

AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kayserispor | 9 | 7 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 22 | BGGGG |
| 2 | Bursaspor | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | 19 | GGBGM |
| 3 | 76 Iğdır Belediyespor | 9 | 6 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | 19 | GGGBG |
| 4 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 4 | 1 | 19:10 | +9 | 16 | GGBBG |
| 5 | Batman Petrolspor | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:15 | +1 | 16 | GGMMM |
| 6 | Mardin BB | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:6 | +5 | 15 | BGMMG |
| 7 | Antalyaspor | 9 | 5 | 0 | 4 | 15:13 | +2 | 15 | GMGGG |
| 8 | Sarıyer | 9 | 4 | 3 | 2 | 12:10 | +2 | 15 | GMBGB |
| 9 | Bandırmaspor | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:5 | +9 | 13 | MGBMG |
| 10 | Fatih Karagümrük | 9 | 3 | 4 | 2 | 13:12 | +1 | 13 | BMBGB |
| 11 | Muğlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 9:8 | +1 | 12 | GBBBB |
| 12 | Sivasspor | 9 | 2 | 5 | 2 | 13:12 | +1 | 11 | BGBBG |
| 13 | Pendikspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:17 | -6 | 10 | MGBBM |
| 14 | Manisa BBSK | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:15 | -1 | 9 | MMBMM |
| 15 | BB Bodrumspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:8 | -1 | 8 | BMGBM |
| 16 | Erokspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 5:10 | -5 | 8 | BMBMG |
| 17 | Ümraniyespor | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:10 | -3 | 7 | MMMGB |
| 18 | Van BB | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:19 | -11 | 6 | MBBMM |
| 19 | İstanbulspor | 9 | 1 | 2 | 6 | 7:20 | -13 | 5 | MMMGM |
| 20 | Boluspor | 9 | 0 | 1 | 8 | 3:21 | -18 | 1 | MMBMM |
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Bildirilen eksik yok.
Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-0 | 0-0 |
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 1-0 |
| 12.09.26 | Dış | Ümraniyespor | 17. | 2-1 | 0-1 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 1-1 |
| 01.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 1-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Manisa BBSK | 14. | 3-2 | 1-0 |
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 0-0 |
| 14.09.26 | İç | İstanbulspor | 19. | 4-0 | 3-0 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 2-0 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 1-0 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 1-1 |
| 28.08.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-2 | 1-0 |
| 22.08.26 | İç | Pendikspor | 13. | 2-3 | 0-2 |
| 08.08.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 4-3 | 1-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 0-0 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 2-0 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-0 | 0-0 |
| 09.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 1-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 3+ gol | %603 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %603 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 2+ gol | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 160-75 | 075-90+ | 3toplam |
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 060-75 | 275-90+ | 3toplam |
| Yediği | 00-15 | 215-30 | 130-45+ | 245-60 | 260-75 | 375-90+ | 10toplam |
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 045-60 | 060-75 | 175-90+ | 1toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Antalyaspor’un son 5 maçında 8 gol atıp 3 gol yemesi, maç başına 1,6 gol üretirken yalnızca 0,6 gol gördüğünü gösteriyor; toplam gol ortalaması da 2,2. Bu karşılaşmaların tamamında 1 ve üzeri gol çıktı, 2 ve üzeri gol oranı yüzde 60, 3 ve üzeri gol oranı da yüzde 60’ta kaldı; 4 ve 5 ve üzeri gol ise hiç görülmedi. Ancak iç sahadaki tablo çok daha hareketli: 5 maçta 11 gol atıp 10 gol yediler, ortalamalar 2,2 ve 2, toplam 4,2 gole ulaştı. Evindeki 5 maçın tamamında 1, 2 ve 3 ve üzeri gol görülürken, 4 ve 5 ve üzeri gol eşikleri yüzde 40’ta kaldı. Kayserispor ise son 5 maçta 12 golle, maç başına 2,4 golle dikkat çekiyor; 3 gol yediler ve toplam ortalama 3. Bu seride 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri yüzde 80, 3 ve üzeri yüzde 60, 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 20. Deplasmanda 8 atıp sadece 1 gol yemeleri, 1,6’ya karşı 0,2 ortalama ve 1,8 toplam gol değeriyle daha kontrollü bir yapı anlatıyor; dış sahada 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve üzeri ise yüzde 20.
İlk yarıda Antalyaspor’un genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 20; iç sahada bu oranlar yüzde 100 ve yüzde 40. Kayserispor’da genel oranlar yüzde 60 ve yüzde 40, deplasmanda yüzde 40 ve yüzde 20. Antalyaspor genel olarak ilk yarıda 3, ikinci yarıda 5 gol atarken, evinde bu dağılım 4’e 7; Kayserispor’da genel denge 6’ya 6, deplasmanda 3’e 5. Dakika akışında Antalyaspor’un genel golleri 0-15’te 1, 30-45+’ta 2, 45-60’ta 1, 60-75’te 2, 75-90+’ta 2; iç sahada özellikle 30-45+ aralığındaki 4 gol öne çıkıyor. Kayserispor genelinde 15-30’da 2, 30-45+’ta 4 gol var; deplasmanda 45-60’ta 2, 60-75’te 3 gol buldular. Antalyaspor’un evinde yediği 10 golün 2’si 15-30, 1’i 30-45+, 2’si 45-60, 2’si 60-75, 3’ü 75-90+ aralığında; Kayserispor deplasmanda yalnızca 60-75’te 1 gol yedi. Karşılıklı gol Antalyaspor’un genelinde 2, evinde 4; Kayserispor’un genelinde 2, deplasmanında 1 maçta var. Birleşik 10 maçta beklenen gol 2,6, 2 ve üzeri gol 7 maçta yüzde 70, 3 ve üzeri gol 6 maçta yüzde 60, karşılıklı gol 4 maçta yüzde 40; ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 70. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,2, karşılıklı gol 3, yalnızca 1 maçta 2,5 üzeri değer bulunuyor. Bence düğüm, Antalyaspor’un iç sahadaki açık oyunu ile Kayserispor’un deplasmandaki savunma disiplininde; özellikle 30-45+ ve ikinci yarıdaki geçişler maçı şekillendirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-0 | 5-1 | 6 | 1-1 |
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 3-2 | 5 | 0-1 |
| 12.09.26 | Dış | Ümraniyespor | 17. | 2-1 | 6-3 | 9 | 1-0 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 8-1 | 9 | 4-1 |
| 01.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 1-7 | 8 | 0-5 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Manisa BBSK | 14. | 3-2 | 6-4 | 10 | 3-3 |
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 3-1 | 4 | 2-1 |
| 14.09.26 | İç | İstanbulspor | 19. | 4-0 | 7-1 | 8 | 2-0 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 1-6 | 7 | 0-4 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 7-4 | 11 | 5-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 3-2 | 5 | 0-1 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 8-1 | 9 | 4-1 |
| 28.08.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-2 | 4-0 | 4 | 3-0 |
| 22.08.26 | İç | Pendikspor | 13. | 2-3 | 11-1 | 12 | 3-0 |
| 08.08.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 4-3 | 4-5 | 9 | 4-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 3-1 | 4 | 2-1 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 1-6 | 7 | 0-4 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 7-4 | 11 | 5-1 |
| 22.08.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-0 | 4-6 | 10 | 1-2 |
| 09.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 5-5 | 10 | 3-3 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 10+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 11+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Maçın korner havasında Antalyaspor’un iç saha üretimi hemen öne çıkıyor. Son 5 genel karşılaşmada maç başına 4,6 korner kullanan ev sahibi, rakiplerine 2,8 korner bırakmış ve toplam ortalamayı 7,4’te tutmuş. Antalya’daki son 5 maçta ise kendi ortalaması 6 korner, rakip ortalaması 1,8; toplam değer 7,8’e yükseliyor. Üstelik bu iç saha serisinin en yüksek toplamı 12, en düşüğü 4 korner. Toplamda 8 ve üzeri korner 5 maçın 3’ünde, 9 ve üzeri korner yine 3 maçın 3’ünde görülürken 10 ve üzeri korner yalnızca 1 maçta kaldı. Takım tarafında da iç sahada Antalyaspor’un 3 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 4 ve üzeri oranı yüzde 80. Kayserispor’un son 5 genel maçındaki takım ortalaması 4,8, rakibe verdiği ortalama 3,2 ve toplam maç ortalaması 8. Deplasmanda kendi korneri 4’e inerken rakibe verilen sayı 4,4’e çıkıyor, toplam ise 8,4 oluyor. Bu seride en yüksek toplam 11 korner; deplasman maçlarının yüzde 60’ında 8 ve üzeri, yüzde 60’ında 9 ve üzeri, yine yüzde 60’ında 10 ve üzeri korner oluşmuş. Ancak Kayserispor’un deplasmanda 3 ve üzeri korner oranı yüzde 80, 5 ve üzeri oranı yüzde 40’ta kalıyor.
Benim gözüme çarpan temel ayrım, Antalyaspor’un kendi sahasında korner dengesini belirgin biçimde lehine kurması: son 5 iç saha maçının 4’ünde rakibinden fazla korner kullanmış, yalnızca 1’inde geride kalmış. Kayserispor genel tabloda aynı şekilde son 5 maçın 4’ünde önde olsa da deplasmanda bu denge iki galibiyet, bir eşitlik ve iki geride kalma şeklinde daha kırılgan. İki takımın son maçları birleştirildiğinde beklenen toplam 7,7 korner; dağılım Antalyaspor için 3,9, Kayserispor için 3,8. 10 maçlık birleşik örneklemde 9 ve üzeri korner 4 maçta, yani yüzde 40’ta; 10 ve üzeri 2 maçta yüzde 20’de, 11 ve üzeri ise 1 maçta yüzde 10’da kalıyor. İlk yarı beklenen toplam 3,5 korner olduğu için başlangıçta kontrollü, ikinci bölümde kanat baskısı artan bir oyun görebiliriz. Antalyaspor’un iç saha baskısı ile Kayserispor’un deplasmanda rakibe korner verme eğilimi birleşirse, özellikle kenar kullanımı ve geriye düşen tarafın kuracağı hücum temposu maçın korner dengesini belirleyebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | Boluspor | 20. | 1-0 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | Ümraniyespor | 17. | 2-1 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 1-5 | 6 | 0-0 |
| 01.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 1-6 | 7 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Manisa BBSK | 14. | 3-2 | 3-6 | 9 | 0-1 |
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 14.09.26 | İç | İstanbulspor | 19. | 4-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 4-5 | 9 | 0-1 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Van BB | 18. | 3-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Sivasspor | 12. | 1-2 | 1-5 | 6 | 0-0 |
| 28.08.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-2 | 4-3 | 7 | 1-0 |
| 22.08.26 | İç | Pendikspor | 13. | 2-3 | 4-1 | 5 | 0-0 |
| 08.08.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 4-3 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Mardin BB | 6. | 1-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 07.09.26 | Dış | Erokspor | 16. | 3-0 | 4-5 | 9 | 0-1 |
| 02.09.26 | Dış | Fatih Karagümrük | 10. | 1-1 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| 22.08.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-0 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 09.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 0-0 | 0 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| AntalyasporGenel | Antalyasporİç saha | KayserisporGenel | KayserisporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 2+ | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 3+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Antalyaspor-Kayserispor buluşmasında kart trafiği, iki takımın saha koşullarına göre farklı bir resim çiziyor. Antalyaspor’un son 5 maç genelinde maç başına gördüğü kart 1,6, rakibin gördüğü kart 3,4 ve toplam ortalama 5 kart. İç sahada kendi kart ortalamasının 2,4’e çıkması dikkat çekiyor; rakipler 2,6, toplam yine 5 kart görüyor. Kayserispor’da genel tablo 2,4 takım kartı, 2,8 rakip kartı ve 5,2 toplam ortalamayla biraz daha yoğun. Ancak deplasman verisi belirgin biçimde sakinleşiyor: Kayserispor’un kendi kart ortalaması 2,2, rakibin 1,6, toplam ise 3,8. Antalyaspor’un genel maçlarında 3 ve üzeri kart yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 80, 5 ve üzeri yüzde 60 oranında görülmüş; iç sahada da bu oranlar aynı. Kayserispor genelinde 3, 4 ve 5 ve üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 60, deplasmanda ise yüzde 40. Takım bazında Antalyaspor genelinde 1 ve üzeri kart yüzde 100, iç sahada 2 ve üzeri yüzde 60; Kayserispor’da genel olarak 1 ve üzeri yüzde 80, deplasmanda yüzde 80. Bence ev sahibinin iç sahadaki sertliğiyle Kayserispor’un deplasmandaki düşük toplamı arasında ilginç bir denge var.
Maçın kart ritmini özellikle ikinci yarı belirleyebilir. Antalyaspor’un son 5 genel maçında ilk yarı toplam ortalaması 1, ikinci yarı 4; iç sahada bu değerler 1,6 ve 3,4. Kayserispor’da genel ortalamalar 0,6 ve 4,6, deplasmanda ise 0,4 ve 3,4. İki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 5,1 kart; ev sahibi için 2,2, deplasman için 2,9 kart öne çıkıyor. Bu birleşik tabloda 4 ve üzeri kart yüzde 70, 5 ve üzeri yüzde 60, 6 ve üzeri yüzde 50. En yüksek toplam Antalyaspor genelinde 7, iç sahada 7; Kayserispor’da genel ve deplasman kayıtlarında 9, en düşük değer ise 0. Kırmızı kart tarafında Antalyaspor’un genelinde 1, iç sahasında 1; Kayserispor’un genelinde 0, deplasmanında 0 kırmızı kart var. Birleşik son 10 maçta kırmızı kart çıkan karşılaşma oranı yüzde 30. Hakemin son maçlarına ilişkin veri bulunmadığı için bu başlıkta yön tayin etmek mümkün değil; şunu söylemeden geçemem, maç gerilimi erken yükselmezse asıl kart dalgasını ikinci yarıda, ikili mücadeleler ve oyunu durduran fauller getirebilir. Bu değerlendirme, takımların son birkaç maçlık örneklemine dayanıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
AntalyasporvsKayserispor
14.10.2026 · 20:00Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 13.10.2026