

GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:11 | +5 | 16 | GGGMG |
| 2 | Beşiktaş | 7 | 5 | 0 | 2 | 16:8 | +8 | 15 | GGGMG |
| 3 | Amed | 7 | 4 | 2 | 1 | 17:9 | +8 | 14 | GBGGB |
| 4 | Fenerbahçe | 7 | 4 | 1 | 2 | 19:6 | +13 | 13 | GMBGG |
| 5 | Trabzonspor | 7 | 4 | 1 | 2 | 16:5 | +11 | 13 | MGMGG |
| 6 | Alanyaspor | 7 | 3 | 3 | 1 | 8:6 | +2 | 12 | MGBGB |
| 7 | Kocaelispor | 7 | 4 | 0 | 3 | 8:6 | +2 | 12 | GGMGM |
| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FC Barcelona | 8 | 8 | 0 | 0 | 34:7 | +27 | 24 | GGGGG |
| 2 | Atlético Madrid | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | +10 | 19 | MGGGG |
| 3 | Real Betis | 8 | 6 | 1 | 1 | 14:9 | +5 | 19 | GGGBG |
| 4 | Real Madrid | 8 | 6 | 0 | 2 | 19:8 | +11 | 18 | MGGMG |
| 5 | Sevilla FC | 7 | 4 | 1 | 2 | 10:9 | +1 | 13 | MBGGM |
| 6 | Real Sociedad | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:15 | -3 | 13 | BGMGG |
| 7 | Deportivo Alavés | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:8 | +4 | 11 | GMMBM |
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 1-0 |
| 19.09.26 | Dış | Trabzonspor | 5. | 0-4 | 0-3 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | İstanbul Başakşehir | — | 3-2 | 1-0 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 1-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Getafe CF | — | 3-0 | 2-0 |
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 1-1 |
| 16.09.26 | İç | Racing Santander | — | 7-2 | 4-1 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 2-0 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 2-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 1-0 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 1-1 |
| 14.08.26 | İç | Çorum Belediyespor | — | 2-2 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 1-1 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 2-0 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 2-0 |
| 23.08.26 | Dış | Elche CF | — | 5-0 | 2-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ gol | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 5+ gol | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 2+ gol | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 3+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| Yediği | 10-15 | 115-30 | 230-45+ | 045-60 | 360-75 | 275-90+ | 9toplam |
| Yediği | 00-15 | 215-30 | 030-45+ | 045-60 | 160-75 | 275-90+ | 5toplam |
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 030-45+ | 145-60 | 360-75 | 075-90+ | 5toplam |
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 060-75 | 275-90+ | 3toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Galatasaray ile FC Barcelona arasındaki bu eşleşmede gol temposu daha ilk bakışta yüksek görünüyor. Galatasaray’ın son 5 maçında 10 gol atıp 9 gol yemesi, maç başına toplam gol ortalamasını 3,8’e taşıyor; evindeki son 4 karşılaşmada ise 9 gol atarken 5 gol yedi ve toplam ortalama 3,5 oldu. Özellikle kendi sahasında 2 ve üzeri gol 4 maçın 3’ünde, 3 ve üzeri gol yine 4 maçın 3’ünde görüldü. Barcelona tarafı ise son 5 maçta 22 gol atıp yalnızca 5 gol yedi; 4,4 gol atma ortalaması ve 5,4 toplam gol ortalaması, hücum gücünün ne kadar belirgin olduğunu anlatıyor. Deplasmandaki son 4 maçta 17 gol atan Barcelona’nın maç başı toplamı 5’e çıkarken, 2 ve üzeri gol ile 3 ve üzeri gol eşikleri 4 maçın 4’ünde gerçekleşti; 4 ve üzeri gol de aynı şekilde yüzde 100’e ulaştı. Birleşik tabloda beklenen gol 4,6, 2 ve üzeri gol yüzde 90, 3 ve üzeri gol yüzde 90, 4 ve üzeri gol yüzde 80, 5 ve üzeri gol yüzde 50. Açıkçası oyunun ana resmi, iki takımın da rakip kaleye sürekli gitmesi.
İlk yarıdaki başlangıç da maçın ritmini belirleyebilir. Galatasaray’ın son 5 maçında ilk yarıda 3 golü, Barcelona’nın ise 11 golü var; bu nedenle birleşik olarak ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 90, 2 ve üzeri gol yüzde 70 seviyesinde. Barcelona deplasmanda ilk yarı 1 ve üzeri golü 4 maçın 4’ünde bulurken, Galatasaray evinde bu eşiği 4 maçın 2’sinde geçti. Galatasaray’ın golleri en çok 60-75 ve 75-90+ dakikalarında, her aralıkta 3’er kez geliyor; Barcelona’da ise 15-30 ve 75-90+ dakikaları 5’er golle öne çıkıyor. Galatasaray’ın 60-75’te 3 gol yemesi dikkat isterken, Barcelona deplasmanda 75-90+ aralığında 2 gol yedi. Karşılıklı gol son 5 maç toplamında Galatasaray’da 3, Barcelona’da 3 kez görülmüş; birleşik değer yüzde 60, yani 10 maçın 6’sı. Aralarındaki son 2 maçta maç başı gol 1,5, karşılıklı gol 1 maçta gerçekleşmiş. Bence kilit nokta, Galatasaray’ın ikinci yarıdaki 7 golüne karşı Barcelona’nın deplasmanda ikinci yarı attığı 10 gol: mücadele uzadıkça tempo ve savunma konsantrasyonu belirleyici olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 8-1 | 9 | 4-0 |
| 19.09.26 | Dış | Trabzonspor | 5. | 0-4 | 5-1 | 6 | 3-0 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 16-3 | 19 | 6-0 |
| 04.09.26 | Dış | İstanbul Başakşehir | — | 3-2 | 5-6 | 11 | 4-4 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 6-2 | 8 | 3-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Getafe CF | — | 3-0 | 9-2 | 11 | 3-1 |
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 3-1 | 4 | 2-0 |
| 16.09.26 | İç | Racing Santander | — | 7-2 | 18-0 | 18 | 9-0 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 5-3 | 8 | 0-1 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 4-1 | 5 | 1-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 8-1 | 9 | 4-0 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 16-3 | 19 | 6-0 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 6-2 | 8 | 3-1 |
| 14.08.26 | İç | Çorum Belediyespor | — | 2-2 | 8-1 | 9 | 5-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 3-1 | 4 | 2-0 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 5-3 | 8 | 0-1 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 4-1 | 5 | 1-1 |
| 23.08.26 | Dış | Elche CF | — | 5-0 | 1-3 | 4 | 1-3 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 9+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 10+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 11+ | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Galatasaray–FC Barcelona maçında korner havası, iki takımın iç saha ve deplasman görüntüsü arasındaki sert farkla şekilleniyor. Galatasaray son 5 maçta karşılaşma başına 8 korner kullanıp rakibe 2,6 korner vermiş; toplam ortalaması 10,6. İç sahadaki son 4 maçta ise kendi korner ortalaması 9,5’e, toplam ortalaması 11,25’e çıkarken rakibe verilen sayı 1,75’te kalıyor. Bu seride toplam korner 19’a kadar çıkmış, en düşük değer 6 olmuş. Galatasaray’ın genel maçlarında 8 ve üzeri korner yüzde 80, 9 ve üzeri yüzde 60, 10 ve üzeri yüzde 40 oranında görülmüş; evinde 8 ve üzeri oranı yüzde 100, 9 ve üzeri yüzde 75. Takım bazında ev sahibi, son 4 iç saha maçının tamamında 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri korner üretmiş, 7 ve üzeri eşiğine de yüzde 75’te ulaşmış. Barcelona’nın genel ortalaması 7,8 kendi korneri, 1,4 rakip korneri ve 9,2 toplam korner; ancak deplasmanda bu değerler 3,25, 2 ve 5,25’e geriliyor. Deplasman toplamlarında 8 ve üzeri yalnızca yüzde 25, 9 ve üzeri ise yüzde 0. En yüksek toplam Barcelona genelinde 18, deplasmanda 8.
Benim gözüme çarpan temel mesele, korner üstünlüğünün iki tarafta da sık görülmesi ama Barcelona’nın bunu deplasmanda aynı ölçüde taşıyamaması. Galatasaray genel seride 5 maçın 4’ünde, iç sahada ise 4 maçın tamamında rakibinden fazla korner kullanmış. Barcelona genel olarak 5 maçın 5’inde üstün kalırken deplasmanda bu oran 4 maçta 3’e düşüyor; tek maçta geride kalmış. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 9,9 korner, Galatasaray için 4,7, Barcelona için 5,2 olarak görünüyor. 9 ve üzeri korner eşiği yüzde 50, 10 ve 11 ve üzeri eşikleri yüzde 40 seviyesinde; en yüksek birleşik toplam 10 maçın 5’inde 9, toplam 10 korner ise 4 maçta görülmüş. İlk yarı beklenen değer 4,3; Galatasaray’ın ilk yarı ortalaması genelinde 5, iç sahada 4,75, Barcelona’nın deplasmanda 2,25. İkinci yarıda bu değerler sırasıyla 5,6, 6,5 ve 3. Dolayısıyla maçın kilidi, Galatasaray’ın erken baskısıyla Barcelona’nın deplasmandaki düşük korner üretiminin birleşip birleşmeyeceğinde; özellikle ev sahibinin kanatları ne kadar uzun süre rakip ceza alanı çevresinde tutabildiğini izlemek gerekir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 4-4 | 8 | 1-0 |
| 19.09.26 | Dış | Trabzonspor | 5. | 0-4 | 3-4 | 7 | 1-0 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | İstanbul Başakşehir | — | 3-2 | 3-4 | 7 | 0-1 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Getafe CF | — | 3-0 | 2-4 | 6 | 0-0 |
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 16.09.26 | İç | Racing Santander | — | 7-2 | 3-2 | 5 | 0-0 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | — | 3-1 | 4-4 | 8 | 1-0 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 7. | 1-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | — | 3-2 | 2-2 | 4 | 0-0 |
| 14.08.26 | İç | Çorum Belediyespor | — | 2-2 | 1-2 | 3 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 5. | 3-1 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | — | 4-2 | 1-1 | 2 | 0-0 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | — | 5-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Elche CF | — | 5-0 | 0-1 | 1 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 5+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %402 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %201 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| 7+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| GalatasarayGenel | Galatasarayİç saha | FC BarcelonaGenel | FC BarcelonaDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 2+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 3+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç | %402 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Galatasaray ile FC Barcelona arasındaki kart tablosunda iki farklı oyun karakteri göze çarpıyor. Galatasaray’ın son 5 maçında maç başına toplam kart ortalaması 6; toplam sayı 4 ile 8 arasında değişmiş. Bu maçların tamamında 3 ve üzeri, yine tamamında 4 ve üzeri kart görülürken, 5, 6 ve 7 ve üzeri kart eşikleri yüzde 60’ta kalmış. Galatasaray kendi sahasında ise ortalama 4,75 karta iniyor; 3 ve üzeri kart 4 maçın 4’ünde, 4 ve üzeri 3’ünde, 5 ve üzeri yalnızca 1’inde görülmüş. Takımın kendi kartı iç sahada 1 ve üzeri maçların tamamında, 2 ve üzeri 4 maçın 3’ünde, 3 ve üzeri 2 maçta geldi. Barcelona’nın son 5 maçındaki toplam ortalama 3,6; en yüksek toplam 6, en düşük 1. 3 ve 4 ve üzeri kart eşikleri yüzde 60, 5 ve üzeri yüzde 40, 6 ve üzeri yüzde 20. Deplasmanda tablo belirgin biçimde sakinleşiyor: ortalama 2, en yüksek toplam 4; 3 ve 4 ve üzeri kart yalnızca yüzde 25, 5 ve üzeri ise yüzde 0. Barcelona’nın deplasmanda 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 50’de kalıyor.
Hakemin son maçlarına ilişkin bu veride bir bilgi bulunmadığı için, yönetim tarzının kart trafiğini nasıl etkileyebileceğini ayrıca tartamıyorum; burada belirleyici olan daha çok takımların kendi eğilimleri. Galatasaray’ın son 5 maçında 15 sarı, 2 kırmızı kart ve kırmızı kart çıkan 3 maç var; iç sahada 8 sarı, 1 kırmızı kart ve kırmızı çıkan 2 maç görülmüş. Barcelona’da ise son 5 maçta 9 sarı kart bulunurken kırmızı kart yok; deplasmanda 4 sarı kartla birlikte kırmızı kart da çıkmamış. İki takımın son 10 maçında beklenen toplam 4,8 kart, takım başına 2,4 kart. 4 ve üzeri kart 8 maçta yüzde 80, 5 ve üzeri 5 maçta yüzde 50, 6 ve üzeri 4 maçta yüzde 40 gerçekleşmiş; kırmızı kart çıkan maç sayısı 3, yani yüzde 30. İlk yarı beklenen toplam 1,4 kart olduğundan asıl gerilim bence ikinci yarıda, yorgunluk ve itirazların arttığı bölümde şekillenecek.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 13,00 | 12,40 | 25,40 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 10,50 | 10,25 | 20,75 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 21+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 23+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 25+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %1005 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 11+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 12+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 13+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 33 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 9,60 | 9,40 | 19,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 9,75 | 10,00 | 19,75 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 19+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 21+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 23+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 25+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 10+ | %804 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 12+ | %00 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 13+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 13 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 6,60 | 11,40 | 18,00 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 6,50 | 14,00 | 20,50 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 15+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 19+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 4+ | %1005 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 5+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 6+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 22 / 16 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 2,80 | 12,00 | 14,80 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 3,50 | 8,50 | 12,00 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %804 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 17+ | %603 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %251 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 3+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 5+ | %201 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 6+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 19 / 6 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 19,20 | 15,40 | 34,60 |
| İç saha4 maç | — | — | — | — | 24,00 | 17,50 | 41,50 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 28+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 31+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 34+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 16+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 20+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 48 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 16,00 | 17,00 | 33,00 |
| Dış saha4 maç | — | — | — | — | 16,75 | 22,75 | 39,50 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 28+ | %603 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 31+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 34+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 37+ | %402 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1004 / 4 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %753 / 4 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %502 / 4 maç |
| 20+ | %00 / 5 maç | %00 / 4 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 44 / 23 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.26 | İç | Kasımpaşa | 3-1 | 15-12 | 7-9 | 26-19 |
| 19.09.26 | Dış | Trabzonspor | 0-4 | 15-18 | 4-13 | 17-14 |
| 13.09.26 | İç | Kocaelispor | 1-0 | 10-13 | 5-14 | 26-22 |
| 04.09.26 | Dış | İstanbul Başakşehir | 3-2 | 14-14 | 9-7 | 10-5 |
| 29.08.26 | İç | Göztepe | 3-2 | 11-5 | 8-14 | 17-17 |
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.26 | İç | Getafe CF | 3-0 | 11-9 | 4-13 | 12-11 |
| 19.09.26 | Dış | Sevilla FC | 3-1 | 10-11 | 5-14 | 15-15 |
| 16.09.26 | İç | Racing Santander | 7-2 | 10-10 | 1-17 | 19-7 |
| 13.09.26 | Dış | Levante UD | 4-2 | 10-11 | 3-3 | 16-28 |
| 06.09.26 | Dış | Valencia CF | 5-0 | 7-6 | 1-13 | 18-24 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Galatasaray–FC Barcelona eşleşmesinde duran topların oyuna etkisi kadar, topun sık sık dışarı çıkması ve kalecilerin oyunu yeniden başlatma biçimi de belirleyici olabilir. Galatasaray son beş maçta maç başına 13 serbest vuruş kullanırken Barcelona’da bu değer 9,6; iç saha ve dış saha ayrımında ise Galatasaray 10,5, Barcelona 9,75 ortalamasında. Toplam serbest vuruş ortalaması Galatasaray tarafında 25,4, Barcelona tarafında 19 olurken birleşik beklenti 22,2; takım beklentileri de 11,2’ye 11 şeklinde. Kale vuruşlarında fark daha net: Galatasaray genelinde maç başına 6,6, Barcelona’da 2,8 değer var; iç sahada Galatasaray 6,5, deplasmanda Barcelona 3,5 ortalamasında. Birleşik kale vuruşu beklentisi 16,4 ve dağılım Galatasaray lehine 9,3’e 7,1. Taç atışlarında iki takım birbirine daha yakın görünse de Galatasaray’ın genel 19,2 ve iç saha 24 ortalaması, Barcelona’nın genel 16 ve dış saha 16,75 değerinin üzerinde. Buradaki birleşik beklenti 33,8; takım payları 18,1 ve 15,7. Galatasaray’ın 20 ve üzeri taç atışı oranı genelinde yüzde 40, iç sahada yüzde 75; Barcelona’da genel ve dış sahada yüzde 0.
Devre bazlı ilk yarı, ikinci yarı ve maç sonu kırılımı paylaşılmadığı için oyunun hangi bölümünde bu farkların büyüdüğünü söylemek mümkün değil; bunu özellikle ayırmak gerekir. Yine de son birkaç maçın resmi, Galatasaray’ın kendi sahasında oyunu daha fazla rakip yarı alana taşıyan, temas ve kenar kullanımının çoğaldığı bir yapıya işaret ediyor. İç sahada toplam taç atışının 41,5’e çıkması, 34 ve üzeri toplamın yüzde 100 görülmesi, maçın çizgi mücadeleleri ve sık duran oyunlarla ilerleyebileceğini düşündürüyor. Barcelona’nın dış saha toplam taç ortalaması 39,5 olsa da kendi kullandığı taçlarda 20 ve üzeri değer hiç oluşmamış; bu, topa sahip olsa bile oyunu aynı yoğunlukta dış koridorlara taşıyamadığını gösteriyor. Kale vuruşlarında Galatasaray’ın iç sahada 15 ve üzeri toplamı yüzde 100, Barcelona’nın dış sahada ise yüzde 25. Serbest vuruşlarda iki tarafın genel toplamının 19 ve üzerine ulaşma oranı yüzde 80. Açıkçası izlenmesi gereken, Galatasaray’ın baskıyı kenarlara ve duran top çevresine ne kadar taşıyacağı; Barcelona ise bu baskıyı pasla kırabilirse maçın ritmini belirgin biçimde değiştirebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
GalatasarayvsFC Barcelona
13.10.2026 · 22:00Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 12.10.2026