

ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kayserispor | 9 | 7 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 22 | BGGGG |
| 2 | Bursaspor | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | 19 | GGBGM |
| 3 | 76 Iğdır Belediyespor | 9 | 6 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | 19 | GGGBG |
| 4 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 4 | 1 | 19:10 | +9 | 16 | GGBBG |
| 5 | Batman Petrolspor | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:15 | +1 | 16 | GGMMM |
| 6 | Mardin BB | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:6 | +5 | 15 | BGMMG |
| 7 | Antalyaspor | 9 | 5 | 0 | 4 | 15:13 | +2 | 15 | GMGGG |
| 8 | Sarıyer | 9 | 4 | 3 | 2 | 12:10 | +2 | 15 | GMBGB |
| 9 | Bandırmaspor | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:5 | +9 | 13 | MGBMG |
| 10 | Fatih Karagümrük | 9 | 3 | 4 | 2 | 13:12 | +1 | 13 | BMBGB |
| 11 | Muğlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 9:8 | +1 | 12 | GBBBB |
| 12 | Sivasspor | 9 | 2 | 5 | 2 | 13:12 | +1 | 11 | BGBBG |
| 13 | Pendikspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:17 | -6 | 10 | MGBBM |
| 14 | Manisa BBSK | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:15 | -1 | 9 | MMBMM |
| 15 | BB Bodrumspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:8 | -1 | 8 | BMGBM |
| 16 | Erokspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 5:10 | -5 | 8 | BMBMG |
| 17 | Ümraniyespor | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:10 | -3 | 7 | MMMGB |
| 18 | Van BB | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:19 | -11 | 6 | MBBMM |
| 19 | İstanbulspor | 9 | 1 | 2 | 6 | 7:20 | -13 | 5 | MMMGM |
| 20 | Boluspor | 9 | 0 | 1 | 8 | 3:21 | -18 | 1 | MMBMM |
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Bildirilen eksik yok.
Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 1-0 |
| 18.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 1-0 |
| 05.09.26 | Dış | Pendikspor | 13. | 0-1 | 0-1 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 0-1 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 0-1 |
| 12.09.26 | İç | Pendikspor | 13. | 1-1 | 1-0 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 0-5 |
| 01.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 0-2 | 0-2 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 1-0 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 1-0 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 0-1 |
| 22.08.26 | İç | Erokspor | 16. | 1-1 | 0-0 |
| 08.08.26 | İç | Mardin BB | 6. | 0-0 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 0-5 |
| 28.08.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 0-2 | 0-1 |
| 17.08.26 | Dış | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 0-1 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| Yediği | 00-15 | 215-30 | 030-45+ | 045-60 | 260-75 | 175-90+ | 5toplam |
| Yediği | 10-15 | 415-30 | 330-45+ | 045-60 | 260-75 | 275-90+ | 12toplam |
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 260-75 | 275-90+ | 5toplam |
| Yediği | 10-15 | 315-30 | 430-45+ | 145-60 | 060-75 | 375-90+ | 12toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Ümraniyespor-Boluspor maçında benim gözüme çarpan, ev sahibinin sınırlı gol üretimiyle konuğun savunma sıkıntısının karşı karşıya gelmesi. Ümraniyespor son 5 maçında 3 gol atıp 5 gol yemiş; attığı gol ortalaması 0,6, yediği 1, toplam gol ortalaması 1,6. Son 5 iç saha maçında da bu değerler aynı; yani evinde oynaması hücum üretimini belirgin biçimde değiştirmemiş. Boluspor ise son 5 maçında 2 gol atarken 12 gol yemiş; 0,4 gol üretimine karşılık 2,4 gol yeme ortalaması, toplamda 2,8 gol getirmiş. Deplasmandaki 4 maçta 1 gol atıp 12 gol yemesiyle ortalamalar sırasıyla 0,25, 3 ve 3,25 olmuş. Açıkçası maçın gol hikâyesini burada Boluspor’un savunması şekillendirebilir. Ümraniyespor’da genel ve iç saha örnekleminde 2 ve üzeri gol yüzdeleri %40 ve %60, 3 ve üzeri gol ise ikisinde de %20. Boluspor’da aynı eşikler genel maçlarda %80 ve %40, dışarıda %100 ve %50. Ümraniyespor’un iki grubunda da 4 ve üzeri, 5 ve üzeri gol görülmezken Boluspor’da bu eşiklerin her biri genelde %20, deplasmanda %25; yüksek gol sayısı daha çok konuğun maçlarında karşımıza çıkıyor.
İlk yarıda ben Ümraniyespor’un başlangıçtaki isteğini izlerim: 1 ve üzeri gol genelde %80, içeride %60; 2 ve üzeri gol ise iki grupta da %0. Boluspor’da ilk eşik genelde %80, dışarıda %100; ikinci eşik %40 ve %25. Ümraniyespor iç sahada 0-15, 15-30 ve 60-75 aralıklarında birer gol bulmuş; yediği goller 15-30’da 1, 60-75 ve 75-90+ aralıklarında ikişer. Boluspor deplasmandaki tek golünü 45-60’ta bulurken 0-15’te 1, 15-30’da 3, 30-45+’ta 4, 45-60’ta 1, 75-90+’ta 3 gol yemiş. Devre öncesindeki savunma dikkati bence önemli. Karşılıklı gol genel örneklemde iki takımda da 2 maç; Ümraniyespor’un evinde 3, Boluspor’un dışarıda 1 maç. Birleşik 10 maçta beklenen gol değeri 2,2; karşılıklı gol 4 maçla %40. 2 ve üzeri gol 6 maçla %60, 3 ve üzeri 3 maçla %30; 4 ve üzeri ile 5 ve üzeri birer maçla %10. İlk yarıda 1 ve üzeri gol 8 maçla %80, 2 ve üzeri 2 maçla %20. Aralarındaki son 5 maçın gol ortalaması 2,4; 3 ve üzeri gol 2, karşılıklı gol 1 maçta görülmüş. Bunlar son birkaç maçın izleri; belirleyici mesele, Ümraniyespor’un savunma açıklarını değerlendirmesi olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 4-3 | 7 | 1-1 |
| 18.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 3-4 | 7 | 1-2 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 3-6 | 9 | 0-1 |
| 05.09.26 | Dış | Pendikspor | 13. | 0-1 | 4-3 | 7 | 2-0 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 3-1 | 4 | 1-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 0-1 | 1-5 | 6 | 1-1 |
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 0-6 | 6 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Pendikspor | 13. | 1-1 | 3-10 | 13 | 2-5 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 4-6 | 10 | 2-3 |
| 01.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 0-2 | 2-6 | 8 | 0-2 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 4-3 | 7 | 1-1 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 3-6 | 9 | 0-1 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 3-1 | 4 | 1-0 |
| 22.08.26 | İç | Erokspor | 16. | 1-1 | 3-9 | 12 | 1-3 |
| 08.08.26 | İç | Mardin BB | 6. | 0-0 | 6-6 | 12 | 2-2 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 0-6 | 6 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 4-6 | 10 | 2-3 |
| 28.08.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 0-2 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 17.08.26 | Dış | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 1-9 | 10 | 1-4 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %201 / 5 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 10+ | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 11+ | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Ümraniyespor, son 5 maçında maç başına 3,40 korner kullanırken rakiplerine 3,40 korner verdi; bu maçlarda toplam korner ortalaması 6,80. Kendi sahasındaki son 5 maçta kullandığı korner ortalaması 3,80, maç başı toplam korner ise 8,80. Boluspor cephesinde son 5 maçta maç başına 2,00 korner kullanıldı, 6,60 korner verildi; deplasmandaki son 4 maçta toplam korner ortalaması 7,25. Toplam korner sayısında Ümraniyespor maçlarının %20'si 9+ korner, %0'ı 10+ korner ile bitti; Boluspor maçlarında bu oranlar sırasıyla %40 ve %40. En yüksek toplam korner Ümraniyespor maçlarında 9, Boluspor maçlarında 13 oldu; bu da iki takımın da korner sayısını yukarı taşıyabilecek maçlar oynadığını gösteriyor.
Korner dengesi tarafında Ümraniyespor son 5 maçın 3 tanesinde rakibinden daha fazla korner kullandı, Boluspor ise 5 maçın 0 tanesinde. İki takımın son maçlarını yan yana koyunca maç başı toplam korner beklentisi 7,70; ev sahibi için beklenen korner 5,00, deplasman için 2,70. İlk yarı için birleşik korner beklentisi 2,50. Korner sayısı oyunun akışına, skorun erken değişip değişmemesine ve takımların kanat kullanma tercihine çok bağlıdır; öne geçen takım geri çekildiğinde rakibin korner sayısı hızla artabilir. Bu tablo iki takımın hücum yönünü ve baskı kurma biçimini net biçimde gösteriyor; ancak unutmayalım ki örneklem son 5 maçtan ibaret ve futbolda tek bir an tüm istatistikleri değiştirebilir. Maçı izlerken kanat organizasyonlarına ve skorun takımların oyun planını nasıl değiştirdiğine dikkat etmenizi öneririm.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 18.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 1-0 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Pendikspor | 13. | 0-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 3-4 | 7 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 0-1 | 2-3 | 5 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Pendikspor | 13. | 1-1 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 01.09.26 | İç | Keçiörengücü | 4. | 0-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 8. | 1-1 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 7. | 1-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 11. | 0-1 | 3-4 | 7 | 0-0 |
| 22.08.26 | İç | Erokspor | 16. | 1-1 | 0-3 | 3 | 0-0 |
| 08.08.26 | İç | Mardin BB | 6. | 0-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 8. | 1-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-6 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 28.08.26 | Dış | Muğlaspor | 11. | 0-2 | 3-2 | 5 | 1-0 |
| 17.08.26 | Dış | Batman Petrolspor | 5. | 0-2 | 4-5 | 9 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| ÜmraniyesporGenel | Ümraniyesporİç saha | BolusporGenel | BolusporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 3+ | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 4+ | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Ümraniyespor-Boluspor maçında kartların oyunun sertlik dozunu belirlemesi muhtemel görünüyor. Ümraniyespor’un son 5 maç genelinde maç başına toplam kart ortalaması 3,6; kendi sahasındaki son 5 karşılaşmada ise 3,8. Ev sahibinin iç sahada 10 ve üzeri korner değil, 3 ve üzeri kart eşiğinde dikkat çeken bir tablo var: bu sınır 5 maçın 4’ünde, yani yüzde 80 oranında aşılmış. 4 ve üzeri kart 2 maçta, 5 ve üzeri kart ise 1 maçta kaldı; en yüksek toplam 7, en düşük toplam 2. Ümraniyespor’un kendi kart ortalaması iç sahada 1,4 ve takımın 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 80, 2 ve üzeri kart oranı yüzde 40. Boluspor ise genelinde 4 toplam kart ortalamasına sahipken deplasmandaki son 4 maçta bu değer 5,25’e çıkıyor. Deplasmanda 3 ve üzeri kartın gerçekleşme oranı yüzde 100, 4 ve üzeri kart yüzde 75, 5 ve üzeri kart yüzde 50; en yüksek toplam da 9. Boluspor’un kendi kart ortalaması 2,5 ve 2 ve üzeri kart görme oranı yüzde 75. Açıkçası, saha avantajına rağmen kart yükünü taşıyan tarafın Boluspor olması daha belirgin.
Hakem tarafında son maçlara ilişkin herhangi bir kart verisi paylaşılmadığı için, yönetim tarzının bu tabloyu nasıl şekillendireceğini ölçemiyorum; bunu özellikle ayırmak gerekir. Kırmızı kart hanesinde Ümraniyespor’un hem genelinde hem iç sahasında 0, Boluspor’un genelinde 0 bulunuyor; ancak Boluspor’un deplasman son 4 maçında 1 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 1 maç var. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 3,8 kart, takım başına beklenen değerler ise 1,9’ar kart. Birleşik 10 maçlık örneklemde 4 ve üzeri kart 6 maçta, yüzde 60 oranında görülürken 5 ve üzeri kart 2 maçta, yüzde 20’de kaldı; 6 ve üzeri kart yalnızca 1 maçta, yüzde 10’da gerçekleşti. Kırmızı kart çıkan maç sayısı ise 0. İlk yarı beklenen toplam 1 kart, ikinci yarıda ise Ümraniyespor’da 2,6, Boluspor’da 3 kart ortalaması var. Benim gözüme çarpan, gerilimin özellikle ikinci yarıda artma ihtimali; maçın kaderini de kenar mücadeleleri, geçişlerde yapılan taktik fauller ve Boluspor’un deplasmandaki yüksek kart temposu belirleyebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 13,80 | 10,00 | 23,80 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 12,20 | 10,80 | 23,00 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 27+ | %402 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 13+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 14+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 13,80 | 11,20 | 25,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 13,75 | 12,25 | 26,00 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 21+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 25+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 27+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 13+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 14+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %502 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 30 / 20 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,80 | 6,80 | 15,60 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 9,40 | 6,20 | 15,60 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %1005 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 14+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 18+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 9+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 10+ | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 18 / 12 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,20 | 6,20 | 15,40 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 12,00 | 6,00 | 18,00 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 12+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 14+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 18+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 19 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 25,00 | 22,80 | 47,80 |
| İç saha5 maç | — | — | — | — | 25,40 | 21,60 | 47,00 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 38+ | %804 / 5 maç | %1005 / 5 maç |
| 41+ | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 44+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 47+ | %804 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 18+ | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç |
| 20+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 22+ | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 24+ | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 55 / 30 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 18,00 | 21,20 | 39,20 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 20,75 | 23,75 | 44,50 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 38+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 41+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 44+ | %201 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 47+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 18+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 22+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 24+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 46 / 34 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Sarıyer | 1-1 | 5-7 | 9-6 | 19-31 |
| 18.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 1-0 | 17-9 | 10-7 | 27-28 |
| 12.09.26 | İç | Antalyaspor | 1-2 | 15-12 | 13-5 | 27-25 |
| 05.09.26 | Dış | Pendikspor | 0-1 | 20-10 | 10-6 | 19-11 |
| 01.09.26 | İç | Muğlaspor | 0-1 | 12-12 | 2-10 | 33-19 |
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Antalyaspor | 0-1 | 17-13 | 5-6 | 22-12 |
| 19.09.26 | Dış | Sarıyer | 1-2 | 11-14 | 12-4 | 18-28 |
| 12.09.26 | İç | Pendikspor | 1-1 | 8-12 | 9-7 | 17-24 |
| 05.09.26 | Dış | Bandırmaspor | 0-6 | 16-9 | 13-6 | 19-19 |
| 01.09.26 | İç | Keçiörengücü | 0-2 | 17-8 | 7-8 | 14-23 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Ümraniyespor-Boluspor maçında duran top ve kenar çizgisi trafiği açısından iki farklı tablo var. Serbest vuruşlarda Ümraniyespor son 5 maçta maç başına 13,8 kullanmış, rakiplerine 10 bırakmış; iç sahada bu değerler 12,2 ve 10,8. Boluspor’un genel ortalaması 13,8 kullanıma karşı 11,2 rakip serbest vuruşu, deplasmanda ise 13,75 ve 12,25. Yani Boluspor dış sahada oyunu biraz daha fazla faul ve duraklama üzerinden yaşıyor. Ümraniyespor’da toplam serbest vuruş sayısı 21 ve üzeri maçların yüzde 80’inde, takımının 12 ve üzeri kullandığı karşılaşmaların da yüzde 80’inde görülmüş. Boluspor deplasmanında toplam 21 ve üzeri yüzde 100, 23 ve üzeri yine yüzde 100; takımın 12 ve üzeri kullandığı maç oranı yüzde 75. Kale vuruşlarında ev sahibi genelinde maç başına 8,8, rakiplerinde 6,8 değer var; iç sahada Ümraniyespor 9,4’e çıkıyor. Boluspor genelinde 9,2, deplasmanda 12 kale vuruşu dikkat çekiyor. Taç atışlarında ise Ümraniyespor’un 25, Boluspor’un 18 maç başı ortalaması bulunuyor; ev sahibinin iç saha ortalaması 25,4, Boluspor’un deplasman ortalaması 20,75.
Devre bazlı ilk yarı ve ikinci yarı değerleri verilmediği için oyunun hangi bölümünde bu sayıların yükseldiğini ayırmak mümkün değil; fakat maç sonu ortalamaları bize sahadaki karakteri anlatıyor. Ümraniyespor’un serbest vuruşlarda beklenen takım değeri 12,5, Boluspor’un 11,9 ve birleşik beklenti 24,4. Kale vuruşlarında beklenti 7,5’e 8, toplam 15,5; taç atışlarında ise Ümraniyespor 23,1, Boluspor 20,4, birleşik değer 43,5. Açıkçası özellikle taç sayıları, oyunun çizgilere sıkışabileceğini ve topun sık sık oyuna kenardan döneceğini söylüyor. Ümraniyespor’un iç sahada toplam taç sayısını 38 ve üzeri maçların yüzde 100’ünde, 41 ve üzeri yüzde 80’inde görmesi bu resmi güçlendiriyor. Boluspor deplasmanında 38 ve üzeri yüzde 100, 41 ve üzeri yüzde 75. Kale vuruşlarında da Boluspor’un dış sahada toplam 12 ve üzeri oranı yüzde 100; sahayı hızlı terk eden, doğrudan oyuna yönelen bir yapı izlenimi var. Bu son birkaç maça dayalı tablo, mücadelede merkezden çok kenarların ve ikinci topların izlenmesi gerektiğini anlatıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
ÜmraniyesporvsBoluspor
14.10.2026 · 17:00Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 13.10.2026