

LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| # | Takım | O | G | B | M | Gol | Av | P | Son 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Manchester City | 5 | 5 | 0 | 0 | 13:5 | +8 | 15 | GGGGG |
| 2 | Arsenal | 6 | 5 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | 15 | GGGMG |
| 3 | Brighton & Hove Albion | 6 | 4 | 1 | 1 | 18:5 | +13 | 13 | MBGGG |
| 4 | Brentford | 6 | 2 | 4 | 0 | 12:6 | +6 | 10 | BBBGB |
| 5 | Chelsea | 6 | 3 | 1 | 2 | 15:13 | +2 | 10 | GMBMG |
| 6 | Leeds United | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:5 | +3 | 9 | BBGBM |
| 7 | Liverpool | 5 | 2 | 3 | 0 | 7:4 | +3 | 9 | BBGBG |
| 8 | Everton | 5 | 2 | 3 | 0 | 6:3 | +3 | 9 | GBBBG |
| 9 | Ipswich Town | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:12 | -3 | 9 | MMGMG |
| 10 | Hull City | 5 | 2 | 2 | 1 | 6:4 | +2 | 8 | GGBBM |
| 11 | Newcastle United | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:9 | 0 | 8 | BGBMG |
| 12 | Manchester United | 6 | 1 | 3 | 2 | 9:9 | 0 | 6 | GBMBB |
| 13 | Nottingham Forest | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | 5 | MBBGM |
| 14 | Aston Villa | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:11 | -5 | 5 | MBMGB |
| 15 | Crystal Palace | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:11 | -5 | 4 | MMGMB |
| 16 | Sunderland | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:12 | -6 | 4 | GBMMM |
| 17 | AFC Bournemouth | 6 | 0 | 3 | 3 | 7:13 | -6 | 3 | BBBMM |
| 18 | Tottenham Hotspur | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:9 | -6 | 3 | MBBMB |
| 19 | Coventry City | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 3 | MMMMG |
| 20 | Fulham | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:10 | -4 | 2 | MMBBM |
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Kadro bilgisi maç saatine kadar değişebilir; son durum için resmi kulüp açıklamalarını takip edin.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | AFC Bournemouth | 17. | 1-0 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | Ipswich Town | 9. | 2-0 | 2-0 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 0-1 |
| 23.08.26 | Dış | Newcastle United | 11. | 2-2 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Sunderland | 16. | 5-3 | 3-2 |
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 0-0 |
| 05.09.26 | İç | Coventry City | 19. | 1-0 | 1-0 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 1-0 |
| 23.08.26 | İç | AFC Bournemouth | 17. | 2-1 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 0-1 |
| Tarih | Rakip | Rakip sırası | Skor | İY | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 0-0 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 1-0 |
Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 2+ gol | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 3+ gol | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 4+ gol | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ gol | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 2+ gol | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 3+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 4+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 5+ gol | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| Yediği | 10-15 | 115-30 | 030-45+ | 145-60 | 160-75 | 075-90+ | 4toplam |
| Yediği | 10-15 | 115-30 | 130-45+ | 245-60 | 060-75 | 075-90+ | 5toplam |
| Yediği | 00-15 | 115-30 | 030-45+ | 045-60 | 160-75 | 075-90+ | 2toplam |
| Yediği | 00-15 | 015-30 | 030-45+ | 145-60 | 060-75 | 075-90+ | 1toplam |
Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Anfield’da maçın gol dengesi iki farklı hikâyeyi karşı karşıya getiriyor. Liverpool’un son 5 genel maçında 7 gol atıp 4 gol yemesi, maç başına 1,4 atılan, 0,8 yenilen ve toplam 2,2 gol ortalaması anlamına geliyor. Bu karşılaşmaların yüzde 80’inde 1 ve üzeri, yüzde 60’ında 2 ve üzeri, yüzde 40’ında 3 ve üzeri, yine yüzde 40’ında 4 ve üzeri gol çıktı; 5 ve üzeri gol ise hiç görülmedi. İç sahadaki son 2 maçta Liverpool’un attığı ve yediği gol sayısı 2’şer, ortalamalar 1 ve 1, toplam gol ortalaması 2 oldu. Bu bölümde 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri gol eşiklerinin her biri yüzde 50, 5 ve üzeri gol ise yüzde 0. Manchester City ise son 5 genel maçında 13 gol atıp 5 gol yedi; 2,6 gol atma, 1 gol yeme ve 3,6 toplam gol ortalaması oldukça canlı bir hücum görüntüsü veriyor. 1 ve üzeri gol yüzde 100, 2 ve 3 ve üzeri yüzde 60, 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 40. City’nin son 2 deplasmanında 5 gol atıp 1 gol yemesi, 2,5 ve 0,5 ortalamalarla toplam 3 gole işaret ediyor; burada 1 ve üzeri yüzde 100, 2’den 5 ve üzeri gole kadar tüm eşikler yüzde 50.
İlk düdükten sonra tempo bakımından City daha iştahlı: genel maçlarında ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 20, 3, 4 ve 5 ve üzeri yüzde 20; ilk yarıda 5, ikinci yarıda 8 gol buldu. Deplasmanda bu oranlar 1 ve üzeri için yüzde 50, 2 ve üzeri için yüzde 0; ilk yarıda 1, ikinci yarıda 4 gol attı. Liverpool’un genel ilk yarı eşikleri 1 ve üzeri yüzde 60, 2 ve üzeri yüzde 20; ilk yarıda 2, ikinci yarıda 5 golü var. İç sahada ilk yarı 1 ve üzeri yüzde 50, 2 ve üzeri yüzde 0, atılan goller ise ilk yarıda 0, ikinci yarıda 2. Liverpool’un golleri genel olarak 0-15’te 2, 45-60’ta 3, 75-90+’da 2; City’de 15-30’da 3, 45-60’ta 4, 75-90+’da 4 geldi. Yenilen gollerde Liverpool 0-15, 15-30, 45-60 ve 60-75 aralıklarında birer kez; City 0-15, 15-30 ve 30-45+’da birer, 45-60’ta iki kez gol gördü. İki takımın son maçlarında karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve üzeri yüzde 50, 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 20; ilk yarı 1 ve üzeri gol yüzde 70. Aralarındaki son 5 maçta maç başı gol 2,8, 3 maçta 2,5 ve üzeri gol, yalnızca 1 maçta karşılıklı gol var. Bence belirleyici nokta, Liverpool’un ikinci yarı direnciyle City’nin özellikle 45-60 ve 75-90+ aralığındaki üretimi olacak.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | AFC Bournemouth | 17. | 1-0 | 3-3 | 6 | 1-2 |
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 5-8 | 13 | 3-3 |
| 04.09.26 | Dış | Ipswich Town | 9. | 2-0 | 3-4 | 7 | 2-3 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 3-5 | 8 | 2-4 |
| 23.08.26 | Dış | Newcastle United | 11. | 2-2 | 6-2 | 8 | 4-2 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Sunderland | 16. | 5-3 | 6-5 | 11 | 2-3 |
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 7-6 | 13 | 4-1 |
| 05.09.26 | İç | Coventry City | 19. | 1-0 | 4-5 | 9 | 4-2 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 6-2 | 8 | 2-2 |
| 23.08.26 | İç | AFC Bournemouth | 17. | 2-1 | 8-3 | 11 | 4-1 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 5-8 | 13 | 3-3 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 3-5 | 8 | 2-4 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Korner | Toplam | İY | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 7-6 | 13 | 4-1 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 6-2 | 8 | 2-2 |
Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 8+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 10+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 11+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 12+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 4+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 6+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 7+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Liverpool-Manchester City karşılaşmasında korner havası, iki takımın son birkaç maçındaki farklı profillerin çarpışmasına işaret ediyor. Liverpool genel tabloda maç başına 4 korner kullanırken rakiplerine 4,4 korner vermiş ve toplam ortalaması 8,4’te kalmış. Anfield’daki son iki maçta ise kendi korner ortalaması yine 4, rakip korneri 6,5, toplam ortalama 10,5; yani ev sahibi burada daha fazla baskı görüyor. Liverpool’un genel maçlarının yüzde 60’ında 8 ve üzeri korner çıkarken 9 ve üzeri, 10 ve üzeri, 11 ve üzeri ve 12 ve üzeri eşiklerin her biri yüzde 20’de. İç sahada 8 ve üzeri yüzde 100, diğer dört eşik yüzde 50. Manchester City ise genelinde 6,2 korner üretip 4,2 korner veriyor, toplamı 10,4’e ulaşıyor; deplasmanda 6,5 korner kullanması ve 4 korner vermesiyle toplam ortalaması 10,5. City’nin dış saha son iki maçında 8 ve üzeri korner oranı yüzde 100, 9, 10, 11 ve 12 ve üzeri eşiklerin her biri yüzde 50. Üstelik takım olarak 3 ve üzeri korneri yüzde 100, 4 ve üzeri yüzde 100, 5 ve üzeri yüzde 100, 6 ve üzeri yüzde 100 yakalamış; 7 ve üzeri ise yüzde 50.
Korner dengesi açıkçası Manchester City lehine belirgin: genel son beş maçta 31’e 21, yani rakiplerinden dört maçta fazla korner kullanmışlar; Liverpool ise 20 üretip 22 vermiş, yalnızca bir maçta rakibinden fazla korner bulmuş. Liverpool’un evindeki iki maçta denge 8’e 13, City’nin deplasmanında ise 13’e 8. İki takımın son maçları birleştiğinde beklenen toplam 9,4 korner; dağılımda Liverpool 4,1, City 5,3 ile önde. Birleşik tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 50, 10 ve üzeri yüzde 40, 11 ve üzeri yüzde 40; en yüksek toplamlar iki takım tarafında da 13, Liverpool’un en düşüğü 6, City’nin 8. İlk yarı birleşik ortalama 5,1; Liverpool’da ilk yarı 5,2, ikinci yarı 3,2 iken City’de 5 ve 5,4. Bu nedenle maçın kilidi, City’nin kanat ve yerleşik hücum sürekliliğiyle Liverpool’un iç sahada rakibe verdiği korner baskısına nasıl cevap vereceğinde yatıyor. Seçim gücü ve erken bölümdeki tempo, toplam kornerin yönünü belirleyebilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | AFC Bournemouth | 17. | 1-0 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 04.09.26 | Dış | Ipswich Town | 9. | 2-0 | 3-1 | 4 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| 23.08.26 | Dış | Newcastle United | 11. | 2-2 | 3-5 | 8 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Sunderland | 16. | 5-3 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 4-1 | 5 | 1-0 |
| 05.09.26 | İç | Coventry City | 19. | 1-0 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
| 23.08.26 | İç | AFC Bournemouth | 17. | 2-1 | 1-2 | 3 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.26 | İç | Fulham | 20. | 0-0 | 0-1 | 1 | 0-0 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 13. | 2-2 | 4-2 | 6 | 0-0 |
| Tarih | Rakip | Sıra | Skor | Kart | Toplam | Kırmızı | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 12. | 1-0 | 4-1 | 5 | 1-0 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 15. | 4-1 | 2-1 | 3 | 0-0 |
Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 3+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 4+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 5+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 6+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| LiverpoolGenel | Liverpoolİç saha | Manchester CityGenel | Manchester CityDış saha | |
|---|---|---|---|---|
| 1+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 2+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç | %402 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 3+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 4+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Devre verisi olan 5 maç
Devre verisi olan 5 maç
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Liverpool ile Manchester City buluşmasında ben, topun peşindeki mücadele kadar top kaybından sonraki müdahalelere de dikkat ederim. Son 5 maçta Liverpool’un kendi kart ortalaması 2,4, rakiplerinin 2; toplam 4,4 kartlık görüntü, City’nin 1,6 ve rakiplerinin 1,4 kartıyla oluşan 3 ortalamasından daha hareketli. İki tarafta da 3 ve üzeri kart görülen maçların payı %80; ancak 4 ve üzeri kartta Liverpool %60, City %20 seviyesinde. 5 ve üzeri kartta %40’a karşı %20, 6 ve üzeri kartta %40’a karşı %0, 7 ve üzeri kartta %20’ye karşı %0 var; ayrışma kartlar çoğaldığında belirginleşiyor. Liverpool’un toplamda en yüksek değeri 8, City’nin 5; ikisinin de en düşüğü 1. Takımların kendi kartlarında 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri eşikleri Liverpool’da sırasıyla %80, %80, %60, %20; City’de %80, %40, %20, %20. Açıkçası, Liverpool’un daha sık kart biriktirmesi benim gözüme çarpıyor. Fakat son 2 iç saha maçında Liverpool’un kendi ortalaması 2, rakibinin 1,5, toplamın 3,5 olması tabloyu yumuşatıyor. City’nin son 2 deplasmanında ise kendi ortalaması 3, rakibinin 1, toplamın 4 olması dikkat çekici. Bu küçük örneklemlerde 5 ve üzeri kart iki tarafta da %50; en yüksek toplamlar Liverpool’da 6, City’de 5. Evinde Liverpool’un kendi 1, 2, 3 ve 4 ve üzeri kart eşiklerinin tamamı %50; deplasmanda City’nin ilk iki eşiği %100, diğerleri %50.
Hakemin son maçları paylaşılmadığından, düdüğün sertliğine dair bir hüküm kuramam; bence ilk müdahalelere göstereceği yaklaşımı izlemek gerekir. Liverpool’un son 5 maçında 12 sarı, 0 kırmızı; City’de 6 sarı ve 1 kırmızı kart kaydı var. City’nin deplasman bölümünde de 4 sarı ve 1 kırmızı görülüyor. Birleşik 10 maçta beklenen toplam 3,7; Liverpool payı 1,9, City payı 1,8. Bu havuzda 4 ve üzeri kart %40 ile 4 maçta, 5 ve üzeri %30 ile 3 maçta, 6 ve üzeri %20 ile 2 maçta görülmüş; kırmızı çıkan maç %10 ile 1. İlk yarı beklenen değerinin 1,2 olması, ayrıca iki takımın ilgili iç saha/deplasman ikinci yarı ortalamalarının 3’e ulaşması, benim dikkatimi maçın ilerleyen bölümüne çekiyor. Yine de bunlar son birkaç maç: belirleyici olan, baskı altında müdahalelerin zamanlaması ve oyuncuların itirazlarını kontrol edebilmesi olabilir.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 12,80 | 15,60 | 28,40 |
| İç saha2 maç | — | — | — | — | 9,50 | 13,00 | 22,50 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 27+ | %603 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 29+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 31+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 14+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 15+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 16+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 35 / 20 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 16,20 | 12,20 | 28,40 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 16,50 | 11,00 | 27,50 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 25+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 27+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 29+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 31+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 14+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 15+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 16+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 34 / 22 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 8,20 | 9,60 | 17,80 |
| İç saha2 maç | — | — | — | — | 5,50 | 12,00 | 17,50 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 15+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 17+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 19+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 7+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 8+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 9+ | %402 / 5 maç | %00 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 21 / 15 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 7,20 | 7,80 | 15,00 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 10,00 | 4,50 | 14,50 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 13+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 15+ | %804 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 17+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 19+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 6+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 7+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 8+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 9+ | %201 / 5 maç | %501 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 18 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 18,20 | 24,20 | 42,40 |
| İç saha2 maç | — | — | — | — | 21,00 | 26,50 | 47,50 |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 30+ | %1005 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 33+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 36+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 39+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| Genel | İç saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 16+ | %804 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 18+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 20+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 50 / 31 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
| İlk yarı | İkinci yarı | Maçın tamamı | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Kullandığı | Rakip | Toplam | |
| Genel5 maç | — | — | — | — | 15,80 | 12,40 | 28,20 |
| Dış saha2 maç | — | — | — | — | 15,00 | 15,50 | 30,50 |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 30+ | %603 / 5 maç | %1002 / 2 maç |
| 33+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 36+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| 39+ | %00 / 5 maç | %00 / 2 maç |
| Genel | Dış saha | |
|---|---|---|
| 14+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 16+ | %603 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 18+ | %402 / 5 maç | %501 / 2 maç |
| 20+ | %201 / 5 maç | %00 / 2 maç |
En yüksek / en düşük toplam: 31 / 24 · Rakipten fazla kullandığı maç: 4 / 5 · Devre verisi tutulmuyor
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | Dış | AFC Bournemouth | 1-0 | 15-19 | 14-7 | 22-27 |
| 12.09.26 | İç | Fulham | 0-0 | 9-11 | 5-13 | 22-28 |
| 04.09.26 | Dış | Ipswich Town | 2-0 | 11-17 | 11-4 | 10-21 |
| 29.08.26 | İç | Nottingham Forest | 2-2 | 10-15 | 6-11 | 20-25 |
| 23.08.26 | Dış | Newcastle United | 2-2 | 19-16 | 5-13 | 17-20 |
| Tarih | Rakip | Skor | Serbest VuruşMS (İY) | Kale VuruşuMS (İY) | Taç AtışıMS (İY) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.26 | İç | Sunderland | 5-3 | 15-14 | 6-9 | 20-11 |
| 13.09.26 | Dış | Manchester United | 1-0 | 22-11 | 14-4 | 11-19 |
| 05.09.26 | İç | Coventry City | 1-0 | 21-13 | 5-10 | 16-8 |
| 28.08.26 | Dış | Crystal Palace | 4-1 | 11-11 | 6-5 | 19-12 |
| 23.08.26 | İç | AFC Bournemouth | 2-1 | 12-12 | 5-11 | 13-12 |
Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Liverpool ile Manchester City karşılaşmasında benim gözüm önce oyunun nerede kesildiğine, ardından yeniden nasıl kurulduğuna gider. Son beş maçta Liverpool’un kullandığı serbest vuruş ortalaması 12,8, rakiplerininki 15,6; City’de ise bu değerler 16,2 ve 12,2. İki takımın maçlarında da toplam ortalamanın 28,4 olması ilginç, fakat düdükten yararlanan taraf aynı değil. Toplam 25 ve üzeri serbest vuruş Liverpool tarafında %80, City tarafında %60 görülmüş; takımların kendi kullandıkları 16 ve üzeri serbest vuruşta yüzdeler %20 ve %40. Bence burada City’nin duruşlardan sonra oyunu nasıl başlattığını izlemek önemli. Kale vuruşunda Liverpool 8,2, rakipleri 9,6 ortalamayla oynarken City 7,2, rakipleri 7,8 seviyesinde; toplamlar 17,8 ve 15. Toplam 17 ve üzeri kale vuruşunun görülme yüzdesi Liverpool’da %80, City’de %20; iki takımın da kendi kullanımında 6 ve üzeri yüzdesi %60. Taçta ayrım daha belirgin: Liverpool’un 18,2, rakiplerinin 24,2 ortalaması toplamı 42,4’e taşıyor; City’nin 15,8 ve rakiplerinin 12,4 ortalamasıyla toplam 28,2’de kalıyor. Toplam 39 ve üzeri taç Liverpool maçlarında %60, City maçlarında %0; takım başına 20 ve üzeri kullanım ise sırasıyla %60 ve %20. Açıkçası çizgi kenarındaki mücadele bu eşleşmenin ritmini değiştirebilir.
Saha ayrımına geçtiğimde farklı bir resim görüyorum: Liverpool’un iki iç saha maçında serbest vuruş ortalaması 9,5, rakiplerininki 13, toplam 22,5; City’nin iki deplasmanında bunlar 16,5, 11 ve 27,5. Kale vuruşunda Liverpool evinde 5,5 kullanırken rakipleri 12’ye ulaşmış, toplam 17,5 olmuş; City dışarıda 10, rakipleri 4,5, toplam 14,5 düzeyinde. Bu fark bana, kale vuruşunu yalnızca baskının değil, hücumların nasıl sonlandığının da işareti olarak okumak gerektiğini söylüyor. Taç toplamının Liverpool’un evinde 47,5, City’nin deplasmanında 30,5 olması da kenar oyununu özellikle izlemeye değer kılıyor. Birleşik beklenti serbest vuruşta Liverpool için 12,5, City için 15,9, toplamda 28,4; kale vuruşunda 8 ve 8,4 ile toplam 16,4. Taçta ise Liverpool 15,3, City 20, toplam 35,3 bekleniyor. Ben bu çerçevede yeniden başlangıçların temposuna dikkat ederim; yine de bunlar son birkaç maçın izleri, maçın akışını tek başına belirleyen hükümler değil.
— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu
LiverpoolvsManchester City
11.10.2026 · 18:30Hazırlayan: Yaşar Kenan Şeftalicioğlu · ANALİZ.FUTBOL · 11.10.2026