+%00 / 5 maç%00 / 4 maç%00 / 1 maç—

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Real Betis · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam3,20İkinci yarı toplam0,40İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%40İY 2+ · 2/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Porto · Devrelere göre kart

1,00İlk yarı toplam3,00İkinci yarı toplam0,00İY gördüğü
%100İY 1+ · 1/1
%0İY 2+ · 0/1
%0İY 3+ · 0/1

Devre verisi olan 1 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Real Betis–Porto karşılaşmasında kart havasını en çok ev sahibinin iç saha görüntüsü belirliyor. Betis’in son 5 maçında kendi kart ortalaması 1,4, rakip kart ortalaması 3,2 ve toplam ortalama 4,6 oldu; toplam kart en yüksek 7, en düşük 1 seviyesinde kaldı. Bu maçların yüzde 60’ında 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart görülürken, 7 ve üzeri kart oranı yüzde 40’tı. Betis’in takım olarak 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40, 3 ve üzeri yüzde 20; 4 ve üzeri ise yüzde 0. İç sahada ise tablo sertleşiyor: 4 maçta Betis 2,25, rakipleri 4,25 kart ortalamasına ulaştı ve toplam ortalama 6,5 oldu. En düşük toplam 6, en yüksek toplam 7; 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin tamamı yüzde 100, 7 ve üzeri kart oranı yüzde 50. Porto’nun eldeki genel verisi yalnızca 1 maça dayanıyor: kendi ortalaması 1, rakip ortalaması 3, toplam 4 kart; 3 ve 4 ve üzeri yüzde 100, 5 ve üzeri yüzde 0. Deplasman içinse 0 maç bulunduğundan sağlıklı bir eğilim yok.

İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 4,3 karta ulaşıyor; Betis için 2,2, Porto için 2,1 değerleri dikkat çekiyor. Altı maçın yüzde 67’sinde 4 ve üzeri, yüzde 50’sinde 5 ve üzeri, yine yüzde 50’sinde 6 ve üzeri kart çıktı; toplam kart sayısı bu eşiklerde 6’şar kez olarak kaydedilmiş. İlk yarı beklenen değer 1,2, yani gerilimin özellikle ikinci bölümde yükselmesi daha olası bir oyun resmi çiziyor. Kırmızı kart Betis’in genelinde 0, ancak kırmızı kart çıkan maç sayısı 1; iç sahada da kırmızı kart 0 ve kırmızı kart çıkan maç sayısı 1. Porto’da kırmızı kart 0, kırmızı kart çıkan maç sayısı da 0. Hakemin son maçlarına ya da kart standardına ilişkin veri paylaşılmadığı için bu başlıkta hüküm kuramam. Benim gözüme çarpan, Betis’in evindeki 6,5 toplam ortalama ve rakiplerin 4,25 kartlık görüntüsü; mücadele sertleşirse belirleyici alan ikinci yarıdaki ikili mücadeleler olacaktır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 1 maç

4,30Beklenen toplam
2,20Ev sahibi beklenen
2,10Deplasman beklenen
%674+ kart · 4/6
%505+ kart · 3/6
%506+ kart · 3/6
%17Kırmızı kart çıkan maç · 1/6
1,20İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————12,4010,2022,60
İç saha4 maç————15,2510,7526,00
Maç toplamı
Genelİç saha
26+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
28+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
30+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
32+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
14+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
15+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
16+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
17+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 37 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Porto · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————19,0018,0037,00
Dış saha0 maç———————
Maç toplamı
GenelDış saha
26+%1001 / 1 maç—
28+%1001 / 1 maç—
30+%1001 / 1 maç—
32+%1001 / 1 maç—
Takımın kullandığı
GenelDış saha
14+%1001 / 1 maç—
15+%1001 / 1 maç—
16+%1001 / 1 maç—
17+%1001 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 37 / 37 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————6,206,2012,40
İç saha4 maç————5,256,2511,50
Maç toplamı
Genelİç saha
10+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
12+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
14+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
16+%00 / 5 maç%00 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
5+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
6+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
7+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
8+%201 / 5 maç%00 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 15 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Porto · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————7,008,0015,00
Dış saha0 maç———————
Maç toplamı
GenelDış saha
10+%1001 / 1 maç—
12+%1001 / 1 maç—
14+%1001 / 1 maç—
16+%00 / 1 maç—
Takımın kullandığı
GenelDış saha
5+%1001 / 1 maç—
6+%1001 / 1 maç—
7+%1001 / 1 maç—
8+%00 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 15 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————16,4014,8031,20
İç saha4 maç————13,7514,7528,50
Maç toplamı
Genelİç saha
23+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
26+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
29+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
32+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
13+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
15+%804 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%603 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 36 / 25 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Porto · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel1 maç————12,0013,0025,00
Dış saha0 maç———————
Maç toplamı
GenelDış saha
23+%1001 / 1 maç—
26+%00 / 1 maç—
29+%00 / 1 maç—
32+%00 / 1 maç—
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%1001 / 1 maç—
13+%00 / 1 maç—
15+%00 / 1 maç—
17+%00 / 1 maç—

En yüksek / en düşük toplam: 25 / 25 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 1 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Real Betis · Son 5 maç · 3. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
11.10.26İçCA Osasuna5-212-114-517-10
20.09.26DışDeportivo La Coruña1-16-97-819-17
17.09.26İçGetafe CF1-024-135-816-17
14.09.26DışVillarreal2-17-88-719-16
04.09.26İçReal Madrid1-013-107-311-14

Porto · Son 5 maç · — sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
08.09.26İçManchester City0-219-187-812-13

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Real BetisvsPorto14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Real Betis–Porto karşılaşmasında oyunun duran top ve kenar çizgi trafiği farklı karakterler gösteriyor. Serbest vuruşlarda Betis, son 5 maç genelinde maç başına 12,4 kullanırken rakiplerine 10,2 bırakmış; toplam ortalama 22,6. İç sahada bu fark daha belirgin: Betis’in kullandığı serbest vuruş 15,25, rakibininki 10,75 ve toplam 26. Porto tarafında ise eldeki genel veri tek maça dayanıyor; bu karşılaşmada 19 serbest vuruş kullanıp 18 rakip serbest vuruşu görmüş, toplam 37. Betis’in genel maçlarında toplamın 26 ve üzeri, 28 ve üzeri, 30 ve üzeri ve 32 ve üzeri olma oranı ayrı ayrı yüzde 20; iç sahada bu eşiklerin tamamı yüzde 25. Porto’nun tek maçlık verisinde bu dört eşik de yüzde 100. Kale vuruşlarında Betis’in genel toplamı maç başına 12,4, iç saha toplamı 11,5; Porto’nun genel ortalaması 15. Betis’te toplamın 10 ve üzeri olma oranı yüzde 80, 12 ve üzeri yüzde 60; Porto’da 10, 12 ve 14 ve üzeri eşiklerin her biri yüzde 100. Taç atışları ise Betis’te maç başına 31,2, Porto’da 25. Betis’in 23 ve üzeri toplam oranı yüzde 100, 26 ve üzeri yüzde 80; Porto’nun 23 ve üzeri oranı tek maçta yüzde 100.

İlk yarı, ikinci yarı ve maç sonu için ayrı devre değerleri bulunmadığından oyunun hangi bölümünde bu istatistiklerin yükseldiğini söylemek mümkün değil; bu ayrımı zorlamak doğru olmaz. Fakat birleşik beklentiler, maçın ritmi hakkında güçlü bir çerçeve çiziyor: serbest vuruşta toplam 29,8, Betis için 15,2, Porto için 14,6 bekleniyor. Kale vuruşunda birleşik beklenti 13,7; bunun 7,1’i Betis’e, 6,6’sı Porto’ya ait. Taç atışında ise toplam beklenti 28,1, takım payları 14,7 ve 13,4. Benim gözüme çarpan, Betis’in iç sahada serbest vuruş ve taç atışlarında daha fazla oyuna müdahil olması; Porto’nun tek maçlık verisinde ise kale vuruşu sayısının yüksek kalması. Bu tablo, topun zaman zaman kenarlara taşınacağı, mücadelelerin sıklaşacağı ve duran topların oyunun akışını keseceği bir karşılaşma havası veriyor. Yine de örneklemin son birkaç maçla sınırlı olduğunu akılda tutmak gerekir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 1 maç

29,80Beklenen toplam
15,20Ev sahibi
14,60Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 1 maç

13,70Beklenen toplam
7,10Ev sahibi
6,60Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 1 maç

28,10Beklenen toplam
14,70Ev sahibi
13,40Deplasman