ANALİZ.FUTBOLCrystal Palace – Nottingham Forest Maç Öncesi Analiz Sunumu
ANALİZ.FUTBOLMAÇ ÖNCESİ ANALİZ SUNUMU
İngiltere Premier Lig · 2026/2027 · Selhurst Park11.10.2026 · 16:00Türkiye saati
Crystal Palace15. sıra · 4 puan
MMGMB
VS
Nottingham Forest13. sıra · 5 puan
MBBGM
Bu sunumda23 sayfa · tüm istatistikler iki takımın son 5 maçından · son sayfa yöntem ve kaynak bilgisi
01Sayfa 2
Lig Durumu
  • Maç öncesi puan tablosu
  • İki takımın sırası ve puanı
  • Son 5 maç formu
02Sayfa 3–7
Gol Analizi
  • Gol Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Rakipler
  • Gol Eşikleri
  • Gol Dakikaları
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Crystal Palace / Nottingham Forest
Maç başı toplam gol3,40 / 1,80
3+ gol%60 / %40
03Sayfa 8–12
Korner Analizi
  • Korner Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kornerler
  • Korner Eşikleri
  • Korner Dengesi ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Crystal Palace / Nottingham Forest
Maç başı toplam korner7,20 / 8,00
10+ korner%0 / %20
04Sayfa 13–17
Kart Analizi
  • Kart Ortalamaları
  • Son Maçlar ve Kartlar
  • Kart Eşikleri
  • Hakem ve Devreler
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Crystal Palace / Nottingham Forest
Maç başı toplam kart3,00 / 4,40
5+ kart%40 / %40
05Sayfa 18–22
Karma Analiz
  • Serbest Vuruşlar
  • Kale Vuruşları
  • Taç Atışları
  • Son Maçlar
  • Yaşar Kenan Şeftalicioğlu yorumu
Crystal Palace / Nottingham Forest
Serbest Vuruş ort.10,80 / 14,60
Kale Vuruşu ort.10,00 / 7,20
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Lig DurumuMaç öncesi puan tablosu ve son 5 maç formu
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

İngiltere Premier Lig 2026/2027

#TakımOGBMGolAvPSon 5
1Manchester City550013:5+815GGGGG
2Arsenal650110:5+515GGGMG
3Brighton & Hove Albion641118:5+1313MBGGG
4Brentford624012:6+610BBBGB
5Chelsea631215:13+210GMBMG
6Leeds United62318:5+39BBGBM
7Liverpool52307:4+39BBGBG
8Everton52306:3+39GBBBG
9Ipswich Town63039:12-39MMGMG
10Hull City52216:4+28GGBBM
11Newcastle United52219:908BGBMG
12Manchester United61329:906GBMBB
13Nottingham Forest51224:5-15MBBGM
14Aston Villa61236:11-55MBMGB
15Crystal Palace51136:11-54MMGMB
16Sunderland61146:12-64GBMMM
17AFC Bournemouth60337:13-63BBBMM
18Tottenham Hotspur60333:9-63MBBMB
19Coventry City51041:10-93MMMMG
20Fulham60246:10-42MMBBM
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol OrtalamalarıSon 5 maçta atılan ve yenilen goller · genel / iç saha / dış saha
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Genel

6attığı gol
11yediği gol
Maç başı attığı 1,20Maç başı yediği 2,20Maç başı toplam gol 3,40Karşılıklı gol %60 (3)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %40 (2)
5 maç

Crystal Palace · İç saha

3attığı gol
7yediği gol
Maç başı attığı 1,50Maç başı yediği 3,50Maç başı toplam gol 5,00Karşılıklı gol %100 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
2 maç

Nottingham Forest · Genel

4attığı gol
5yediği gol
Maç başı attığı 0,80Maç başı yediği 1,00Maç başı toplam gol 1,80Karşılıklı gol %40 (2)Gol yemedi %20 (1)Gol atamadı %60 (3)
5 maç

Nottingham Forest · Dış saha

4attığı gol
3yediği gol
Maç başı attığı 2,00Maç başı yediği 1,50Maç başı toplam gol 3,50Karşılıklı gol %100 (2)Gol yemedi %0 (0)Gol atamadı %0 (0)
2 maç
ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Son Maçlar ve RakiplerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve ilk yarı skorları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
20.09.26DışLeeds United6.0-00-0
12.09.26İçIpswich Town9.2-31-2
05.09.26DışFulham20.3-21-2
28.08.26İçManchester City1.1-40-1
22.08.26DışEverton8.0-20-1

Nottingham Forest · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
19.09.26İçCoventry City19.0-10-0
12.09.26DışAston Villa14.2-10-0
05.09.26İçTottenham Hotspur18.0-00-0
29.08.26DışLiverpool7.2-21-0
22.08.26İçLeeds United6.0-10-0

Crystal Palace · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
12.09.26İçIpswich Town9.2-31-2
28.08.26İçManchester City1.1-40-1

Nottingham Forest · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra

TarihRakipRakip sırasıSkorİY
12.09.26DışAston Villa14.2-10-0
29.08.26DışLiverpool7.2-21-0

Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir. "—": rakip aynı lig tablosunda değil (kupa, başka lig veya geçen sezon).

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol EşikleriSon 5 maçta 1+ ile 5+ gol arası · maç sonu ve ilk yarı
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Maç sonu toplam gol

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+ gol%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç
5+ gol%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

İlk yarı toplam gol

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
1+ gol%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç
2+ gol%402 / 5 maç%501 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
3+ gol%402 / 5 maç%501 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
4+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç
5+ gol%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · İlk yarı tablosunda yalnızca ilk yarı skoru bilinen maçlar sayılır.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
Gol DakikalarıGolleri hangi zaman diliminde buluyorlar?
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Genel

1 · %170-15'015-30'1 · %1730-45+'2 · %3345-60'1 · %1760-75'1 · %1775-90+'
6attığı gol
2 / 4ilk yarı / ikinci yarı
%25 (1/4)ilk golü attığı maç
Yediği10-15215-30330-45+345-60060-75275-90+11toplam

Nottingham Forest · Genel

00-15'1 · %2515-30'030-45+'1 · %2545-60'1 · %2560-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
1 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%50 (2/4)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+245-60160-75275-90+5toplam

Crystal Palace · İç saha

1 · %330-15'015-30'030-45+'1 · %3345-60'1 · %3360-75'075-90+'
3attığı gol
1 / 2ilk yarı / ikinci yarı
%50 (1/2)ilk golü attığı maç
Yediği00-15215-30130-45+245-60060-75275-90+7toplam

Nottingham Forest · Dış saha

00-15'1 · %2515-30'030-45+'1 · %2545-60'1 · %2560-75'1 · %2575-90+'
4attığı gol
1 / 3ilk yarı / ikinci yarı
%100 (2/2)ilk golü attığı maç
Yediği00-15015-30030-45+145-60160-75175-90+3toplam

Grafik: attığı goller (sayı · yüzde). 30-45+ ilk yarı uzatmalarını, 75-90+ maç sonu uzatmalarını kapsar. Alt satır: aynı dilimlerde yediği goller.

ANALİZ.FUTBOLGOL ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Crystal Palace’ın son 5 maçında 6 gol atıp 11 gol yemesi, maç başına 1,2 gol üretirken 2,2 gol gördüğünü ve toplam gol ortalamasının 3,4 olduğunu gösteriyor. Bu karşılaşmaların yüzde 80’inde 1 ve üzeri, yüzde 80’inde 2 ve üzeri, yüzde 60’ında 3, 4 ve 5 ve üzeri gol çıktı. İç sahadaki son 2 maç ise çok daha hareketli: Palace 3 gol atıp 7 gol yedi, attığı gol ortalaması 1,5, yediği gol ortalaması 3,5, toplam gol ortalaması 5. Bu iki maçın tamamında 1, 2, 3, 4 ve 5 ve üzeri gol görüldü. Nottingham Forest’ın son 5 maçında ise 4 gol atıp 5 gol yemesi, 0,8 gol atma ve 1 gol yeme ortalamasıyla toplam 1,8 gole işaret ediyor; 1 ve üzeri gol yüzde 80, 2 ve 3 ve üzeri gol yüzde 40, 4 ve üzeri gol yüzde 20 seviyesinde kaldı. Deplasmandaki son 2 maçta Forest 4 gol atıp 3 gol yedi; gol ortalamaları 2 ve 1,5, toplam ortalama 3,5. Bu iki maçın tamamında 1, 2 ve 3 ve üzeri gol, yüzde 50’sinde 4 ve üzeri gol vardı.

İlk yarı dengesi Palace lehine daha canlı görünüyor: genel maçlarının yüzde 80’inde 1 ve üzeri, yüzde 40’ında 2 ve 3 ve üzeri gol çıktı; iç sahada bu oranlar sırasıyla yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 50. Forest genelinde ilk yarıda 1 ve üzeri gol yalnızca yüzde 20, deplasmanda yüzde 50; 2 ve üzeri gol ise her iki tabloda yüzde 0. Palace gollerini 0-15’te 1, 30-45+’ta 1, 45-60’ta 2, 60-75’te 1, 75-90+’ta 1 kez bulurken; Forest 15-30, 45-60, 60-75 ve 75-90+ aralıklarının her birinde 1 gol attı. Palace özellikle 30-45+ ve 45-60’ta toplam 6 gol yedi; Forest’ın yediği 5 golün 2’si 45-60, 1’i 60-75, 2’si 75-90+ aralığında geldi. Karşılıklı gol Palace’ın genelinde 3, iç sahasında 2; Forest’ta genel ve deplasmanda 2’şer maçta görüldü. İki takımın son 10 maç birleşiminde beklenen gol 2,6, karşılıklı gol yüzde 50, 2 ve üzeri gol yüzde 60, 3 ve üzeri gol yüzde 50; ilk yarıda 1 ve üzeri gol yüzde 50. Aralarındaki son 5 maçta maç başına 1,8 gol ve 4 karşılıklı gollü maç var; bu küçük örneklemde Palace’ın ikinci yarıdaki üretimi ile Forest’ın geç bölüm savunması belirleyici olabilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi gol beklentileri · son 5 + 5 maç

2,60Beklenen gol
%50Karşılıklı gol · 5/10
%602+ gol · 6/10
%503+ gol · 5/10
%404+ gol · 4/10
%305+ gol · 3/10
%50İY 1+ gol · 5/10
%20İY 2+ gol · 2/10

Aralarındaki son 5 maç

1,80maç başı gol
%03+ gol · 0/5
%80Karşılıklı gol · 4/5
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner OrtalamalarıSon 5 maçta kullandığı korner ve rakibe verdiği korner · genel / iç saha / dış saha
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Genel

12kullandığı korner
24rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 2,40Maç başı rakibe verdiği korner 4,80Maç başı toplam korner 7,20En yüksek / en düşük toplam 9 / 4Rakipten fazla korner 1 / 5Maç başı korner farkı -2,40
korner verisi olan 5 maç

Crystal Palace · İç saha

8kullandığı korner
9rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 4,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,50Maç başı toplam korner 8,50En yüksek / en düşük toplam 9 / 8Rakipten fazla korner 1 / 2Maç başı korner farkı -0,50
korner verisi olan 2 maç

Nottingham Forest · Genel

17kullandığı korner
23rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,40Maç başı rakibe verdiği korner 4,60Maç başı toplam korner 8,00En yüksek / en düşük toplam 12 / 5Rakipten fazla korner 3 / 5Maç başı korner farkı -1,20
korner verisi olan 5 maç

Nottingham Forest · Dış saha

6kullandığı korner
9rakibe verdiği korner
Maç başı kullandığı korner 3,00Maç başı rakibe verdiği korner 4,50Maç başı toplam korner 7,50En yüksek / en düşük toplam 8 / 7Rakipten fazla korner 1 / 2Maç başı korner farkı -1,50
korner verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Son Maçlar ve KornerlerTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve korner sayıları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
20.09.26DışLeeds United6.0-03-471-4
12.09.26İçIpswich Town9.2-36-395-0
05.09.26DışFulham20.3-21-781-2
28.08.26İçManchester City1.1-42-682-2
22.08.26DışEverton8.0-20-440-2

Nottingham Forest · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
19.09.26İçCoventry City19.0-16-281-1
12.09.26DışAston Villa14.2-11-670-5
05.09.26İçTottenham Hotspur18.0-02-10122-5
29.08.26DışLiverpool7.2-25-384-2
22.08.26İçLeeds United6.0-13-251-1

Crystal Palace · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
12.09.26İçIpswich Town9.2-36-395-0
28.08.26İçManchester City1.1-42-682-2

Nottingham Forest · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKornerToplamİY
12.09.26DışAston Villa14.2-11-670-5
29.08.26DışLiverpool7.2-25-384-2

Korner: takımın kullandığı - rakibin kullandığı. İY: ilk yarı kornerleri (takım - rakip). Yalnızca korner verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı korner sayısı eşikleri
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Maç toplamı korner

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
8+%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%603 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
10+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
11+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
12+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç

Takımın kullandığı korner

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
3+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%603 / 5 maç%501 / 2 maç
4+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
5+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%501 / 2 maç
6+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%00 / 2 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%00 / 5 maç%00 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi kullandığı kornerleri sayar.

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
Korner Dengesi ve DevrelerRakibe karşı korner üstünlüğü ve ilk yarı / ikinci yarı korner ortalamaları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Korner dengesi (genel)

1 rakipten fazla0 eşit4 rakipten az
2,40kullandığı
4,80verdiği
-2,40maç başı fark

Nottingham Forest · Korner dengesi (genel)

3 rakipten fazla0 eşit2 rakipten az
3,40kullandığı
4,60verdiği
-1,20maç başı fark

Crystal Palace · Devrelere göre korner

3,80İlk yarı toplam3,40İkinci yarı toplam1,80İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%40İY 5+ · 2/5
%0İY 6+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Nottingham Forest · Devrelere göre korner

4,40İlk yarı toplam3,60İkinci yarı toplam1,60İY kullandığı
%60İY 4+ · 3/5
%60İY 5+ · 3/5
%40İY 6+ · 2/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKORNER ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Crystal Palace–Nottingham Forest karşılaşmasında korner ritmi, iki takımın son birkaç maçındaki genel görüntüye göre kontrollü ama tamamen kısır değil. Palace’ın genel maç başı toplamı 7,2 korner; kendi kullandığı ortalama 2,4, rakibe verdiği ise 4,8. Selhurst Park’taki son iki maçta bu tablo belirgin biçimde yükseliyor: toplam ortalama 8,5, Palace’ın kendi ortalaması 4, rakibin ortalaması 4,5. İç sahada 8 ve üzeri korner yüzde 100, 9 ve üzeri yüzde 50 görülmüş; ancak 10 ve üzeri korner hiç oluşmamış. Forest’ın genel toplam ortalaması 8,0; takım 3,4 korner kullanırken rakiplerine 4,6 bırakmış. Deplasmanda kendi ortalaması 3’e, toplamı 7,5’e geriliyor ve 8 ve üzeri korner yüzde 50’de kalıyor; 9 ve üzeri ile 10 ve üzeri eşiklerinde oran yüzde 0. Palace’ın son maçlarında en yüksek toplam 9, en düşük 4 iken Forest 12’ye çıkıp 5’e kadar inmiş. İlk yarı ortalamalarında Palace genel olarak 3,8, Forest 4,4 korner üretmiş; Palace’ın iç saha ilk yarı değeri 4,5, Forest’ın deplasman değeri ise 5,5.

Benim gözüme çarpan asıl ayrıntı, Palace’ın korner dengesinde rakibin belirgin üstünlüğü. Son beş maçta Palace yalnızca 1 kez rakibinden fazla korner kullanmış, 4 kez geride kalmış; iç sahadaki iki maçta ise denge 1-1. Forest tarafında genel denge daha canlı: 3 maçta rakibinden fazla korner bulmuş, 2 maçta geride kalmış; deplasmanda bu oran 1-1. İki takımın son maçları birlikte ele alındığında beklenen toplam 7,6 korner, bunun 3,5’i Palace’a, 4,1’i Forest’a düşüyor. Birleşik tabloda 9 ve üzeri korner yüzde 20, 2 maçta toplam değer 10; 10 ve üzeri ile 11 ve üzeri korner de yüzde 10, birer maçta toplam 10 olarak kalmış. İlk yarı birleşik beklenti 4,1. Bu nedenle maçın düğümü, Palace’ın iç sahadaki 4 kornerlik üretimini koruyup koruyamayacağı ve Forest’ın deplasmanda 3 kornerlik seviyesini aşarak oyunu kanatlara taşıyıp taşıyamayacağı olacak; erken baskı ve duran toplar, korner dengesini doğrudan belirleyebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi korner beklentileri · son 5 + 5 maç

7,60Beklenen toplam
3,50Ev sahibi beklenen
4,10Deplasman beklenen
%209+ korner · 2/10
%1010+ korner · 1/10
%1011+ korner · 1/10
4,10İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart OrtalamalarıSon 5 maçta gördüğü kart ve rakibin gördüğü kart · genel / iç saha / dış saha
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Genel

8gördüğü kart
7rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 1,60Maç başı rakibin gördüğü kart 1,40Maç başı toplam kart 3,00En yüksek / en düşük toplam 6 / 0Sarı / kırmızı (kendi) 6 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 5
kart verisi olan 5 maç

Crystal Palace · İç saha

4gördüğü kart
5rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,00Maç başı rakibin gördüğü kart 2,50Maç başı toplam kart 4,50En yüksek / en düşük toplam 6 / 3Sarı / kırmızı (kendi) 2 / 1Kırmızı kart çıkan maç 1 / 2
kart verisi olan 2 maç

Nottingham Forest · Genel

13gördüğü kart
9rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 2,60Maç başı rakibin gördüğü kart 1,80Maç başı toplam kart 4,40En yüksek / en düşük toplam 7 / 2Sarı / kırmızı (kendi) 13 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 5
kart verisi olan 5 maç

Nottingham Forest · Dış saha

7gördüğü kart
6rakibin gördüğü kart
Maç başı gördüğü kart 3,50Maç başı rakibin gördüğü kart 3,00Maç başı toplam kart 6,50En yüksek / en düşük toplam 7 / 6Sarı / kırmızı (kendi) 7 / 0Kırmızı kart çıkan maç 0 / 2
kart verisi olan 2 maç
ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Son Maçlar ve KartlarTakımların son 5 maçı, rakiplerin lig sıralaması ve kart sayıları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Son 5 maç (genel) · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
20.09.26DışLeeds United6.0-03-250-0
12.09.26İçIpswich Town9.2-33-361-0
05.09.26DışFulham20.3-20-000-0
28.08.26İçManchester City1.1-41-230-0
22.08.26DışEverton8.0-21-010-0

Nottingham Forest · Son 5 maç (genel) · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
19.09.26İçCoventry City19.0-12-020-0
12.09.26DışAston Villa14.2-15-270-0
05.09.26İçTottenham Hotspur18.0-02-240-0
29.08.26DışLiverpool7.2-22-460-0
22.08.26İçLeeds United6.0-12-130-0

Crystal Palace · Son 5 iç saha maçı · 15. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
12.09.26İçIpswich Town9.2-33-361-0
28.08.26İçManchester City1.1-41-230-0

Nottingham Forest · Son 5 dış saha maçı · 13. sıra

TarihRakipSıraSkorKartToplamKırmızı
12.09.26DışAston Villa14.2-15-270-0
29.08.26DışLiverpool7.2-22-460-0

Kart: takımın gördüğü - rakibin gördüğü (sarı ve kırmızı her biri 1 kart sayılır). Kırmızı: takım - rakip. Yalnızca kart verisi tutulan maçlar sayılır. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Kart EşikleriSon 5 maçta toplam ve takım bazlı kart sayısı eşikleri
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Maç toplamı kart

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
3+%603 / 5 maç%1002 / 2 maç%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
4+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
5+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
6+%201 / 5 maç%501 / 2 maç%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
7+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç

Takımın gördüğü kart

Crystal PalaceGenelCrystal Palaceİç sahaNottingham ForestGenelNottingham ForestDış saha
1+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
2+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
3+%402 / 5 maç%501 / 2 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç
4+%00 / 5 maç%00 / 2 maç%201 / 5 maç%501 / 2 maç

%70 ve üstü %40–69 %40 altı · Sağ tablo yalnızca takımın kendi gördüğü kartları sayar.

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
Hakem ve DevrelerHakemin son 5 maçı ve ilk yarı / ikinci yarı kart ortalamaları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Hakem

Bu maç için hakem henüz atanmamış veya açıklanmamış. Hakem açıklandığında analizi "Yenile" ile güncelleyebilirsiniz.

Crystal Palace · Devrelere göre kart

1,00İlk yarı toplam2,00İkinci yarı toplam0,40İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%20İY 2+ · 1/5
%0İY 3+ · 0/5

Devre verisi olan 5 maç

Nottingham Forest · Devrelere göre kart

1,40İlk yarı toplam3,00İkinci yarı toplam0,80İY gördüğü
%80İY 1+ · 4/5
%40İY 2+ · 2/5
%20İY 3+ · 1/5

Devre verisi olan 5 maç

ANALİZ.FUTBOLKART ANALİZİ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Selhurst Park’ta kartların oyunun ritmini belirleyebileceği bir karşılaşma havası var. Crystal Palace’ın son 5 maçında maç başına toplam kart ortalaması 3 olurken kendi gördüğü kart ortalaması 1,6, rakiplerinin ortalaması 1,4. İç sahadaki son 2 maçta ise toplam 4,5 karta çıkılması ve iki maçın da 3 ve üzeri kartla tamamlanması dikkat çekiyor; 4 ve üzeri, 5 ve üzeri ve 6 ve üzeri kart eşikleri bu küçük örneklemde yüzde 50’de kaldı. Palace’ın genel maçlarında 3 ve üzeri kart oranı yüzde 60, 4 ve üzeri yüzde 40, 5 ve üzeri yüzde 40; takımın kendisinin 1 ve üzeri kart görme oranı yüzde 80, 2 ve üzeri yüzde 40, 3 ve üzeri yüzde 40. Nottingham Forest ise son 5 maçında toplam 4,4 kart ortalamasına sahip, kendi kart ortalaması 2,6. Deplasmandaki son 2 maçta toplam ortalama 6,5 karta yükselmiş, iki maçın tamamı 3, 4, 5 ve 6 ve üzeri kartla, yani yüzde 100 oranla geçmiş; 7 ve üzeri kart oranı da yüzde 50. Forest’ın deplasmanda 1 ve 2 ve üzeri kart görme oranı yüzde 100, 3 ve 4 ve üzeri oranı yüzde 50. En yüksek toplam Palace tarafında 6, Forest tarafında 7 kart.

İşin ilginç tarafı, iki takımın son 10 maçının birleşiminde beklenen toplam 3,7 kart; bunun 1,7’si Crystal Palace, 2’si Nottingham Forest tarafına düşüyor. Bu maçların yüzde 50’sinde 4 ve üzeri, yüzde 40’ında 5 ve üzeri, yüzde 30’unda 6 ve üzeri kart görüldü. İlk yarı beklenen değer 1,2 iken ikinci yarı özellikle Forest’ın deplasman maçlarında 4,5 ortalamaya çıkıyor; Palace’ın iç saha ikinci yarı ortalaması da 3. Bu tablo, gerilimin maç ilerledikçe artabileceğini söylüyor. Kırmızı kart Palace’ın genel son 5 maçında 1 kez, iç sahadaki son 2 maçında da 1 kez çıktı; Forest’ta genel ve deplasman verisinde kırmızı kart yok. Birleşik tabloda kırmızı kart çıkan maç oranı yüzde 10, yani 10 maçta 1. Hakemin adı ve son maçlarına ait kart verisi paylaşılmadığı için bu başlıkta ek bir kıyas yapılamıyor. Benim gözüme çarpan, Forest’ın deplasmanda daha fazla kart görmesi ve ikinci yarıda sertliğin yükselmesi; Palace’ın saha avantajıyla oyunu sıkıştırdığı anlarda düdüklerin ve geçişlerdeki müdahalelerin maçın kart dengesini belirlemesi beklenebilir.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Maç öncesi kart beklentileri · son 5 + 5 maç

3,70Beklenen toplam
1,70Ev sahibi beklenen
2,00Deplasman beklenen
%504+ kart · 5/10
%405+ kart · 4/10
%306+ kart · 3/10
%10Kırmızı kart çıkan maç · 1/10
1,20İlk yarı beklenen
ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Serbest VuruşlarHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,8012,0022,80
İç saha2 maç————14,008,5022,50
Maç toplamı
Genelİç saha
24+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
26+%201 / 5 maç%00 / 2 maç
28+%00 / 5 maç%00 / 2 maç
30+%00 / 5 maç%00 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
11+%603 / 5 maç%1002 / 2 maç
12+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
13+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
14+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 26 / 20 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Nottingham Forest · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————14,6017,4032,00
Dış saha2 maç————14,0015,0029,00
Maç toplamı
GenelDış saha
24+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
26+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
28+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
30+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
11+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
12+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
13+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
14+%603 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 38 / 25 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Kale VuruşlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————10,008,2018,20
İç saha2 maç————7,0010,5017,50
Maç toplamı
Genelİç saha
14+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
16+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
18+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
20+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
7+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
8+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
10+%402 / 5 maç%00 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 24 / 11 · Rakipten fazla kullandığı maç: 2 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Nottingham Forest · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————7,209,6016,80
Dış saha2 maç————9,009,5018,50
Maç toplamı
GenelDış saha
14+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
16+%804 / 5 maç%1002 / 2 maç
18+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
20+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
7+%402 / 5 maç%1002 / 2 maç
8+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
9+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
10+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 20 / 14 · Rakipten fazla kullandığı maç: 1 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Taç AtışlarıHer iki takım ayrı ayrı · son 5 maç · ilk yarı / ikinci yarı / maçın tamamı
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————17,0020,8037,80
İç saha2 maç————16,5020,0036,50
Maç toplamı
Genelİç saha
32+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
35+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
38+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
41+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
Genelİç saha
15+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
17+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
19+%402 / 5 maç%501 / 2 maç
21+%201 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 42 / 31 · Rakipten fazla kullandığı maç: 0 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

Nottingham Forest · maç başı ortalamalar

İlk yarıİkinci yarıMaçın tamamı
KullandığıRakipKullandığıRakipKullandığıRakipToplam
Genel5 maç————19,8017,8037,60
Dış saha2 maç————18,5021,5040,00
Maç toplamı
GenelDış saha
32+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
35+%1005 / 5 maç%1002 / 2 maç
38+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
41+%201 / 5 maç%501 / 2 maç
Takımın kullandığı
GenelDış saha
15+%804 / 5 maç%501 / 2 maç
17+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
19+%603 / 5 maç%501 / 2 maç
21+%603 / 5 maç%501 / 2 maç

En yüksek / en düşük toplam: 45 / 35 · Rakipten fazla kullandığı maç: 3 / 5 · Devre verisi tutulmuyor

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
Son MaçlarTakımların son 5 maçında serbest vuruş, kale vuruşu ve taç atışı sayıları
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Crystal Palace · Son 5 maç · 15. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
20.09.26DışLeeds United0-012-148-819-21
12.09.26İçIpswich Town2-317-69-1521-21
05.09.26DışFulham3-27-1317-617-20
28.08.26İçManchester City1-411-115-612-19
22.08.26DışEverton0-27-1611-616-23

Nottingham Forest · Son 5 maç · 13. sıra

TarihRakipSkorSerbest VuruşMS (İY)Kale VuruşuMS (İY)Taç AtışıMS (İY)
19.09.26İçCoventry City0-113-156-1122-13
12.09.26DışAston Villa2-113-207-1312-23
05.09.26İçTottenham Hotspur0-014-246-815-21
29.08.26DışLiverpool2-215-1011-625-20
22.08.26İçLeeds United0-118-186-1025-12

Değerler: takımın kullandığı - rakibin kullandığı, parantez içinde ilk yarı. "—": o maçta bu veri tutulmamış. Sıralamalar bu maç öncesindeki lig tablosuna göredir.

ANALİZ.FUTBOLKARMA ANALİZ
DeğerlendirmeTablolardaki verilerin yorumu
Crystal PalacevsNottingham Forest11.10.2026 · 16:00

Yaşar Kenan Şeftalicioğlu sizin için yorumluyor

Selhurst Park’ta oyunun duran top ve kenar çizgisi çevresindeki ritmi dikkat çekebilir. Serbest vuruşlarda Crystal Palace son 5 maçta maç başına 10,8 kullanırken rakipleri 12’de kalmış değil, 12 kullanmış; toplam ortalama 22,8. İç sahadaki iki maçta Palace’ın kendi ortalaması 14’e çıkıyor, rakip ortalaması 8,5’te kalıyor. Nottingham Forest ise genel tabloda maç başına 14,6 serbest vuruş kullanıyor, rakiplerine 17,4 veriyor ve toplam 32 ortalamasına ulaşıyor; dış sahada bu toplam 29, kendi kullanımı 14, rakibininki 15. Palace tarafında takımın 11 ve üzeri serbest vuruşa ulaşma oranı genel olarak yüzde 60, iç sahada yüzde 100; Forest’ta bu oran hem genel hem dış saha verisinde yüzde 100. Kale vuruşlarında Palace’ın genel toplamı 18,2, kendi kullanımı 10; Forest’ın toplamı 16,8, kendi kullanımı 7,2. Ancak dış saha özelinde Forest’ın toplamı 18,5’e, kendi kullanımı 9’a yükseliyor. Palace’ın toplamda 14 ve üzeri kale vuruşu oranı yüzde 80, Forest’ın genelinde yüzde 100. Taç atışları ise Forest lehine daha belirgin: Palace genelinde toplam 37,8, kendi kullanımı 17; Forest’ta 37,6 ve 19,8. Dış saha değerlerinde Forest’ın toplamı 40, kendi kullanımı 18,5; Palace’ın iç saha toplamı 36,5, kendi kullanımı 16,5.

İşin ilginç tarafı, birleşik beklentiler üç başlıkta farklı bir maç resmi çiziyor. Serbest vuruşta beklenen toplam 27,4; Palace için 14,1, Forest için 13,3. Yani Palace’ın evindeki daha üretken kullanımıyla Forest’ın genel yüksek faul trafiği birbirini dengeliyor. Kale vuruşunda birleşik beklenti 17,5 ve dağılım Palace 9,8, Forest 7,7; bu, ev sahibinin oyunu kendi yarı sahasından daha sık başlatabileceği bir akışa işaret ediyor. Taç atışında ise beklenen toplam 37,7; Palace 17,4, Forest 20,3. Forest’ın dış sahada toplam taç atışlarının 32 ve üzeri oranı yüzde 100, 35 ve üzeri oranı da yüzde 100; Palace’ın iç sahasında bu iki eşik yüzde 50’de kalıyor. Bence izlenmesi gereken nokta, Forest’ın kenarları daha fazla kullanıp kullanamayacağı ve Palace’ın iç sahadaki serbest vuruş üstünlüğünü baskıya çevirebilmesi. Bunlar son birkaç maçın örneklemi; yine de oyunun daha çok temaslı, çizgiye taşınan ve duran toplarla şekillenen bir karakter taşıyabileceğini anlatıyor.

— Yaşar Kenan Şeftalicioğlu

Serbest Vuruş beklentisi · son 5 + 5 maç

27,40Beklenen toplam
14,10Ev sahibi
13,30Deplasman

Kale Vuruşu beklentisi · son 5 + 5 maç

17,50Beklenen toplam
9,80Ev sahibi
7,70Deplasman

Taç Atışı beklentisi · son 5 + 5 maç

37,70Beklenen toplam
17,40Ev sahibi
20,30Deplasman