

Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kayserispor | 9 | 7 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 22 | BGGGG |
| 2 | Bursaspor | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | 19 | GGBGM |
| 3 | 76 Iğdır Belediyespor | 9 | 6 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | 19 | GGGBG |
| 4 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 4 | 1 | 19:10 | +9 | 16 | GGBBG |
| 5 | Batman Petrolspor | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:15 | +1 | 16 | GGMMM |
| 6 | Mardin BB | 9 | 4 | 3 | 2 | 11:6 | +5 | 15 | BGMMG |
| 7 | Antalyaspor | 9 | 5 | 0 | 4 | 15:13 | +2 | 15 | GMGGG |
| 8 | Sarıyer | 9 | 4 | 3 | 2 | 12:10 | +2 | 15 | GMBGB |
| 9 | Bandırmaspor | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:5 | +9 | 13 | MGBMG |
| 10 | Fatih Karagümrük | 9 | 3 | 4 | 2 | 13:12 | +1 | 13 | BMBGB |
| 11 | Muğlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 9:8 | +1 | 12 | GBBBB |
| 12 | Sivasspor | 9 | 2 | 5 | 2 | 13:12 | +1 | 11 | BGBBG |
| 13 | Pendikspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:17 | -6 | 10 | MGBBM |
| 14 | Manisa BBSK | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:15 | -1 | 9 | MMBMM |
| 15 | BB Bodrumspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:8 | -1 | 8 | BMGBM |
| 16 | Erokspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 5:10 | -5 | 8 | BMBMG |
| 17 | Ümraniyespor | 9 | 1 | 4 | 4 | 7:10 | -3 | 7 | MMMGB |
| 18 | Van BB | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:19 | -11 | 6 | MBBMM |
| 19 | İstanbulspor | 9 | 1 | 2 | 6 | 7:20 | -13 | 5 | MMMGM |
| 20 | Boluspor | 9 | 0 | 1 | 8 | 3:21 | -18 | 1 | MMBMM |
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Bildirilen eksik yok.
Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 1-2 |
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 1-0 |
| 12.09.26 | Dış | BB Bodrumspor | 15. | 0-4 | 0-2 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 1-0 |
| 02.09.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 1-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Erokspor | 16. | 0-1 | 0-1 |
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 0-0 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 0-3 |
| 07.09.26 | İç | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 0-1 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 1-0 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Sivasspor | 12. | 2-1 | 0-1 |
| 17.08.26 | İç | Boluspor | 20. | 2-0 | 1-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 0-0 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 0-3 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 0-1 |
| 23.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-3 | 2-2 |
| 08.08.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-3 | 0-2 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1005 / 5 maç |
| 2+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 3+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 4+ gol | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 5+ gol | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Yediği | 00-15 | 115-30 | 330-45+ | 545-60 | 160-75 | 175-90+ | 11toplam |
| Yediği | 00-15 | 315-30 | 330-45+ | 145-60 | 160-75 | 375-90+ | 11toplam |
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 130-45+ | 445-60 | 060-75 | 175-90+ | 6toplam |
| Yediği | 20-15 | 115-30 | 530-45+ | 245-60 | 160-75 | 375-90+ | 14toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Batman Petrolspor’un son 5 maçında attığı 8, yediği 11 gol ve maç başına 3,8 toplam gol, karşılaşmalarının tempolu ve savunma açısından dalgalı geçtiğini gösteriyor. Bu seride 2 ve üzeri gol 5 maçın 5’inde, 3 ve üzeri gol 4 maçta, 4 ve üzeri gol 2 maçta, 5 ve üzeri gol ise 1 maçta görüldü. İç sahadaki son 4 maçta ise 9 gol atıp 6 gol yediler; 2,25 gol atma, 1,5 gol yeme ve 3,75 toplam gol ortalaması, Batman’ın kendi sahasında daha üretken durduğunu anlatıyor. Evindeki maçların tamamında 2 ve üzeri gol, 3 maçında 3 ve üzeri gol, birer maçında 4 ve 5 ve üzeri gol vardı. İstanbulspor’un son 5 maçındaki tablo daha kırılgan: 2 gol atıp 11 gol yediler, ortalamaları 0,4’e karşı 2,2 ve toplam gol ortalaması 2,6. Deplasmandaki son 5 karşılaşmada 3 gol bulup 14 gol gördüler; 0,6 gol atma, 2,8 gol yeme ve 3,4 toplam gol ortalaması özellikle savunma zaafını öne çıkarıyor. Dış sahada 2 ve üzeri gol 5 maçın 4’ünde, 3 ve üzeri gol yine 4’ünde, 4 ve üzeri gol 3’ünde, 5 ve üzeri gol ise 1’inde gerçekleşti.
İlk yarıda Batman’ın genel maçlarında 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve üzeri gol yüzde 40, 3 ve üzeri gol yüzde 20 seviyesinde; iç sahada 1 ve üzeri gol 4 maçın 4’ünde görülürken 2 ve üzeri gol hiç çıkmadı. İstanbulspor’da bu oranlar genel tabloda yüzde 80, yüzde 20 ve yüzde 20; deplasmanda ise yüzde 80, yüzde 60 ve yüzde 40. Batman ilk yarıda 4, ikinci yarıda 4 gol atarken evinde dağılım 3’e 6; İstanbulspor genelinde ilk yarı golü 0, ikinci yarı golü 2, deplasmanda ise 2’ye 1. Dakikalara bakınca Batman 15-30 ve 30-45+ aralığında ikişer, 45-60’ta iki gol buluyor; evinde 75-90+ aralığındaki 3 gol dikkat çekiyor. İstanbulspor’un tüm golleri genel tabloda 75-90+ dakikalarında gelirken deplasmanda 15-30, 30-45+ ve 75-90+ aralıklarında birer gol var. Batman’ın en büyük savunma riski 45-60’ta yediği 5 gol, İstanbulspor’unki ise deplasmanda 30-45+ aralığındaki 5 gol. Karşılıklı gol Batman’ın son 5 maçında 3, İstanbulspor’un son 5’inde 1 kez görüldü; birleşik 10 maçta karşılıklı gol 4 maçta, 2 ve üzeri gol 8, 3 ve üzeri gol 7 maçta gerçekleşti. Beklenen gol 3,2 iken aralarındaki son 2 maçta maç başı gol 1,5 ve karşılıklı gol yok; bu nedenle maçın belirleyicisi, Batman’ın iç saha üretkenliğiyle İstanbulspor’un özellikle ilk yarı ve savunma direncinin buluşacağı anlar olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 2-3 | 5 | 2-2 |
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 8-3 | 11 | 6-0 |
| 12.09.26 | Dış | BB Bodrumspor | 15. | 0-4 | 6-3 | 9 | 0-1 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 1-8 | 9 | 1-3 |
| 02.09.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 5-3 | 8 | 2-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Erokspor | 16. | 0-1 | 4-6 | 10 | 0-4 |
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 3-9 | 12 | 3-5 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 1-7 | 8 | 0-2 |
| 07.09.26 | İç | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 9-2 | 11 | 6-1 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 1-8 | 9 | 1-5 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 8-3 | 11 | 6-0 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 1-8 | 9 | 1-3 |
| 29.08.26 | İç | Sivasspor | 12. | 2-1 | 6-1 | 7 | 2-0 |
| 17.08.26 | İç | Boluspor | 20. | 2-0 | 9-1 | 10 | 4-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 3-9 | 12 | 3-5 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 1-7 | 8 | 0-2 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 1-8 | 9 | 1-5 |
| 23.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-3 | 1-4 | 5 | 1-3 |
| 08.08.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-3 | 3-1 | 4 | 3-0 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %603 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %201 / 5 maç |
| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Batman Petrolspor ile İstanbulspor arasındaki maçta korner ritmini belirleyecek ana unsur, iki takımın saha kullanımındaki zıtlık olacak. Batman Petrolspor son 5 maçta karşılaşma başına 4,4 korner kullanırken rakiplerine 4 korner verdi; toplam ortalaması 8,4. İç sahada ise bu tablo belirgin biçimde ev sahibine dönüyor: 4 maçta kendi korner ortalaması 6, rakibe verdiği 3,25, toplam ortalaması 9,25. İç sahadaki maçların yüzde 75’inde 8 ve 9 ve üzeri korner görülürken, 10 ve üzeri korner oranı yüzde 50’de kaldı. Batman’ın kendi adına 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri korner üretme oranı yüzde 75, 7 ve üzeri oranı yüzde 50. İstanbulspor’un genel maçlarında toplam korner ortalaması 10; fakat deplasmanda kendi kullandığı korner yalnızca 1,8, rakibe verdiği sayı 5,8 ve toplam ortalaması 7,6. Deplasman maçlarında 8 ve üzeri korner oranı yüzde 60, 9 ve üzeri yüzde 40, 10 ve üzeri yüzde 20. Üstelik İstanbulspor dış sahada 4 ve üzeri takım kornerine hiç ulaşamamış; 3 ve üzeri oranı da yüzde 40. Bu örneklemde İstanbulspor’un genel toplam en yükseği 12, Batman’ınki 11; deplasmanda İstanbulspor’da da en yüksek toplam 12, en düşük değer 4.
İşin ilginç tarafı, korner dengesi Batman lehine oldukça net görünüyor. Ev sahibi son 4 iç saha maçının 3’ünde rakibinden fazla korner kullanmış; İstanbulspor ise son 5 deplasmanın 4’ünde rakibinin gerisinde kalmış. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 9,2 korner, bunun 5,4’ü Batman Petrolspor, 3,8’i İstanbulspor kaynaklı. Birleşik tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 70, 10 ve üzeri yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 30 oranında gerçekleşmiş. İlk yarı beklenen değer 4,5; Batman’ın iç saha ilk yarı toplam ortalaması 4,25, İstanbulspor’un deplasman ortalaması 4,6. Benim gözüme çarpan, İstanbulspor’un savunmada korner vermeye açık görüntüsünün Batman’ın iç saha üretkenliğiyle birleşmesi. Ancak maçın yönü erken değişirse, konuk ekibin hücumdaki sınırlı korner katkısı toplam ritmi aşağı çekebilir. Bu yüzden özellikle ilk yarıda Batman’ın kanat baskısını, İstanbulspor’un çıkışlarda topu ne kadar ileri taşıyabildiğini ve ikinci yarıda oyunun 4,8 ile 3 kornerlik takım eğilimleri doğrultusunda nasıl şekillendiğini izlemek gerekir; bütün bu değerlendirme son birkaç maçlık örnekleme dayanıyor.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Dış | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 4-3 | 7 | 1-0 |
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 12.09.26 | Dış | BB Bodrumspor | 15. | 0-4 | 0-4 | 4 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 02.09.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Erokspor | 16. | 0-1 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 07.09.26 | İç | 76 Iğdır Belediyespor | 3. | 1-2 | 1-3 | 4 | 0-0 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | İç | Bursaspor | 2. | 1-2 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 06.09.26 | İç | Fatih Karagümrük | 10. | 4-3 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Sivasspor | 12. | 2-1 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| 17.08.26 | İç | Boluspor | 20. | 2-0 | 5-4 | 9 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | Manisa BBSK | 14. | 1-0 | 3-3 | 6 | 0-0 |
| 14.09.26 | Dış | Kayserispor | 1. | 0-4 | 0-0 | 0 | 0-0 |
| 03.09.26 | Dış | Bursaspor | 2. | 0-4 | 4-3 | 7 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Van BB | 18. | 2-3 | 2-0 | 2 | 0-0 |
| 08.08.26 | Dış | Bandırmaspor | 9. | 0-3 | 4-3 | 7 | 1-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 4+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
| Batman PetrolsporGenel | Batman Petrolsporİç saha | İstanbulsporGenel | İstanbulsporDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 2+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %804 / 5 maç |
| 3+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %603 / 5 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç | %201 / 5 maç | %402 / 5 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Batman Petrolspor–İstanbulspor karşılaşmasında kartların ağırlık merkezi ev sahibi tarafında görünüyor. Batman Petrolspor’un son 5 genel maçında kendi kart ortalaması 2, rakip kartı 2,4 ve toplam ortalama 4,4. İç sahadaki son 4 maçta ise kendi ortalaması 3,5’e, toplam kart ortalaması 5,75’e çıkıyor; bu maçlarda en yüksek toplam 9, en düşük toplam 4 kart. İç sahada 3 ve 4 üzeri kart eşikleri yüzde 100, 5 ve 6 üzeri yüzde 50, 7 ve üzeri ise yüzde 25. Takımın kendi kartında 1 ve 2 üzeri eşikleri yüzde 100, 3 üzeri yüzde 75, 4 üzeri yüzde 50. İstanbulspor’un son 5 genel maçındaki toplam ortalaması 3,8; deplasmandaki son 5 maçta bu değer 4,4, kendi kart ortalaması da 2,6. Deplasman toplamları en fazla 7, en az 0 olurken 3, 4, 5 ve 6 üzeri kart eşiklerinin her biri yüzde 60, 7 üzeri yüzde 40 gerçekleşmiş. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 4,1 karta, ev sahibi 1,9’a, deplasman 2,2 karta karşılık geliyor; 4 ve üzeri kart yüzde 70, 5 ve üzeri yüzde 30, 6 ve üzeri yüzde 30.
Hakeme ilişkin son maç kart verisi JSON’da yer almıyor; dolayısıyla düdüğün standardı konusunda ayrıca bir çerçeve çizmek mümkün değil. Buna rağmen oyunun kart açısından ikinci yarıda sertleşme eğilimi dikkat çekiyor: Batman’ın genel maçlarında ilk yarı toplam ortalaması 1,4, ikinci yarı 3; iç sahada bu fark 1,5’e karşı 4,25. İstanbulspor’da genel ikinci yarı ortalaması 2,4, deplasmanda 2,6; ilk yarı ortalaması ise deplasmanda 1,8. Kırmızı kart tarafında Batman’ın genel son 5 maçında 1, iç sahada 0; İstanbulspor’un genelinde 0, deplasmanda 1 kırmızı kart çıkan maç bulunuyor. Birleşik tabloda kırmızı kart çıkan maç oranı yüzde 10, yani 10 maçın 1’inde. Bence maçın düğüm noktası, Batman’ın kendi sahasında rakibi karşılamaya başladığı anlar olacak. Ev sahibi iç sahada rakibinden fazla kart gördüğü 3 maçın 3’ünde öne çıkarken, İstanbulspor deplasmanda rakibinden fazla kartı 3 maçta görmüş. İlk düdükten sonra sakin kalan taraf, özellikle ikinci yarının temaslı bölümünde oyunun kontrolünü koruyabilir; bu değerlendirmelerin son birkaç maça dayandığını da akılda tutmak gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
Batman Petrolsporvsİstanbulspor
14.10.2026 · 14:30Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 13.10.2026