ANALİZ.FUTBOLRoma – Real Madrid Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
UEFA Şampiyonlar Ligi · 2026/2027 · Stadio Olimpico14.10.2026 · 22:00Türkiye saati
Roma3. sıra · 14 puan
GGGBB
VS
Real Madrid4. sıra · 18 puan
MGGMG
Bu sunumda24 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2–3
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
  • Eksik oyuncular (sakat / cezalı)
02Sayfa 4–8
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Roma / Real Madrid
Maç başı toplam gol2,60 / 3,00
3+ gol%60 / %60
03Sayfa 9–13
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Roma / Real Madrid
Maç başı toplam korner8,20 / 11,00
10+ korner%20 / %60
04Sayfa 14–18
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Roma / Real Madrid
Maç başı toplam kart4,00 / 5,80
5+ kart%40 / %80
05Sayfa 19–23
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Roma / Real Madrid
Serbest Vuruş ort.8,40 / 15,60
Kale Vuruşu ort.7,60 / 7,20
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

İtalya Serie A 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Inter Milan651018:8+1016GGGBG
2Lazio651011:4+716GGBGG
3Roma642014:3+1114GGGBB
4Cagliari64116:3+313MGGGB
5AC Milan633011:5+612GBBGB
6Juventus63219:5+411GBMGB
7Como63219:6+311GGGMB

İspanya La Liga 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1FC Barcelona880034:7+2724GGGGG
2Atlético Madrid861118:8+1019MGGGG
3Real Betis861114:9+519GGGBG
4Real Madrid860219:8+1118MGGMG
5Sevilla FC842213:12+114BGGMB
6Real Sociedad841312:15-313BGMGG
7Deportivo Alavés832312:8+411GMMBM
ANALİZ.FUTBOLEKSİK OYUNCULAR
Eksik OyuncularSakat ve cezalı oyuncular · 13.10.2026 20:04 itibarıyla bildirilenler
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma 3 oyuncu

  • B. CristanteArka AdaleOrta saha · 1 maç · 1 gol
  • M. SvilarAyak SakatlığıKaleci · 1 maç
  • K. KoulierakisDarbeye Bağlı SakatlıkDefans · 0 maç

Real Madrid 4 oyuncu

  • E. MilitaoArka AdaleDefans
  • RodrygoDiz Ön Çapraz Bağ SakatlığıForvet
  • R. AsencioBaldır GerilmesiDefans
  • F. MendyStatü GereğiDefans

Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Genel

10attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 0,60Maç başı toplam gol 2,60Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %60 (3)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Roma · İç saha

8attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 2,67Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 3,67Karşılıklı gol %67 (2)Gol yemedi %33 (1)Gol atamadı %0 (0)
3 maç

Real Madrid · Genel

9attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 1,80Maç başı yediği 1,20Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %20 (1)
5 maç

Real Madrid · Dış saha

6attığı gol
6yediği gol
Maç başı attığı 1,50Maç başı yediği 1,50Maç başı toplam gol 3,00Karşılıklı gol %75 (3)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %25 (1)
4 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
11.10.26DışComo7.0-00-0
19.09.26İçInter Milan1.2-22-0
14.09.26DışTorino—2-01-0
05.09.26İçAtalanta—2-10-0
31.08.26DışLecce—4-03-0

Real Madrid · Son 5 maç (genel) · 4. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
10.10.26İçVillarreal—1-00-0
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-20-0
15.09.26DışElche CF—3-22-0
12.09.26İçRayo Vallecano—4-13-0
04.09.26DışReal Betis3.0-10-0

Roma · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçInter Milan1.2-22-0
05.09.26İçAtalanta—2-10-0
24.08.26İçFiorentina—4-01-0

Real Madrid · Son 5 dış saha maçı · 4. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-20-0
15.09.26DışElche CF—3-22-0
04.09.26DışReal Betis3.0-10-0
22.08.26DışRCD Espanyol—2-11-1

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Maç sonu toplam gol

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+ gol%804 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
3+ gol%603 / 5 maç%1003 / 3 maç%603 / 5 maç%753 / 4 maç
4+ gol%402 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 3 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç

İlk yarı toplam gol

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
1+ gol%603 / 5 maç%672 / 3 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
2+ gol%402 / 5 maç%331 / 3 maç%402 / 5 maç%502 / 4 maç
3+ gol%201 / 5 maç%00 / 3 maç%201 / 5 maç%00 / 4 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 3 maç%00 / 5 maç%00 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Genel

2 · %200-15'2 · %2015-30'2 · %2030-45+'045-60'1 · %1060-75'3 · %3075-90+'
10attığı gol
6 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%75 (3/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+245-60060-75175-90+3toplam

Real Madrid · Genel

1 · %110-15'2 · %2215-30'2 · %2230-45+'045-60'1 · %1160-75'3 · %3375-90+'
9attığı gol
5 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%60 (3/5)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+345-60160-75275-90+6toplam

Roma · İç saha

1 · %130-15'1 · %1315-30'1 · %1330-45+'2 · %2545-60'060-75'3 · %3875-90+'
8attığı gol
3 / 5ilk yarı / ikinci yarı
%67 (2/3)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+245-60060-75175-90+3toplam

Real Madrid · Dış saha

1 · %170-15'1 · %1715-30'1 · %1730-45+'045-60'060-75'3 · %5075-90+'
6attığı gol
3 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15115-30030-45+245-60160-75275-90+6toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Roma–Real Madrid eşleşmesinde sahadaki ana hikâye, Roma’nın kendi evindeki üretkenliğiyle Real Madrid’in deplasmandaki daha dengeli ama savunmada açık veren görüntüsünün çarpışması olacak. Roma son 5 maçta 10 gol atıp 3 gol yedi; maç başına attığı 2, yenilen 0,6 ve toplam gol ortalaması 2,6. İç sahadaki son 3 maç ise çok daha canlı: 8 gol atan, 3 gol yiyen Roma’nın ortalaması 2,67’ye 1, toplam gol ortalaması 3,67. Bu üç maçın tamamında 1, 2 ve 3 ve üzeri gol görülürken, 4 ve üzeri gol oranı yüzde 67. Real Madrid son 5 maçta 9 gol atıp 6 gol yedi; attığı gol ortalaması 1,8, yenilen 1,2, toplam ortalaması 3. Deplasmandaki son 4 maçta ise 6’şar gol atıp yedi, iki takımın da ortalaması 1,5 oldu ve toplam gol ortalaması 3’e çıktı. Bu dış saha maçlarının yüzde 100’ünde 1 ve üzeri, yüzde 75’inde 2 ve üzeri ve 3 ve üzeri gol vardı. Roma’nın genelinde 2 ve üzeri gol yüzde 80, 3 ve üzeri gol yüzde 60; Real’in genelinde bu oranlar yüzde 60 ve yüzde 60. Gol hacmi bakımından Roma’nın evindeki iştahı belirgin, Real’in deplasman savunması ise maçı açık oyuna çekebilir.

İlk yarıda Roma genelinde 1 ve üzeri gol yüzde 60, 2 ve üzeri yüzde 40; iç sahada bu oranlar yüzde 67 ve yüzde 33. Real Madrid’de genel oranlar yüzde 40 ve yüzde 40, deplasmanda yüzde 50 ve yüzde 50. Roma’nın son 5 maçta ilk yarıda 6, ikinci yarıda 4 golü var; Real’in dağılımı 5’e 4. Roma özellikle 0-15, 15-30 ve 30-45+ dakikalarda ikişer gol bulurken, 75-90+ aralığında 3 golle kapanışta etkili. Real’de aynı aralıklarda 1, 2, 2 gol, son bölümde yine 3 gol var. Savunmada iki takımın da en kırılgan bölgesi 45-60: Roma burada 2, Real 3 gol yedi; Real ayrıca 75-90+ arasında 2 gol gördü. Karşılıklı gol Roma’nın 5 maçının 2’sinde, Real’in 5 maçının 3’ünde gerçekleşti. Birleşik son 10 maçta beklenen gol 2,8; karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 70, 3 ve üzeri yüzde 60, 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 20. İlk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 50, 2 ve üzeri yüzde 40. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,4, 2,5 ve üzeri gol görülen maç sayısı 2, karşılıklı gol çıkan maç sayısı 1. Bence belirleyici nokta, Roma’nın iç sahada erken baskısı ve iki ekibin de özellikle ikinci yarının başı ile son bölümde verdiği boşluklar olacak; maçın ritmini ilk golün zamanı şekillendirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,80Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%702+ gol · 7/10
%603+ gol · 6/10
%404+ gol · 4/10
%205+ gol · 2/10
%50İY 1+ gol · 5/10
%40İY 2+ gol · 4/10

Aralarındaki son 5 maç

2,40maç başı gol
%403+ gol · 2/5
%20Karşılıklı gol · 1/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Genel

29kullandığı korner
12rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 5,80Maç başı rakibe verdiği korner 2,40Maç başı toplam korner 8,20En yüksek / en düşük toplam 15 / 3Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı +3,40
korner verisi olan 5 maç

Roma · İç saha

20kullandığı korner
6rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 6,67Maç başı rakibe verdiği korner 2,00Maç başı toplam korner 8,67En yüksek / en düşük toplam 15 / 5Rakipten fazla korner 2 / 3Maç başı korner farkı +4,67
korner verisi olan 3 maç

Real Madrid · Genel

36kullandığı korner
19rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 7,20Maç başı rakibe verdiği korner 3,80Maç başı toplam korner 11,00En yüksek / en düşük toplam 16 / 4Rakipten fazla korner 4 / 5Maç başı korner farkı +3,40
korner verisi olan 5 maç

Real Madrid · Dış saha

24kullandığı korner
11rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 6,00Maç başı rakibe verdiği korner 2,75Maç başı toplam korner 8,75En yüksek / en düşük toplam 16 / 4Rakipten fazla korner 3 / 4Maç başı korner farkı +3,25
korner verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
11.10.26DışComo7.0-02-682-1
19.09.26İçInter Milan1.2-24-262-1
14.09.26DışTorino—2-08-194-1
05.09.26İçAtalanta—2-114-1157-0
31.08.26DışLecce—4-01-231-1

Real Madrid · Son 5 maç (genel) · 4. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
10.10.26İçVillarreal—1-09-3124-1
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-21-341-0
15.09.26DışElche CF—3-25-274-1
12.09.26İçRayo Vallecano—4-111-5164-2
04.09.26DışReal Betis3.0-110-6166-4

Roma · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçInter Milan1.2-24-262-1
05.09.26İçAtalanta—2-114-1157-0
24.08.26İçFiorentina—4-02-351-1

Real Madrid · Son 5 dış saha maçı · 4. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-21-341-0
15.09.26DışElche CF—3-25-274-1
04.09.26DışReal Betis3.0-110-6166-4
22.08.26DışRCD Espanyol—2-18-083-0

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Maç toplamı korner

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
8+%603 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
9+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
10+%201 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
11+%201 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç
12+%201 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın kullandığı korner

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
3+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
4+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla0 eşit2 rakipten az
5,80kullandığı
2,40verdiği
+3,40maç başı fark

Real Madrid · Korner dengesi (genel)

4 rakipten fazla0 eşit1 rakipten az
7,20kullandığı
3,80verdiği
+3,40maç başı fark

Roma · Devrelere göre korner

4,00İlk yarı toplam4,20İkinci yarı toplam3,20İY kullandığı
%40İY 4+ · 2/5
%40İY 5+ · 2/5
%20İY 6+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

Real Madrid · Devrelere göre korner

5,40İlk yarı toplam5,60İkinci yarı toplam3,80İY kullandığı
%80İY 4+ · 4/5
%80İY 5+ · 4/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Roma–Real Madrid maçı, korner açısından iki farklı karakterin buluşması gibi duruyor. Roma’nın son 5 maçındaki ortalaması 5,8 kendi kullandığı, 2,4 rakibe verdiği korner ve 8,2 toplam korner. İç sahadaki 3 maçta ise üretimi 6,67’ye çıkarken rakibe verdiği korner 2’de kalıyor; toplam ortalama 8,67. Roma’nın genel maçlarında 8 ve üzeri korner yüzde 60, 9 ve üzeri yüzde 40, 10 ve üzeri yüzde 20 seviyesinde. Evindeki örneklemde bu eşiklerin her biri yüzde 33. Takım bazında Roma’nın 3 ve üzeri ile 4 ve üzeri korner bulma oranı genel tabloda yüzde 60, iç sahada yüzde 67; 5, 6 ve 7 ve üzeri eşiklerde bu oranlar sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 33. Real Madrid tarafında genel ortalama çok daha canlı: 7,2 kullanılan, 3,8 verilen ve 11 toplam korner. Deplasmanda kendi korner ortalaması 6, rakibe verdiği 2,75, toplam ise 8,75. Genel maçlarda 8’den 12 ve üzeri korner eşiklerinin tamamı yüzde 60 görünürken, deplasmanda 8 ve üzeri yüzde 50’ye, 9’dan 12 ve üzerine kadar yüzde 25’e iniyor. Real’in deplasmanda 3, 4 ve 5 ve üzeri korner üretme oranı yüzde 75, 6 ve 7 ve üzeri oranı yüzde 50; en yüksek toplamlar Roma’da 15, Real’de 16, en düşükler ise sırasıyla 3 ve 4.

Korner dengesi bence maçın kilit başlıklarından biri. Roma genelinde rakibinden fazla korner kullandığı 5 maçın 3’ünde, iç sahada 3 maçın 2’sinde öne çıkmış. Real Madrid ise genel tabloda 5 maçın 4’ünde, deplasmanda 4 maçın 3’ünde rakibinden fazla korner üretmiş. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 9,6; ev sahibi ve deplasman payları 4,8’er korner. Birleşik 10 maçlık tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 50, 10 ve 11 ve üzeri korner yüzde 40 görülüyor; bu eşiklerde toplam 10 maçın 5’i ve 4’ü öne çıkıyor. İlk yarı beklenen değer 4,7; Roma’nın ilk yarı toplam ortalaması genel ve iç sahada 4, Real’in genelinde 5,4, deplasmanda 4,75. Açıkçası Real’in daha sık üstünlük kuran korner profili, Roma’nın evindeki 6,67’lik üretimiyle karşılaşacak. Oyunun ilk bölümünde kanatların ne kadar kullanıldığı, geriye düşen tarafın baskıyı ne zaman artırdığı ve korner üstünlüğünün tek takımda mı kalacağı maçı şekillendirebilir. Bu değerlendirme son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor; sahadaki tempo ve skor akışı belirleyici olacaktır.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

9,60Beklenen toplam
4,80Ev sahibi beklenen
4,80Deplasman beklenen
%509+ korner · 5/10
%4010+ korner · 4/10
%4011+ korner · 4/10
4,70İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Genel

11gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,20Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 4,00En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 1Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Roma · İç saha

5gördüğü kart
8rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,67Maç başı rakibin gördüğü kart 2,67Maç başı toplam kart 4,33En yüksek / en düşük toplam 6 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 5 / 0Kırmızı kart çıkan maç 1 / 3
kart verisi olan 3 maç

Real Madrid · Genel

17gördüğü kart
12rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 3,40Maç başı rakibin gördüğü kart 2,40Maç başı toplam kart 5,80En yüksek / en düşük toplam 9 / 1Sarı / kırmızı (kendi) 13 / 2Kırmızı kart çıkan maç 2 / 5
kart verisi olan 5 maç

Real Madrid · Dış saha

11gördüğü kart
14rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,75Maç başı rakibin gördüğü kart 3,50Maç başı toplam kart 6,25En yüksek / en düşük toplam 7 / 6Sarı / kırmızı (kendi) 9 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 4
kart verisi olan 4 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Son 5 maç (genel) · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
11.10.26DışComo7.0-05-271-0
19.09.26İçInter Milan1.2-23-360-0
14.09.26DışTorino—2-02-020-0
05.09.26İçAtalanta—2-10-330-1
31.08.26DışLecce—4-01-120-0

Real Madrid · Son 5 maç (genel) · 4. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
10.10.26İçVillarreal—1-07-291-0
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-24-261-0
15.09.26DışElche CF—3-22-460-0
12.09.26İçRayo Vallecano—4-10-110-0
04.09.26DışReal Betis3.0-14-370-0

Roma · Son 5 iç saha maçı · 3. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçInter Milan1.2-23-360-0
05.09.26İçAtalanta—2-10-330-1
24.08.26İçFiorentina—4-02-240-0

Real Madrid · Son 5 dış saha maçı · 4. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışAtlético Madrid2.1-24-261-0
15.09.26DışElche CF—3-22-460-0
04.09.26DışReal Betis3.0-14-370-0
22.08.26DışRCD Espanyol—2-11-560-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Maç toplamı kart

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
3+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
4+%402 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
5+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
6+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
7+%201 / 5 maç%00 / 3 maç%402 / 5 maç%251 / 4 maç

Takımın gördüğü kart

RomaGenelRomaİç sahaReal MadridGenelReal MadridDış saha
1+%804 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%1004 / 4 maç
2+%603 / 5 maç%672 / 3 maç%804 / 5 maç%753 / 4 maç
3+%402 / 5 maç%331 / 3 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç
4+%201 / 5 maç%00 / 3 maç%603 / 5 maç%502 / 4 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Roma · Devrelere göre kart

0,80İlk yarı toplam3,20İkinci yarı toplam0,20İY gördüğü
%60İY 1+ · 3/5
%20İY 2+ · 1/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Real Madrid · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam4,40İkinci yarı toplam0,60İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%60İY 2+ · 3/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Roma–Real Madrid maçında kartların tonu, iki takımın son birkaç karşılaşmasındaki yapıdan oldukça farklı okunuyor. Roma’nın genel ortalaması maç başına 2,2 kendi kartı, 1,8 rakip kartı ve 4 toplam kart; toplam 2 ile 7 arasında değişmiş. 3 ve üzeri kart 5 maçın 3’ünde, 4 ve üzeri 2’sinde, 5 ve üzeri 2’sinde, 6 ve üzeri 2’sinde, 7 ve üzeri ise 1’inde görülmüş. Roma kendi adına 1 ve üzeri kartı 4 maçta, 2 ve üzerini 3 maçta, 3 ve üzerini 2 maçta, 4 ve üzerini 1 maçta üretmiş. İç sahada ise Roma’nın kendi kart ortalaması 1,67’ye inerken rakip ortalaması 2,67, toplam ortalama 4,33; toplam aralığı 3-6 ve 3 ve üzeri kart üç maçın tamamında oluşmuş. Real Madrid tarafı genel tabloda 3,4 kendi kartı, 2,4 rakip kartı ve 5,8 toplam kart ortalamasıyla daha sert görünüyor; toplam 1 ile 9 arasında, 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kart oranları yüzde 80, 7 ve üzeri yüzde 40. Deplasmanda toplam ortalama 6,25, aralık 6-7 ve 3, 4, 5, 6 ve üzeri kartların tamamı dört maçın dördünde görülmüş; Real’in 1 ve üzeri kartı yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 75, 3 ve 4 ve üzeri yüzde 50.

Açıkçası maçın kart ritmini ikinci yarı belirleyebilir. Roma’nın son maçlarında ilk yarı toplam ortalaması 0,8, ikinci yarı 3,2; iç sahada bu değerler 1,33 ve 3. Real Madrid’de genel ilk yarı ortalaması 1,4, ikinci yarı 4,4; deplasmanda ise 1,75 ve 4,5. İki takımın son 10 maç birleşiminde beklenen toplam 4,9 kart; Roma için 2,3, Real Madrid için 2,6. 4, 5 ve 6 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 60, yani 10 maçın 6’sında gerçekleşmiş. Kırmızı kart çıkan maç oranı yüzde 40; 10 maçın 4’ünde kırmızı kart var. Roma genelinde 11 sarı ve 1 kırmızı kart, kırmızı çıkan 2 maç; iç sahada 5 sarı, kırmızı yok ve 1 kırmızı çıkan maç bulunuyor. Real Madrid’de genel toplam 17 sarı, 2 kırmızı ve 2 kırmızı çıkan maç; deplasmanda 11 sarı, 1 kırmızı ve 1 kırmızı çıkan maç var. Hakemin son maçlarına dair sayı paylaşılmadığı için bu başlıkta ölçülebilir bir karşılaştırma yapamam. Benim gözüme çarpan, Real’in deplasman sertliğiyle Roma’nın oyunun son bölümünde yükselen kart temposunun buluşması; özellikle gerilim ikinci yarıya taşınırsa mücadele, faul yönetimi ve kırmızı kart riski maçın havasını değiştirebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

4,90Beklenen toplam
2,30Ev sahibi beklenen
2,60Deplasman beklenen
%604+ kart · 6/10
%605+ kart · 6/10
%606+ kart · 6/10
%40Kırmızı kart çıkan maç · 4/10
1,10İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————8,4011,8020,20
İç saha3 maç————9,3312,3321,67
Maç toplamı
Genelİç saha
19+%603 / 5 maç%1003 / 3 maç
21+%201 / 5 maç%331 / 3 maç
23+%201 / 5 maç%331 / 3 maç
25+%201 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%00 / 5 maç%331 / 3 maç
12+%00 / 5 maç%00 / 3 maç
13+%00 / 5 maç%00 / 3 maç
14+%00 / 5 maç%00 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 27 / 17 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Real Madrid · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————15,609,0024,60
Dış saha4 maç————18,008,7526,75
Maç toplamı
GenelDış saha
19+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
21+%1005 / 5 maç%1004 / 4 maç
23+%603 / 5 maç%1004 / 4 maç
25+%402 / 5 maç%753 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
12+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
13+%603 / 5 maç%753 / 4 maç
14+%402 / 5 maç%753 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 29 / 21 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,6013,2020,80
İç saha3 maç————6,3315,3321,67
Maç toplamı
Genelİç saha
15+%1005 / 5 maç%1003 / 3 maç
17+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
19+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
21+%402 / 5 maç%331 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
6+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
7+%804 / 5 maç%331 / 3 maç
8+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
9+%402 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 27 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Real Madrid · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,208,0015,20
Dış saha4 maç————5,509,0014,50
Maç toplamı
GenelDış saha
15+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
17+%402 / 5 maç%251 / 4 maç
19+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
21+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
6+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
7+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
8+%603 / 5 maç%251 / 4 maç
9+%603 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 23 / 9 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,8018,2036,00
İç saha3 maç————17,3316,6734,00
Maç toplamı
Genelİç saha
28+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
31+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
34+%603 / 5 maç%672 / 3 maç
37+%402 / 5 maç%00 / 3 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
14+%804 / 5 maç%1003 / 3 maç
16+%804 / 5 maç%672 / 3 maç
18+%603 / 5 maç%331 / 3 maç
20+%402 / 5 maç%331 / 3 maç

En yüksek / en düşük toplam: 48 / 26 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Real Madrid · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————16,4014,2030,60
Dış saha4 maç————15,7514,2530,00
Maç toplamı
GenelDış saha
28+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
31+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
34+%402 / 5 maç%502 / 4 maç
37+%201 / 5 maç%251 / 4 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
14+%804 / 5 maç%753 / 4 maç
16+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
18+%603 / 5 maç%502 / 4 maç
20+%201 / 5 maç%251 / 4 maç

En yüksek / en düşük toplam: 40 / 21 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Roma · Son 5 maç · 3. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
11.10.26DışComo0-09-910-825-23
19.09.26İçInter Milan2-27-139-1116-14
14.09.26DışTorino2-07-207-1619-21
05.09.26İçAtalanta2-110-94-2321-15
31.08.26DışLecce4-09-88-88-18

Real Madrid · Son 5 maç · 4. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
10.10.26İçVillarreal1-013-89-921-19
20.09.26DışAtlético Madrid1-222-74-519-15
15.09.26DışElche CF3-221-89-1410-11
12.09.26İçRayo Vallecano4-112-911-518-15
04.09.26DışReal Betis0-110-133-714-11

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
RomavsReal Madrid14.10.2026 · 22:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Roma–Real Madrid eşleşmesinde duran top ve oyunun kenar çizgisine taşınan bölümleri ciddi bir hareketlilik vadediyor. Serbest vuruşlarda Roma’nın genel maç başı toplamı 20,2; kendi sahasında bu değer 21,67’ye çıkıyor. Roma’nın kullandığı ortalama 9,33, rakibin kullandığı ise 12,33. Buna karşılık Real Madrid genelinde toplam 24,6, deplasmanda 26,75 serbest vuruş görülmüş; Madrid’in kendi kullandığı ortalama dış sahada 18, rakibin kullandığı 8,75. Bu fark, Real Madrid’in oyunu daha fazla rakip yarı sahaya yıkan taraf olabildiğini düşündürüyor. Roma’da toplam serbest vuruşların 19 ve üzeri olma oranı genel tabloda yüzde 60, iç sahada yüzde 100; takımın 11 ve üzeri kullandığı iç saha maçlarının oranı yüzde 33. Madrid’de ise genel toplamın 19 ve üzeri olma oranı yüzde 100, deplasmanda da yüzde 100; takımın 14 ve üzeri kullandığı dış saha maçlarının oranı yüzde 75. Kale vuruşlarında Roma’nın genel toplamı 20,8, iç sahada 21,67; Real Madrid’in genel ortalaması 15,2, deplasmanda 14,5. Roma’da toplam 15 ve üzeri oranı yüzde 100, Madrid’de deplasmanda yüzde 50. Taç atışları ise Roma’da 36, iç sahada 34, Real Madrid’de 30,6, dış sahada 30 ortalamaya sahip.

Devre bazında veri bulunmadığı için ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu ayrımı üzerinden bir hüküm kuramam; elimizdeki resim, son birkaç maçın genel ve saha ayrımındaki değerleriyle sınırlı. Yine de rakamların anlattığı futbol dili net: Serbest vuruşlarda birleşik beklenti 22,4; Roma için 8,7, Real Madrid için 13,7. Bu, temaslı oyunda ve faul sonrası duran toplarda Madrid’in daha görünür olabileceğini söylüyor. Kale vuruşlarında birleşik beklenti 18; Roma 7,8, Real Madrid 10,2. Roma’nın iç sahada toplam 17 ve üzeri kale vuruşu oranının yüzde 100 olması, baskı altında kalıp oyunu geriden başlatma ihtimalini öne çıkarıyor. Taç atışlarında birleşik beklenti 33,3; Roma 16, Real Madrid 17,3. Roma’nın iç saha toplamı 28 ve üzeri maçların yüzde 100’ünde görülürken, Madrid’in deplasmanında bu oran yüzde 50’de kalıyor. Benim gözüme çarpan, maçın merkezden çok kenarlara açıldıkça taç sayısının yükselmesi; özellikle Roma’nın evindeki 17,33’lük kendi taç ortalaması ve Madrid’in 15,75’lik dış saha değeri, çizgi mücadelesini izlememiz gerektiğini anlatıyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

22,40Beklenen toplam
8,70Ev sahibi
13,70Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

18,00Beklenen toplam
7,80Ev sahibi
10,20Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

33,30Beklenen toplam
16,00Ev sahibi
17,30Deplasman